Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wrzesień Irlandia,pażdziernik Portugalia listopad Hiszpania
Autor Wiadomość
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 353/400
Skąd: krakow
Wysłany: 2016-01-23, 22:19   

Beata za mapy :pifko ,Barbara ps.Tasos wyspa tez mi się przyda już wiosna
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Beata i Leszek
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: półintegral
Dołączył: 30 Mar 2015
Piwa: 23/7
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2016-01-24, 19:38   

Witamy :spoko Podsumuję trochę nasz wyjazd:) Przed dojechaniem do naszego celu powłóczyliśmy się trochę po francuskim wybrzeżu, które jest jak najbardziej dostępne wędrówką kamperowym . Francja zdziwiła nas miło cenami żywności jaki paliwa:) Paliwo średnio 1,03 eu a żywność prawie jak u nas co nieco nawet tańsze patrząc na jakość:) Bilety na prom Cherbourg Rosslare kupiliśmy w dobrej cenie około 1200 w dwie strony, dla mających mało czasu jedynie blokada czasowa prom płynie 17,5 godziny:) Na terminalu duży parking, prysznic i toalety :wc: odprawa byliśmy z psem bezproblemowa , oczywiście mieliśmy wszystkie badania:) W samym Cherbourg plac kamperowy z darmowym serwisem, miasto warte zobaczenia:) Irlandia byliśmy już...samolotem...inaczej autem...nie, że po lewej...drogi wąskie porośnięte krzakami, mało za krzakami murek. :) Żywności ceny trochę droższe niż polskie, ale idzie żyć:) Paliwo droższe około 1,3 eu Jeszcze tam będziemy :) żal, że nie pojechaliśmy jak to zwykle robimy naokoło wyspy...cóż.. tak wyszło:) Irlandia Północna też jest warta ujrzenia:) Wymieniliśmy polską butlę gazową w Midleton tam również był bezpłatny serwis kampera:) Pogodę na tą porę byliśmy cały wrzesień trafiliśmy niezłą trzy dni tylko padało naprawdę nie mogliśmy narzekać:) Po zjeździe z promu pogoda nas wystraszyła :diabelski_usmiech ..... więc zamiast według planu wybrzeżem myk przez środek... szybko do słońca..... tu znowu żal....tyle nie widzieliśmy, ale długo czekać nie będziemy:) Portugalia prawie w każdym Intermarch serwis piorący 4 eu lub 8 eu, paliwo około 1 - 1,10 eu żywność ceny zbliżone do naszych:) Zakupy robiliśmy przeważnie w Lidlu albo Marcadonie lub jakimś dużym markecie ja lubię jak w sklepie jest duży wybór warzyw i owoców:) łosoś kosztował nieco powyżej 5 eu często kupowaliśmy wołowinę dla psa też około 6 eu resztę cen podobnych do naszych. Stellplatze bardzo dobrze oznaczone przeważnie bezpłatne jak płatna to woda, przy nich miejsca postojowe:) Kamperów wszędzie pełno w większości Niemcy, Francuzi inne narody też ... brak jednak naszych, :polska .... szkoda:) Gdzie człowiek chce się zatrzymać stoi oczywiście nie sam bo chętnych jest wielu:) My jechaliśmy bez żadnych namiarów jak szukaliśmy miejsca do postoju to albo przed miastem albo za, zawsze znaleźliśmy plac camperowy:) Portugalia piękna :roza: najpiękniejsze miejsca zaraz za Lagos wybrzeże Algarve plaże z grotami :roza: Wymiana butli gazowej prawie niemożliwa w jednym miejscu tylko nabiliśmy swoją butlę zaznaczone na mapce:) Hiszpania cenowo nie ma prawie różnicy między Portugalią natomiast Stellplatz już nie oznaczone jak są to tylko parkingi woda jak jest to przy plażach, woda na stacjach benzynowych tak poprzykręcana że leci ciurkiem aby nie tankować Wiele miejsc pięknych...plaże również wyjątkowe.... widoki super... Tak jednym słowem : Nie mieliśmy szczęścia w tym roku pogoda płatała figle :diabelski_usmiech Parkowanie jak ma się chęć bezpłatne raz zapłaciliśmy za parking na noc 1,5 eu i raz za serwis 1,5 eu Butle gazowe zużyliśmy 4 w tym dwie wymieniliśmy. Żywność kosztowała nas tyle ile wydalibyśmy na miejscu, bo przecież jeść trzeba no nie ? Paliwo tyle ile pali auto, a przejechaliśmy 12 000tys km więc przeliczajcie swoje zużycie:) Poruszaliśmy się drogami niepłatnymi w Irlandii zapłaciliśmy za most. Przeżycia i piękne wspomnienia bezcenne :kwiatki: Na sam koniec jeszcze przestroga :stop: nawet na stellplatz uważajcie jak kamperujecie trzeba zawsze troszkę posiedzieć popatrzeć kto i jak stoi, zaprzyjaźnić się , bo przypadki okradania do cna też się zdarzają na placach pełnych kamperów. Ponoć okolice Huelvy są niebezpieczne to dowiedzieliśmy się później rzeczywiście nie ma tam kamperów ale kto to wie jak naprawdę jest ? Na mapce zaznaczone są wszystkie miejsca na których staliśmy nie koniecznie nocowaliśmy ale wystarczy na opisie nacisnąć Wyświetl w Mapach Google i pochodzić wirtualnie widać wtedy gdzie kampery stoją w razie pytań odpowiem :kawka: Miejsca zaznaczone opisem ,,jedziemy ” są przeważnie wysepką do zrobienia zdjęć :foto Pytanie o psiaki, każdy jeździ ze zwierzętami różnymi i każdy ma swoje miejsce nie trzeba się oddalać ale są i duże parkingi...na plażę niektóre rzeczywiście jest zakaz ale wszyscy chodzą przypomnę :bylo my byliśmy po sezonie. Trzeba mieć więcej czasu na taką podróż a i tak wszystkiego człowiek za jednym razem nie ogarnie :klnie: Basiu dziękuję za wszystkie miłe słowa :roza: Pozdrawiamy wszystkich :bigok

