Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Głośniki w drzwiach Ducato II
Autor Wiadomość
mrsulki 
weteran
w średnim wieku


Twój sprzęt: Knaus BoxStar Street 600
Nazwa załogi: SULAKI
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Gru 2007
Piwa: 44/22
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2016-01-13, 10:16   Głośniki w drzwiach Ducato II

Przekopałem forum i nie znalazłem - chyba że gdzieś w jakimś temacie zakopane. Chcę zamontować głośniki w drzwi bo oryginały to porażka a i wielkość do bani. W związku z tym potrzebuję podpowiedzi jak to rozwiązaliście u siebie ( w którym miejscu drzwi) najlepiej z fotami.
_________________
Radek
Ignavis semper feriae sunt...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2016-01-13, 11:08   

A oryginalne gdzie masz? Jakiej średnicy?
Zdemontuj zmierz średnicę, zamów jakieś dobrej firmy. Jeśli masz niezłe radio, to głośniki kup ...dobre. Dwu lub trójdrożne. Ja polecam Pioneer albo Alpine. BTW, radia też preferuję tych firm.
Ale nawet najlepsze nie wystarczą, jeśli nie wrzucisz paru złotych w jakieś wytłumienie ducatowych drzwi. Maty wygłuszające nie są drogie, a w ducatowych drzwiach różnica kolosalna.

Gdzieś u mnie w budowie chyba wstawiałem fotki jak robiłem wygłuszenie. Jak dobrze pamiętam to w wersji po lifcie (jak u mnie) wchodzą 16cm. Przed liftem nie wiem.
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slawwoj 
Kombatant

Twój sprzęt: Laika x695 Ford
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sie 2012
Piwa: 141/299
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2016-01-13, 12:04   

Oryginalne można zastąpić - poprawnymi dobrej klasy. Do tego subwoofer napędzany oddzielnym wzmacniaczem i będzie git.
Mi gostek zrobił na wymiar za siedzeniem kierowcy. Brzmienia zadziwia niejednego a jak trzeba podkręcić to można konkretną impreze nagłośnić. Do tego radio Sony ze wszystkim bajerami.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mrsulki 
weteran
w średnim wieku


Twój sprzęt: Knaus BoxStar Street 600
Nazwa załogi: SULAKI
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Gru 2007
Piwa: 44/22
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2016-01-13, 12:11   

toscaner napisał/a:
A oryginalne gdzie masz? Jakiej średnicy?

W DII głośniki są w desce rozdzielczej średnicy ok 10cm więc choćby były ze złota to i tak będą grały jak przez telefon, więc dlatego ten pomysł z montażem w drzwi.
toscaner napisał/a:
jakieś wytłumienie ducatowych drzwi

nie wyobrażam sobie inaczej.
Poszukuje tylko gotowego rozwiązania w którym miejscu drzwi zamontować. Mam na oku Magnaty 6/9 trójdrożne a radio LG LCS500UR ma dobre opinie (szczególnie chodzi mi o tuner bo w nowych radiach kiepskie zasięgi mają)
_________________
Radek
Ignavis semper feriae sunt...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2016-01-13, 12:25   

Subwoofer wiadomo.
Jednak 10cm basu dużego nie da. Widziałem kiedyś głośniki Bose 10cm, też zapier...ły i szukałem subwofera, którego nie było. Ale to były aktywne skrzynki x4. Każdy głosnik miał swój wzmacniacz i pudło w aucie i to x4.
Ale tu ja bym brał coś z wyższej półki np. pioneera + w drzwi. Jeśli nie w drzwi, to plus mały subfooferek. Ale ducatowe drzwi są wielkie i puste, a więc mają trochę objętości. Gdy to się dobrze wytłumi to mogą robić za kawałek "skrzyni" do basu.
I to x2. Szkoda zabierać miejsce z przestrzeni kamperka jeśli mamy pod ręką tyle powiedzmy niepotrzebnego.
Opcjonalnie jeśli tylko dobre głośniki w drzwi, to w miejsce tych 10cm wsadź jakieś gwizdki. Soprany przy podłodze słabo słychać.

