Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przegląd rejestracyjny kampera za granicą
Autor Wiadomość
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2015-12-29, 08:13   

przed chwila zadzwoniłem do WK

DR bez miejsc na pieczątki i zaświadczenie z przed 5 miesięcy ...

proszę przyjechać , zabrać DR , Ksiażke pojazdu i zaświadczenie o przeglądzie ... koszt 54 zł za nowy dowód rej ale jeśli bym chciał tymczasowy to 72 zł ...tablic nie trzeba odkręcać

specjalnie zapytałem o te 30 dni , miła pani stwierdziła , że zaświadczenie jest tyle ważne na ile ważność określono do następnego przeglądu technicznego .

Tym tematem zmobilizowaliście mnie do wymiany tego dowodu i fajnie bo fura w pierwszych dniach nowego goda leci do Niemiec , potrzebuję Viatola i święty spokój z POLIZEI ... :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gino 
Kombatant


Twój sprzęt: VW LT SVEN HEDIN 1978r
Nazwa załogi: Gino
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 29 Mar 2008
Piwa: 639/978
Skąd: ta Radość
Wysłany: 2015-12-29, 08:25   

Adaś..nikt nie napisał o ważności przeglądu, bo ważny jest tak długo,na ile został wydany ..
więc tu Ameryki nie odkryłeś...

ważne jest, i o tym w poprzednim poście napisałem= ile czasu ważna jest ''karteczka'' dla Policji
czyli.. jak długo , od dnia jej wystawienia, możesz się z nią poruszać po drogach w myśl obowiązujących przepisów....

a w przepisach jest to jasno określone, i do nich stosuje się Policja, a nie Pani w okienku WK .. :)

Rozdział 2 Warunki dopuszczenia pojazdów do ruchu

Art. 78. 1. W razie przeniesienia na inną osobę własności pojazdu zarejestrowanego, dotychczasowy właściciel przekazuje nowemu właścicielowi dowód rejestracyjny i kartę pojazdu, jeżeli była wydana.

1a. W razie przeniesienia na inną osobę własności pojazdu czasowo wycofanego z ruchu dotychczasowy właściciel przekazuje nowemu właścicielowi decyzję o czasowym wycofaniu pojazdu i kartę pojazdu, jeżeli była wydana.

2. Właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany zawiadomić w terminie nieprzekraczającym 30 dni starostę o:

1) nabyciu lub zbyciu pojazdu;

2) zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym.

3. Zdarzenia, o których mowa w ust. 2, są dokumentowane w karcie pojazdu; odpowiednich wpisów dokonuje starosta.

4. Właściciel lub posiadacz pojazdu jest obowiązany wskazać na żądanie uprawnionego organu, komu powierzył pojazd do kierowania lub używania w oznaczonym czasie, chyba że pojazd został użyty wbrew jego woli i wiedzy





uzupełniająco dodam, że wbicie nowego terminu przeglądu, jest zmianą ''stanu faktycznego'' w DR

dlatego Policjant ma prawo zabrać dowód w myśl :

art. 132 ust. 1 Prawa o ruchu drogowym policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:
1) stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd:
a) zagraża bezpieczeństwu w szczególności po wypadku drogowym, w którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy,
b) zagraża porządkowi ruchu,
c) narusza wymagania ochrony środowiska;
2) stwierdzenia, że pojazd nie został poddany badaniu technicznemu w wyznaczonym terminie lub termin badania nie został wyznaczony prawidłowo;
3) stwierdzenia zniszczenia dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego) w stopniu powodującym jego nieczytelność;
4) uzasadnionego podejrzenia podrobienia lub przerobienia dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego);
5) stwierdzenia, że badanie techniczne zostało dokonane przez jednostkę do tego nieupoważnioną;
6) nieokazania przez kierującego dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub dowodu opłacenia składki za to ubezpieczenie,
7) uzasadnionego przypuszczenia, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu.


:spoko
_________________
często , wroga z drugiego człowieka tworzy Twój umysł..
a to potrafi zabić wieloletnią przyjaźń ...
#CamperMajstry
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gino 
Kombatant


