Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak to jest z parkowaniem na parkingach osiedlowych?
Autor Wiadomość
realista
początkujący forumowicz

Dołączył: 13 Lis 2015
Wysłany: 2015-11-20, 01:25   Jak to jest z parkowaniem na parkingach osiedlowych?

Wie ktoś, czy można zaparkować dostawczakiem (bez oznak, że to kamper) na parkingu osiedlowym, gdzieś na przedmieściach Zurychu? Oczywiście poza centrum.

Trochę poczytałem i wynika z tego, że tam można parkować jedynie na imiennych miejscach, bądź płatnych. Trochę trudno mi to sobie wyobrazić - czyli nawet jak kolegę odwiedzam to nie mam gdzie zaparkować?

2 lata temu byłem w Niemczech, i w Berlinie , jakies 10 km od centrum spokojnie dwie noce parkowałem na zwykłym parkingu pod blokami.

A jak na to przepisy - czy w Niemczech dozwolone jest mieszkanie w samochodzie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
robert1965 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Aktualnie brak
Nazwa załogi: Monika i Robert
Dołączył: 01 Gru 2014
Piwa: 2/11
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-11-20, 07:33   

Spoko mozesz parkowac tam gdzie nie ma parkometrow i miejsc specjalnie oznaczonych dla posiadaczy kart parkowych wykupionych od miasta.
a dokladniej poczytaj ponizej :spoko

Zasady parkowania w Szwajcarii.
Szwajcaria ma kilka kodów parkowania oznaczonych odpowiednimi kolorami. Miejsca parkingowe zaznaczone są na biało, niebiesko, żółto lub czerwono. Według przepisów samochód musi się zmieścić w zaznaczonym obrysie – przynajmniej jego koła. Co nie znaczy, że jeśli tam zaparkuje ciężarówka mieszcząc się kołami i wystając na przykład 1,5 metra poza obrys Co oznaczają te kody:

1) Białe strefy bez miejsc z numerkami – parkowanie bezpłatne z nieograniczonym czasem.

2) Białe strefy oznaczone numerkami – parkowanie płatne w określonym czasie (najczęściej w dnie robocze 8:00 – 11:30, a potem 14:30 – 18:00). W tych strefach występują 2 typy parkomatów: parkomaty, gdzie się wpisuje numer prostokąta, na którym stoi samochód i opłaca parkowanie dla tego właśnie numeru i parkomaty, gdzie się płaci za określony czas i następnie wkłada wydrukowaną karteczkę za szybę. Czas parkowania w tych strefach jest ograniczony, dlatego często się zdarza, że podczas pracy pracownicy parkujący na ulicy w białych strefach wyskakują, żeby opłacić sobie następny okres.

3) Niebieskie strefy – strefy parkowania bezpłatnego ograniczonego czasowo (zwykle do 90 minut). Do parkowania w niebieskiej strefie należy posiadać niebieski dysk, który jest wydawany w punktach informacji turystycznej, bankach, na komisariatach policji.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
moskit
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-C LINE
Nazwa załogi: moskit
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2014
Piwa: 117/43
Skąd: Ożarów Maz.
Wysłany: 2015-11-20, 07:46   Re: Jak to jest z parkowaniem na parkingach osiedlowych?

Trochę poczytałem i wynika z tego, że tam można parkować jedynie na imiennych miejscach, bądź płatnych. Trochę trudno mi to sobie wyobrazić - czyli nawet jak kolegę odwiedzam to nie mam gdzie zaparkować?

