Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
TOSKANIA 2015 I NIE TYLKO
Autor Wiadomość
Fux 
Kombatant

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2007
Piwa: 29/96
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2015-09-12, 08:46   

I inne ujęcie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bmalu 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Ducato MAXI 2,8 JTD
Nazwa załogi: Andrzej i Ela
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Piwa: 31/7
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-09-12, 09:13   ciag dalszy nastapi

Przed nami jeszcze Piza i Florencja. Pozdrawiam
_________________
"Dobra rada nic nie kosztuje i jest tyle samo warta"
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bmalu 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Ducato MAXI 2,8 JTD
Nazwa załogi: Andrzej i Ela
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Piwa: 31/7
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-09-13, 17:02   Piza

Im większe miasto tym większy problem z zatrzymaniem się na nocleg. Wszędzie w okolicach centrum zakazy dla kamperów. Namiary ze strony włoskiej nie do końca są właśnie prawdziwe. Ostatecznie lądujemy na parkingu Pratale (N 43.72142, E 10.42104). 18 godzinny nocleg + serwis 12 E, sam serwis 3 E, a 6 godzinny postój 6,50 E. Parkingi w mieście 0,6 E/godzinę. Jest to najtańszy parking jaki we Włoszech spotkaliśmy. z uwagi, że jest dość daleko od niego do centrum i nie ma obsługi na bramie znajdujemy inne rozwiązanie (N 43,72716, E 10.39589), a rano zatrzymujemy się na parkingu niedaleko słynnej wieży. Parking (N43.72464, E 10.39857) czynny od 6.30 do 23.30 w pozostałych godzinach zamykany, tak przynajmniej głoszą napisy, płatny w godzinach 8.00 - 20.00 płatny jedyne 0,6 E/h. Kilka godzin wystarczy na poznanie miasta. Wszystko kręci się jednak koło wieży, Katedry i Baptysterium. Warto zwiedzić jeszcze Camposanto - świete pole, ogród botaniczny, kilka kościołów.

PICT0081 (Small).JPG
Faktycznie krzywa, pod warunkiem, że dźwig jest w pionie.
Plik ściągnięto 11250 raz(y) 52,08 KB

PICT0084 (Small).JPG
Innym pionem odniesienia są ściany katedry Matki Boskiej Wniebowziętej.
Plik ściągnięto 11250 raz(y) 47,95 KB

PICT0275 (Small).JPG
Z budowaniem w pionie jednak mieli kłopoty. Wieża koło kościoła Św. Marka też nie trzyma pionu.
Plik ściągnięto 11250 raz(y) 45,17 KB

PICT0309 (Small).JPG
W ferworze pozowania w tradycyjnym ujęciu podpierania wieży, niektórzy podpierają nie to co potrzeba :). W tym przypadku jedną ze ścian Katedry.
Plik ściągnięto 11250 raz(y) 51,71 KB

PICT0075 (Small).JPG
Widok z parkingu na Katedrę i wieżę.
Plik ściągnięto 51 raz(y) 77,15 KB

PICT0171 (Small).JPG
Fragment elewacji fasady katedry.
Plik ściągnięto 44 raz(y) 93,53 KB

PICT0173 (Small).JPG
Górna część fasady katedry Matki Boskiej Wniebowziętej
Plik ściągnięto 51 raz(y) 78,93 KB

PICT0184 (Small).JPG
Fragment elewacji Baptysterium św. Jana Chrzciciela.
Plik ściągnięto 47 raz(y) 93,46 KB

PICT0190 (Small).JPG
Rzeźbić to Oni potrafili. Fragment elewacji Baptysterium.
Plik ściągnięto 49 raz(y) 106,83 KB

PICT0289 (Small).JPG
Fragment elewacji budynku w zabytkowej części miasta.
Plik ściągnięto 53 raz(y) 85,15 KB

_________________
"Dobra rada nic nie kosztuje i jest tyle samo warta"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bmalu 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Ducato MAXI 2,8 JTD
Nazwa załogi: Andrzej i Ela
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Piwa: 31/7
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-09-13, 17:40   FLORENCJA

