Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2009-01-24, 21:02
parkowanie - potrzebuje pilnie porady
Autor Wiadomość
medard 
weteran
Saint Medard


Dołączył: 08 Kwi 2008
Otrzymał 7 piw(a)
Wysłany: 2008-04-13, 20:45   parkowanie - potrzebuje pilnie porady

witam jest moze ktos do moze udzielic daleko idacej porady dot parkowania samochodu
jest to dla mnie bardzo pilne jesli ktos moze pomoc dobrze by byl fachowcem od przepisow ruchu drogowego bardzo bede zobowiazany medard
_________________
http://picasaweb.google.com/1medard1
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 72/8
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-04-13, 21:21   

Chętni do pomocy zapewne się znajdą, jak będą wiedzieli o co właściwie konkretnie chodzi. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
medard 
weteran
Saint Medard


Dołączył: 08 Kwi 2008
Otrzymał 7 piw(a)
Wysłany: 2008-04-13, 22:05   re markawania

dxzieki za pocieszenie ale mam ograniczenia czasowe chce sie odwolac od wyroku sad grodszkiego a chodzi o parkowanie auta /palio / ja uwazxam ze mam prawo parkowac /art bodajze 47 prawie o ruchu drogowym mnie na to zezwala a sedzina za kazdym razem kazal mnie nie pouczac o przepisach bo sad zna wiec teraz moglbym komus kto potrafi ziinterpretowac to przesle fotki ktore ja zrobilem z tym dniu zeby pomogl mnie za co bede szalenie wdzieczny i zobawiazany
_________________
http://picasaweb.google.com/1medard1
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ARCADARKA 
Kombatant

Twój sprzęt: Pojazd specjalny
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Sty 2008
Piwa: 85/99
Skąd: STOLYCA
Wysłany: 2008-04-13, 22:17   ARCADARKA

gdzie parkowałeś i jak parkowałeś, jak chcesz pomocy opisz tę sytuacje
i jakim samochodem parkowałeś tonaż ;) jak wież powyżej 3,5 tony zapomnij o chodniku, nitk nie będzie ci wstanie pomóc jak będziesz taki zagadkowy :haha:
_________________
Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
martes 
weteran
"Miła Karawana"

Twój sprzęt: baz campera
Dołączył: 28 Mar 2007
Piwa: 7/4
Skąd: z Warki/Warszawki
Wysłany: 2008-04-13, 22:37   

ARCADARKA napisał/a:
jak wież powyżej 3,5 tony

to
medard napisał/a:
auta /palio /
_________________
MARTESIK...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bonusik 
weteran


Twój sprzęt: Hobby 600...w marzeniach..:))
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Mar 2008
Piwa: 10/15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-13, 22:49   

Medard...pokaż zdjęcia bo dość oszczędnie a raczej w ogóle nie opisałeś sytuacji która zaistniała... :bajer
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
medard 
weteran
Saint Medard


Dołączył: 08 Kwi 2008
Otrzymał 7 piw(a)
Wysłany: 2008-04-13, 23:07   

to palio to jest to auto stoi na chodnki byl juz kiedys wyrok tylko bylo auto polonez i stalo rownolegle do budynku zostalem uniewinniony teraz wg mnie jak sie stosuje przepisy o ruchu drogowym jest art bodajze 47 ktory zewala i nie ma chyba zadnych ograniczen

widok od strony dowodztwa zaparkowane.JPG
to palio to jest to mysle ze jest czytelne
Plik ściągnięto 100 raz(y) 188,43 KB

_________________
http://picasaweb.google.com/1medard1
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ARCADARKA 
Kombatant

Twój sprzęt: Pojazd specjalny
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Sty 2008
Piwa: 85/99
Skąd: STOLYCA
Wysłany: 2008-04-13, 23:18   ARCADARKA

martes napisał/a:
ARCADARKA napisał/a:
jak wież powyżej 3,5 tony

to
medard napisał/a:
auta /palio /


nie znam wózka PALIO :haha:

SKRZYżOWANIE PLUS przejście DLA PIESZYCH powinni założyć blokady na wszystkie kółka :spoko
jescze 1,5 dla pieszych :haha:

no i drzewo :gwm :aniolek :haha: :ok :spoko

myślałem , że PALIO to kamper :)
_________________
Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2008-04-13, 23:30   

