Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Szwecja-Norwegia-Finlandia- 25.06-16.07 - Kto jedzie?
Autor Wiadomość
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2016-03-24, 18:45   

krzlac napisał/a:
Zrobiłem w 2013 trasę: Poznań- Sassnitz-Prom-Trellegorg-Jonkoping-Ostersund-Rzeka Harkan-Kiruna-Tromso-Nordkapp-Lakselv-Tana Bru-Vadso-Vardo-Kirkenes-Grense Jakobselv-Inari-Rovaniemi-Lulea-Umea-Sztokholm-Olandia-Trelleborg-Prom-Sassnitz-Poznań. Razem przejechaliśmy 8 700 km. Nie wspominam tego jak czas spędzony "za kółkiem". Były ryby, grzyby, jagody, wycieczki piesze, była też i ostra jazda. Nie było po kilka dni na kempingu, marudzenia, nudzenia, dłubania w nosie itp. Ale oczywiście: CO KTO CO LUBI.

krzlac napisał/a:

MILUŚ napisał/a:

A te 8700 km to w jakim czasie ? :chytry

Jak zawsze - trzy tygodnie. Więcej urlopu wziąć nie mogę.

z pewną taką nieśmiałością przytoczę:

krzlac napisał/a:
Za bogaty program na trzy tygodnie, będzie gonitwa. Od Drogi Troli bym już wracał.
Wprawdzie nocy nie ma, ale spać trzeba. Będzie mało czasu na wypoczynek. Nie wiem co lubisz robić jak nie jedziesz. Ryby, grzyby, jagody, rower, wycieczki piesze? Taki program to tylko jazda. Przemyśl i przelicz to jeszcze raz. Weź też pod uwagę to, że niektóre atrakcje są zalezne od pogody. Czasem trzeba dzień, dwa poczekać na słońce, czesem zmienić plany i pojechać blizej pogody. Najpiękniejsza trasa widikowa w deszczu i chmurach to nie TO. A pogody "pod psem" w tym rejonie nie brakuje, nawet w czerwcu.

uzupełnię tylko, że odniosłeś się do trasy ok. połowę krótszej od Twojej... :-P
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzlac 
Kombatant


Twój sprzęt: EBAC Traveler na Boxerze L3H2 2,2 120KM
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Paź 2011
Piwa: 100/5
Skąd: Gowarzewo k/Poznania
Wysłany: 2016-03-24, 19:20   

NO MASZ RACJĘ. Ale dodałem, że ostra jazda była i na zakończenie CO KTO LUBI.
Teraz bym to zmodyfikował: CO KTO LUBI i co kto może. Ja lubię wolno i długo, a mogę krótko :lol:
Nikogo do niczego nie namawiam. Jak ktoś wątpi i pyta czy nie za daleko to lepiej go trochę powstrzymać. Innym, trzeba dodać trochę odwagi.
_________________
WYPRAWY NIE TYLKO WĘDKARSKIE
http://www.wilex.com.pl
Ostatnio zmieniony przez krzlac 2016-03-25, 07:03, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mork 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Fiat Ducato III 2008 r. 2.3 Chausson
Dołączył: 01 Paź 2014
Postawił 3 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-24, 20:21   

Witam,

może mapa się źle wczytała bo z obliczeń Googla wynika 60 godz. (4 181 km) bez dojazdu do Gdańska, i później promu pod Sztokholm. Więc w sumie to jest 4500 km w 3 tygodnie i 2 dni. Z tego dystansu jak odliczymy dojazdówki Warszawa - Gdańsk i Talin - Warszawa to daje 3200 km w 20 dni czyli około 160 km dziennie. Więc nie jest już to taka straszna gonitwa.
Oczywiście zdaję sobie sprawę że można pojechać i na 6 tygodni i mieć co oglądać, ale niestety maks urlopu jaki mogę mieć to 3 i nic na to nie poradzę :(
Zeszłe wakacje spędziliśmy w Grecji, w sumie na 3 tygodnie 5800 KM i nie czuliśmy się zajechani.

Uwagi co do trasy mile widziane, fajne miejsca do zobaczenia z przyjemnością zbiorę. Zwłaszcza poszukuję takich miejsc, które mogłyby dzieciaki zainteresować.

Pozdrawiam,
Adam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2016-03-24, 21:09   

krzlac napisał/a:
Ja lubię wolno i długo, a mogę krótko :lol:

u mnie (niestety :-P ) podobnie... :spoko
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
M01 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: wypożyczlnia - na razie
Dołączył: 27 Mar 2011
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-25, 17:55   

Mork napisał/a:


Uwagi co do trasy mile widziane, fajne miejsca do zobaczenia z przyjemnością zbiorę. Zwłaszcza poszukuję takich miejsc, które mogłyby dzieciaki zainteresować.