Do Florencji jedziemy drogą wzdłuż rzeki Arno z którą będziemy mieli kontakt i w drodze z Florencji. Przyjeżdżamy po południu i próbujemy znaleźć miejsce ze strony włoskiej Area sosta. Lądujemy na wąskiej uliczce na której mogą parkować tylko auta osobowe. Ostatecznie po wzięciu zakrętu na kilkanaście razy zjeżdżam wąską, stromą uliczką. Na jej końcu Włoch jest szczerze zdziwiony skąd się tam wziąłem. Gesty jego były jednoznaczne. Czymś większym od Fiata Ducato w wersji MAX ten numer by nie wyszedł. Wyjeżdżamy na przeciwko campingu Michelangelo. Okazuje się, że jest on tylko dla osób z namiotami. Dostajemy namiary na Camping Firenze (N 43.76458, E 11.31636) i tam decydujemy się zostać. Doba do 14.00 następnego dnia kosztuje nas 32 E. Przed wjazdem na kamping miejsce serwisowe. Kamping ma ważna zaletę, leży 5 km od centrum i prosto z niego wzdłuż rzeki Arno za 25 minut na rowerze jest się w ścisłym centrum. Miasto zwiedzamy jeszcze tego samego dnia i drugiego do południa.

PICT0421 (Small).JPG
kopuła katedry Santa Maria del Fiore w zachodzącym słońcu.
Plik ściągnięto 11234 raz(y) 61,07 KB

PICT0777 (Small).JPG
Widok na miejsce postojowe na kampingu Firenze.
Plik ściągnięto 47 raz(y) 104,47 KB

PICT0362 (Small).JPG
Portal Bazyliki św. Krzyża.
Plik ściągnięto 52 raz(y) 96,43 KB

PICT0367 (Small).JPG
Elewacje na placu Św. Krzyża
Plik ściągnięto 52 raz(y) 92,22 KB

PICT0373 (Small).JPG
Są i takie.
Plik ściągnięto 53 raz(y) 76,27 KB

PICT0406 (Small).JPG
Elewacja katedry Santa Maria del Fiore przysłonięta straganami na placu Duomo. Najlepszą metodą pozbycia się natrętnego sprzedawcy jest powiedzieć "za darmo?" - działa nawet na plaży.
Plik ściągnięto 46 raz(y) 95,35 KB

PICT0416 (Small).JPG
Tu już można rozróżnić szczegóły elewacji wykonanej z trzech różnych rodzajów marmuru.
Plik ściągnięto 54 raz(y) 103,52 KB

PICT0428 (Small).JPG
Kiedyś takie dorożki jeździły po Krakowie, a dzisiaj karoce lub meleksy.
Plik ściągnięto 48 raz(y) 96,54 KB

PICT0451 (Small).JPG
Fragment elewacji katedry.
Plik ściągnięto 53 raz(y) 118,13 KB

PICT0485 (Small).JPG
Takie elewacje są w Krakowie na ul. Lubomirskich, a ja musiałem jechać do Włoch aby się nimi zachwycać.
Plik ściągnięto 53 raz(y) 83,5 KB

_________________
"Dobra rada nic nie kosztuje i jest tyle samo warta"
Ostatnio zmieniony przez bmalu 2015-09-20, 10:53, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bmalu 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Ducato MAXI 2,8 JTD
Nazwa załogi: Andrzej i Ela
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Piwa: 31/7
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-09-13, 17:45   cd FLORENCJA

Drugi dzień zaczynamy od placu Michelangelo. Na rowerach wspinamy się na stromy podjazd. Widoki w porannym słońcu są zniewalające. Rowery znakomicie ułatwiają zwiedzanie. Na kampingu jest zresztą wypożyczalnia. Przez kolejny most dostajemy się do części miasta na której byliśmy wczoraj i oglądamy pozostałe zabytki. Jest tego tak dużo, że spokojnie można tu być tydzień, aby poznać klimat miasta. Zdjęć setki, jest co oglądać i uzupełniać informacje w domu gdy zna się rozkład miasta.

