Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Skąd nowy kamper - czy kupić w Polsce czy za granicą ?
Autor Wiadomość
Depeche 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Adria Coral Sport A571 SP 2007
Nazwa załogi: Adam Marzena i Maciek
Dołączył: 27 Gru 2015
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-06-02, 22:41   Skąd nowy kamper - czy kupić w Polsce czy za granicą ?

Hei

Proszę o pomoc i radę. Gdzie kupić nowego kampera - w Polsce , jeżeli tak to gdzie, kogo polecacie, jestem nowy w temacie i nie znam dealerów, przedstawicieli
jak za granicą to gdzie - czy to ma sens, pod względem zwrotu podatku, odliczenia itd, ja znalazłem PALMOWSKI w Niemczech czy warto ?

Dzięki za pomoc

Adam
Gdańsk
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
barwol 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: HYMER Exsis-i 644
Dołączył: 29 Maj 2013
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-06-03, 09:03   

Ja mogę polecić Ci tą firmę s-camp.pl. Kupiłem przez nich przyczepę kempingową w 2007 i aktualnie posiadanego nowego Hymerka. Dlaczego ich polecam - nigdy mnie nie oszukali i mają bardzo dobry serwis prowadzony przez Michała (jeden z dwóch braci). Zgodnie z zasadą, że najlepiej jest kupić przez "serwis" dzwoń do niego i dopytaj, która marka jest OK (w zakresie Twojego budżetu i dostępnych pojazdów).[/b]
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
szymek1967 
Kombatant


Twój sprzęt: VW colorado KARMANN
Nazwa załogi: rodzinka
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2011
Otrzymał 35 piw(a)
Skąd: zielona gora
Wysłany: 2016-06-03, 10:06   

zdecydowanie w kraju !

kupiłem swojego kampera w niemczech i teraz z każdą duperelą każą sobie przyjezdzac do serwisu :-/
a ze jest on oddalony o jakies 800 km to łatwo sobie policzyc trase w obydwie strony i koszty z tym związane
najlepsze jest to ze niezawsze mozna załatwic temat w jeden dzien i tu powstaje problem gdyz nocowanie we własnym kamperze na terenie serwisu jest wykluczone ! :-/

ps. zdecydowanie polecam transakcje w Ojczyżnie , raz ze ekonomicznie uzasadnione
dwa ze mniej kłopotow z tym związanych
a trzy - tzw. lokalny patriotyzm - dawajmy zarobic naszym dealerom nie niemiaszkom ktorzy i tak juz nas wystarczająco ze wszystkiego doją :-/

co do ceny - takze jest to uzasadnione by nabywac nasze domki w Kraju, ceny w zasadzie są podobne
rzadko kiedy nasz rodzimy dealer nie jest w stanie powalczyc cenowo z konkurentem zza miedzy :spoko

zyczę powodzenia i wiele radosci z zakupu :wyszczerzony:
_________________
szymek1967
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAZUREK 
stary wyga
gitarzysta-chałturnik, wędkarz


Twój sprzęt: CARTHAGO T 40 CHIC 2,8 JTD
Nazwa załogi: LECH i GRAŻYNA
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lip 2007
Piwa: 19/146
Skąd: Radom
Wysłany: 2016-06-06, 12:57   

Zdecydowanie zalecam kupić w kraju jak najbliżej miejsca zamieszkania - serwis. Ja swój aktualny kupiłem u Wadowskich w Krakowie. Mogę ich śmiało polecić - wzięli w rozliczeniu starego kampera, tylko trochę daleko do serwisu- mieszkam w Radomiu - ale teraz otworzyli również serwis pod Warszawą. Ceny kamperów podobne.
_________________
Staram się pisać poprawnie po polsku
.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrut 
zaawansowany
kamperzysta


Twój sprzęt: aktualnie BEZDOMNY :/ Byl Weinsberg
Nazwa załogi: PHOENIX TRAVELLERS
Dołączył: 24 Sie 2015
Piwa: 19/8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-06-06, 13:54   

Wszystko zależy od marki. Ja kupiłem za granicą i serwisuję w ramach gwarancji w Polsce - mam 3 autoryzowane serwisy Weinsberga/Knausa w Polsce. Wszystko działa - przeglądy wpisywane są do systemu. Np. zepsutą roletkę wymieniono mi bez problemu na gwarancji w Polsce :spoko

Polecam pierw wybrać markę, potem sprawdzić czy jest serwis w Polsce. Oczywiście jeśli mówimy o nowym aucie z wymaganiami gwarancyjnymi.
_________________
------------------------------------------------------------------------------------
TEN, KTO NIE CHCE, ZNAJDZIE POWÓD... TEN, KTO CHCE, ZNAJDZIE SPOSÓB!
------------------------------------------------------------------------------------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Depeche 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Adria Coral Sport A571 SP 2007
Nazwa załogi: Adam Marzena i Maciek
Dołączył: 27 Gru 2015
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-06-06, 14:05   