Zawsze w Szwajcarii parkowaliśmy na miejscu wskazanym przez właściciela lub na parkingach płatnych.W miastach dla samochodów dostawczych i ciężarowych są wydzielone parkingi.
Trzeba uważać bo swoich miejsc parkingowych pilnują, jak tylko zaparkujesz na prywatnym to masz za 10 min policję i oby zakończyło się tylko na pouczeniu ale jak Ciebie nie będzie przy samochodzie daję 80% laweta. To jest państwo prawa i policji tam z policjantem się nie dyskutuje tylko słucha, są bardzo mili jak potrzebujesz pomocy ale jak świadomie łamiesz ich prawo to ...........
_________________
Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość
Vincent Van Gogh
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
robert1965 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Aktualnie brak
Nazwa załogi: Monika i Robert
Dołączył: 01 Gru 2014
Piwa: 2/11
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-11-20, 08:17   

1) Białe strefy bez miejsc z numerkami – parkowanie bezpłatne z nieograniczonym czasem.
pod warunkiem ze nie ma specjalnych informacyjnych bialych tabliczek dot.zasad parkowania
acha sa jeszcze zolte pola ale to sa prywatne zazwyczaj pod blokami gdzie ludzie maja wykupione caloroczne karty.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 210/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2015-11-20, 08:47   Re: Jak to jest z parkowaniem na parkingach osiedlowych?

realista napisał/a:
Wie ktoś, czy można zaparkować dostawczakiem (bez oznak, że to kamper) na parkingu osiedlowym, gdzieś na przedmieściach Zurychu? Oczywiście poza centrum.
Trochę poczytałem i wynika z tego, że tam można parkować jedynie na imiennych miejscach, bądź płatnych. Trochę trudno mi to sobie wyobrazić - czyli nawet jak kolegę odwiedzam to nie mam gdzie zaparkować?
2 lata temu byłem w Niemczech, i w Berlinie , jakies 10 km od centrum spokojnie dwie noce parkowałem na zwykłym parkingu pod blokami.
A jak na to przepisy - czy w Niemczech dozwolone jest mieszkanie w samochodzie?

na moim zaprzyjaźnionym Forum piszą że nie ma problemu z parkowaniem : gdzie tego konkretne znaki nie zabraniają, trochę uważać trzeba jak przed miastami/rejonami są postawione znaki że parkowanie w danym okręgu/mieście jest reglementowane...
Parkowanie na 24h by się przespać nikt Ci nie będzie zabraniał

niedaleko Zurich ca. 15 km są też SP:
47.371440 , 8.424020 ,
Ch-8902 Urdorf
Straße: Heinrichstutzstr.4
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Ch-8604 Volketswil
Eichholzstr.1
47.390210, 8.686560
,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Ch-8310 Kemptal
Bahnhof
47.453660,8.705870
ten SP jesttakże jako piknik platz określony, ponoś nic specjalnego ale możliwy do stania
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Ch-5622 Walentschwil
Büelisacker
47.326710, 8.290670
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
"A jak na to przepisy - czy w Niemczech "?
-podobnie jak gdzie indziej : gdzie nie ma zakazu czy miejsc zarezerwowanych to zawsze możesz te 24 h stanąć i się wyspać by sprawność do dalszej jazdy osiągnąć... ale nie wystawiać żadnych gratów kampingowych , nie suszyć ręczników itd...

Mój tip na stanie na dzikusa (tak ja robię) nie kryć się, od czasu do czasu się pokazać przy aucie , normalnie po zakupy chodzić, a jak stoimy blisko czyjegoś domu to szukam kontak z właćcicielem i pytam czy są jakieś przeciwskazania by 1 noc spokojnie tu postać-- na ogół nigdy nie otrzymałam zaprzeczenia , a wręcz przeciwnie właściciel dał mi swoje okay :)
Dlaczego pytam? bo często mieszkańcy się boją nieznajomych konspiracyjnie stojących samochodów w ich pobliżu, a jak wiedzą kto w nim jest to ich to uspokaja.

Ja choćbym się chciała "maskować" nie dam rady bo mam psa który co chwilę chce wyjść a w nocy jak ktoś zbyt blisko podchodzi mi do MP to pies robi terror ;)
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
@ndrzej 
weteran


Twój sprzęt: Laika Ecovip 309
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Piwa: 131/203
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2015-11-20, 08:58   

robert1965 napisał/a:
Do parkowania w niebieskiej strefie należy posiadać niebieski dysk, który jest wydawany w punktach informacji turystycznej, bankach, na komisariatach policji.