PICT0490 (Small).JPG
Długo tego dzika głaskałem aby ty jeszcze powrócić.
Plik ściągnięto 47 raz(y) 90,12 KB

PICT0535 (Small).JPG
Plac della Signora jeden z najpiękniejszych w całej Italii. W tej fontannie w XVI w. miejscowa ludność zaczęła prać ubrania i myć naczynia.
Plik ściągnięto 57 raz(y) 108,06 KB

PICT0550 (Small).JPG
Lewy brzeg Arny w okolicach mostu Vecchio.
Plik ściągnięto 67 raz(y) 76,71 KB

PICT0563 (Small).JPG
Most Vecchio odbijający się w wodzie, najstarszy florencki most.
Plik ściągnięto 51 raz(y) 82,58 KB

PICT0619 (Small).JPG
Widok na rzekę Arno, most Vecchio.
Plik ściągnięto 60 raz(y) 99,36 KB

PICT0668 (Small).JPG
Pałac Pitti
Plik ściągnięto 53 raz(y) 80,09 KB

PICT0729 (Small).JPG
Portal kościoła Santa Maria Novella.
Plik ściągnięto 57 raz(y) 103,58 KB

PICT0741 (Small).JPG
Taki mętlik uliczny, co ciekawe w ogóle mnie to nie ruszało, może dlatego, że ja jechałem większym :)
Plik ściągnięto 68 raz(y) 84,5 KB

PICT0626 (Small).JPG
Panorama na miasto z placu Michelangelo
Plik ściągnięto 62 raz(y) 98,14 KB

PICT0631 (Small).JPG
Dla takiego widoku warto tu było przyjechać
Plik ściągnięto 44 raz(y) 101,7 KB

_________________
"Dobra rada nic nie kosztuje i jest tyle samo warta"
Ostatnio zmieniony przez bmalu 2015-09-13, 23:06, w całości zmieniany 3 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
emeryl 
zaawansowany


Twój sprzęt: Hymer Swing 494
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Kwi 2013
Piwa: 21/46
Skąd: Łęczna
Wysłany: 2015-09-13, 20:45   

Super relacja,dużo potrzebnych informacji.Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bmalu 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Ducato MAXI 2,8 JTD
Nazwa załogi: Andrzej i Ela
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Piwa: 31/7
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-09-13, 22:42   DROGA POWROTNA

Z Florencji wracamy drogą przez północną część Parku Narodowego d. Foreste Casentinesi Monte Falterona. Tu również same zakręty i patelnie. Istna karuzela, lubię to chociaż samej karuzeli nie bardzo. Koło miejscowości Dicomano trafiamy na parking z serwisem, dodatkowo po południu zacieniony. Świetna miejscówka (N 43.89367, E 11.53706). Na wieczór dojeżdżamy do znanego miejsca w Lido di Volano. Na drugi dzień przed wyjazdem do kraju sprawdzam płyny i niestety zła wiadomość ubywa płynu z układu chłodniczego. Nie mogę zlokalizować wycieku. Do kraju docieramy ciągle go uzupełniając - przydał się zapas i trochę przegotowywanej wody. Tirowcy zdradzili mi patent na dolewanie przy pracującym silniku, aby nie było szoku termicznego dla silnika. Pozdrawiam Pana z Opola. Okazuje się, że w wężach do chłodnicy oleju zrobiły się malutkie dziurki, albo zrobiła je kuna. Aby to zobaczyć musiałem zdjąć dolną osłonę silnika, od góry w ogóle to miejsce było nie widoczne, a na postoju nic nie kapało i wszędzie było sucho. Dopiero przy wysokim ciśnieniu więcej płynu się wydostawało. Sprawdził się patent na lekkie niedokręcanie nakrętki od zbiornika wyrównawczego układu chłodzenia na obniżenie ciśnienia w układzie. Jaki wniosek, kontrolujmy stan węży przed wyjazdem (nagrzane po prostu ściśniijmy), a na wszelki wypadek miejmy taśmy do klejenia niewielkich wycieków. Przed Tarvisio łapie na burza, więc powrót już w chłodniejszym powietrzu. Przejechaliśmy 3500 km w ciągu dwóch tygodni. Średnia spalania 8,5 l/100 km. Jeszcze jedna zaleta nie jeżdżenia po autostradach, druga to paliwo tańsze o 30 do 40 centów na litrze. Najtańsze jakie kupiliśmy to 1,09 E/dm3. Na Autostradzie w Austrii ponad 1,4 E E/dm3.
Dziękuję za pozdrowienia, które w czasie pisania do mnie dotarły.

