Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Imigranci w Calais
Autor Wiadomość
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2015-08-21, 23:59   

majmarek napisał/a:
zapomniał wół jak cielęciem
też kiedys byliśmy emigrantami ciu..u zapomniałes?
wszyscy jesteśmy ludzmi niezależnie od koloru skóry i ciemnoty religji mamy te same marzenia , pragnienia i "rzeczywistość'
amen
mm


Coś masz do mnie? Czy weekend i się napie..łeś i bluzgami na necie do ludzi? Ciu..u?
Co miałem niby zapomnieć albo pamiętać? Znasz mnie?
Bełkoczesz jak niektóre makarony "biedni emigranci", ale żaden nie da pier...ego centa na to żeby ich tu utrzymać.
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2015-08-22, 00:11   

MILUŚ napisał/a:
majmarek napisał/a:
zapomniał wół jak cielęciem
też kiedys byliśmy emigrantami ciu..u zapomniałes?
wszyscy jesteśmy ludzmi niezależnie od koloru skóry i ciemnoty religji mamy te same marzenia , pragnienia i "rzeczywistość'
amen
mm


O to już wiem kto jest chętny przyjąć te 2 tysie emigrantów "zamówionych" przez nasz rząd :-P


Dokładnie, następny, który ma gówniane pojęcie o problemach z nimi. W takich samych Włoszech policja codziennie lata na wezwania, albo gwałty, albo napady, kradzieże. ciągle robią jakieś demolki, rozwalają hotele albo nowiutkie domy, które dostają za darmo, bo internet za wolny(!!!), albo im jedzenie nie odpowiada, bo im się ku... makaron przejadł. To są FAKTY. W gazetach o tym piszą!
Włochów, którzy muszą pracować na to co te nieroby dostają za free już szlak trafia. Ale widać niektórzy mają pojęcie jak w tej piosence "mniej niż zero..." i wydaje im się, że ci biedni emigranci to super ludzie. Tak? To se ku...a weź jednego albo kilku do domu. Koniec tematu.
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2015-08-22, 07:24   

My widzieliśmy ich pierwszą falę na Macedońskich autostradach
Skonfundowany węgierski celnik , z rozkazem przeszukiwania kampera nie wierzył , że idą w takiej masie

To nie uchodżcy , ale emigranci i to duża różnica .

Taka współczesna migracja zarobkowa , tym razem z Afryki .

Jest podobieństwo do tej naszej , ale tylko może ilościowe i pod wzg. celów.

Natomiast diametralnie różna kulturowo , religijnie, czasem i rasowo itd . Lekko złagodzone różnice przez globalizację medialną tv internet .

W każdym razie w większości to największe cwaniaki afrykańskie tu idą.!
Młodzi silni , podpuszczani przez swych przywódzców , i tych co na nich zarabiają, jak kibole czy obrońcy krzyża , lub partyjne młodzieżówki.
Mają wiedzę , bo media ich kierują jak postępować z biurokratyczą europą (wywalają świętość biurokratów ....dokumenty) .
Są wykorzystywani przez swoich i naszych . Wszyscy robią na nich interesy.

Ameryka do dzisiaj zmaga się z rasizmem itd ..... Broń w każdym domu wydawała się rozwiązaniem i dupa . Wszystko ma dwa końce i różne pkt. widzenia.

OCZYWIŚCIE niewielki procent jest tych co muszą uciekać , ci "zginęli" w masie ludzkuej nie do rozpoznania.

Widząc idących zmęczonych , machających pustymi flaszkami ,proszących o wodę ....żal .
By za moment , chcieć gnoja zabić, bo włazi mi pod samochód i stwarza zagrożenie . Tak mam ja.

Póki to w miarę, luźna grupa, jest jako tako , ale w miarę upływu czasu , frustracji , nabierania pewności , doświadczeń staje się niemal organizacją , dla której ich cele wymagają działań ,niekiedy przestępczych. . Czy to z rozpaczy, konieczności ,czy wyrachowania . Nie same aniołki tu przyszły.

Pakując masę kasy np. w cwaną Grecję i europejskie cwane Banki lub nasze inwestycje, przeszacowane dla interesu ( przystanki autobusowe po kilkaset tysięcy), Europa rozwiązała by ,za te pieniądze lepiej problem emigrantów , w sensie obrony przed ich napływem ?.

Tylko ...jak z tym forum, ilu kamperowców tyle zdań ..