Twój sprzęt: VW LT SVEN HEDIN 1978r
Nazwa załogi: Gino
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 29 Mar 2008
Piwa: 639/978
Skąd: ta Radość
Wysłany: 2015-12-29, 09:08   

tu jest sporo wiedzy o terminach które należy przestrzegać i o sankcjach, lub ich braku za
ich nie przestrzeganie

zacytuję jeden fragment z tej strony


''Brak ważnego badania technicznego

Wymagany termin: wg wpisu w dowodzie rejestracyjnym. W zależności od wieku auta i ewentualnej instalacji LPG w samochodzie - od 1 roku do 3 lat.
Konsekwencje: brak aktualnego badania oznacza problemy podczas spotkania z policjantem. Ten musi zatrzymać dowód rejestracyjny i wysyła auto do diagnosty (w ekstremalnych przypadkach na lawecie na koszt kierowcy).
Warto wiedzieć: aby można było odebrać dowód rejestracyjny zatrzymany przez mundurowego, auto musi przejść badanie techniczne. Z zaświadczeniem o jego pozytywnym wyniku kierowca zgłasza się do wydziału komunikacji właściwego dla miejsca rejestracji pojazdu. Po odebraniu dowodu rejestracyjnego trzeba koniecznie odwiedzić diagnostę, aby wbił w dokument pieczątkę potwierdzającą zaliczenie badania. Nawet jeśli kierowca ma przy sobie zaświadczenie z badania, jej brak jest dla policjanta podstawą do zatrzymania dowodu rejestracyjnego.
''
_________________
często , wroga z drugiego człowieka tworzy Twój umysł..
a to potrafi zabić wieloletnią przyjaźń ...
#CamperMajstry
Ostatnio zmieniony przez gino 2015-12-29, 09:14, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2015-12-29, 09:13   

BIORCA napisał/a:
janusz napisał/a:
BIORCA napisał/a:
no z 546575 oczywiście

Ale to nie moje.

?


ale moje odnośnie 546566 / 8 zatem .... :)


Nie wiem co to znaczy /8 ale myślę że o to:

BIORCA napisał/a:
ale co on mi może wtedy zrobić ?

Dać mandat.

Policjant zawsze może Ci dać mandat, wystarczy, że ma podejrzenie naruszenia prawa a Ty możesz go nie przyjąć.

Widziałeś kiedyś "Zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu" jeśli już przy tym jesteśmy? Jaką wiarygodność ma ono na drodze, to jest normalna kartka papieru zadrukowana najczęściej komputerową drukarką z przystawionymi pieczątkami. Policjant na drodze ma małą możliwość sprawdzenia jej wiarygodności a potwierdzeniem badania jest stempel w dowodzie. Jeśli będzie chciał napisze na mandacie "brak aktualnych badań technicznych" i zaordynuje 100 zł.
Nie mam pojęcia czemu moja odpowiedź Ci nie pasuje. :haha:
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2015-12-29, 10:34   

...będę się jeszcze chwilę upierał ponieważ :

1. adnotacja na zaświadczeniu w postaci przytoczonej przez Gino "

" zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym."

omawia sytuację gdy dowód ma jeszcze miejsce na jakiekolwiek adnotacje , ten mój konkretny zakończył swą możliwość dokonywania adnotacji w momencie gdy zabrakło miejsc na te adnotacje czyli reasumując formułka powyższa ma się nijak do takiego dowodu . Trzeba wydać nowy dowód by coś tam w nim dodawać itp . Tak tez się i stało godzinkę temu , bez marudzenia dostałem nowy/tymczasowy dowód na podstawie zaświadczenia , które w marcu 2016 kończy swą powiedzmy ważność /koniec przeglądu / .

Tym samym wszystkie teorie o duplikatach zaświadczenia i jego ważności dla panienki z okienka są błędne .


2. Teoria o nieważności w trakcie kontroli zaświadczenia o badaniu technicznym/pozytywnym/ ponieważ to papierek z pieczątkami a nie DR jest dla mnie mało zrozumiała... to dokument urzędowy z pieczątkami na podstawie którego panienka z okienka musi czynić swe powinności , tak samo jak i policjant , który widząc takie zaświadczenie a do tego mając wiedzę cóż ono znaczy / zakładam, że tak jest / też musi honorować takowe jako dokument wystawiony przez uprawniony organ a tym jest diagnosta z uprawnieniami .

Moim zdaniem mandat nie wchodzi w grę , ponieważ właściciel/kierowca/ wyciągnął na drogę pojazd odpowiadający przepisom z ważnym przeglądem technicznym . Fakt posiadania przeglądu na dokumencie nie wpływa na bezpieczeństwo na drodze .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2015-12-29, 11:16   

