Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze Bałkany 2015
Autor Wiadomość
Donat 
weteran


Twój sprzęt: Peugeot J5 i Citroen Jumper
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2010
Piwa: 71/57
Skąd: Radom
Wysłany: 2016-02-17, 19:29   

Sama forma piwnic w Dolinie średnio mi się podobała, jednym słowem: komercja. W porównaniu z ostatnim pobytem w Tokaju - to nie to :-( Po degustacji win w kilku piwniczkach jednak wracamy zniesmaczeni na kemping. Tam spotykamy właściciela kempingu który na nasze żale że to nie to samo w Egerze co w Tokaju, zaprasza nas do prywatnej piwniczki (tzw niekomercyjnej) do której normalnie nie zaprasza turystów. Nasz gospodarz mówiący troszkę po polsku oprowadza nas po swojej piwniczce i kosztujemy jego win. Pan widać, że nie traktuje naszej wizyty jako zarobkowej, wlewa nam na spróbowanie po dużej szklance każdego ze swoich wyrobów, siebie też nie oszczędzając. Wizyta nasza przeciągnęła się troszkę w czasie ze względy na ilość spożytych trunków oraz śpiewów polsko-węgierskich, my nauczyliśmy się wznosić toasty po węgiersku, a nasz gospodarz podszkolił swój polski :-) po zwiedzeniu całej piwniczki troszkę zmęczeni z trudem wychodzimy na powierzchnię. Wieczór uznajemy za udany, roześmiani razem z gospodarzem udajemy się na zasłużony odpoczynek w naszych namiotach :-) O taki wieczór właśnie nam chodziło, a nie degustację w Dolinie Pięknej Panny, które przypominały pobyt w każdej innej knajpie z winem.

Tak zakończyła się nasza wakacyjna przygoda, znów nakręciliśmy na kółeczka naszych samochodzików po 5500 km, poznaliśmy ciekawe miejsca, jeszcze ciekawszych ludzi. Na pewno jeszcze nie raz wrócimy w tamte rejony. Może kiedyś uda się na dłużej, czas jest nieubłagany, a do zobaczenia zostało jeszcze tyle.....

FIN
_________________
Donat - Radom
Mój poprzedni sprzęt:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
WODNIK 
weteran


Twój sprzęt: HOBBY 600
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Gru 2009
Piwa: 53/197
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2016-02-17, 21:17   

Stawiam zasłużone piwko :pifko za piękne zdjęcia, dokładne opisy a także za namiary z fajnymi miejscami.
Jak będę jechał w tym kierunku na pewno skorzystam z Twoich namiarów :bigok
Pozdrawiam :spoko
_________________
--- B E S K I D N I K ---

Pozdrawiamy Bronia i Janek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maga 
weteran


Twój sprzęt: Roller Team Granduca Garage P
Nazwa załogi: Ewa i Maciek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Maj 2007
Piwa: 78/177
Skąd: Zaniemyśl (Wlkp)
Wysłany: 2016-02-17, 22:15   

Fajna relacja,przyda się w planowaniu podróży w tamte strony.

Złocisty napój leci :pifko
_________________
Pozdrowienia z Pyrlandii !

Czołem wiaruchna kochana !!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Donat 
weteran


Twój sprzęt: Peugeot J5 i Citroen Jumper
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2010
Piwa: 71/57
Skąd: Radom
Wysłany: 2016-02-18, 16:28   

WODNIK napisał/a:
Stawiam zasłużone piwko :pifko za piękne zdjęcia, dokładne opisy a także za namiary z fajnymi miejscami.
Jak będę jechał w tym kierunku na pewno skorzystam z Twoich namiarów :bigok
Pozdrawiam :spoko


Dziękuję wszystkim za wirtualne browarki, oraz zachęcam do dyskusji, jeśli macie jakieś pytania, to śmiało, postaram się na nie odpowiedzieć....
_________________
Donat - Radom
Mój poprzedni sprzęt:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Diesel 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Żuk A07
Dołączył: 29 Wrz 2014
Piwa: 29/1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-18, 17:59   

Dzięki za relację, ale nie wyjaśniłeś o co chodzi z rozstrzelanymi domami;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Donat 
weteran


Twój sprzęt: Peugeot J5 i Citroen Jumper
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2010
Piwa: 71/57
Skąd: Radom
Wysłany: 2016-02-18, 18:11   

