Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak prowadzą się Wasze kampery na Ducato 2 ?
Autor Wiadomość
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2018-06-25, 15:03   

RISTEAM napisał/a:
zawieszeniu zrobione ......... zabardzo wrazliwe na ruchy kierownicą oraz przy dodawaniu gazu ciagnie na prawo natomiast na luzie idzie prosto.
Coś nie za bardzo ta zwiecha zrobiona ,
Wrażliwy na kierownice - zbieżność
Sciąga w prawo przy przyspieszaniu - luz (kolo ucieka do przodu , tym samym skręca)
Zbieżności nie ustawisz dobrze jeżeli są luzy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RISTEAM 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Ducato Frankia
Nazwa załogi: RISTEAM
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Paź 2011
Piwa: 21/8
Skąd: Miechów
Wysłany: 2018-06-25, 16:45   

Sam bym nie uwierzył gdybym nie byl przy wymianie wszystkiego. Bylem również przy ustawianiu geometrii 2x wszystko zakładał i to samo wychodzilo
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2018-06-25, 18:10   

RISTEAM napisał/a:
Sam bym nie uwierzył gdybym nie byl
Jeżeli ściąga tylko przy przyśpieszaniu to na pewno któreś koło przemieszcza się , np. przód -tył
Bardzo prosto to sprawdzić domowym sposobem , jedna osoba za kierą , ostro rusza i od razu hebel
druga obserwuje zachowanie jednego potem drugiego koła i masz porównanie
Albo pojechać do skp na szarpaki 10-20pln.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2018-06-25, 18:28   

Sprawdz podluznice- w tym modelu gnija na potege i odrywa sie trojkat trzymajacy belke.i belka jezdzi przod-tyl a auto wariuje
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RISTEAM 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Ducato Frankia
Nazwa załogi: RISTEAM
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Paź 2011
Piwa: 21/8
Skąd: Miechów
Wysłany: 2018-06-25, 21:15   

Rama zdrowa. Testy z ruszaniem i hamowaniem też wykonane i nic nie zauważyłem. Jedyne co jeszcze mnie zastanawia i nie zostało wymienione to końcówki wewnetrzne drążkow te przy kolumnie kierowniczej.czy mogla by to byc przyczyna ściągania?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2018-06-25, 21:26   Re: Jak prowadzą się Wasze kampery na Ducato 2 ?

Socale napisał/a:
Vitaycie.
Mój poprzedni jedyny w kraju Autostar491 na J5 jeździł w miarę stabilnie, czuło się go w dłoniach i nie było niepokoju.
Obecny mój Burstner na Ducato2 wydaje się być bardziej podatnym na każdy najmniejszy ruch kierownicą i reaguje nadgorliwie, kierownica chodzi za lekko, auto lubi sobie pomyszkować na drodze.
Na rondzie mam wrażenie że się położy na bok mimo że jazda bardzo powoli......


Ja swego dopiero testuję :) 2 dni temu ścigałem się z nówką hymer integra za stertę pieniędzy, na autostradzie na prostej oczywiście mnie wyprzedził łamiąc przepisy :) (żartowałem) ale na zakrętach autostradowych to ja go wyprzedzałem.

W mieście na rondach to był już dramat (Monfalcone) ja przejeżdżałem rondo a on zostawał 200m w tyle, ten mnie doginał i powtórka z rozrywki, gdyby nie spowalniające mnie auta przede mną to bym go odstawił z kilometr na odcinku zaledwie kilku kilometrów w mieście.

Tak wiem wiem że to może kierowca jakiś dziwny i w ogóle ale ja mam kapmera 30 letniego a on nowego z za setki tysiecy pln z silnikiem 3x mocniejszym i to nie pierwsza taka sytuacja poczekam jeszcze z oceną ale to się powtarza cyklicznie, ci ludzie w tych nowych kamerach to idioci albo te kampery nowe to złomy? sam nie wiem co myśleć o tym musiał bym się takim przejechać aby ocenić?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-06-25, 21:39   

raczej te nowe to nie złomy, ani kierowcy idioci, po prostu wiele osób wypożycza i nie szaleje, śmigając cały rok osobówką osoba nie przywykła do gabarytu nie będzie mistrzem slalomu w mieście.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2018-06-25, 22:07   

Darek Szczecin napisał/a:
raczej te nowe to nie złomy, ani kierowcy idioci, po prostu wiele osób wypożycza i nie szaleje, śmigając cały rok osobówką osoba nie przywykła do gabarytu nie będzie mistrzem slalomu w mieście.


