Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Pawcio
2016-05-14, 09:35
Dania - Legoland 2016
Autor Wiadomość
vwyogi 
zaawansowany


Twój sprzęt: James Cook
Nazwa załogi: Warmiaki
Dołączył: 04 Maj 2015
Piwa: 17/13
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2016-05-04, 11:35   Dania - Legoland 2016

W ramach dnia dziecka wybieramy się z naszymi szkodnikami ( 9 i 13 lat ) na długi weekend przy Bozym Ciele do Legolandu. Plan jest połazić po Legolandzie 2 dni, a nocować chcemy na campingu przy samym Legolandzie ze względu na bliskośc do samego parku jak i promocyjna cenę przy kupnie biletu dwudniowego.
Był ktoś może ostatnio i może coć polecić/odradzić? A może ktoś sie z dzieciakami wybiera w tym samy czasie?
_________________
Sprinter Westfalia James Cook 1998 2.9TD
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
martini44 
Kombatant


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 08 Paź 2010
Piwa: 72/171
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2016-05-04, 13:09   

wrzuć dane kempingu i biletu promocyjnego ??
_________________
możesz ufać i liczyć na innych ale przede wszystkim ufaj i licz na siebie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
vwyogi 
zaawansowany


Twój sprzęt: James Cook
Nazwa załogi: Warmiaki
Dołączył: 04 Maj 2015
Piwa: 17/13
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2016-05-04, 14:06   

martini44 napisał/a:
wrzuć dane kempingu i biletu promocyjnego ??


info znajdziesz na stronie legolandu http://www.legolandholidays.dk a ten camping to: LEGOLAND Wild West cottages og camping - Billund
Za 2 noce ( Przyjazd w czaqwrtek ) + bilety na 2 dni ( ważne przez 7 dni ) w tej chwili pokazuje 262EUR
a same bilety dla mojej rodziny na 2 dni ( piatek, sobota ) to 1680koron czyli jakies 1000pln
Prad na campingu w cenie
_________________
Sprinter Westfalia James Cook 1998 2.9TD
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rav 
weteran

Twój sprzęt: Mobilvetta Kea
Nazwa załogi: Chmielki4
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Maj 2014
Piwa: 145/22
Skąd: z prawilnego kraju
Wysłany: 2016-05-04, 22:51   

Byłem w zeszłym roku. Jedynie co mogę polecić to:
- zarezerwować miejsce na campingu z wyprzedzeniem (ja próbowałem praktycznie z marszu i się nie udało, pierwszą noc musiałem kimnąć pod miastem), a jeśli płacisz z góry to zrób to ze stosownym wyprzedzeniem (min. 1-2 dni). Ja zapłaciłem zgodnie z procedurą z góry, ale ... nie zdążyli zaksięgować i na wjeździe musiałem zapłacić po raz drugi. Potem musiałem pisać maile z prośbą o zwrot na który czekałem ok. 2 tygodni.
- jak masz bilety na 2 dni, to bez problemu powinniście skorzystać ze wszystkich atrakcji (z niektórych nawet po kilka razy), jest tylko 1 warunek: brzydka pogoda i/lub ominięcie weekendu. Inaczej można stracić w kolejkach mnóstwo czasu.
- warto ponoć skorzystać z parku wodnego położonego przy samym campingu (Lalandia) - nam się nie udało z uwagi na kończący się czas pobytu.
_________________
Byle do przodu
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
vwyogi 
zaawansowany


Twój sprzęt: James Cook
Nazwa załogi: Warmiaki
Dołączył: 04 Maj 2015
Piwa: 17/13
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2016-05-12, 17:11   

Bilety kupione, wyjazd w środę przed Bozym ciałem. do ceny biletu i campingu doliczaja 1,7% przy płatności kartą VISA ( dowiadujesz sie w chwili płacenia ) oraz obowiązkowa 110koron za kartę zniżkowa na campingi ważna w całej niby europie, ale nie ma słowa o tym jakiego zrzeszenia ta karta i na których campingach można dostać zniżki. Ewentualnie mozna kupić tą kartę na dwa dni, ale 35koron za dzień wiec uznałem, że kupie kartę na cały rok to może gdzieś w wakacje wykorzystam, zobaczymy. Na razie cukruje furę na wyjazd.
_________________
Sprinter Westfalia James Cook 1998 2.9TD
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarek73 
weteran

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Maj 2014
Piwa: 72/95
Skąd: torun
Wysłany: 2016-05-12, 18:18   

Mogę Ci polecić w drodze powrotnej safari w Knutenborg .Dzieciaki będą zachwycone , myślę że dorośli też , obok jest camping ( taki sobie w sam raz na jedną noc ) . Z Knutenborg masz blisko do promu który płynie do Rostock ( dwie godziny ) . Ja byłem dwa lata temu na długim weekendzie majowym w legoland a póżniej w Knutenborg nam się bardzo podobało .
_________________
DOBA MA 1440 MINUT I ŻADNA NIE WYKORZYSTANA NIE PRZECHODZI NA NASTĘPNY DZIEŃ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarek73 
weteran

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Maj 2014
Piwa: 72/95
Skąd: torun
Wysłany: 2016-05-12, 18:21   

a jeszcze w Lalandi byliśmy , fajnie ( szczególnie zjeżdzalnie ) ale pamiętam że strasznie drogo tam było.
_________________
DOBA MA 1440 MINUT I ŻADNA NIE WYKORZYSTANA NIE PRZECHODZI NA NASTĘPNY DZIEŃ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej_M 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Roller Team, Transit
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Paź 2009
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-05-12, 18:40   

Rav napisał/a:

- jak masz bilety na 2 dni, to bez problemu powinniście skorzystać ze wszystkich atrakcji (...)