Ja myślę, że nie bardzo wybrałeś miejsce do parkowania. Powinno zostać minimum 1,5 m szerokości chodnika i to zależy od nasilenia ruchu pieszego. Za wiele osób tam nie widać i może te półtora metra zostało, ale ma być minimum 10 m od przejścia dla pieszych i kodeks nie wyszczególnia czy stoisz na jezdni czy na chodniku. Drugi przepis to 10 m od skrzyżowania, a to jest chyba skrzyżowanie.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ARCADARKA 
Kombatant

Twój sprzęt: Pojazd specjalny
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Sty 2008
Piwa: 85/99
Skąd: STOLYCA
Wysłany: 2008-04-13, 23:31   Re: ARCADARKA

ARCADARKA napisał/a:
martes napisał/a:
ARCADARKA napisał/a:
jak wież powyżej 3,5 tony

to
medard napisał/a:
auta /palio /


nie znam wózka PALIO :haha:

SKRZYżOWANIE PLUS przejście DLA PIESZYCH powinni założyć blokady na wszystkie kółka :spoko
jescze 1,5 dla pieszych :haha:

no i drzewo :gwm :aniolek :haha: :ok :spoko

myślałem , że PALIO to kamper :)


nO I BANK MILLENNIUM :bigok
_________________
Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
medard 
weteran
Saint Medard


Dołączył: 08 Kwi 2008
Otrzymał 7 piw(a)
Wysłany: 2008-04-13, 23:54   

Art. 47.

1. Dopuszcza się zatrzymanie lub postój na chodniku kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t, pod warunkiem że:

na danym odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymania lub postoju;
szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m;
pojazd umieszczony przednią osią na chodniku nie tamuje ruchu pojazdów na jezdni.
2. Dopuszcza się, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 pkt 2, zatrzymanie lub postój na chodniku przy krawędzi jezdni całego samochodu osobowego, motocykla, motoroweru lub roweru. Inny pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t może być w całości umieszczony na chodniku tylko w miejscu wyznaczonym odpowiednimi znakami drogowymi.
dzieki panowie mysle ze sie mylicie szerokosc przejscia dla pieszych zzostala chyba okolo 3 m /niewidac tego ale okolo tego napewno jest a co do pozosatluch pisze wyraznie na chodniku ale dzieki a moze jest wsrod kamperomaniakow ktos kto kto potrafi zinterpretowac czy jak pisze na chodniku to tylko tyle /nielicze tych 1,5 m/ ktore nie budza watpliwosci/i jak widac znaki i nic nie pisze ioe ma byc m od skrzyzowania czy tez od przejscia mysel ze panowie myla to ze przejscie dla pieszych nie jest na chodniku tylko na jezdni i auto jest zaparkowane chodniku a moze ja naprawde nie umiem czytac kodeksu ? a moze tu zle napsiali? a moze i na chodniku jest przejscie /straznicy nazywali ze stoi swietle przejscia/ale jan igdy nie slyszalem o czyms takim pozdrawiam
_________________
http://picasaweb.google.com/1medard1
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekM 
weteran
Piękny inaczej


Twój sprzęt: Bürstner Quadro IT674G
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lis 2007
Piwa: 17/9
Skąd: Stettin
Wysłany: 2008-04-13, 23:58   

medard,
To i tak cud, że samochodu nie wywieźli, tylko blokadę założyli. Parę paragrafów popełniłeś.
_________________
Mirek ze Szczecina
I znowu jeden post więcej
Nie kłóć się z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swego poziomu, a później pokona doświadczeniem.
www.shippol.pl www.uszczelki-cnc.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2008-04-14, 00:26   

Wszystko pięknie, tylko jest jeszcze tak zwana wykładnia prawa. Zakaz postoju bliżej niż 10 metrów przez domniemanie dotyczy również chodnika. Zakaz ten wprowadzony jest nie dlatego, że zatrzymany pojazd blokuje ruch, tylko, że zasłania widoczność. Z tego punktu widzenia nie ma znaczenia czy tą widoczność zasłania na jezdni czy na chodniku. Podejrzewam, że trudno będzie Ci udowodnić, że stojący tak pojazd nie zasłania widoczności i to obojętne kierowcy czy pieszemu. Myślę że dziecko zza Twojego samochodu mogło by wbiec na przejście nie zauważone przez kierowcę.

