Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Awaryjne tankowanie butli z gazem 11kg (10kg)
Autor Wiadomość
Gewehr 
weteran


Pomógł: 38 razy
Dołączył: 30 Paź 2013
Piwa: 219/114
Skąd: AmWarsztat.pl
Wysłany: 2015-12-20, 23:42   

Takiego typu jest najlepszy. Wszelkie nakręcane na butlę będą z uszczelką gumową, a ona może powodować luzowanie się takiego połączenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gewehr 
weteran


Pomógł: 38 razy
Dołączył: 30 Paź 2013
Piwa: 219/114
Skąd: AmWarsztat.pl
Wysłany: 2015-12-20, 23:45   

Razem pisaliśmy :wyszczerzony:
Tak, to jest na rurkę. Możesz wyeliminować całkowicie wszelkie elastyki z instalacji.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2015-12-21, 00:17   

Podoba mi się to rozwiązanie, a najlepsze w tym jest to, że mam pewne, na sztywnych połączeniach, profesjonalne, z wlewem jak do samochodów, bardzo ekonomiczne, bo gaz na stacjach jest 2-2,5x tańszy od paliw nie mówiąc już o złodziejskich cenach za gaz w butlach.
Np. koszt napełnienia: 28 euro (ok. 120zł) za 18 litrów w IT i np. 26£ (ok. 160zł) za ok. 22l. w UK. :gwm
Gdzie na stacjach w IT: € 0,59/l, a w UK: £ 0,49/l. Każdy łatwo policzy ile się dopłaca za luksus napełnienia butli u dystrybutora. :shock:
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2015-12-21, 09:48   

Ja i tak uważam że największą zaletą jest możliwość dotankowania kilka razy w tygodniu. Co do butli - najszybciej trafisz na szrocie. Prawie w każdej stacji kasowania pojazdów chętnie się tego pozbędą bo stali mało a problem z opróżnieniem spory i zwyczajnie nie chcą tego na złom przyjmować.

Co do składu mieszanki - o ile wiem u nas w zimie zmienia się proporcje mieszance LPG w okresie zimowym, więc tankując zimą wlejesz mniej butanu. Przynajmniej tak było 5 lat temu...
_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2015-12-21, 10:35   

W moim przypadku skład mieszanki nie będzie miał znaczenia. Załóżmy, że zatankuję na full takie 28l w lutym. Wtedy gazu mam na 6+ miesięcy gotowania, czyli skończy się w ...sierpniu. Raczej na minusie nie będzie już od kilku miesięcy, więc wypalę wszystko, nawet gdyby był sam butan
Muszę poszukać jedynie butli i rozebrać/przerobić ten wielozawór, żeby pobierało fazę lotną. Ciekawe czy znajdę coś w Szkocji na szrotach. Odpadłby transport. Chyba tu zostaniemy na "przerwę techniczną". :mrgreen: :pifko2 :gra: :camp: :pracz :mop :pifko :
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mirekl61 
stary wyga


Twój sprzęt: Pilote
Nazwa załogi: 3M
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Gru 2014
Piwa: 53/35
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 2016-08-16, 14:24   

Rozpracowałem awaryjne tankowanie
Części :
1 nakrętka (lewy gwint) z krućcem od starego reduktora
2 złączka naprawczy na rurkę fi 8
3 rurka fi 8
4 zawór tankowania lpg
:)

20160816_143025-1024x768.jpg
Plik ściągnięto 27 raz(y) 115,57 KB

20160816_143834_008-1280x960.jpg
Plik ściągnięto 36 raz(y) 149,73 KB

_________________
https://www.youtube.com/c...xihGpxH8adyX-RQ
https://www.facebook.com/...100009089293943
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2016-08-16, 14:30   

Mirekl61 napisał/a:
Rozpracowałem awaryjne tankowanie
Części :
1 nakrętka (lewy gwint) z krućcem od starego reduktora
2 złączka naprawczy na rurkę fi 8
3 rurka fi 8
4 zawór tankowania lpg
:)



i pokazałeś jakiemuś fajtłapie jak wysadzić rodzinę w powietrze ... jesteś pewnie z siebie dumny ...GRATULACJE :gwm
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mirekl61 
stary wyga


Twój sprzęt: Pilote
Nazwa załogi: 3M
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Gru 2014
Piwa: 53/35
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 2016-08-16, 14:46   

Ajtam ajtam
Jak ktoś postanowi się rozerwać to i tak nic go nie powstrzyma
Myślenie nie boli
Brak może
:lol:
_________________
https://www.youtube.com/c...xihGpxH8adyX-RQ
https://www.facebook.com/...100009089293943
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2016-08-16, 21:06   

Taką samą konstrukcję miał makaron do tankowania swoich makarońskich butli. Jedynie końcówka z lewym gwintem jest tam ciut mniejszej średnicy i ten cały zestaw jaki Ty zbudowałeś, a ja kupiłem w PL pół roku temu do poskładania, to o dupę było rozbić, bo nie pasował do włoskiej butli.
No ale czytając newsy z ostatniego roku widzę, że głupie makarony się nie wysadzają, jedynie tylko islamiści, to może nie będzie tak źle. Ważne, żeby tankować pustą butlę i zostawić odrobinę zapasu. Ja planowałem do pustej 10kg nalewać max 15 litrów i spać spokojnie. No ale końcówka nie pasowała i kuchenkę przerobiłem na kartusze, które kupię nawet w Chinach. :mrgreen:
Tam produkują. :haha:
Drożej, ale spokój.
W Z2 będzie butla pod auto. :)
Też będzie spokój. :ok
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Istquai
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: VW T2
Dołączył: 11 Sty 2014
Wysłany: 2016-12-24, 01:10   

Odświeżam wątek z poważnym problemem.

