Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
wymiana baterii prysznica
Autor Wiadomość
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 114/120
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2016-05-20, 20:00   wymiana baterii prysznica

Witam
Jako że muszę uszczelnić lub wymienić baterie prysznica muszę was zapytać jak to zdemontować? Zanim rozbiorę pół łazienki wole zapytać, może istnieją jakieś łatwiejsze sposoby?

IMG_20160519_183411.jpg
Plik ściągnięto 47 raz(y) 92 KB

_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2016-05-20, 20:20   

Zaślepki weg. I niestety panel narożny chyba trzeba będzie odkręcić.

Ja bym pewnie wyciął u siebie taką baterię i wstawił nową półeczkę z nową baterią. Np. drewnianą polakierowaną tip top lakierem jachtowym.

Tylko to ryzyko gdyż, sknerstwo wykonawcy kampera mogło owocować krótkim rurkami. !
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kubryk1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit 2,3 D
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2012
Piwa: 40/8
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-05-20, 20:40   

Panel narożny zdejmuje się poprzez odkręcenie 8 śrubek (po usunięciu zaślepek). Dalej, po jego odchyleniu odkręcasz opaski mocujące dwa wężyki do ciepłej i zimnej wody oraz rozłączasz kostkę elektryczną. Bateria do półeczki przykręcona jest dużą plastikową nakrętką - ot i cała robota. Ale w zamian za cenną poradę mam pytanie - czy wiesz gdzie nabyć taką właśnie baterię? Jest to Comet ale znajduję tylko takie z wyciąganym wężem prysznica a z przykręcanym nie mogę dopaść.
_________________
andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 114/120
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2016-05-21, 19:27   

kubryk1, chce kupić ten kran:

http://www.amazon.de/gp/o...&condition=used

albo

http://www.amazon.de/Come...HS57GTAVP31WBEF

myślisz że to nie to?
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kubryk1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit 2,3 D
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2012
Piwa: 40/8
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-05-21, 19:58   

Moim zdaniem to są baterie umywalkowe. Nam jest potrzebna (przynajmniej mnie) bateria bez wylewki a z gwintem do przykręcenia węża prysznicowego. Znalazłem kilka ale z wyciąganym wężem a to wg mnie nie zmieści się w naszej łazience ze względu na kształt panelu. Może jednak od baterii jakie pokazałeś można odłączyć wylewkę i przykręcić wąż? Tego nie wiem - próbowałem w swojej łazience odłączyć wylewkę od baterii umywalkowej ale nie bardzo idzie a nie chcę na siłę. Może ktoś z Kolegów coś wie na ten temat?
_________________
andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 114/120
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2016-05-21, 20:40   

Muszę to sprawdzić, wydawało mi się (tak na oko) że bateria prysznicowa i umywalkowa to to samo tyle że z inną końcówką.
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
IAAN 
weteran


Twój sprzęt: Master 2,8 dti Blaszanka
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Lis 2008
Piwa: 31/9
Skąd: poznań okolica
Wysłany: 2016-05-21, 21:20   

kubryk1 napisał/a:
Moim zdaniem to są baterie umywalkowe. Nam jest potrzebna (przynajmniej mnie) bateria bez wylewki a z gwintem do przykręcenia węża prysznicowego. Znalazłem kilka ale z wyciąganym wężem a to wg mnie nie zmieści się w naszej łazience ze względu na kształt panelu. Może jednak od baterii jakie pokazałeś można odłączyć wylewkę i przykręcić wąż? Tego nie wiem - próbowałem w swojej łazience odłączyć wylewkę od baterii umywalkowej ale nie bardzo idzie a nie chcę na siłę. Może ktoś z Kolegów coś wie na ten temat?

instalacja ciśnieniowa czy wyłącznik w kranie bo jak ciśnieniowa to jest sposób ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kubryk1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit 2,3 D
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2012
Piwa: 40/8
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-05-22, 18:14   

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi Iaan. Mam w kamperze dwie prawie identyczne baterie - umywalkową i prysznicową, obie Comet, obie maja w środku mikrowyłącznik uruchamiający pompkę zanurzeniową i o takie rozwiązanie mi chodzi.
_________________
andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
IAAN 
weteran


Twój sprzęt: Master 2,8 dti Blaszanka
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Lis 2008
Piwa: 31/9
Skąd: poznań okolica
Wysłany: 2016-05-22, 18:20   

kubryk1 napisał/a:
Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi Iaan. Mam w kamperze dwie prawie identyczne baterie - umywalkową i prysznicową, obie Comet, obie maja w środku mikrowyłącznik uruchamiający pompkę zanurzeniową i o takie rozwiązanie mi chodzi.

No właśnie o to mi chodzi czy masz mikrowyłącznik czy nie ,jeśli masz to nie pomogę
Ja u siebie miałem z początku krany z mikrowyłacznikiem ale też nie mogłem dostać bateri prysznicowej z wężem dokręcanym więc wymieniłem pompkę wody na ciśnieniową i w łazience zamontowałem zwykły kran za 38 zł domowy i tylko dorobiłem do niego końcówkę i mam przykręcony wąż od pryśnica ,teraz wymieniłem kran w kuchni z mieszacza wody i pojedyńczego kranu również na domowy bo nie mogłem ustawić strumienia wody o temperaturze odpowiedniej dla mnie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***