Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Podłączenie reduktora pod instalację LPG.
Autor Wiadomość
elmo78
doświadczony pisarz


Dołączył: 13 Lut 2013
Otrzymał 9 piw(a)
Wysłany: 2015-07-10, 20:06   Podłączenie reduktora pod instalację LPG.

Czy ma ktoś pomysł jak podłączyć reduktor ciśnienia pod instalację LPG. Mam zbiornik, z którego przewód prowadzi do kamperowego rozgałęziacza na gaz (taka listwa mosiężna z narysowanymi symbolami kuchenki, lodówki, boilera itd.).

No ale gdzieś musi się znaleźć reduktor ciśnienia (a nawet dwa) i chciałbym to zrobić solidnie a nie naciągając gumowe węże i cybanty gdzie popadnie.

Reduktory mam typowe czyli z wyjściem na butlę 11kg z lewym gwintem.

Jest do kupienia jakiś adapter? A może specjalny reduktor ciśnienia?
_________________
camper 4x4
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2015-07-10, 20:14   

:stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop:

NIE MASZ O TYM POJĘCIA TO JEDŹ DO TYCH CO SIĘ ZNAJĄ np firmy montujące instalacje LPG . z gazem nie ma żartów :gwm :gwm :gwm :gwm


Proponuję takich tematów nie rozwijać na forum bo to nic innego jak powielanie bzdurnych teorii i beznadziejnych rad :box
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
zibikruk 
weteran


Twój sprzęt: Fiat Ducato 2.8 JTD - LAIKA Kreos 3009
Nazwa załogi: Kruczki
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 24 Cze 2010
Piwa: 93/116
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2015-07-10, 21:12   

Adaś , dzięki za rady dla Kolegi, moja jest taka sama.
_________________
Retirement is the time of your life ... to have the time of your life!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Johny_Walker 
Kombatant


Twój sprzęt: Był Nowiutki Hymer Tramp prosto z fabryki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Wrz 2012
Piwa: 45/20
Skąd: zielonogórskie
Wysłany: 2015-07-11, 08:36   Re: Podłączenie reduktora pod instalację LPG.

elmo78 napisał/a:
Czy ma ktoś pomysł jak podłączyć reduktor ciśnienia pod instalację LPG. Mam zbiornik, z którego przewód prowadzi do kamperowego rozgałęziacza na gaz (taka listwa mosiężna z narysowanymi symbolami kuchenki, lodówki, boilera itd.).

No ale gdzieś musi się znaleźć reduktor ciśnienia (a nawet dwa) i chciałbym to zrobić solidnie a nie naciągając gumowe węże i cybanty gdzie popadnie.

Reduktory mam typowe czyli z wyjściem na butlę 11kg z lewym gwintem.

Jest do kupienia jakiś adapter? A może specjalny reduktor ciśnienia?

Jak najbliżej butli. Najlepiej przy zbiorniku żeby był wentylowany. Połączenie z reduktora do rozdzielacza musi być sztywne. Z butli do reduktora również. Chyba że zastosujesz specjalne węże.
Pozostaje jeszcze kwestia czy instalacja ma być legalna do używania na postoju czy także w czasie jazdy. W drugim przypadku węże z odcięciem w przypadku spadku ciśnienia i reduktor z odcięciem w przypadku przeciążeń.
Na razie nic nie rób i czytaj.
U siebie zastosowałem Truma DuoControl CS z wężami o końcówkach zaprasowanych 30 ojro/szt. i mogę używać urządzeń gazowych w czasie jazdy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Johny_Walker 
Kombatant


Twój sprzęt: Był Nowiutki Hymer Tramp prosto z fabryki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Wrz 2012
Piwa: 45/20
Skąd: zielonogórskie
Wysłany: 2015-07-11, 08:44   

BIORCA napisał/a:

NIE MASZ O TYM POJĘCIA TO JEDŹ DO TYCH CO SIĘ ZNAJĄ np firmy montujące instalacje LPG . z gazem nie ma żartów :gwm :gwm :gwm :gwm

Nieustająco polecam gazowy serwis u Palmowskiego. Będzie bombowo. Wcześniej wykupić dobre AC.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2015-07-11, 10:16   

elmo78 napisał/a:
Czy ma ktoś pomysł jak podłączyć reduktor ciśnienia pod instalację LPG.