Adam co do punktu 1 nie wiem o co Ci chodzi.
Co do punktu 2 jest wyraźna różnica pomiędzy sytuacją pani/pana z okienka i pani/pana policjanta na drodze.
Największa różnica to jest to, że dokument o przeprowadzonym badaniu jest niejako kierowany do niej/niego. Adresatem jest urząd, najczęściej komunikacji. Pozostaje tam i zawsze można go zweryfikować co do legalności. U policjanta na drodze byłby/jest tylko do wglądu i co najwyżej pozostanie w jego pamięci. To nie jest druk ścisłego zarachowania, on nawet nie jest numerowany. Ten numer co na nim widnieje to jest numer w rejestrze przeglądów a nie jego numer. Jeżeli policjant ma dobrą wolę i nie chce robić korowodów często uznaje takie zaświadczenie ale wcale nie musi. Zaświadczenie nie jest dokumentem upoważniającym do poruszania się pojazdu w ruchu drogowym. Ono do niczego innego nie służy tylko do zaświadczenia w odpowiednim urzędzie, że pojazd został poddany jaki8emuś badaniu technicznemu i informuje o jego wyniku. Nie wiem jak jaśniej można rozwiać Twoje wątpliwości.

BIORCA napisał/a:
Moim zdaniem mandat nie wchodzi w grę , ponieważ właściciel/kierowca/ wyciągnął na drogę pojazd odpowiadający przepisom z ważnym przeglądem technicznym . Fakt posiadania przeglądu na dokumencie nie wpływa na bezpieczeństwo na drodze .

Ale nie mandat za stan techniczny tylko za niemanie wymaganych dokumentów uprawniających do poruszania się po drogach.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
gino 
Kombatant


Twój sprzęt: VW LT SVEN HEDIN 1978r
Nazwa załogi: Gino
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 29 Mar 2008
Piwa: 639/978
Skąd: ta Radość
Wysłany: 2015-12-29, 11:20   

BIORCA napisał/a:
omawia sytuację gdy dowód ma jeszcze miejsce na jakiekolwiek adnotacje ,
Adam,przecież jakby miał miejsce na pieczątkę, to diagnosta by ją tam najzwyczajniej wlepił :)
i wówczas nie jeździsz z kartką....

a jak miejsca w dowodzie na pieczątkę nie masz, to właśnie po to masz owe 30 dni możliwości jeżdżenia z kartką , aby wszystko zgodnie z litera prawa uzupełnić , i ową pieczątkę mieć w dowodzie .
jeśli tego nie zrobisz w tym czasie, Policjant zrobi kuku
przecież obciążającym dowodem jest właśnie tak ''kartka''
wydana 1..2...3 ...4 czy 5 m-cy wcześniej :-P


i jeszcze raz zaznaczam, panienka w okienku nie ma nic, do terminu przydatności owej kartki do poruszania się z nią /kartką , nie panienką :szeroki_usmiech / po drogach....''panienka'' tylko potwierdza pieczątką termin badania technicznego




zadzwoń na Policję /drogówki/ i zapytaj...tak jak to zrobiłeś w WK :spoko

ps. ja tez z ''całoroczną'' kartką jeździłem co najmniej 5lat..i jeszcze rok temu, pewnie upierałbym sie przy swoim podobnie jak Ty,chociaż już wtedy mówili mi o tych 30 dniach..
tym bardziej bym się upierał, bo miałem wiele kontroli i machali na to ręka ..

aż w końcu trafił się taki, który po dłuższej dyskusji, udowodnił mi, że nie mam racji...stąd zabrany dowód w garbusie

chcesz-ryzykuj :spoko
_________________
często , wroga z drugiego człowieka tworzy Twój umysł..
a to potrafi zabić wieloletnią przyjaźń ...
#CamperMajstry
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2015-12-29, 21:33   

Panowie ... być może macie sporo racji i na bank ją macie jednak Polska to piekny kraja , tu mozna wiele i mało co jest regułą ... faktycznie można zagadać gliniarza , zasiać w nim wątpliwości na tyle by się nie zagłębiał , z niemieckim by się nie dało raczej i taka to własnie różnica .

Ja już nie ryzykuję i wymieniłem dziś dowód , po sprawie .

Jednak dalej nie zgodzę się z teoria Janusza o policjancie , który widząc kartkę z pieczątkami może mieć wątpliwości co do ważności przeglądu czy też prawdziwości zaświadczenia ... w dobie internetu mając numer rejestracyjny , trochę cyferek z VINu i datę pierwszej rejestracji można w kilka sekund sprawdzić czy auto na drodze ma ważny przegląd i OC , każdy może to sobie sprawdzić siedząc na kanapie w domu zatem i polcjant na drodze też ...

myślę , że już nic nie dodamy nowego , wypada podziękować za merytoryczne rozważania :bukiet: takie lubię :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
gino 
Kombatant


Twój sprzęt: VW LT SVEN HEDIN 1978r
Nazwa załogi: Gino
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 29 Mar 2008
Piwa: 639/978
Skąd: ta Radość
Wysłany: 2015-12-29, 21:35   