Kilka lat temu jechaliśmy podobną trasą (na Nordapp).
Nie wiem o której będziecie w Helsinkach ale my staneliśmy na chwilę aby zjeść coś fajnego na placu targowym. Potem ruszyliśmy do Porvoo, jak wieść niesie jednego z najstarszych fińskich miast - urokliwa zabudowa, lody i w drogę.
Z uwagi na dzieciaki pomyśl o odwiedzeniu Muminków muumimaailma.fi
Z mapy wynika, że będziecie blisko ranuazoo.com - fajne niby zoo, na miejscu stanowiska na kampery. Niedaleko jest jeszcze np. park narodowy Oulanka luontoon.fi - my spaliśmy tu: http://www.retkietappi.fi/Kotisivu_eng.html jest to jeden z punktów wypadowych na teren parku, jedną z opcji jest ciekawa pętla ok. 12km spokojnej wycieczki (kaskady, mosty wiszce itp).
To tak na szybko. Generalnie wszędzie jest coś do zobaczenia. Można w ten sposób napisać kolejny przewodnik.
Od pewnego momentu uwaga na renifery.

Pozdrawiam
Piotrek
p.s.
widzę , że Lofoty jak zwykle w cenie (my raczej też tam zawitamy w te wakacje coby odświeżyć pamięć).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Tomland 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Burstner
Dołączył: 03 Lis 2010
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-28, 00:42   

Każdy z nas jest inny, jeden troszkę starszy drugi ciut młodszy, jeden troszkę kosztem kilometrów i czasu pojedzie bliżej, bo nie ma w pracy 5-6 tygodni urlopu, drugi w 2-3 tygodnie 'lutnie' 'ósemaka', i nie będzie narzekał, najważniejsze jest abyśmy wszyscy byli happy, po to, to robimy i do tego jesteśmy stworzeni. polecę jak większość z nas, na koniec świata, byle by mieć fajne widoki i być wolnym.
tak trochę świątecznie..

--
Tomland
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Moulder 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ducato l3h2 2016 rok
Dołączył: 30 Mar 2015
Piwa: 8/18
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2016-03-28, 15:59   Załoga boxera

Jedziemy Szwecja Norwegia 7.07 22.08 moze gdzieś na trasie sie spotkamy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tolo61 
Kombatant
DUDI


Twój sprzęt: Blaszak Ducato Jeszcze blaszak...kiedy???
Nazwa załogi: DUDI
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Maj 2009
Piwa: 102/26
Skąd: Poznan
Wysłany: 2016-04-23, 19:05   

Wypływamy 25.06 ze Świnoujścia do Trelleborga 2 blaszanki/powrót 14.07/
Dalej Szwecja,ogniem kierunek Norwegia Bodo i powolutku w południową stronę Norwegii
Bez spięć ile się da .
:spoko
_________________
Przed nim było parę ale ten ..Był zaje...
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=20376
Teraz próbuję
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=31540
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kisielak 
zaawansowany

Twój sprzęt: bezdomny :(
Dołączył: 27 Lis 2010
Piwa: 12/14
Skąd: Piaseczno k Warszawy
Wysłany: 2016-04-23, 20:17   

Ja planuję 18.06 - 03.07.2016. Miejsce na promie z Gdyni do Karskrona i powrót tym samym połączeniem już wykupiony. Chciałbym maksymalnie (ale bez napinania się) dotrzeć do drogi Troli odwiedzając min. Preikestolen, Geiranger etc. Tempo spacerowe. jeślim ktoś w tym czasie podobną trasą będzie podążać - zapraszam do kontaktu. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Den-tal 
zaawansowany

Twój sprzęt: Pathfinder
Nazwa załogi: An-To
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2012
Piwa: 26/3
Skąd: Szwecja
Wysłany: 2016-04-23, 21:03   

Ja nie rozumiem po co niektorzy wyrzucaja forse na zakup kampera :gwm Kupcie sobie Cessne 172 Skyhawk i w tydzien obskoczycie 7000 km i wtedy bedzie o czym pisac i chwalic sie kolo czego i nad czym sie przelecialo(grzyby i jagody rosna rowniez kolo ladowisk wiec i zapasy do domu bedzie mozna zabrac) No i te widoki :-/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rav 
weteran

Twój sprzęt: Mobilvetta Kea
Nazwa załogi: Chmielki4
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Maj 2014
Piwa: 145/22
Skąd: z prawilnego kraju
Wysłany: 2016-04-23, 21:18   