P1070307 (Small).JPG
Smętnie wygląda plaża po sezonie w Lido di Volano, a woda po odpływie jeszcze gorzej.
Plik ściągnięto 11179 raz(y) 67,02 KB

PICT0783 (Small).JPG
Tak właśnie wyglądają patelnie. Kamperem tu nie porajdujesz, natomiast na motorach widziałem kilku lubiących adrenalinę.
Plik ściągnięto 40 raz(y) 83,29 KB

PICT0815 (Small).JPG
Widok na tereny parku z okna samochodu
Plik ściągnięto 48 raz(y) 90,19 KB

PICT0782 (Small).JPG
Miejscówka w Dicomano, nawet sa stoliki i między nimi ujęcie wody :). W pewnej odległości pozostałe elementy potrzebne do zrobienia całego serwisu.
Plik ściągnięto 53 raz(y) 122,92 KB

_________________
"Dobra rada nic nie kosztuje i jest tyle samo warta"
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Tamtam
zaawansowany

Twój sprzęt: Rimor Brig Super 628
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2015
Piwa: 20/5
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-09-23, 15:59   Re: TOSKANIA 2015 I NIE TYLKO

bmalu napisał/a:
Nie zawsze się sprawdziły namiary ze strony internetowej włoskiej. Raz wylądowałem na zakręcie który brałem na 8 razy, a ostatecznie ledwo co się zmieściłem na stromej dróżce.


Dzień dobry

Możesz podać z której włoskiej strony korzystałeś?

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bmalu 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Ducato MAXI 2,8 JTD
Nazwa załogi: Andrzej i Ela
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Piwa: 31/7
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-09-23, 21:35   STRONA INTERNETOWA

Korzystałem ze strony
http://www.camperonline.it/aree-sosta-camper.asp
Jeżeli planuje się wcześniej gdzieś postoje dobrze jest sprawdzić jak wygląda to w internecie na gogle maps. Jak widać dachy kamperów to miejsce jest pewne.
Powodzenia w korzystaniu
_________________
"Dobra rada nic nie kosztuje i jest tyle samo warta"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
maga 
weteran


Twój sprzęt: Roller Team Granduca Garage P
Nazwa załogi: Ewa i Maciek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Maj 2007
Piwa: 78/177
Skąd: Zaniemyśl (Wlkp)
Wysłany: 2015-09-24, 21:50   

Fajna fotorelacja,tym bardziej,że lubimy zaglądać w te rejony Włoch :ok
Oglądając Waszym okiem te piękne toskańskie widoki,przypomniały się nam nasze wojaże,za co dziękujemy :spoko
_________________
Pozdrowienia z Pyrlandii !

Czołem wiaruchna kochana !!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stanek 
weteran


Twój sprzęt: HYMER Exis-i 562
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Piwa: 205/47
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-09-09, 14:30   Re: SIENA

Dzięki za super relację i namiary na miejscówki. Piwko leci.

Mam przy okazji pytanie:

bmalu napisał/a:
Udaje nam się to w okolicach małego osiedla (N 43 31611, E 11.31666). Dojeżdżamy rowerem około 20 minut i pozostawiamy je na parkingu rowerowym, po kilku godzinach dalej tam stały.