WP_20151013_16_25_59_Pro.jpg
nie tylko psiaki jeżdżą :)
Plik ściągnięto 35 raz(y) 190,47 KB

WP_20150508_002.jpg
a to masz pieso niestety teraz bardzo chory
Plik ściągnięto 30 raz(y) 249,3 KB

_________________
Wieczności nie starczy na podróżowanie:)Cyklady2014 http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=21226 Wrzesień Irlandia,pażdziernik Portugalia listopad Hiszpania http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=23189
Ostatnio zmieniony przez Beata i Leszek 2016-01-26, 19:51, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JaWa 
Kombatant
Pierwsza "Mała Karawana"


Twój sprzęt: Fiat Ducato Roller Team Granduca
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 367/232
Skąd: Kutno
Wysłany: 2016-01-25, 09:01   

Dobry sposób na świeżą wieprzowinkę. :chytry
_________________
Wanda i Jacek Kutno
-------------------------------------------
www.youtube.com/@JacekKropidlowskikutno/videos
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 353/400
Skąd: krakow
Wysłany: 2016-01-26, 19:54   

Beata,w 2010 w Hiszpanii tez braliśmy wode z plazy,nie ma to jak w Grecji,krany byle gdzie.Rodos tez pisal ,że w Portugalii płacili za wode.Nie wiem jak sobie radzi Dakota,który tam zimuje :?: :?: ,próbowałam się z nim porozumieć ,ale nie wiem czy mi się udało.Pisze na blogu ,ze nie musi być kamper zimowy,na zimowanie w Hiszpanii,na razie jest w Portugalii w Portimao.Jak będę mieć pytania,napisze na PW. :kawka: BARBARA
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Beata i Leszek
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: półintegral
Dołączył: 30 Mar 2015
Piwa: 23/7
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2016-01-26, 22:46   

:spoko Witam JaWa oni chyba jechali na zimowanie a święta były tuż tuż.... Basiu woda w Grecji żaden problem w Portugalii serwis również żaden problem, w Hiszpanii też nie ma z tym problemu jak coś to za małe opłaty na campingu. Co zaś do zimowania... my lubimy podróżować, ale też i domek cieplutki nasz na zimę. W Portugalii, Hiszpanii jest problem w każdym bądź razie my nigdzie nie mogliśmy nabić naszej polskiej butli.... jedno tylko miejsce na mapce zaznaczyłam .Ponoć jak się stoi na stellplatz to co jakiś czas przyjeżdżają i wymieniają ale to trzeba dłużej być na jednym miejscu co u nas trudno :) A bez gazu trudno żyć.. no i kiedy do domu wtedy.....Pozdrawiamy :bigok
_________________
Wieczności nie starczy na podróżowanie:)Cyklady2014 http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=21226 Wrzesień Irlandia,pażdziernik Portugalia listopad Hiszpania http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=23189
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 353/400
Skąd: krakow
Wysłany: 2016-01-28, 12:37   

Beata i Leszek napisał/a:
nie mogliśmy nabić naszej polskiej butli
dla nas to nie problem,chyba można tak jak w Grecji natankować gaz,mamy 56 litrow zbiornik.Ale zrobiłam przegląd zdjęć na kompie,i znalazłam 4000 fotek z
Hiszpani i dojazdu oraz powrotu z niej.Fotki takie,na których jestem jak stajaca do pozowania.Teraz absolutnie nie wolo robic mi zdjęć.Starość nie radośc.Nie jestem taka odważna jak inne panie :!: :!: Może się namysle i coś skrobnę. :kawka:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Misio 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Toskana 1,9 TD
Nazwa załogi: MisioKot
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 15 Maj 2010
Piwa: 743/1145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-01-28, 18:47   