U mnie z grającą tylko parą w przednich (gdy montowałem), dobrze wygłuszonych drzwiach, znajomi pytali jaki mam subwoofer. :bajer
A grało wtedy tylko radio + głośniki w drzwiach i te gwizdki. :-P

Teraz mam nagłośnienie powiedzmy 8.1
Cztery głośniki przód, cztery tył + wooferek i wzmacniacze.
Fajnie się filmy ogląda. Kino na parkingu, jak podkręcę. :-P
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Ostatnio zmieniony przez toscaner 2016-01-13, 13:57, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slawwoj 
Kombatant

Twój sprzęt: Laika x695 Ford
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sie 2012
Piwa: 141/299
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2016-01-13, 12:29   

To radio co najmniej rodem sprzed 5 lat. Lepiej dopłacić 200 zł i kupić

http://www.skapiec.pl/site/cat/35/comp/12622883#

ma wiele przydatnych funkcji np. po blutuczu wykorzystasz jako zestaw głosnomówiący.
Sparujesz ze smartfonem, gdzie będziesz miał całą regulacje i puszczanie muzyki itd
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mrsulki 
weteran
w średnim wieku


Twój sprzęt: Knaus BoxStar Street 600
Nazwa załogi: SULAKI
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Gru 2007
Piwa: 44/22
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2016-01-13, 12:48   

slawwoj napisał/a:
To radio co najmniej rodem sprzed 5 lat

Nie chodzi mi o to by wywalić na sprzęt kupę kasy tylko po to by posłuchać okazyjnie - radio w kamperze nie gra na okrągło. Ma być w miarę dobre i za rozsądne pieniądze. Wolę tą kasę przewidzieć na wyjazdy niż na sprzęt.
slawwoj napisał/a:
po blutuczu wykorzystasz jako zestaw głosnomówiący

- na urlopie raczej nie odbieram telefonu (awaryjnie słuchawki z kabelkiem)
- w pilnych sprawach oddzwaniam jak mam ochotę i warunki
slawwoj napisał/a:
Sparujesz ze smartfonem, gdzie będziesz miał całą regulacje i puszczanie muzyki

radyjko ma pilota a telefon j/w dla mnie to narzędzie a nie gadżet
Cytat:

Oryginalne można zastąpić - poprawnymi dobrej klasy. Do tego subwoofer napędzany oddzielnym wzmacniaczem i będzie git.
Mi gostek zrobił na wymiar za siedzeniem kierowcy. Brzmienia zadziwia niejednego a jak trzeba podkręcić to można konkretną impreze nagłośnić.

Więc tak:
1. nie jestem audiofilem to ma grać fajnie a nie jak w filcharmonii
2. nie potrzeba mi "imprezowozu" chcę tylko poprawić jakość tego co jest w miarę rozsądnymi nakładami.
_________________
Radek
Ignavis semper feriae sunt...
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slawwoj 
Kombatant

Twój sprzęt: Laika x695 Ford
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sie 2012
Piwa: 141/299
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2016-01-13, 12:54   

Wobec tego po co wydawać kasę i marnować roboczogodziny ?
No cóż każdy ma swoje potrzeby i swój punkt widzenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 180/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2016-01-13, 13:08   

Tak czytając ten temat naszło mnie pytanie w innej sprawie . Piszecie o montażu głośników w drzwiach . Pytanie : jak jest mocowana tapicerka drzwi ? Jak to zdemontować i nie zniszczyć ? Niespecjalnie się temu przyglądałem a czeka mnie rozbiórka tapicerki drzwi pasażera . :spoko
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2016-01-13, 13:51   

Z montażem głośników w miejscach, gdzie nie ma fabrycznych otworów zawsze jest dylemat ile i czego wyciąć i ile głośników.

Kolega mrsulki napisał, że ma radio i ma głośniki. Czy tylko ja to zauważyłem?
Nie chce kupować radia Sony i kolejnych klocków.

Teraz skoro już masz radio, głośniki Magnat i te oryginalne kiepskiej jakości i nie będziesz inwestował w więcej sprzętu, to co by nie było, musisz rozebrać tapicerkę drzwi i ocenić gdzie by się dało zamocować głośniki. Tu znów jest kilka opcji, bo można jeśli są jakieś wycięcia podciąć je aby głośnik się zmieścił, albo zrobić jakieś dystanse. Najważniejszą rzeczą jeśli chcesz jakąś jakość dźwięku uzyskać będzie wytłumienie drzwi. Bez tego będzie kupa.
Druga bardzo ważna rzecz, to montaż głośników tak, aby nie było szczelin przy koszu. Czyli wycinając otwory, czy stosując dystanse kosz głośnika powinien przylegać całością.

Jeśli chodzi o mnie, to wiele razy montowałem głośniki, w wielu moich samochodach prułem tapicerki, ciąłem blachy, bo akurat dźwięk dla mnie jest ważny.
Nie ma się czego obawiać. Skoro nie chcesz już inwestować to zostawiłbym też te oryginalne głośniki i wyciął im pasmo, żeby grały tylko w wyższym. No albo coś doinwestował, niewielkie pieniądze w jakieś gwizdki. To dużo polepszy, bo całe pasmo będzie grało Ci z drzwi, ale soprany trochę zginą na nogach, a dzięki tej operacji usłyszysz dźwięk również z "góry".