Tylko niehumanitarne działania mogą ewentualnie przynieść skutek . Tylko to jak z jedzeniem mięsa , jemy- udając -że nie wiemy ,skąd ono jest i ile cierpienia kosztuje ten nasz schabowy.

Do tego potrzeba armi , bezwzględności , uciszenia mediów, czyli dyktatora , króla , monarchy itd. Którzy po załatwieniu emigrantów weźmie sie za nas :?
:-*
Taka moja pisanina to g ... daje .

Natomiast to , że nie zatrzymałem się by dać im wody, już tak. Nie kupuję wież Eifla , i dupereli od handlarzy ulicznych , nie daję żebrakom zmywaczom szyb .
Daję ulicznym grajkom , malarzom ...

Moje zdanie nieliczące się , ale moje . Jest takie jakie mam w stosunku do smalcu .

Lubię z ogóreczkiem

Ale świnki są taki milutkue , też lubię prosiaczki

Sumienie? Czy wygoda? Gdyby tylko taki był wybór . !
Tu dochdzi strach i realne zagrożenie.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Comsio 
Kombatant
weteran cepek

Twój sprzęt: Ducato II 2,5 tdi 670 Eura Mobil
Nazwa załogi: COMSIOWIE
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Lut 2013
Piwa: 85/405
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2015-08-22, 12:10   

Tak to prawda, nie jest tak z nimi kolorowo jak nam się wydaje.
Kiedyś poczęstowałem jednego, za chwilę było ich cała chmara, :( :box

Musiałem odjechać,{szukać bezpieczniejszego miejsca} Syryjczyk powiedział, nie rób tego,przyjdą w nocy i cię wyczyszczą. Dla nich jesteś nie wierny,A do PL daleko.
_________________
Całe życie mówię , że do flaszki trza dwojga.
Asia i Wiesław pozdrawiają.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Johny_Walker 
Kombatant


Twój sprzęt: Był Nowiutki Hymer Tramp prosto z fabryki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Wrz 2012
Piwa: 45/20
Skąd: zielonogórskie
Wysłany: 2015-08-22, 20:43   

majmarek napisał/a:
zapomniał wół jak cielęciem
też kiedys byliśmy emigrantami ciu..u zapomniałes?
wszyscy jesteśmy ludzmi niezależnie od koloru skóry i ciemnoty religji mamy te same marzenia , pragnienia i "rzeczywistość'
amen
mm

Nieprawda. Ja nie chcę się wysadzić w powietrze w imię Allaha.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 222/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2015-08-22, 21:30   

jak byłam w maju w Callais . jakoś aź nie tak bardzo było to miasto migrantami oblęźone ... ja nie miałam tego wraźenia... te niepokojące wiadomosci to Prasa rozpala a wiadomo dlaczego.

W kaźdym razie stałam tam bez strachu na dzikusa,,, ale im więcej się słyszy i czyta tym więcej ma się strachu ;)
np, jak z napadami na kamperowców z gazem :diabelski_usmiech ,,,

ale faktem jest źe ten przypływ tej biedoty trzeba jakos zatrzymać ,,, jak jeden dostanie zapomogę to zwołuje zaraz cały klan i tak sie wiadomosci rozdmuchują - i tu Prasa pomaga pilnie ,,,
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarek73 
weteran

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Maj 2014
Piwa: 72/95
Skąd: torun
Wysłany: 2015-08-22, 22:48   

Z tymi z Afryki to się zgadzam. Toscaner jesteś w Włoszech już jakiś czas to i wiedzę masz większą i widzisz to a ja w większości tylko z mediów.
Natomiast Syryjczycy z piekła uciekają i tu chyba trochę pomocy z strony Europy a nasz kraj na pewno sie do niej zalicza im się należy. Należy to może nie właściwe określenie ale jeśli u nas ostatnio odbywa się lincz na ultramaratonczyku Piotrze Kurylo za to ze przywiązal psa so bramy schroniska i odjechał bo schronisko było nieczynne, i net chuczy ze to zwyrodnialec itd. Tacy jesteśmy wrazliwi to może o Syryjczykach tez pomyślimy.
_________________
DOBA MA 1440 MINUT I ŻADNA NIE WYKORZYSTANA NIE PRZECHODZI NA NASTĘPNY DZIEŃ
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 222/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2015-08-22, 23:47   

Cytat:
Natomiast Syryjczycy z piekła uciekają i tu chyba trochę pomocy z strony Europy a nasz kraj na pewno sie do niej zalicza im się należy.

tak,
a ta pomoc powinna się zaczynać w ich kraju, tam pomagać by ci ludzie nie byli zmuszeni szukać "lepszego , niewiadomego" źycia na obczyznie ...