Rozstrzelane domy - domy zniszczone, opuszczone, zaniedbane, przez nikogo nie remontowane. Najczęściej ich właściciele uciekli, najczęściej to Serbowie. Nikt nie rusza tych nieruchomości ponieważ Bośnia nie zdecydowała się na znacjonalizowanie ich. Dawni właściciele są dalej prawowitymi posiadaczami, ale nie zdecydują się na powrót z wiadomych względów. Chyba, że nastąpi kolejna korekcja granic, ale wtedy inne domy staną się "rozstrzelanymi domami". Istny węzeł gordyjski, nie do rozwiązania. Ktoś, kiedyś miał rację nazywając ten rejon Kotłem Bałkańskim.
_________________
Donat - Radom
Mój poprzedni sprzęt:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Diesel 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Żuk A07
Dołączył: 29 Wrz 2014
Piwa: 29/1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-18, 18:19   

Dzięki za wyjaśnienie. Teraz mam komplecik. A jak skończę moczyć się w Hiszpanii i wrócę do domu to opowiem co widziałem w Afryce;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KMC 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Blazer, Voyager
Nazwa załogi: K.M.C.
Dołączył: 19 Lut 2016
Skąd: Płock
Wysłany: 2016-02-19, 13:58   

Pieknie - zazdroszczę - ale mam nadzieję, rusze Donat Twoim śladem :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 351/397
Skąd: krakow
Wysłany: 2016-02-19, 17:52   

Trochę brałam udział w śledzeniu relacji-sprawdzam brak piwa,teraz go stawiam :pifko ,jeszcze jedna uwaga,odnosnie tych nieremontowanych domów.Neum główny kurort Bosni,przy samej plaży ma nieremontowane ruiny.Hitem ruiny jest przepiekna plaza Kupari w Horwacji,jedna ruina,hoteli,porciku,zaplecza,niegdyś kurort z rampą do wjazdu,dla wysokich rangą oficerów.Czlowiek mowil,ile kosztują lody to tyle płacili oficerowie za luksusowy pobyt tu.Polecam tę plaze bo podobno dogadali się i będzie się coś dzialo,wtedy plaza "umarłych hoteli",będzie niedostepna. :!: :!:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
antwad 
stary wyga

Twój sprzęt: Dethleffs Advantage T5801
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Sty 2007
Piwa: 17/63
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-19, 19:13   

Bardzo ciekawa relacja. Dla podążających Waszym śladem - kopalnia wiedzy :ok

Donat napisał/a:
... Ponieważ, jak do tej pory wszystkie wina jakie piliśmy po drodze zaliczały się raczej do podłych trunków....

Polecam wina, na które trafiliśmy przypadkiem. Są to wina wytwarzane przez mnichów z monastyru Tvrdos koło miasteczka Trebinje.
Klasztor jest mocno ortodoksyjny, ale wina są naprawdę zacne:
http://www.tvrdos.com/en/?page_id=296

Naprawdę warto!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2016-06-08, 18:46   

Donat, mam do Ciebie jeszcze 1 pytanko. Już 11 VI br. wybieram się na Bałkany. Tak jak Ty chcę zobaczyć Sarajewo. A gdzieś trzeba będzie się przespać? Może przypomnisz sobie miejsce usytuowania tego hałaśliwego kempingu Oazy w Ilidży - dzielnicy Sarajewa. Dobrze by było.
Prześledziłem w necie centymetr po centymetrze i nigdzie go nie ma? Ale on gdzieś tam jest, bo Ty tam byłeś. :roll:
:spoko
_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Donat 
weteran


Twój sprzęt: Peugeot J5 i Citroen Jumper
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2010
Piwa: 71/57
Skąd: Radom
Wysłany: 2016-06-11, 08:10   

Sorry że tak długo nie odpowiadałem ale dopiero dzisiaj zobaczyłem mój odgrzebany przez Ciebie temat :-) Po długiej dyskusji z moja żoną, która w trasie jest moją nawigacją i przewodniczką jednocześnie, ustaliliśmy, że spaliśmy nie na Oazie tylko na Rimski Most.Oba te kempingi są blisko siebie. W każdym bądź razie to jest dokładnie to miejsce gdzie ciężko jest usnąć gdy nie jesteś baaardzo zmęczonym :-) : https://www.google.com/ma...2!5m1!1e4?hl=pl

Kemping Oaza jest bardzo blisko wiec doznania akustyczne pewnie będą identyczne.
_________________
Donat - Radom
Mój poprzedni sprzęt:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***