To tak na szybko.
Rozbierz tapicerkę pstryknij fotkę, przymierz głośnik, pstryknij znów fotkę i coś doradzimy. :bigok
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2016-01-13, 14:08   

MILUŚ napisał/a:
Pytanie : jak jest mocowana tapicerka drzwi ? Jak to zdemontować i nie zniszczyć ?


Jeśli to 02-06, to odrywasz albo tak po prostu i jak będziesz miał szczęście, to zapinki wyjdą z tapicerką, a jak nie cześć zostanie w drzwiach. Można też podważać jakimś "widelcem" każdą osobno. Nie pamiętam ile, ale z 10 szt. na stronę ich jest. Oczywiście poza śrubami. Najpierw oczywiście trzeba odkręcić wszystkie plastiki.
Nie wiem czy też są takie same w wersji sprzed <02.
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slawwoj 
Kombatant

Twój sprzęt: Laika x695 Ford
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sie 2012
Piwa: 141/299
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2016-01-13, 14:34   

toscaner napisał/a:


Kolega mrsulki napisał, że ma radio i ma głośniki. Czy tylko ja to zauważyłem?
Nie chce kupować radia Sony i kolejnych klocków.




mrsulki napisał/a:
Mam na oku Magnaty 6/9 trójdrożne a radio LG LCS500UR ma dobre opinie (szczególnie chodzi mi o tuner bo w nowych radiach kiepskie zasięgi mają)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2016-01-13, 14:59   

A ok, odebrałem "na oku" czyli "te kupię", bo coś robiłem równolegle, a chcę pomóc i jakoś tak.
Niedopatrzenie. :szeroki_usmiech

No to każdy będzie polecał radio, które ma aktualnie w samochodzie. :-P
Z radiami ja doradzał nie będę, bo jestem od niemal 20 lat fanem tylko Pioneer albo Alpine. Inne marki mi "trzeszczą".
Ale z głośnikami, to jeśli niekupione, to może uda się z nowszego modelu plastiki do drzwi założyć? Nie powinny być drogie na allegro? Taki upgrade i tam już jest miejsce na 16 cm i mamy z górki, nie brać tych Magnatów, tylko jakieś pasujące?
To tylko kolejna alternatywa.
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bydgoszczu 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: nie ma znaczenia
Dołączył: 27 Lip 2012
Piwa: 8/15
Skąd: z Bydgoszczu
Wysłany: 2016-01-13, 16:27   

Jako że też lubię bardzo dobry dzwięk w aucie to polecam posłuchać rad toscanera, czyli zacząć od drzwi i instalacji. To takie 'abecadło' odnośnie nagłaśniania aut. Wszytkie3 samochody które miałem zawsze sam poprawiałem i dobrze to grało.
Najpierw drzwi, potem fundusze skierować na głośniki, radio, wzmaczniacz. Przy czym wzmacniacz jest najbardziel liniowym z całego toru audio, tzn. że na tanim ale w miare porzadnym można zbudować przyzwoicie grający system (np. jakiś blaupunkt używany za mniej niż 200zł.). Najwięcej warto wydać na głośniki i przygotowanie drzwi, montaż.
Obecnie stoję przed dylematem wyboru głośników w drzwi, bo nie każde dobrze zagrają w tak wielkiej przestrzeni. To powiedzmy są dylematy wymagającego słuchacza.
Swoje auto (ducato 3) obecnie wygłuszam (podłoga, gródź, nadkola) i przygotowuję od razu instalację uniwersalną - tak żebym w przyszłości mógł założyć dobre audio, ze wzmacniaczem, może z subwooferem. Drzwi będę robił w drugiej kolejności, jak głośniki kupię - zgodnie ze sztuką zestaw odseparowany z tweeterami na wysokości twarzy. Nie mam zamiaru wydać na to dużo pieniędzy, tylko wybrać z tańszych porządnych komponentów, częściowo używanych ale starannie zamontowanych.
Po zrobieniu baaaardzo dobrego grania problemem staje się znalezienie dobrze nagranej muzyki - tak, żeby system nie obnażał wszystkich niedoskonałości nagrań. Dlatego wydaje mi się, że nie należy przeinwestować, bo wtedy nie można słuchać tego co się lubi.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
emeryl 
zaawansowany


Twój sprzęt: Hymer Swing 494
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Kwi 2013
Piwa: 21/46
Skąd: Łęczna
Wysłany: 2016-01-13, 16:55   

Ja u siebie wygłuszałem drzwi,z tapicerką trzeba delikatnie jak pisze Toskaner podważyć spinkę.Zdejmownie na siłe konczy sie uszkodzeniem otworów w tapicerce w których są spinki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***