EU ma środki, ale tymi nie powinno się finansować dziwne projekty jakie w wielu oczach sa nie do przyjęcia!, nie mają źadnego uzasadnienia ... np. w PL na kaźdym kroku się to widzi gdzie pieniądze lekko przyszły ,
pomagać trzeba, ale tam gdzie to pomaga.
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
Ostatnio zmieniony przez izola 2016-02-13, 18:32, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Ahmed 
Kombatant
Burak


Twój sprzęt: Bezdomny
Nazwa załogi: Buraki
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lut 2009
Piwa: 207/306
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2015-08-22, 23:53   

jarek73 napisał/a:
i u nas ostatnio odbywa się lincz na ultramaratonczyku Piotrze Kurylo za to ze przywiązal psa so bramy schroniska i odjechał bo schronisko było nieczynne, i net chuczy ze to zwyrodnialec itd. .


A jak k.......wa takie postępowanie nazwać ? I nie ważne że to ultramamaratończyk , dla mnie to ultragnój :bajer
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
majmarek 
weteran

Twój sprzęt: camper knaus fiat ducato
Nazwa załogi: alibaba
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Piwa: 23/50
Skąd: warmińsko mazurskie
Wysłany: 2015-08-23, 10:45   

i szto nam diełać jak pytał Majakowski?
_________________
wino
kobiety i śpiew
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarek73 
weteran

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Maj 2014
Piwa: 72/95
Skąd: torun
Wysłany: 2015-08-23, 19:49   

izola napisał/a:
Cytat:
Natomiast Syryjczycy z piekła uciekają i tu chyba trochę pomocy z strony Europy a nasz kraj na pewno sie do niej zalicza im się należy.

tak,
a ta pomoc powinna się zaczynać w ich kraju, tam pomagać by ci ludzie nie byli zmuszeni szukać "lepszego , niewiadomego" źycia na obczyznie ...

EU ma środki, ale tymi nie powinno się finansować dziwne projekty jakie w wielu oczach sa nie do przyjęcia!, nie mają źadnego uzasadnienia ... np. w PL na kaźdym kroku się to widzi gdzie pieniądze lekko przyszły ,
pomagać trzeba, ale tam gdzie to pomaga.


I tu się zgadzam , nie wiem jak pomóc od tego są Ci co wiedzą ale uważam że cywilizacja europejska powinna pomoc tam gdzie wojna. Wczoraj będąc na Helu przypadkowo trafiłem na inscenizacje inwazji na Normandie, kurde wyszczaly, huk , serię z karabinów a na niebie jeszcze nurkujacy samolot z epoki .
Bylem w tedy na lodzi i wyobrażałem sobie że tak było i jest naprawdę ( jedna seriia i toniemy )niby przedstawienie a mną potrzaslo .
Głupie to słowo ale na prawdziwej wojnie to musi być adrenalina.
To musi byc straszne
_________________
DOBA MA 1440 MINUT I ŻADNA NIE WYKORZYSTANA NIE PRZECHODZI NA NASTĘPNY DZIEŃ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2016-02-11, 08:31   

dzieje się :gwm

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2016-02-11, 09:04   

Cytat:
dzieje się :gwm

Węgier, Węgier a na k... powiedział po polsku. :haha:
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrut 
zaawansowany
kamperzysta


Twój sprzęt: aktualnie BEZDOMNY :/ Byl Weinsberg
Nazwa załogi: PHOENIX TRAVELLERS
Dołączył: 24 Sie 2015
Piwa: 19/8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-11, 09:19   

Obawiam się, że jak się tylko zrobi cieplej podobnie będzie u nas...

Wyobraźcie sobie jakim "kąskiem" jest taki kamper. Ja rozumiem kilku rozgonić, ale takie stado jak dzieci w samochodzie? Oj słabo się robi... :evil:
_________________
------------------------------------------------------------------------------------
TEN, KTO NIE CHCE, ZNAJDZIE POWÓD... TEN, KTO CHCE, ZNAJDZIE SPOSÓB!
------------------------------------------------------------------------------------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-02-11, 09:54   

My Calais ominęliśmy szerokim łukiem, zeby ni nadziać się na imigrantów, za to w Brukseli wpadliśmy z deszczu pod rynnę. :chacha2
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***