Tak tłumacząc stanowisko straży można by było zapytać
MirekM napisał/a:
medard,
To i tak cud, że samochodu nie wywieźli, tylko blokadę założyli. Parę paragrafów popełniłeś.
czemu nie wywieźli. Blokując koło spowodowali że samochód zagraża bezpieczeństwu dłużej niż wynikający z postępowania kierowcy.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
medard 
weteran
Saint Medard


Dołączył: 08 Kwi 2008
Otrzymał 7 piw(a)
Wysłany: 2008-04-14, 00:54   

dzieki janusz wlasnie to jest to ta wykladnia ktorej ja nieznam nic nie moglem znalezc i pytanie czy ja musze swoja wiedzxe poszerzac wiecej niz jest w kodeksie co do teog czy jest cos zasloniete to mysle zse nie a jesli juz to te krzaki ktore sa wyzsze do mego auta
ciekawe ze wyrok sprzed kilku lat uniewinnial mnie a ten mnie skazuje bo jest inna sytuacja znaczy inne auto i stoi pod skosem ale to zrobilem dlatego ze tu z przodu zawsze parkuja auto bankowe i prosili zebym posunal sie dalej i stawiam tak od lat i teraz pomino ze dziennie setki aut parkuje na zakazie tuz kolo mnie nikt sie nie czepia nawet jka sa jakies ceremonie rzadowe to odpowiednie sluzby mnie portafia odnalezc i prosza o zabranie auta z wgledow bezpieczenstwa wiec nic juz nie rozumiem ze nie przeszkadz to policji zandarmerii mysle z bor a tylko mam klopoty zawsze z straza miejsca ponoc tylk odlatego /pisal to komendat strazy/ ze ktos z sasiadow sie skarzyl wiec wyslal 3 patrole ktore staly na zakazzie i nawet nie staraly sie wlaczyc kogutow
jeszcze raz dzieki janusz musze teraz pomysles jak to ugryzc i tu ciekawoska
mam tez kare ze nie odjecvhalem problem w tym ze im dalem wszystkie dokumenty i nie chcialem odjechac do czasu kiedy mnie nie oddadza tak slallem ponad 3 godziny nie docieralo do nich to ze nie moge jechac bez dkomuntow bo lamie prawo tym bardziej ze w okolicy niema gdzie zaprakowac a chhcialem jechac po prostu dla swietego bpsokoju po zakupy
_________________
http://picasaweb.google.com/1medard1
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekM 
weteran
Piękny inaczej


Twój sprzęt: Bürstner Quadro IT674G
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lis 2007
Piwa: 17/9
Skąd: Stettin
Wysłany: 2008-04-14, 00:55   

Generalnie, nie wiem jak teraz, ale kiedyś, o ile oczywiście dobrze pamiętam, zakaz zatrzymywania i postoju obowiązywał w miejscach, gdzie zagrażałoby to bezpieczeństwu ruchu drogowego, a w szczególności: ..... (i tu długa lista miejsc dodatkowo objęta zakazem). A na zdjęciu Palio stoi w miejscu, gdzie jest ewidentnie zagrożeniem. Po pierwsze nie zachowuje odległości przed przejściem, po drugie nie zachowuje odległości od skrzyżowania, przez co ogranicza widoczność pojazdom skręcającym w prawo, po trzecie nie zachowuje odległości od znaku drogowego (tego nie jestem pewien, bo go nie zasłania), po czwarte mam wątpliwości co do pozycji pojazdu względem krawężnika (czy nie musiałby ustawić się równolegle). No i oczywiście wygląda taki styl parkowania trochę mało estetycznie. W takiej sytuacji niezwykle trudno byłoby wygrać w sądzie.
_________________
Mirek ze Szczecina
I znowu jeden post więcej
Nie kłóć się z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swego poziomu, a później pokona doświadczeniem.
www.shippol.pl www.uszczelki-cnc.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***