Robię podobną instalację do tej Toscanera z tym, że tankować będę w USA i nie wiem nawet gdzie szukać przejściówki PL-USA lub nawet DE-USA (po uprzednim przejściu PL-DE). Na amazonie mają dziesiątki różnych adapterów ale nie wiem który będzie odpowiedni :roll:

edit// sam sobie odpowiem. w USA jest złącze ACME czyli te same co w Niemczech, Belgii, Szwajcarii itd
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 436/317
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-12-05, 15:05   

Odświeżam temat.

Jadę za dwa tygodnie na miesiąc do Hiszpani. Będziemy też na nartach z 4 dni w Sierra Nevada.
Zabieram z PL dwie butle propanu. Zainspirowany wątkiem Toscanera robię zewnętrzne podłączenie gazu do butli 11kg. Do tego wkręcana na zewnątrz odpowiednia przejściówka do danego kraju ( Hiszpania ma dwa typy: bayonet i eurocconector). I gotowe. Całość na sztywnym ale elastycznym ;) przewodzie gazowym używanym przy montażu LPG w samochodach o długości 2mb z końcówkami łączonymi na beczółkę. A wlew z boku u dołu auta koło tylnego lewego koła. Tankuję bez otwierania schowka na butle. Całość szczelna i bezpieczna. Tylko tak wg.mnie rozwiążę problem posiadania około 4 butli gazu na miesiąc jeżdżenia po Hiszpanii. Bo gdybym tam stał i zimował to ktoś mi gaz przywiezie a ja tylko zapłacę. Ale nie planuję stać. Chcę zwiedzać :spoko

Całe 2 metrowe przyłącze na jutro przygotuje mi pan gazownik. Dla mnie dodatkowa zaleta tego przyłącza jest zwiazana z tym, że jak będę sprzedawał kampera to przyłącze zabiorę sobie do nowego pojazdu i tez mi bedzie pasować :)

Ps. Bardzo ostrożni zaraz zaczną krytykować... :bukiet:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2019-12-05, 17:01   

Ja kupiłem u Papamili butlę do tankowania. Bez rzeźby i na legalu. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jsaluga 
zaawansowany


Twój sprzęt: Mc Louis mc2
Nazwa załogi: WZDuzeiMale
Dołączył: 07 Wrz 2016
Piwa: 20/69
Skąd: Slask
Wysłany: 2019-12-05, 17:03   

toscaner napisał/a:
Taką samą konstrukcję miał makaron do tankowania swoich makarońskich butli. Jedynie końcówka z lewym gwintem jest tam ciut mniejszej średnicy i ten cały zestaw jaki Ty zbudowałeś, a ja kupiłem w PL pół roku temu do poskładania, to o dupę było rozbić, bo nie pasował do włoskiej butli.
No ale czytając newsy z ostatniego roku widzę, że głupie makarony się nie wysadzają, jedynie tylko islamiści, to może nie będzie tak źle. Ważne, żeby tankować pustą butlę i zostawić odrobinę zapasu. Ja planowałem do pustej 10kg nalewać max 15 litrów i spać spokojnie. No ale końcówka nie pasowała i kuchenkę przerobiłem na kartusze, które kupię nawet w Chinach. :mrgreen:
Tam produkują. :haha:
Drożej, ale spokój.
W Z2 będzie butla pod auto. :)
Też będzie spokój. :ok

Butlę trzeba ważyć. Do pustej 11kg wchodzi 21l gazu. Jeżeli zostanie ci jakaś część w butli, to butlę na wagę odejmij tarę którą masz nabitą na butli i z proporcji wylicz ile powinieneś zatankować. Nie widzę powodu żeby zaraz wylatywać w powietrze.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 436/317
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-12-05, 17:24   

Ilość do tankowania naturalnie tak można wyliczyć. Dzięki.

Co do zakupu legalnej butli do tankowania za 1 000PLN to w moim przypadku sens może mieć zakup 2 szt. za 2 000PLN... Bo niby jak przy moich potrzebach mam używać jednej butli zwykłej i jednej do tankowania... Na nartach w zimie na jednej butli nie da się wyżyć...
A 2 000PLN to jednak za drogo. Mój patent z przejściówkami wyniesie z 200zl. Też na legalu :mikolaj
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 436/317
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-12-06, 14:57   

Właśnie odebrałem mój profesjonalny zestaw do tankowania butli. Razem z.adapterem do tankowania w PL, D, i dwie różne do E zapłaciłem 180zł. Myślę, że warto. A czy było warto to napiszę po powrocie z Hiszpanii :bukiet:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***