Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
1/2 EU + MA
Autor Wiadomość
zeza 
trochę już popisał


Twój sprzęt: F6C bez zabudowy
Dołączył: 22 Sty 2010
Piwa: 20/2
Skąd: Wodzisław Śl.
Wysłany: 2015-10-23, 12:19   1/2 EU + MA

Chcę się zrewanżować, za wszelka wiedzę którą nabyłem na tym forum i wklejam fotki, z mojej kolejnej podróży życia.
Niestety nie kamperem, ale motocyklem. Forma podróży nieco inna, ale to co łączy te dwie dyscypliny, to dobra droga i chęć dotarcia do pięknych, ciekawych miejsc ;) .
Albumy są iście motocyklowe, t.z. dużo asfaltu :lol: (by dać pojęcie jak to tam wygląda, zwłaszcza w Afryce). Mam nadzieję, że komuś się to przyda ;)

dojazd
https://photos.google.com/share/AF1QipOXHgD9LsBG8l9DTpqXpcMp-e1HtGJJTGIpsRmXpNjE5VleU3HwYepR1jn2rn3WwQ?key=cFdDVmZTUmx1ZkJQajFrR2FGcmo5alhQOS0wTmFR

Maroko
https://photos.google.com/share/AF1QipOKpjBbOIMg4ijYEKj-i9i0Qg9rJaNTl_B9ppVQCTuXdU4LDjjoSWhT4FSOqhtNfw?key=STlZZHhEQ3d0azNPVFc3RU1OdVB6UG5ERFRIaDhn

powrót
https://photos.google.com/share/AF1QipOAQVdqpgk8hIf_wbhMZS8NihOEQ3_NAU96jqKDP37O4YrGEy_r3_QES9In1-ujKw?key=T1IwV3ZCUU9qRHZpdTFsVkhQMVFrcHR4c1BVeUxB



.
Ostatnio zmieniony przez zeza 2023-07-07, 21:02, w całości zmieniany 15 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2196
Skąd: Otwock
Wysłany: 2015-10-23, 12:38   

Kolego, cieszy mnie, że tu jesteś i dzielisz się swoimi wspomnieniami w postaci zdjęć z fajnej wyprawy.
Jaka to różnica, czy motocyklem, czy kamperem lub przyczepą? Może tylko taka, że Ty miałeś znacznie trudniej i mniej komfortowo.

Dla mnie jesteś turystą, takim prawdziwym, łaknącym przygody i ciekawym świata.

Za fajny serwis foto stawiam piwo.

Zachęcam Ciebie do uzupełnienia awataru o kilka danych pozwalających nam, chociaż w przybliżeniu, zorientować się z kim mamy przyjemność. :spoko
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zeza 
trochę już popisał


Twój sprzęt: F6C bez zabudowy
Dołączył: 22 Sty 2010
Piwa: 20/2
Skąd: Wodzisław Śl.
Wysłany: 2015-10-23, 12:50   

Tadeusz napisał/a:

Jaka to różnica, czy motocyklem, czy kamperem lub przyczepą? Może tylko taka, że Ty miałeś znacznie trudniej i mniej komfortowo.


Właśnie tu jest cała zagwozdka ;) Jak powiedzieć ukochanej, aby spakowała się na miesiąc do jednej reklamówki :lol: :lol: :lol:

Za pifko dziękuję.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Woj-tek 
zaawansowany


Twój sprzęt: wilk, Iveco Daily, Jumper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Cze 2012
Piwa: 5/45
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2015-10-23, 13:41   

Super wyprawa, nam udało się dojechać na motocyklu do Albanii :oops:
Może kiedyś się uda zrobić coś więcej.
Powodzenia przy następnej, bo pewnie taka będzie ;)
A i piwo obowiązkowo.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2015-10-23, 17:02   

Super fotki , super przygoda , super gorąco szczególnie na motocyklu ale jak widać da się i jest z tego frajda ... mimo wszystko wole kamperem :-P chyba wygodnicki już taki wiek nadchodzi 8-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
piotr1 
Kombatant


Twój sprzęt: blaszak ducato w budowie
Nazwa załogi: ewaipiotr
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 17/18
Skąd: gdańsk i okolice
Wysłany: 2015-10-23, 17:57   

Super :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzysioz 
weteran


Twój sprzęt: Weinsberg Orbiter
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Kwi 2009
Piwa: 65/64
Skąd: Płóczki Dolne
Wysłany: 2015-10-25, 12:16   

Teraz to niektorzy to na droge gminna zaraz GS potrzebuja. Okazuje sie ,ze jak ktos chce i potrafi ti i Maroko na armaturze zjezdzi. :kwiatki:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zeza 
trochę już popisał


Twój sprzęt: F6C bez zabudowy
Dołączył: 22 Sty 2010
Piwa: 20/2
Skąd: Wodzisław Śl.
Wysłany: 2015-10-25, 22:51   