Czy należy z tego pytania rozumieć, że masz samochód (silnik) zasilany LPG i z tej samej instalacji, z tego samego zbiornika, chciałbyś pobierać gaz do lodówki, kuchenki, pieca i bojlera?

Jeśli tak, to jest kłopot bo w instalacji LPG zasilającej silnik samochodu jest gaz w postaci ciekłej (skroplonej) a do wyposażenia kamperowego potrzebna jest faza gazowa i z uzyskaniem jej jest kłopot.
Jeśli nie, jeśli to ma być inny zbiornik taki jak LPG ale tylko do zasilania urządzeń, to takie rozwiązania były opisywane na forum kilka razy, poszukaj.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
elmo78
doświadczony pisarz


Dołączył: 13 Lut 2013
Otrzymał 9 piw(a)
Wysłany: 2015-07-11, 12:51   

Kurcze, ludzie, nie bądźcie tacy wybuchowi. Znam się na gazie i instalacjach LPG. Chcę tylko sobie ułatwić pracę i kupić coś gotowego, żeby nie tracić czasu na rzeźbę z tysiącem końcówek.

Jest zbiornik LPG tylko do zasilania kampera i po prostu chcę kupić coś plug-and-play aby leciał sobie gaz tak jak trzeba.

Z butli wyprowadzony przewód Faro do kampera. W kamperze rozgałęziacz do gazu (ten kamperowy z czerwonymi kurkami). No ale gdzieś muszę się wpiąć z reduktorami ciśnienia gazu. Chciałem kupić reduktory, które miałyby z dwóch stron końcówki do przewodów sztywnych 8mm, aby je ładnie zacisnąć (tak jak w typowych instalacjach LPG) ale nie wiem czy są takie, bo póki co znajduję jedynie reduktory do butli gazowych, które mają z jednej strony lewy gwint do butli a z drugiej strony lewy gwint 1/4 cala albo w ogóle brak gwintu tylko króciec do nakładania węża. No i gdybym to chciał podłączyć tak jak 'nakazują' mi produkty to musiałbym z rozgałęziacza kamperowego wyjść przewodem gumowym na cybancie (amatorszczyzna) i podłączyć się do reduktora. Potem z reduktora wyjść znowu wężem z cybantem i podłączyć się np do lodówki. Amatorszczyzna.

Chcę kupić po prostu gotowy komplet produktów, aby uniknąć cybantów. Podajcie proszę link do czegoś takiego, jeśli istnieje, zamiast prawić morały o niebezpieczeństwach LPG. Byłem już u kilku osób montujących LPG zawodowo i nikt nie potrafi mi pomóc.

Zobaczcie na rysunku poniżej jak to wygląda. Chcę albo znaleźć odpowiednie przejściówki w miejscach znaków zapytania albo odpowiedni reduktor, który jest z dwóch stron zakończony gwintami takimi jak do rozgałęziacza (z lewej), czyli 8mm rurka i nakrętka z prawym gwintem. Lodówka, boiler, kuchenka i ogrzewania mają właśnie rurki 8mm z baryłkami.

podlaczenie lpg.jpg
Plik ściągnięto 41 raz(y) 40,74 KB

_________________
camper 4x4
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Donat 
weteran


Twój sprzęt: Peugeot J5 i Citroen Jumper
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2010
Piwa: 71/57
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-07-11, 13:20   

Źle rozumujesz, redyktor musi być pierwszym urządzeniem po wielozaworze zbiornika, dopiero za reduktorem montyjesz zawory odcinające. Jak zawsze polecam firmę Gomet, znajdziesz u nich przejsciówke z faro na gwint zwyklego reduktora z dużej butli.
_________________
Donat - Radom
Mój poprzedni sprzęt:
Ostatnio zmieniony przez Donat 2015-07-11, 15:47, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
elmo78
doświadczony pisarz