A ja to co? niby przywykłem, doświadczony kamperowiec jestem czy jak?
Ja jeżdżę kamprem okazjonalnie zaledwie od ponad miesiąca a wcześniej nawet dostawczakiem nie jeździłem, a to o czym piszę się powtarza bo tu "kamperów jak mrówków jest" więc jakieś porównanie mam i z dnia na dzień coraz większe, za dwa miesiące będę miał już pewność i większe doświadczenie a z racji mijanych setek kamperów w niedługim czasie pewność tego o czym piszę.

Kuźwa ja mam opony 12 letnie a uny nowe kampery z silnikami 3x mocniejszymi dodatkowo niższe i nie bardzo długie, kiedyś taka integra 30 letnia szła z starym 2,5tb 150km.h

O pozdrawianiu się kamerowców w Włoszech zapomniałem całkowicie bo tu ich miliony ale jednak pozdrawiają ale ci z forda z fiata 20 letniego machają, no to i ja macham z żoną do innych hamerków nówka złomków za setki tysięcy ale ci niestety nie nie odpowiadają uny żyją w własnym świecie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
drzevo 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: 1996 Ducato Dethleffs A5250 2.8 JTD :)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Wrz 2016
Piwa: 9/21
Skąd: Maciek WWL
Wysłany: 2018-06-25, 22:24   Re: Jak prowadzą się Wasze kampery na Ducato 2 ?

pasza napisał/a:
ci ludzie w tych nowych kamerach to idioci albo te kampery nowe to złomy? sam nie wiem co myśleć o tym musiał bym się takim przejechać aby ocenić?


Zapewne patrzą na Ciebie, jak na idiotę, kiedy usiłujesz się z nimi ścigać...
Z regułą sinusoidy uruchamia Ci się pisanie bezmyślnych postów...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2018-06-25, 22:44   Re: Jak prowadzą się Wasze kampery na Ducato 2 ?

drzevo napisał/a:
pasza napisał/a:
ci ludzie w tych nowych kamerach to idioci albo te kampery nowe to złomy? sam nie wiem co myśleć o tym musiał bym się takim przejechać aby ocenić?


Zapewne patrzą na Ciebie, jak na idiotę, kiedy usiłujesz się z nimi ścigać...
Z regułą sinusoidy uruchamia Ci się pisanie bezmyślnych postów...


To nie tak to "oni" zaczęli się ścigać jak ich wyprzedził 30letni złom i polegli , wystarczy czytać z zrumienieniem o co coraz trudniej, tak ja wiem ja to rozumiem od 90roku do dziś wtórny analfabetyzm się rozprzestrzenił i to norma, czyta ale nie rozumie co już 85% społeczeństwa ? , też nie oni choć odpowiadam ci tak jakbym akceptował twą durnowatą zaczepkę w liczbie mnogiej ,jak pisałem ścigałem się jak dotychczas z jednym a wcześniej tylko obserwowałem, na ściganki nie miałem czasu bo się patrzyłem czy mój złom się nie rozpadnie on ma w końcu 30 lat ,prawda?

Kto tu na idiotę wyszedł się pytam?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2018-06-25, 22:57   

drzevo napisał/a:
Zapewne patrzą na Ciebie, jak na idiotę, kiedy usiłujesz się z nimi ścigać...
Gdyby któryś nowy złom ,chciał depnąć mocniej to zostawił by mu tylko smrodek spalin , ale o tym nie napisze, no bo jak to , tylko on jest hiper-super-błyskawica . :diabelski_usmiech :haha: :haha: :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2018-06-25, 23:28   

amples napisał/a:
Gdyby któryś nowy złom ,chciał depnąć mocniej to zostawił by mu tylko smrodek spalin , ale o tym nie napisze, no bo jak to , tylko on jest hiper-super-błyskawica . :diabelski_usmiech :haha: :haha: :haha:


Czy wy naprawdę nie umiecie czytać? czy to taka gra a może taka praca?

