Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak się do tego zabrać
Autor Wiadomość
IWI 
początkujący forumowicz

Dołączył: 16 Maj 2016
Wysłany: 2016-05-17, 10:36   Jak się do tego zabrać

Witam wszystkich. Od pewnego czasu marzy mi się wyknonanie własnej aranżacji wnętrza. Znalazłem camper którego właściciel odremontował zabudowę z zewnątrz i w środku ale odpuścił temat meblowania, tak więc miałbym stan prawie idealny - puste wnętrze z przyłączami, sprawne auto. Naszły mnie jednak wątpliwości, co do spraw formalnych. Czy taka własna aranżacja wymaga potem homologacji/legalizacji. Camper jest zarejestrowany na 6 osób i tego nie chce zmieniać, bardziej chodzi o klimat, układ wnętrza. Czy trzeba z kimś (rzeczoznawca albo ktoś inny) konsultować taki projekt? Czy wymagane jest badanie techniczne wcześniej iż wymaga tego dowód rejestracyjny?
WIELKIE dzięki za wszelkie sugestie i podpowiedzi
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
IAAN 
weteran


Twój sprzęt: Master 2,8 dti Blaszanka
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Lis 2008
Piwa: 31/9
Skąd: poznań okolica
Wysłany: 2016-05-18, 17:44   

Przerobić według własnego uznania i zapomnieć o temacie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skorpion 
Kombatant
Normalny inaczej wariatek stary wyga


Twój sprzęt: Starocie urzadzenie kampero-podobne
Nazwa załogi: Skorpion
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Piwa: 224/1172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-05-18, 18:09   

Witam
_________________


Tadeusz
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
IWI 
początkujący forumowicz

Dołączył: 16 Maj 2016
Wysłany: 2016-05-23, 10:32   

Skorpion - Witam, miło mi poznać :) ,
IAAN- dzięki rozumiem że więcej luzu w tym temacie wskazane.

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 300/13
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-05-23, 10:38   

jakieś założenia musza być, aby przystąpić do namysłu:
wymiary,
umieszczenie kasety,
umieszczenie zbiornika wody,
ilość miejsc do spania,
WC z łazienką czy osobno,
i może coś co przeoczyłem.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
IWI 
początkujący forumowicz

Dołączył: 16 Maj 2016
Wysłany: 2016-05-23, 13:35   

To oczywiście powstaje. Jak tylko nabędę cudo podzielę się fotkami i oczywiście projektem :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
IWI 
początkujący forumowicz

Dołączył: 16 Maj 2016
Wysłany: 2016-05-23, 14:08   

Zastanawiając się nad projektem, myślłem o tym by uniknąć instalowania gazu i całą instalację (kuchenka, ograwanie, woda) oprzec tylko na prądzie. Czy może mieliście doświadczenia z takim rozwiązaniem, czy według Was jest ono w ogóle realne.
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bercik 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: DcatoII Pilote
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2013
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-05-23, 22:09   

Jak dla mnie kamper bez gazu to lipa,poza kempingiem bezużyteczny:spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 300/13
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-05-24, 04:32   

oparcie się tylko na prądzie ogranicza możliwości postoju tylko tam gdzie jest prąd, a czasem staje się bez.
przykład: do Wrocławia przyjeżdżają kamperowcy i stają pod Aquaparkiem (ul. Petrusewicza), stąd jadą rowerami 2km do centrum, Rynku i Ostrowa Tumskiego. czasem nawet nocują, a co jeżeli przyjdzie chęć coś zjeść, bez gazu i nie podłączony do prądu nic nie upichcisz.

ponieważ sam jeżdżę tam gdzie prąd mam sporą część na prąd: ogrzewanie, czajnik, ekspres do kawy. lodówka moja chyba nigdy nie chodziła na gaz i mimo, że używam kampera co weekend (przez cały rok), to jedną butlę zużywam na właśnie rok. jednak gazu nigdy bym się nie wyzbył. oprócz tego, że bezgazowym kamperem poza siecią nie staniesz, to również na kempingach zdarzają się (choć niezwykle rzadko) awarie prądu, a w zimie to niezbyt sympatyczne. poza tym na wielu kempingach masz ograniczenie amperowe na poborach prądu.

ale powiedzmy, że jednak uparłbyś się, to poniesiesz dodatkowe koszty, aby się ograniczyć, ogrzewanie elektryczne - szacunkowo 1500, bojler elektryczny pewnie drugie tyle, kuchenka tez swoje. więc czy warto płacić więcej, aby móc mniej?

ogrzewanie elektryczne oryginalne kosztuje tyle: http://allegro.pl/ogrzewa...108524379.html, ja zrobiłem za 150zł coś takiego: http://www.camperteam.pl/...t=14435&start=0 jednak to zdaje egzamin tylko do -7, gdy zimniej potrzebny jest gaz. użytkuję to ogrzewanie od 2013 roku - stycznia i jak na razie bez zarzutu. co ciekawe w tej firmie co zamówiłem tą grzałkę, gość sprzedał ich chyba już parę, bo w tej chwili ma na sklepie grzałki według mojego rysunku.
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
IWI 
początkujący forumowicz

Dołączył: 16 Maj 2016
Wysłany: 2016-05-24, 16:02   

Ok, dzięki za radę. Ja raczej nie zamierzam schodzić poniżej zera, ale masz rację że nidy nic nie wiadomo. I lepiej mieć niż nie mieć :) pewnie będę chciał go ograniczyć. Super pomysł z tą grzałką nie omieszkam skorzystać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***