Trzeba powiedzieć, że ten zacny piździk, jest wręcz stworzony do długich podróży ;) . Jeśli pojechałbym GSem, mapka pewnie wyglądała by nieco inaczej. We dwoje jednak, śmiganie po kamieniach to średnia przyjemność.
Ciekawe, że w maju, takim optymalnym jak na Maroko klimacie, kamperków jak na lekarstwo :roll: . Na drogach w ogóle nie było widać, na wielkich kampach zaledwie po kilka sztuk.
Trzeba jednak przyznać (moje fotki tego nie obrazują), trasa którą jechałem, w znacznym stopniu była bardzo górzysta. I do tego dość kręta. Często nie miałem możliwości (lub odwagi) wyprzedzenia. Marokańscy kierowcy nie mają zwyczaju "iść na rękę" innym użytkownikom drogi. To kamperkom pewnie znacznie wydłuża czas przejazdu, ale nie tłumaczy ich braku :roll: ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
majmarek 
weteran

Twój sprzęt: camper knaus fiat ducato
Nazwa załogi: alibaba
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Piwa: 23/50
Skąd: warmińsko mazurskie
Wysłany: 2015-10-25, 23:49   1/2

Miesiąc maj jest przepiękny w Europie i w Polsce wszystko kwitnie-to m-c miłości. Do Maroka starzy kolonialiści tzn. Francuzi i inni jeżdza od połowy pażdziernika do połowy kwietnia!
Gdzie jest logika jeżdzić tam wtedy gdy sa największe upały - voila!
mm
_________________
wino
kobiety i śpiew
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zeza 
trochę już popisał


Twój sprzęt: F6C bez zabudowy
Dołączył: 22 Sty 2010
Piwa: 20/2
Skąd: Wodzisław Śl.
Wysłany: 2015-10-26, 00:30   

Może masz rację.?
Byłem tam w połowie maja. W górach marzłem, oraz mokłem. Na dodatek, mostów w owym kraju jak na lekarstwo. Po prostu woda przelewa się przez drogę. Jeśli szosa przecina taką okresową rzekę, to jest zrobiona niecka. Przejeżdżałem m.in. podobne do takiego . Nierzadko jest to zrobione z marnej jakości betonu, Wystają z tego druty, których nie dojrzysz we wodzie. Ta fota jest akurat z wąwozu Todra. Dwa tygodnie (i kilka kilometrów) "po mnie" kolega zawracał SUVem w tej rzece, z powodu takich drutów.
W maju, śniegu już nie ma, drogi są przejezdne, wszystko w miarę ładnie kwitnie.
Nad oceanem wiało i mimo, że na termometrze pow. 30ki, to marzłem. Jedynie na Ergu przeszło 40st, ale do przełknięcia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
omet 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: jeszcze nie ma
Dołączyła: 11 Gru 2015
Postawił 1 piw(a)
Wysłany: 2016-05-22, 09:55   

Piękna długa podróż, i śliczne zdjęciai Jakby to powiedziała młodzież, szacun :)
Nie mamy jeszcze kampera, ale rozważamy z mężem przelot samolotem do Maroka i wynajęcie jakiegoś pojazdu na miejscu.
Trasa z mapki autora wątku pokrywa się w czesci z naszą:) No może nie całkiem, bo planujemy do 2500 kilometrów.
Wszystkiego nie zobaczymy, w takim razie gdzie i co powinniśmy koniecznie zobaczyć, a co odpuścić.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zeza 
trochę już popisał


Twój sprzęt: F6C bez zabudowy
Dołączył: 22 Sty 2010
Piwa: 20/2
Skąd: Wodzisław Śl.
Wysłany: 2016-05-25, 09:16   

Jeśli to ma być 2500 km, to chyba trzeba będzie polecieć do Fezu, albo Rabatu i odpuścić północną część.
Miejsca atrakcyjne dla wszystkich są szeroko opisane w przewodnikach. Pewnie wasze plany obejmują większość z nich. Po obejrzeniu w realu okaże się, że coś jest mniejsze, większe, albo przereklamowane.
Ja np. cieszyłem się na jazdę wzdłuż oceanu, a musiałem zmagać się z wiatrzyskiem, zatłuszczającą wszystko bryzą. Za to na klifie spotkałem życzliwych miłych ludzi, i to dla mnie "mocniejsze" niż zabytki.