Powyższe współrzędne wskazują na ten duży płatny parking za 20€. Masz może właściwe współrzędne tego miejsca na osiedlu ?
_________________
Pozdrawiam
Stanek
https://www.dzienpodniu.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
bmalu 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Ducato MAXI 2,8 JTD
Nazwa załogi: Andrzej i Ela
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Piwa: 31/7
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-04-29, 09:25   PARKING

Sorry Faktycznie chyba coś źle podałem. Powinno być 43.296766 11.341434.
Dzięki za czujność
_________________
"Dobra rada nic nie kosztuje i jest tyle samo warta"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
alekug 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Renaułt Traffic
Dołączył: 20 Gru 2014
Piwa: 14/7
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2018-04-02, 14:01   Witam !

Witam ! Przepiękna relacja , piękne podpisane zdjęcia , koordynanty , super , śliczne dzięki w 2018 r skorzystamy Pozdrawiam Aleksander z Rzeszowa piwko poleciało :pifko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
valdes 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Fiat Ducato/Hymer-Eriba 2.8iDtd
Dołączył: 30 Mar 2016
Piwa: 15/11
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-04-10, 08:26   

Świetna relacja, przeczytałem od dechy do dechy... tym bardziej, że w Toskanii byliśmy już chyba z pięć razy, ale zawsze osobówką pod namiot - stacjonowaliśmy wtedy za każdym razem na campingu Luxor 8km od Sieny , jakieś 2km od Monteriggioni . Kusi mnie ta Toskania kamperem, nie wiem jak nasz dziadunio zniósł by taką trasę, co prawda w zeszłym roku zrobił ok. 4000km ale tak jak napisałeś - w Toskanii jest "trochę" ciaśniej i problem z parkingami... Tak czy inaczej dziękuję za tak bogatą w szczegóły relację, na pewno się przyda jak nie nam to innym :)
Pozdrawiamy :)
_________________
https://onnnn.flog.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
valdes 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Fiat Ducato/Hymer-Eriba 2.8iDtd
Dołączył: 30 Mar 2016
Piwa: 15/11
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-04-10, 08:51   Re: TOSKANIA 2015 I NIE TYLKO

bmalu napisał/a:
Zapadła decyzja dotycząca wyjazdu do Toskanii z zahaczeniem o wschodnie wybrzeże na przełomie sierpnia i września. Może komuś się przydadzą namiary na postoje i inne spostrzeżenia z podróży. Nie zawsze się sprawdziły namiary ze strony internetowej włoskiej. Raz wylądowałem na zakręcie który brałem na 8 razy, a ostatecznie ledwo co się zmieściłem na stromej dróżce. Przejazd przez Czechy, Austrie (Wiedeń) trwał dłużej niż zakładałem. Korki w Wiedniu i przebudowa dróg w okolicach Brna spowodowała, że nocowaliśmy przed Gratzem. Dalsza droga przez Villach i Udine w kierunku Wenecji. Od Tarvisio rezygnujemy z autostrady i drogą równoległą do niej jedziemy przez Udine w kierunku Chioggi. Wenecję omijamy, gdyż już ja kilka razy zwiedziliśmy przy innej okazji. Nocujemy w Chioggi na parkingu w mieście. Płatny od 8.00 do 20.00 0,75 E/h, lub 6 E/doba (N 45.20789, E 12.27659), więc w pozostałych godzinach bezpłatny. W nocy pojawia się więcej kamperów na włoskich numerach. Rano zwiedzanie miasta w którym bywaliśmy na plaży dojeżdżając z Fusiny pod Wenecją w dawnych latach.
Po zwiedzeniu Pomposy dojeżdżamy do Lido di Volano na parking (N 44.80095, E 12.27066)zastawiony kamperami. W dzień dopełniają plac auta osobowe. Niestety brak na tym palcu wody i możliwości zrzucenia ścieków. Dobrze, że mam zapas wody i nie musze korzystać z serwisu ściekowego. Do plaży około 50 metrów. Piasek nie umywa się do tego z Białogóry który poznaliśmy na początku lata.


ciekawi mnie jak Włoscy policjanci podchodzą do postojów nocnych w takich miejscach jak na pierwszym Twoim zdjęciu? Ma ktoś wiedzę w temacie? Chodzi mi właśnie o takie boczne uliczki, gdzieś w górach, na takich placykach jak ten ze zdjęcia
_________________
https://onnnn.flog.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***