Jak to jest z tym "dyskiem"? Czy nastawia się na nim godzinę rozpoczęcia, czy zakończenia parkowania? :niewiem
_________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym!
Heraklit
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 210/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2015-11-20, 09:11   

@ndrzej napisał/a:
robert1965 napisał/a:
Do parkowania w niebieskiej strefie należy posiadać niebieski dysk, który jest wydawany w punktach informacji turystycznej, bankach, na komisariatach policji.


Jak to jest z tym "dyskiem"? Czy nastawia się na nim godzinę rozpoczęcia, czy zakończenia parkowania? :niewiem

na niebieskim zegarze parkowania nastawia się czas przyjazdu na parking ...i trzeba się mieścić postojem w dozwolonym czasie parkowania . :spoko
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
robert1965 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Aktualnie brak
Nazwa załogi: Monika i Robert
Dołączył: 01 Gru 2014
Piwa: 2/11
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-11-20, 09:19   

tylko pamietaj ze na niebieskim polu z niebieskim obracanym kartonikiem mozna stanac max do 2 h i przykladowo jak czas sie skonczy nie mozesz dodac kolejnego czasu tylko musisz zmienic miejsce i wtedy znowu ustawic ponownie. :wyszczerzony:
inaczej dostaniesz mandat. :ok
po znalezieniu miejsca ustawiasz czas przybycia

ordnung muss sein :-P

parkplatz-blau.jpg
Plik ściągnięto 15539 raz(y) 15,51 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
@ndrzej 
weteran


Twój sprzęt: Laika Ecovip 309
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Piwa: 131/203
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2015-11-20, 09:44   

:dzieki

Trochę jeżdżę po Europie. Jednak z e wszystkich odwiedzanych przeze mnie państw najwięcej miejsc parkingowych z obowiązkiem ustawiania "zegara" widziałem w Niemczech. Wydaje mi się, że ta metoda wypierana jest teraz przez płatne parkometry... :evil:
_________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym!
Heraklit
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 210/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2015-11-20, 09:56   

czas przyjazdu koniecznie na punkt ustawić- między punktami ustawienie jest nieważne!

Ustawia się co (pełne) 1/2 h
Przykład:
przyjeżdzasz o 13:20 h , więc muśisz dysk na 13:30 h ustawić
przyjeżdżasz o 13:35 h , to się ustawia na 14:00 h

w przypadku dozwolonego "krótkiego" okreslonego czasem ,
jak parkowanie jest dozwolone tylko w wyznaczonym krótkim czasie to to przyjeżdzający przed rozpoczęciem wyznaczonego czasu - ustawia zegar na godzinę wyznaczonego krótkiego parkowania (a nie jak normalnie na kolejne 1/2H)
- chodźi tu o kontrolę dokładnego czasu parkowania...

"(ordnung muss sein :-P ) "... tak jest kolego, porządek musi być ;)
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2015-11-20, 12:30   

Takie same dyski są we Włoszech i nawet chyba jakiś mam w schowku.
Tam też ustawia się na godzinę przyjazdu. We Włoszech jak turysta nie ma dysku, to może napisać na kartce długopisem godzinę o której zaparkował i zostawić w widocznym miejscu. W każdym mieście akceptują również taką formę, gdy parking jest np. do 2h. Trzeba przed upływem tego czasu się zwinąć, lub przestawić autko.

A co do ukrywania się w blaszaku, jak pisze Izola, również uważam za głupotę. Zwróci większą uwagę ludzi, niż kamperek, z którego wychodzą ludzie i nawiązują kontakt.
Taki zamaskowany van może oznaczać (w IT na porządku dziennym) Rumunów, którzy przyjechali kraść.
Ale to każdy robi i jeździ czym chce.
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
drwoy 
zaawansowany
Woytek

Twój sprzęt: Hymer T 572c
Nazwa załogi: Kamperik
Dołączył: 15 Gru 2015
Piwa: 6/40
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2021-07-24, 07:23   

Taki zamaskowany van może oznaczać (w IT na porządku dziennym) Rumunów, którzy przyjechali kraść.


...albo Polaków
_________________
Pozdrawiam Woytek


------------------------------------------------
Wyższe wykształcenie może mieć każdy, podstawowe niekoniecznie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***