Dołączył: 13 Lut 2013
Otrzymał 9 piw(a)
Wysłany: 2015-07-11, 14:07   

No fajnie, tylko mam dwa urządzenia o różnych ciśnieniach (30 i 50mbar) dlatego chciałem reduktory dać za rozgałęziaczem. Zajrzę co ma Gomet w ofercie. Dzięki.
_________________
camper 4x4
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Donat 
weteran


Twój sprzęt: Peugeot J5 i Citroen Jumper
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2010
Piwa: 71/57
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-07-11, 15:54   

Jeśli masz dwa urządzenia o różnym ciśnieniu to powinieneś dać pierwszy reduktor o wyższym ciśnieniu zaraz za wielozaworem a poźnie reduktor z tego wyższego na niższe przed urzadzeniem albo dać zaraz za wielozaworem oba reduktory równolegle i rozdzielić instalacje na dwie o różnym ciśnieniu
_________________
Donat - Radom
Mój poprzedni sprzęt:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2015-07-11, 15:59   

elmo78 napisał/a:
No fajnie, tylko mam dwa urządzenia o różnych ciśnieniach (30 i 50mbar)

Czy nie prościej wymienić dyszę w tym na 50 i zrobić go na 30 mb?
Reduktory na gwinty produkuje Truma np SecuMotion tylko, że to jest na 30.
Są też reduktory z 50/30.
Zastosować normalny reduktor na 50, zasilić to co na 50 i dalej zredukować do 30.
http://www.truma.com/pl/p...r-vdr-50-30.php
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
vIrek 
zaawansowany

Twój sprzęt: Ducato 3.0 L3H2 automat
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Lut 2012
Piwa: 17/10
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2015-07-12, 07:52   

Elmo, tutaj jest taki do zaciśnięcia na przewodzie 8mm, ale na ciśnienie 30mbar. Zmień dyszę w urządzeniu jak proponuje janusz i się nada.
http://www.igaz.pl/index....-0-8-kg-h-rvs-8
_________________
vIrek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Karas 
zaawansowany

Twój sprzęt: Ducato 3.0 Blaszak L3H2
Dołączył: 16 Maj 2014
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Dębe Wielkie
Wysłany: 2015-07-12, 09:50   

taki by był świetny, tylko ma zdecydowanie za małą wydajność ;/

a również jestem na etapie montażu butli lpg do zasilania grila, kuchenki i trumy.



Cytat:
Gomet, znajdziesz u nich przejściówkę z faro na gwint zwykłego reduktora z dużej butli.


szukałem u nich czegoś takiego, ale nie rzuciło mi się w oczy, jak to się fachowo zwie?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krimar
Kombatant


Twój sprzęt: Euramobil 460 - Mitsubishi L300 - DAHAK
Nazwa załogi: Poszukiwacze Zagininej Dyszy
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Lip 2010
Piwa: 58/6
Wysłany: 2015-07-12, 11:56   

http://www.igaz.pl/index....miedzianej-fi-8

tylko się pospiesz, bo piszą, że ostatnia sztuka

a jak rozwiązałeś sprawę elektrozaworu otwierającego przepływ gazu, cały czas musisz podawać napięcie, czy wydłubałeś tłoczek?

a mi cały czas chodzi po głowie pomysł, aby pobierać gaz płynny, który odparowywałby w radiatorze wewnątrz kampera i tak powstałaby klimatyzacja (ciekawe jak to by wyszło po przeliczeniu bilansu cieplnego)
_________________
Krawat dodaje szyku.
Tadeusz napisał/a:

Jest tak jak mówi krimar.

Brat napisał/a:
(...) mogę z pełnym przekonaniem potwierdzić, że rzeczywiście "jest tak, jak mówi krimar" ... ;)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
vIrek 
zaawansowany

Twój sprzęt: Ducato 3.0 L3H2 automat
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Lut 2012
Piwa: 17/10
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2015-07-12, 14:14   

U mnie się sprawdza. Co prawda piecyk mam tylko 2kW, a kuchenki nie odpalałem na 2 palniki, ale jest OK. Ja tłoczek w elektrozaworze mam wyciągnięty, a w razie potrzeby jest jeszcze w wielozaworze zawór iglicowy, tyle że trzeba się schylić pod auto i zdjąć pokrywę wielozaworu.
_________________
vIrek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***