BIORCA napisał/a:
wypada podziękować za merytoryczne rozważania
:pifko
_________________
często , wroga z drugiego człowieka tworzy Twój umysł..
a to potrafi zabić wieloletnią przyjaźń ...
#CamperMajstry
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ahmed 
Kombatant
Burak


Twój sprzęt: Bezdomny
Nazwa załogi: Buraki
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lut 2009
Piwa: 207/306
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2015-12-29, 21:43   

BIORCA napisał/a:
 w dobie internetu mając numer rejestracyjny , trochę cyferek z VINu i datę pierwszej rejestracji można w kilka sekund sprawdzić czy auto na drodze ma ważny przegląd i OC , każdy może to sobie sprawdzić siedząc na kanapie w domu zatem i polcjant na drodze też ...



I tutaj Adaś się mylisz , badanie , które nie jest ,, wbite w dowód '' tylko ,, potwierdzone zaświadczeniem '' nie jest przekazywane do CEPK-u i nie jest tam widoczne , jest nawet tańsze o 1 zł. właśnie dlatego . Dopiero gdy wymienisz dowód jest ono wprowadzane do systemu CEPIK ale już przez wydział komunikacji nie przez stację kontroli :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2015-12-29, 21:58   

BIORCA napisał/a:
faktycznie można zagadać gliniarza , zasiać w nim wątpliwości na tyle by się nie zagłębiał

O właśnie, takie mamy podejście do przepisów. I to nie tylko Ty Adamie, Prezydent też ma w :dupa konstytucję i co mu zrobisz. :haha:
BIORCA napisał/a:
w dobie internetu mając numer rejestracyjny , trochę cyferek z VINu i datę pierwszej rejestracji można w kilka sekund sprawdzić czy auto na drodze ma ważny przegląd i OC

Tak jeżeli ma dostęp do internetu. Z krawężnikiem może być rożnie, najczęściej musi łączyć się z dyspozytorem a dyspozytor z CEPIK. A co z CEPIKU wyczyta? Jeśli znajdzie odpowiedni wpis a dla przykładu . (kropka) i , (przecinek) powoduje, że w rejestrze są dwa podobne samochody. Starostwo wpisało z kropką a diagnosta z przecinkiem i kicha nie wiadomo które jest które. Jeżeli nawet auto jest prawidłowo wpisane i prawidłowo odnalezione to dostanie odpowiedź potwierdzającą przegląd. Jeżeli jednak nie otrzyma pozytywnej informacji to i tak wcale to nie znaczy że na 100% auto nie było na przeglądzie. Nader często wpisy nie docierają ze stacji albo docierają z dużym opóźnieniem nawet kilka kilkanaście dni. Miał to zmienić CEPiK 2 ale umarł zanim się urodził. Pewnie dlatego, że okazałoby się, że stary CEPiK był jednym wielkim przekrętem a poszły na niego grubaśne miliony złotówek które Wy jako właściciele samochodów zapłaciliście przy przeglądach albo rejestracji.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2015-12-29, 22:12   

oskp napisał/a:


I tutaj Adaś się mylisz , badanie , które nie jest ,, wbite w dowód '' tylko ,, potwierdzone zaświadczeniem '' nie jest przekazywane do CEPK-u



Masz absolutnie rację ...faktycznie , sprawdziłem na swoim aucie dziś męczonym :) przegląd pozytywnie przeszedł w marcu 2015 i dziś został uznany .

Pokonaliście mnie :(

P1.jpg
Plik ściągnięto 38 raz(y) 60,38 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 127/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2015-12-29, 22:32   

janusz napisał/a:


Jeśli ponad rok to najczęściej należy zarejestrować za granicą samochód. Podobnie zresztą jak zagraniczny samochód w Polsce może być użytkowany do roku czasu.


???

a niby gdzie(?) skoro ktoś PODRÓŻUJE
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 127/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2015-12-29, 22:44   

gino napisał/a:


jeśli w dowodzie brak jest miejsca na pieczątki, należy go wymienić
nawet jeśli autko macie zarejestrowane na siebie, należy pamiętać o zabraniu tablic, celem wklejenia nowych hologramów identyfikacyjnych



prościej jest zabrać urzędniczkę na parking
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2015-12-29, 22:47   

bert napisał/a:
a niby gdzie(?) skoro ktoś PODRÓŻUJE

Jeśli podróżuje i w każdym kraju jest krócej niż rok to nie musi rejestrować. Pewnie w każdym kraju w którym przebywa sprawę załatwiło by ich zaświadczenie. Ono nie będzie ważne u nas i najprawdopodobniej w sąsiednim kraju ale w kraju wystawienia może być skuteczne.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***