Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Praga
Autor Wiadomość
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2023-04-27, 23:38   Praga

Jako, że gość co robi mi łazienkè na łódce zawalił termin i nie mam łódki na majówkę to powstał pomysł odwiedzenia Pragi. Może możecie polecić jakiś fajne miejsce na postój i doradzić miejsca do zobaczenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rjas 
stary wyga


Twój sprzęt: Chausson 720 Titanium
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 21/12
Skąd: Przybysławice/Kraków
Wysłany: 2023-04-28, 09:58   

Piotrek, do stania masz dwa kempingi na Cisarska Louka - wyspa, Praga 5 i wiem, że można łódką dopłynąć do centrum. Ja nie do końca jestem przekonany czy to dobra opcja (łódki pływają do chyba 22:00), ale jest taka możliwość. Druga opcja to Trojska ulica - całe stado małych przydomowych kempingów i tramwaj do centrum. Trzecia opcja - parking 50.09924, 14.41941 - jak kiedyś podjechałem to gość mówił, że postój 500 koron/noc, ale napisane jest, że 1000 koron, więc nie do końca wiem jak naprawdę. Jeśli będziecie tramwajem lub metrem jeździć ta zainstaluj sobie aplikację IDOS - perfekcyjnie działa w Pradze. Ja korzystam z biletów (jizdenka) na 30 min za 30 CZK.
Jeśli lubisz piwo to sugeruję szukać "Pilsenska restaurace" z napisem "tankove pivo" - jest np. kilka miejscówek o nazwie LOKAL - bardziej piwiarnie niż restauracje.
W samym centrum jest chyba najbardziej kultowa piwiarnia w Pradze - "U zlateho tygra" - gdzie piwo popijał Hrabal i Havel razem z Billem Clintonem. Wieczorem nie ma szans na miejsce siedzące, w ciągu dnia jak najbardziej.

Fajny spacer - wyjechać tramwajem na Pohorelec - tam jest Strahovsky Klaster z browarem i restauracją i bardzo fajną biblioteką, którą warto odwiedzić. Fajny widok na całą Pragę i idąc w dół (im więcej w prawo i w lewo a nie prosto w dół tym lepiej) dojdziecie do Hradczan (katedra, złota uliczka, itd.) a dalej w dół dojdziecie do mostu Karola, dalej prosto Staromestske Namesti i Orloj.
Zidovska ctvrt, Josefov - czyli dzielnica żydowska. Generalnie ja zawsze lubię się "zgubić" jeśli nie mam konkretnego celu.
Jakbyś coś jeszcze potrzebował to masz mój numer :spoko
_________________
Nasz pierwszy którym cieszy się ktoś inny
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2023-04-28, 10:40   

Rjas, bardzo dziękuję. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/120
Skąd: Bawaria

Wysłany: 2023-04-28, 19:43   

Ja lubię spać na Trojskiej, jest tam kilka chętnych na przyjęcie kampera podwórek. W Pradze warto wgramolić się na Petrin. O 12ej zmiana warty na Hradczanach jest warta poświęcenia pół godzinki. Niezliczone ilości knajpek i restauracji. Praski metronom z widokiem na miasto, a resztę fajnie opisał przedmówca. :spoko
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 69/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2023-04-28, 20:01   

mischka napisał/a:
Ja lubię spać na Trojskiej

Ogólnie co do tej Trojskiej to nie można powiedzieć że jest źle. Niemniej są to małe pola a w szczycie sezonu właściciele upychają ludzi do oporu - przez co robi się ciasnota i kompletny brak prywatności. Czy ktoś korzystał z przybytku o nazwie "Central Camp". Wygląda to na obiekt posocjalistyczny - więc i może przestrzeni jest tam więcej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dominicc 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Fiat Ducato Granduca '95
Dołączył: 02 Mar 2014
Piwa: 4/3
Skąd: Zawoja
Wysłany: 2023-07-24, 13:05   

Cześć.
Właśnie wróciliśmy z podróży po Czechach.
Co do Pragi to mogę polecić Camping Oase - byliśmy tam 3 dni, super dwa baseny, miło i sympatycznie.
Przystanek autobusowy zaraz przy campingu, jedna przesiadka (albo dwie - zależy jak wygodniej) i jesteś w centrum Pragi. My kupiliśmy bilety na 72h.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
markoni7 
trochę już popisał

Twój sprzęt: CI Horon
Nazwa załogi: Marki
Dołączył: 17 Cze 2020
Piwa: 3/2
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2023-09-26, 22:08   

Pytanko do bywalców kampingów w okolicy centrum Pragi, np. River Camping Praga - czyli za Trojskym Mostem.
Do centrum chciałbym rowerem - czy są ścieżki i czy jest w miarę płasko czy górzyście?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***