będę posiłkował się moimi fotkami ;) .
Jadąc "moim kierunkiem" nie pchałbym się już do Casablanki zobaczyć Meczet Hassana II , ani do Agadiru, turystycznego kurortu , którego największą wartością jest ogromna plaża.
Jeśli do dużego miasta, to na pewno do Rabatu Kazby Al Udaja , Mauzoleum Mohammeda V i Meczetu Hassana II , oraz cmentarza Merynidów znanym jako Chellah
W Al-Dżadida wejść na mury spojrzeć na
port i do cysterny
W Essaouira trzeba być w porcie w momencie powrotu kutrów z połowu, (to co się tam wtedy dzieje jest nie do opisania), oraz zobaczyć na murach tego miasta twierdzy armaty
warto przejechać drogą z Taroudant do Marakeszu, jest bardzo wymagająca pod każdym względem.
Sam Marakesz i plac Dżamaa al-Fina owszem, ale wieczorem. W tym mieście są jeszcze garbarnie (mniejsze niż w Fezie), oraz Ogród Majorelle (nie byłem i żałuję)
Koniecznie Ajt Bin Haddu chociaż miałem wyobrażenie, że to jest o wiele większe
Kazbę des cigognes w Warzazat można sobie śmiało odpuścić.
Do miasta el Kala M'gouna jeździ się po perfumy i olejki różane do masażu. Najlepiej (+-) w połowie maja, odbywa się wtedy "festiwal róż".
Wąwozy Dades i Todra - bez szału. najlepsze były dojazdy do nich.
Erg Chebbi, to wielka piaskownica
pobyt i kolacja na wydmach. Może narty? może wielbłąd? Może noc w "la'tendzie"?
Urzekła mnie droga N13 do miasta Ar-Raszidijja
Największe wrażenie wywarł na mnie Fez zwiedzanie medyny i garbarni Chouwara , widoki na miasto z cmentarza merynidów (oraz wszystkich innych rogatek, gdyż medyna lezy w takim "siodle" i panorama widziana z każdej strony jest super).
Jeśli chodzi o Chefchaouen to trzeba się poszwendać, trafić w klimatyczne zakamarki. w centrum ruch jest straszny.

Nie powiem nic nowego, każdy lubi co innego. Maroko, to kazby, góry i inna kultura. Ja nastawiłem się troszkę na zwiedzanie (to co trzeba), ale w szczególności na widoki. I tego miałem pod dostatkiem
Zrezygnowałem z Tangeru, Volubilis, Groty Herkulrsa, wodospadów Ouzoud i tych po zachodniej stronie Marakeszu, Sidi Ifni, i pasma Rif (może ze strachu?) Postanowiłem też, ze nie wejdę do żadnej medresy.

EDIT.
Foty z motowypadu nad Dunaj (Austria/Czechy)




EDIT.

Foty z motowycieczki po Szkocji



.
Ostatnio zmieniony przez zeza 2020-07-03, 05:36, w całości zmieniany 31 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
omet 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: jeszcze nie ma
Dołączyła: 11 Gru 2015
Postawił 1 piw(a)
Wysłany: 2016-06-03, 09:01   

Dziękuję. Małe "conieco" nam przyblizyles. Szukamy jeszcze miejsc odkrytych przez turystów przypadkowo.
Nie mniej stawiamy piwko :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zeza 
trochę już popisał


Twój sprzęt: F6C bez zabudowy
Dołączył: 22 Sty 2010
Piwa: 20/2
Skąd: Wodzisław Śl.
Wysłany: 2017-07-15, 11:17   

Troszkę bez sensu, wklejam tu foty z tegorocznej wyprawy na Peloponez

dojazd
https://photos.google.com/share/AF1QipPAG-ProtRsinP7vMLooiQ-i0-E4j0bXyu87C9QxFz-3GMIcBMrXL1FoAFYyaMs6w?hl=pl&key=TDlyekZmU2ZUdnVTYXBPa0MtWjAyNFVrZVo5VjdB

Peloponez
https://photos.google.com/share/AF1QipMlr9sNhb3IjaM_LK9b88S8yPo1RBZ1FIvxucZgmI-VMIjZOmFbWEi-_lIEyMPVvQ?hl=pl&key=WXNBQjMwOU1tOXBHWWdXd242MjlGaVA1c2p3LWh3

powrót
https://photos.google.com/share/AF1QipOXSNWr27ym4U7stETl4N5_yv-6GQA3OTRmrpc_kC1Tpi089uKlPdLoTik1WdqT7A?hl=pl&key=VDlaci01MURpQ3NCaTk5V2RPLWQtYUxsRm9zYy1R


.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2017-07-15, 12:12   

zeza napisał/a:
Troszkę bez sensu, wklejam tu foty z tegorocznej wyprawy na Peloponez
.Wszystko ok.ale nawet dla mnie kochającej i znającej Grecje i Bałkany,nie wszystkie miejsca na fotach poznaje.Ja technicznie jestem kiepska,ale nie rozumię dlaczego nie może być podpisów pod galerią Picasso.Pisząc normalną relacje albo fotki się opisuje lub wkleja pod danym postem.Tu piękne,ale jak mówie nawet ja nie poznaje wszystkich miejsc.jest tu i Olimpia i wodospad Bigar,Jajce,Kravica,ale wiele miejsc nie wiem gdzie to jest a szkoda,kochająca Bałkany barbara Muzyk :?: :?: :?:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***