Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: gino
2013-02-12, 18:52
Ubezpieczenie kampera
Autor Wiadomość
erikson 
stary wyga
Przyjaciel Billa W

Twój sprzęt: MB T1 ARNOLD,85r. N126E
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Piwa: 11/1
Skąd: warszawa
Wysłany: 2018-12-19, 13:41   

tu sa nowe zasady,skopiowałem z info jakie mi przysłali .


ZMIANA ZASAD UDZIELANEJ PRZEZ PZU ZNIŻKI DLA SAMOCHODÓW STARSZYCH NIŻ 25 LAT

Szanowni Państwo

Z przykrością informujemy, że zgodnie z decyzją PZU z dnia 14.12.2018r., od dnia 19.12.2018r., ulegają zmianie zasady przyznawania zniżki na ubezpieczenie OC dla pojazdów „Zabytkowych”.

Zgodnie z tymi zasadami zniżka ma zastosowanie:
„Wyłącznie przy zawieraniu nowych i wznowionych umów ubezpieczenia, o których mowa w ust.1, jeżeli pojazd posiada, tzw. „żółte tablice” rejestracyjne (z pięcioma znakami) oraz spełniony jest przynajmniej jeden z następujących warunków:
1) jest pojazdem zabytkowym w rozumieniu przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym – czyli pojazdem, który na podstawie odrębnych przepisów został wpisany do rejestru zabytków lub znajduje się w wojewódzkiej ewidencji zabytków, a także pojazdem wpisanym do inwentarza muzealiów, zgodnie z odrębnymi przepisami;
2) jest pojazdem mającym co najmniej 25 lat i uznany jest przez uprawnionego rzeczoznawcę samochodowego za pojazd unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji.”

W celu uzyskania szczegółowych informacji bardzo prosimy o kontakt z Waszym agentem PZU.
Mając na uwadze to, że wielu członków PZM, nie posiadających samochodów określonych wyżej, a starszych niż 25 lat korzystała dotychczas z tej zniżki, będziemy proponować PZU przywrócenie dotychczas obowiązujących zasad.


Klub SOS PZMOT
_________________
Poloniści nie poprawiajcie mnie,ja i tak się nie nauczę,dysleksja.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skorpion 
Kombatant
Normalny inaczej wariatek stary wyga


Twój sprzęt: Starocie urzadzenie kampero-podobne
Nazwa załogi: Skorpion
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Piwa: 228/1173
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2018-12-19, 14:03   RZECZOZNAWCA SAMOCHODOWY

Adam Żyszkowski RZECZOZNAWCA SAMOCHODOWY RS 001508

http://www.ekspertsamochodowy.pl



Adam Żyszkowski.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 139,38 KB

eksperci_pojazdy_zabytkowe.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 16 raz(y) 253,43 KB

_________________


Tadeusz
Byle do przodu
Ostatnio zmieniony przez Skorpion 2018-12-19, 16:51, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2018-12-19, 15:07   

Skorpion napisał/a:
Adam Żyszkowski RZECZOZNAWCA SAMOCHODOWY RS 001508


Tadziu myślisz, że ten Pan

zrobi nam pojazd unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji?
Wątpię to kopanie sie z murem za swoje pieniądze
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2018-12-19, 15:14   

erikson napisał/a:
tu sa nowe zasady,skopiowałem z info jakie mi przysłali .


ZMIANA ZASAD UDZIELANEJ PRZEZ PZU ZNIŻKI DLA SAMOCHODÓW STARSZYCH NIŻ 25 LAT

Szanowni Państwo

Z przykrością informujemy, że zgodnie z decyzją PZU z dnia 14.12.2018r., od dnia 19.12.2018r., ulegają zmianie zasady przyznawania zniżki na ubezpieczenie OC dla pojazdów „Zabytkowych”.




ludzie nauczcie się czytać ze zrozumieniem bo to już zakrawa na ..... / nie nazwę/


auto ZABYTKOWE i auto POWYŻEJ 25 LAT to nie te same przepisy , zmienili przepisy odnośnie ZABYTKOWYCH / tych na żółtych tablicach / a nie starych rumpli powyżej 25 lat .

cytat z życia :

Łukasz Krenc Przez ostatnie dni miłośnicy zabytkowych i historycznych pojazdów rozpaczają nad zmiana przepisów dotyczących zniżki na weterana szos w PZU.

Dzisiaj pofatygowałem sie i zadzwoniłem do PZU .Poniżej rozmowa z Panią zajmującą się typowo tymi właśnie polisami.
Gorąco polecam lekturę ponieważ wychodzi na to ,że większość nas jest w błędzie....