Przecież napisałem wyraźnie że na prostej mnie odstawił ba odstawiał mnie z duża prędkością ale co z tego jak ja jadąc swoim żółwim 95.h na zakrętach odstawiłem go na autostradzie, a w mieście to już dramat był o czym wcześniej wspominałem.

Tu nie chodzi o wyższość jeden nad drugim w celach kłótni i udowadnianiu jak to 30 złom jest lepszy od nowego, ja po prostu zbieram informacje/wiedzę rejestruję i widzę czym mój złom się różni od złoma nowego za setki tysięcy pln i z przykrością stwierdzam że jak okazjonalne użycie to jest coraz dla mnie śmieszniejsze i kompletnie nie zrozumiałe, tym bardziej że ja nowego kamera nie widziałem gdzieś na dziko więc po co im te kible z silnikiem kiedy płacą za postój tyle ile za apartament z klimą?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-06-25, 23:51   

Panowie, tu nie chodzi o to kto jedzie szybciej lub wolniej, kto nowym, a kto starym, kto firmowym, a kto samoróbką. To jest już od dawna udowodnione, nie czym i jak, ważne żeby jechać i wyglądać ładnie i za kierownicą prezentować się jak milion dolarów. :szeroki_usmiech .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stander 
zaawansowany

Twój sprzęt: LMC LIBERTY EXPLORER I 720 G
Nazwa załogi: STANDER
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Mar 2015
Otrzymał 24 piw(a)
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2018-06-26, 05:39   

pasza napisał/a:
Tak wiem wiem że to może kierowca jakiś dziwny i w ogóle ale ja mam kapmera 30 letniego a on nowego z za setki tysiecy pln z silnikiem 3x mocniejszym i to nie pierwsza taka sytuacja poczekam jeszcze z oceną ale to się powtarza cyklicznie, ci ludzie w tych nowych kamerach to idioci albo te kampery nowe to złomy? sam nie wiem co myśleć o tym musiał bym się takim przejechać aby ocenić?
pasza napisał/a:


Wysłany: Wczoraj 23:07
Darek Szczecin napisał/a:
raczej te nowe to nie złomy, ani kierowcy idioci, po prostu wiele osób wypożycza i nie szaleje, śmigając cały rok osobówką osoba nie przywykła do gabarytu nie będzie mistrzem slalomu w mieście.


A ja to co? niby przywykłem, doświadczony kamperowiec jestem czy jak?
Ja jeżdżę kamprem okazjonalnie zaledwie od ponad miesiąca a wcześniej nawet dostawczakiem nie jeździłem, a to o czym piszę się powtarza bo tu "kamperów jak mrówków jest" więc jakieś porównanie mam i z dnia na dzień coraz większe, za dwa miesiące będę miał już pewność i większe doświadczenie a z racji mijanych setek kamperów w niedługim czasie pewność tego o czym piszę.

Kuźwa ja mam opony 12 letnie a uny nowe kampery z silnikami 3x mocniejszymi dodatkowo niższe i nie bardzo długie, kiedyś taka integra 30 letnia szła z starym 2,5tb 150km.h

A to o tych unych chodzi :shock: Sfrustrowany rodak i włoski temperament :confused
Strach jechać w tamte strony :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
drzevo 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: 1996 Ducato Dethleffs A5250 2.8 JTD :)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Wrz 2016
Piwa: 9/21
Skąd: Maciek WWL
Wysłany: 2018-06-26, 07:39   Re: Jak prowadzą się Wasze kampery na Ducato 2 ?

pasza napisał/a:
Kto tu na idiotę wyszedł się pytam?


Nie będę wdawał się w pyskówki z Tobą, po sprowadzisz mnie do Twojego poziomu, a potem pokonasz doświadczeniem.

To nie jest Twój pierwszy post, w którym zachowujesz się w sposób chamski, świadczący o braku myślenia, przed napisaniem posta - być może również braku elementarnej kultury osobistej.

Jako że nikomu źle nie życzę, Tobie również życzę wszystkiego dobrego i samych sukcesów, w wyścigach z "Idiotami w kamperach za setki tysięcy".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***