Den-tal napisał/a:
Ja nie rozumiem po co niektorzy wyrzucaja forse na zakup kampera :gwm Kupcie sobie Cessne 172 Skyhawk i w tydzien obskoczycie 7000 km i wtedy bedzie o czym pisac i chwalic sie kolo czego i nad czym sie przelecialo(grzyby i jagody rosna rowniez kolo ladowisk wiec i zapasy do domu bedzie mozna zabrac) No i te widoki :-/


Widzisz, każdy orze tak jak może. Nie każdy ma możliwość wyjazdu na długi czas, nie każdy ma możliwość zaplanowania swojego urlopu z wyprzedzeniem (to był jeden z kluczowych powodów zakupu przeze mnie kampera). Nawet skrojenie 2 tygodni bez pracy nie jest w moim przypadku możliwym. Biuro jedzie ze mną (kolejna z przesłanek zakupu auta). Czy z tego powodu miałbym rezygnować z wakacji? Pozbawiać wrażeń dzieci? Kręcić się wokół komina? Ogarnij się. Dzięki temu dostarczam dzieciom wrażeń i wyrywam z nimi nawet na weekendowe wycieczki bez konieczności szukania i rezerwowania hoteli, kwater itp.
_________________
Byle do przodu
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Den-tal 
zaawansowany

Twój sprzęt: Pathfinder
Nazwa załogi: An-To
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2012
Piwa: 26/3
Skąd: Szwecja
Wysłany: 2016-04-23, 23:38   

:-/ Rav ja jestem jak najbardziej ogarniety i moze dlatego Twoje argumenty nie przekonuja mnie.Jesli myslisz ze pozbawiasz dzieci wrazen i przezyc przekladajac jakosc nad iloscia to sie naprawde mylisz. Ja tez jestem kamperowcem od 36 lat mniej wiecej z tych samych powodow co Ty(chcialem sie uniezaleznic od hoteli, biur podrozy itp) ale tylko raz "zafundowalem" rodzinie objazdowke po Grecji (ponad 10 tys km w trzy tygodnie) W pare miesiecy pozniej to juz nawet nie pamietalem(juz nie mowiac o dzieciach) tych wszystkich miejsc ktore odwiedzilismy(zaliczylismy) i gdyby nie moja zona uwieczniajaca wakacje fotografowaniem myslal bym ze mi sie to przysnilo. Czy dzieci mialy radoche ? Raczej nie ale do tego przyznaly sie dopiero jako dorosle osoby jak mnie i calej podrozy mialy dosyc. Na szczescie zmadrzalem( to byla moja pierwsza kamperowa wyprawa) i nastepne kamperowe wakacje bylyjuz bardziej tematyczna wloczega.Masz racje ze kazdy orze jak moze, ale czasami dobrze chwile sie zatrzymac i zastanowic i rozejzec. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rav 
weteran

Twój sprzęt: Mobilvetta Kea
Nazwa załogi: Chmielki4
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Maj 2014
Piwa: 145/22
Skąd: z prawilnego kraju
Wysłany: 2016-04-23, 23:53   

Den-tal napisał/a:
:-/ Rav ja jestem jak najbardziej ogarniety i moze dlatego Twoje argumenty nie przekonuja mnie.Jesli myslisz ze pozbawiasz dzieci wrazen i przezyc przekladajac jakosc nad iloscia to sie naprawde mylisz.


Wszystko kwestią kalkulacji, rozłożenia trasy i skupienia się na newralgicznych interesujących punktach. Wcale nie trzeba przedkładać ilości nad jakością - bo chyba to miałeś na myśli pisząc z goła na odwrót. Po prostu nie zakładasz odwiedzin każdej pipidówki, a koncentrujesz się na atrakcjach najbardziej pożądanych. Jeden lubi siedzieć w miejscu, a drugi jak mu się krajobrazy zmieniają. To jednak nie powód, aby z góry zakładać, że napięty harmonogram jest bez sensu.
_________________
Byle do przodu
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bond
trochę już popisał

Twój sprzęt: t4 multivan
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Gru 2011
Postawił 1 piw(a)
Wysłany: 2016-04-24, 01:59   

Witam Den-tal nie każdy mieszka w Szwecji i ma czas i finanse na ileś tygodniowe podróże .Każdy orze jak może :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Moulder 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ducato l3h2 2016 rok
Dołączył: 30 Mar 2015
Piwa: 8/18
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2016-04-24, 09:20   Dental

Prosze nie atakuj kolegi, każdy planuje tak jak chce. Więcej uśmiechu i zrozumienia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***