Zbigniew Muzyk napisał/a:
Beata i Leszek napisał/a:
nie mogliśmy nabić naszej polskiej butli
dla nas to nie problem,chyba można tak jak w Grecji natankować gaz,mamy 56 litrow zbiornik.Ale zrobiłam przegląd zdjęć na kompie,i znalazłam 4000 fotek z
Hiszpani i dojazdu oraz powrotu z niej.Fotki takie,na których jestem jak stajaca do pozowania.Teraz absolutnie nie wolo robic mi zdjęć.Starość nie radośc.Nie jestem taka odważna jak inne panie :!: :!: Może się namysle i coś skrobnę. :kawka:


Basiu. Fotki bez Ciebie są nie ważne. :lol:

Obiektyw Cię lubi.

A poza tym, jaka tam starość kobieto?
_________________
Pozdrawiamy - Danusia-Kotek i Henio-Misio

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą...ks.Jan Twardowski
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 353/400
Skąd: krakow
Wysłany: 2016-01-28, 20:01   

Misio napisał/a:
Basiu. Fotki bez Ciebie są nie ważne.



Obiektyw Cię lubi.
nie bardzo.może kiedyś.Beata ,przepraszam ze zasmiece ci relacje.Misio czy my się znamy z Częstochowy :?: bo na innych zlotach nie bywamy.Porownaj fotki specjalnie wklejone dla Ciebie i zony,odpisz bo potem to ostatnie zdjecie skasuje :haha:

100_2584.jpg
takiem może być 6 lat temu
Plik ściągnięto 47 raz(y) 92,66 KB

100_2602.jpg
takie też
Plik ściągnięto 36 raz(y) 111,57 KB

f4899840.jpg
takie jeszcze ujdzie
Plik ściągnięto 24 raz(y) 139,1 KB

Ostatnio zmieniony przez Barbara i Zbigniew Muzyk 2016-01-28, 21:23, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Misio 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Toskana 1,9 TD
Nazwa załogi: MisioKot
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 15 Maj 2010
Piwa: 743/1145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-01-28, 21:05   

Zbigniew Muzyk napisał/a:
Misio napisał/a:
Basiu. Fotki bez Ciebie są nie ważne.



Obiektyw Cię lubi.
nie bardzo.może kiedyś.Beata ,przepraszam ze zasmiece ci relacje.Misio czy my się znamy z Częstochowy :?: bo na innych zlotach nie bywamy.Porownaj fotki specjalnie wklejone dla Ciebie i zony,odpisz bo potem to ostatnie zdjecie skasuje :haha:


Basiu. Potwierdzam, że obiektyw Cię lubi. Jesteś ładną kobietą i nie masz jakiegokolwiek powodu do unikania zdjęć. A dzięki fotografii mamy okazję obserwować jak się zmieniamy. Zmiany są nieuniknione, ale starzejemy się z godnością, radością i z uśmiechem na ustach. :lol:

Tak na marginesie, powiem Ci, że unikam zdjęć kompromitujących. Bo urazić kogoś jest bardzo łatwo.
A w Częstochowie nie byliśmy, i nie wiem czy kiedykolwiek się spotkaliśmy , ale odnoszę wrażenie jakbyśmy się długo znali.
Pozdrawiamy i życzymy podróży po horyzont. :roza: :roza: :roza:
_________________
Pozdrawiamy - Danusia-Kotek i Henio-Misio

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą...ks.Jan Twardowski
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Beata i Leszek
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: półintegral
Dołączył: 30 Mar 2015
Piwa: 23/7
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2016-01-28, 22:05   

:spoko Pozdrawiam wszystkich. Proszę nie kasować żadnych wpisów a tym bardzie zdjęć jest mi bardzo miło, że piszecie dzięki temu Was poznaję z czego bardzo się cieszę :) Myślę, że kiedyś będziemy mieć wspólne fotki :foto Pozdrawiamy Was wszystkich :bigok
_________________
Wieczności nie starczy na podróżowanie:)Cyklady2014 http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=21226 Wrzesień Irlandia,pażdziernik Portugalia listopad Hiszpania http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=23189
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Misio 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Toskana 1,9 TD
Nazwa załogi: MisioKot
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 15 Maj 2010
Piwa: 743/1145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-01-29, 11:12   

:spoko
Beata i Leszek napisał/a:
:spoko Pozdrawiam wszystkich. Proszę nie kasować żadnych wpisów a tym bardzie zdjęć jest mi bardzo miło, że piszecie dzięki temu Was poznaję z czego bardzo się cieszę :) Myślę, że kiedyś będziemy mieć wspólne fotki :foto Pozdrawiamy Was wszystkich :bigok


O, właśnie TAK. Jestem za, a nawet ZA. :lol: :spoko
_________________
Pozdrawiamy - Danusia-Kotek i Henio-Misio

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą...ks.Jan Twardowski
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***