Pofatygowałem się i zadzwoniłem przed chwilą do centrali PZU.
Rozmawiałem z panią która zajmuje sie tylko polisami na stare auta.
Trudno w to uwierzyć ale wszyscy jesteśmy w błędzie.
Zacytuję panią z PZU.
cyt.
proszę Pana to jakieś jedno wielkie nieporozumienie.My nic nie ograniczyliśmy , zniżka na weterana szos jest nadal BEZ WZGLĘDU na to czy pojazd posiada żółte czy białe tablice.

Zapytałem więc , co się zmieniło w takim razie.???

cyt. Zmieniło się tylko to ,że teraz żeby skorzystać z naszej zniżki nie trzeba mieć żółtych tablic, opinii rzeczoznawcy ani przynaleznosci do klubu typu PZM ot, <chociaż w tych wypadkach zniżka nadal obowiązuje>
Zmieniło sie tylko to ,że teraz na podstawie dowodu rejestracyjnego ,jeżeli pojazd ma skończone 25 lat to bez powyższych aspektów nalezy mu sie zniżka.
Zgłupiałem.
Czyli Pzu nic nie ograniczyło tylko wyszło na przeciw posiadaczom 25latków i starszych pojazdów zwalniając ich z obowiązku przynależności do jakiegokolwiek stowarzyszenia motoryzacyjnego????

Dokłądnie tak proszę Pana.

Skąd więc takie zamieszanie ???
Sama jestem zaskoczona bo od wczoraj odbieram setki telefonów w tej sprawie.
TO ZŁA INTERPRETACJA PRZEPISÓW PRZEZ KLIENTÓW.

to tyle jeżeli chodzi o całe zamieszanie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-12-19, 15:20   

:mrgreen:

Cytat:
oraz spełniony jest przynajmniej jeden z następujących warunków:


To Oraz może mylić
Jedni piszą mętnie inni nie potrafią zrozumieć i ....wojna jest potrzebna

Cytat:
Z przykrością informujemy, że zgodnie z decyzją PZU z dnia 14.12.2018r., od dnia 19.12.2018r., ulegają zmianie zasady przyznawania zniżki na ubezpieczenie OC dla pojazdów „Zabytkowych"



Do tego wstęp z Z PRZYKROŚCIĄ informujemy !!!!!! :mrgreen: , kurde to trzeba być mega optymistą by po takim wstępie liczyć ,że będzie lepiej :mrgreen:

Jedni warci drugich .... :bigok

Kuurwa co się dzieje, ludzie już nic nie potrafią ....

Logiczna ta dupeczka to nie jest , ale jest miła :gwm
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
leszek1234 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Fiat Ducato 1991r. 2.5TD
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 2/24
Skąd: k/Rybnika
Wysłany: 2018-12-19, 16:43   

Gdy wyraz "oraz" zastąpi się "lub" (w innych publikacjach) to sprawa staje się jednoznaczna. A pani z PZU jakoś dziwnie mówi - "Zmieniło sie tylko to ,że teraz na podstawie dowodu rejestracyjnego ,jeżeli pojazd ma skończone 25 lat to bez powyższych aspektów należy mu się zniżka" - tak było do 19.12.2018, wiem bo korzystałem. A z cytowanego komunikatu wynika, że samo 25 lat nie wystarczy, trzeba będzie co najmniej załatwić papier od rzeczoznawcy o tym , że to pojazd unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji - co chyba jest najłatwiejsze do załatwienia z wyszczególnionych warunków. No ale jest to jakieś utrudnienie. Z ciekawością przeczytam posty osób ubezpieczających 25 latka na zwykłych blachach w roku 2019...
Panie Mecenas - myślę, że w komunikacie użyto nazwy "zabytkowy" w rozumieniu potocznym, co wynika z jego treści.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-12-19, 16:52   

Ja dostałem z oraz i I z przykrym ubolewaniem . Ale mnie to wisi , nie mniej stajemy się coraz mniej komunikatywni . Trudno tak teraz uczą.

Brak znajomości pojęć , wyrazów czytania ze zrozumieniem .
Język im bardziej urzędowy ,to twórcy wiadomości wydaje się ,że jest fachowy .
Urzędnikowi nie wypada pisać prosto i zrozumiale , bo myśli że będzie pisał głupio . Niestety skomplikowanie pisząc, pisze głupio . :spoko

No ale PZMot był tak kiedyś ktoś ? Ja byłem :mrgreen: To miejsce na pewno nie jest " Tylko dla orłów" :wyszczerzony:

To " Z przykrością" zabrzmiało jak "OKROPNIE/Strasznie się cieszę " czyli mamy nowe sformułowanie .