Nam się nie udało (byliśmy na długi weekend majowy, rok temu zdaje się). Jeżeli będziecie wchodzić krótko po otwarciu parku, to chyba najlepiej zaczynać od atrakcji położonych najdalej od wejścia- część ludzi rzuca się na te rzeczy bliżej wejścia i tam "zalega", więc przez moment tam daleko nie ma jeszcze kolejek. Potem są już wszędzie, więc nie ma znaczenia gdzie się pójdzie. Tak z godzinę-półtorej przed zamknięciem (jak jest słaba pogoda to wcześniej) kolejki się zmniejszają.
Moim chłopakom bardzo podobało się miasteczko ruchu drogowego- trzeba się tam zapisać z kilkugodzinnym wyprzedzeniem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2016-05-12, 19:12   

Dania to znakomite miejsce na urlop z dzieciami :) .. nawet dłuższy.
Po drodze w Niemczech możecie zahaczyć o Serengeti Park. W samej Danii polecam udać się na wyspę Mando, do której prowadzi droga cyklicznie zalewana przez morze oaz do Ribe- najstarszego miasta w Danii :spoko


Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
vwyogi 
zaawansowany


Twój sprzęt: James Cook
Nazwa załogi: Warmiaki
Dołączył: 04 Maj 2015
Piwa: 17/13
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2016-05-12, 22:12   

Niestety weekend krótki i oprócz Legolandu nic więcej nie zobaczymy. Nawet nie wiem czy uda się pójść do Lalandii. Ribe i trochę Danii lizneliśmy w 2015roku w drodze do Norwegii i na pewno jeszcze kiedyś tam wrócimy, ładny kraj.
_________________
Sprinter Westfalia James Cook 1998 2.9TD
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Macher 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Sunlight T65
Nazwa załogi: M&Lu
Dołączył: 24 Lip 2015
Skąd: Kielce
Wysłany: 2016-05-12, 22:16   

Rewelacyjne zoosafari z przejazdem między lwami i parkiem dinozaurów jest w Givskud. Warto odwiedzić i jest to niecalą godzine drogi od Billund. Lalandia faktycznie bardzo droga i atrakcje raczej dla starszych dzieciaków. Trzeba pilnować dzieci bo obsługa raczej nie zwraca uwagi i na zjezdzalniach ludzie wpadaja na siebie. Kamping Legolandu wart swojej ceny w 100 %. W Legolandzie w razie duzych kolejek można kupić exprespass. Kolo 60 eur za 2 osoby. My byliśmy w wakacje i bez tego nie dalo rady. Na każdą atrakcje czas oczekiwania ponad 60 min a z exprespass bez kolejek.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
vwyogi 
zaawansowany


Twój sprzęt: James Cook
Nazwa załogi: Warmiaki
Dołączył: 04 Maj 2015
Piwa: 17/13
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2016-05-12, 22:33   

Macher napisał/a:
. W Legolandzie w razie duzych kolejek można kupić exprespass. Kolo 60 eur za 2 osoby. My byliśmy w wakacje i bez tego nie dalo rady. Na każdą atrakcje czas oczekiwania ponad 60 min a z exprespass bez kolejek.


na stronie Legolandu jest barometr kolejek i w piątek ma byc "luz' a dopiero w sobotę kolejki. mam nadzieję, ze to co najciekawsze zobaczymy w piątek, a sobota na dobitkę. W poniedziałek musimy byc w pracy a dzieci w szkole, a do domu mamy prawie 1200km wiec w sobotę tez do zamknięcia nie będziemy siedzieć.
_________________
Sprinter Westfalia James Cook 1998 2.9TD
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rav 
weteran

Twój sprzęt: Mobilvetta Kea
Nazwa załogi: Chmielki4
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Maj 2014
Piwa: 145/22
Skąd: z prawilnego kraju
Wysłany: 2016-05-12, 22:38   

Andrzej_M napisał/a:
Rav napisał/a:

- jak masz bilety na 2 dni, to bez problemu powinniście skorzystać ze wszystkich atrakcji (...)


Nam się nie udało .....


Byłem w połowie lipca, więc w wysokim sezonie, ale ... pogoda była wietrzna, deszczowa i chłodna - koło 10 stopni. Część z atrakcji zaliczyliśmy po kilka razy. Praktycznie bez kolejek - max. w porywach 10-15 minut.
_________________
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
vwyogi 
zaawansowany


Twój sprzęt: James Cook
Nazwa załogi: Warmiaki
Dołączył: 04 Maj 2015
Piwa: 17/13
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2016-05-12, 22:40   

A przed otwarciem są kolejki? Jest sens przychodzić z 30 minut wcześniej?
_________________
Sprinter Westfalia James Cook 1998 2.9TD
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Macher 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Sunlight T65
Nazwa załogi: M&Lu
Dołączył: 24 Lip 2015
Skąd: Kielce
Wysłany: 2016-05-13, 23:09   

Rozumiem z twoich wypowiedzi, że kupiłeś pakiet camping plus 2 d Legoland wiec bilety powinieneś odebrać w recepcji kempingu. Nawet w szczycie sezonu kolejki są tylko do kas z wejsciem nie ma problemu. Spacerkem od kampera do wejscia bedziesz mial z 10 min wiec taki zapas wystarczy. Na kempingu zajmujesz miejsca wg uznania nie wiem czy dobrze rozumiem z twojego podpisu ze nie masz toalety w kamperze wiec polecam 2 lub 3 alejke w prawo za recepcją. Tam są ładne rodzinne łazienki z toaletą - 2 prysznice duzy blat wanienka suszarka itp.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***