"Pachnie gównem" , też fajne :roza:
Ostatnio zmieniony przez Bronek 2018-12-19, 16:55, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
erikson 
stary wyga
Przyjaciel Billa W

Twój sprzęt: MB T1 ARNOLD,85r. N126E
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Piwa: 11/1
Skąd: warszawa
Wysłany: 2018-12-19, 16:55   

to jest dobre "Mając na uwadze to, że wielu członków PZM, nie posiadających samochodów określonych wyżej, a starszych niż 25 lat korzystała dotychczas z tej zniżki, będziemy proponować PZU przywrócenie dotychczas obowiązujących zasad."
_________________
Poloniści nie poprawiajcie mnie,ja i tak się nie nauczę,dysleksja.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
duende 
zaawansowany

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Gru 2016
Piwa: 48/62
Skąd: ..
Wysłany: 2018-12-19, 17:05   

:roll:
Ostatnio zmieniony przez duende 2019-02-12, 08:17, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skorpion 
Kombatant
Normalny inaczej wariatek stary wyga


Twój sprzęt: Starocie urzadzenie kampero-podobne
Nazwa załogi: Skorpion
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Piwa: 228/1173
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2018-12-19, 17:10   

OC

eksperci_pojazdy_zabytkowe.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 45 raz(y) 253,43 KB

_________________


Tadeusz
Byle do przodu
Ostatnio zmieniony przez Skorpion 2018-12-19, 17:48, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2018-12-19, 17:31   

Tadziu ten blankiet z danymi co wkleiłeś to skasuj szybciutko bo ktoś jeszcze Cię przekreci i weźmie kredyt na Magdę :haha: :haha:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-12-19, 17:37   

duende napisał/a:
Z życia wzięte:

...[...]..
Zobaczymy jak zareaguje PZU i którą nadpłatę zwróci. Jak na razie jest chaos.


Jak ma nie być , jak pewnie nowy kierownik z nadania , wydał akt , który jest sprzeczny sam z sobą .

To idzie od góry , od samej góry :mrgreen: nasza sekretarka też wali babole a potem płacze do swoich a ci niekumaci wspłczują.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2018-12-19, 18:17   

Też korzystam z tej zniżki na auto powyżej 25 lat , w pierwszym roku musiałem wykupić członkostwo w PZM- ocie :) Drugi rok przyszła kontynuacja na zasadach z pierwszego roku , członkostwa na 2 rok nie wykupiłem i mam taniej .... :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-12-19, 20:36   

przepraszam, nie doczytałem, a swoje ubezpieczenie wykupiłem w październiku.

jeżeli jednak pojazd będzie musiał zostać uznany przez uprawnionego rzeczoznawcę jako unikatowy, to wyjdzie jeszcze taniej, bo mam nadzieję, że takie uznanie będzie wymagane tylko raz, a uprawniony rzeczoznawca gra ze mną w drużynie.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
McGali 
stary wyga


Twój sprzęt: Burstner A550 C25 2.0E LPG
Nazwa załogi: GaliTeam
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Lip 2009
Piwa: 17/9
Skąd: EZG
Wysłany: 2018-12-20, 09:40   

W oświadczeniu Polskiego Związku Motorowego czytamy:

„WYJAŚNIENIE w związku z licznymi komentarzami dotyczącymi zmian w systemie zniżek OC w PZU:

Zniżki w OC były oparte o jednostronną decyzję PZU. Nie było żadnej umowy ani porozumienia z PZM. Nie było i nie ma żadnego „partnerstwa PZU-PZM”. Teraz PZU tę swoją decyzję po prostu arbitralnie zmienił.

Bardzo przepraszamy wszystkich, którzy wstąpili do klubów PZM w celu uzyskania takiej zniżki, a nie będą mogli z niej skorzystać, jednak podkreślamy, że nie mieliśmy ŻADNEGO wpływu na decyzję ubezpieczyciela.

Nie mogliśmy nikogo uprzedzić, gdyż nikt nie uprzedził nas. O zmianach dowiedzieliśmy się we wtorek 18.12.2018 od naszych członków i od agentów PZU.
Ubezpieczyciel o swojej decyzji z 14 grudnia nie raczył powiadomić nikogo w PZM.”
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***