Hei
Andrut chętnie bym od Ciebie odkupił Twojego jeżeli to ten z foto w podpisie :D hehe

Szczerze to nie mam czasu za bardzo przeglądać i porównywać wszystkiego.
Prowadzę bardzo szybkie intensywne życie zawodowe i czasu mi brakuje.
Po prostu chcę kupić kampera jeżeli używka to - niezmęczonego, fajnego z łóżkiem małżeńskim półintegra najlepiej, garaż chętnie, dla rodziny 3 osobowej, ma on mi służyć tylko do spania i toalety , nie kempingowanie w jednym miejscu,
jak nowy to nie potrzebuję luksusów, i ekstrasów jak również serwisów i wpisów w ksiązki serwisowe, wiem że to dziwne ale tak mam, nowy dla mnie znaczy niezmęczony i czysty pachnący, mam swojego zaufanego mechanika on mi ogarnie wszystko od strony mechanicznej .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mandus 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team Zefiro 295
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2015
Piwa: 14/4
Wysłany: 2016-06-06, 14:43   

No to kolego @Depeche - to masz zdrowe podejście do tematu. Ogólnie polecałbym zakup PL z tych samych powodów co podał @szymek, ale z drugiej strony jazda do serwisu z byle pierdołą jest uciążliwa - potwierdzam - a najczęściej psują sie właśnie pierdoły...
_________________
W tym sporcie... zawsze jest sezon w pełni...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Johny_Walker 
Kombatant


Twój sprzęt: Był Nowiutki Hymer Tramp prosto z fabryki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Wrz 2012
Piwa: 45/20
Skąd: zielonogórskie
Wysłany: 2016-06-07, 17:56   

MAZUREK napisał/a:
Zdecydowanie zalecam kupić w kraju jak najbliżej miejsca zamieszkania - serwis. Ja swój aktualny kupiłem u Wadowskich w Krakowie. Mogę ich śmiało polecić - wzięli w rozliczeniu starego kampera, tylko trochę daleko do serwisu- mieszkam w Radomiu - ale teraz otworzyli również serwis pod Warszawą. Ceny kamperów podobne.

Tak się składa, że niemiecki serwis jest mi bliżej niż polski. Mimo to i tak szkoda czasu. Jeździć raz żeby zobaczyli i zamówili części, a potem drugi raz na robotę. Wielka strata czasu i pieniędzy. Taniej wychodzi naprawić odpłatnie samemu.

Ceny kamperów są podobne tylko w cenniku. Rzeczywiste po negocjacji są tak różne, że ciągle się śmieję z tych co kupili w Polsce. :haha: :haha: :haha:

Kupowałem już pojazdy w Polsce i w RFN. Wniosek mam taki, że nigdy więcej nie kupię w Polsce. Nigdy.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 227/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2016-06-07, 18:08   

kupic zawsze tam gdzie masz blisko do Seveie - w razie reklamacji-tak ja zawsze kupuję pojazdy prywatnie i dla firmy,,,
daleke kupna zawsze są związane z dojazdem... z powodu czasami dupereli - ja tak praktykuje
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 227/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2016-06-07, 18:14   

jejku .jak ja piszę chyba mi sie China włączyła :szeroki_usmiech
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Johny_Walker 
Kombatant


Twój sprzęt: Był Nowiutki Hymer Tramp prosto z fabryki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Wrz 2012
Piwa: 45/20
Skąd: zielonogórskie
Wysłany: 2016-06-07, 18:30   

Jeśli kupuje się szrota, to dobrze jest mieć blisko serwis. W przypadku porządnego sprzętu odległość do serwisu nie ma znaczenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 227/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2016-06-07, 18:37   

Johny_Walker napisał/a:
Jeśli kupuje się szrota, to dobrze jest mieć blisko serwis. W przypadku porządnego sprzętu odległość do serwisu nie ma znaczenia.

Jony - Ty nie kumasz- on chce Campera kupic nie szrota -komprende?
:szeroki_usmiech
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2016-06-07, 19:12   Re: Skąd nowy kamper - czy kupić w Polsce czy za granicą ?

Depeche napisał/a:
Hei

Proszę o pomoc i radę. Gdzie kupić nowego kampera - w Polsce , jeżeli tak to gdzie, kogo polecacie, jestem nowy w temacie i nie znam dealerów, przedstawicieli
jak za granicą to gdzie - czy to ma sens, pod względem zwrotu podatku, odliczenia itd,


Ja bym kupił w PL ze względów patriotyczno-praktycznych. I radzę byś chwilę poczekał na model roku 2017 (czyli od ok. 40 tygodnia 2016) Ducato i spółka (Boxer. Jumper) mają mieć nową ofertę silnikową. Najlepszy motor czyli 3.0 wypada (podobno przez ekologię ) ale wzmocnione będą 2.0 i 2.3. Z tego co słyszałem ma być 2.0 130-150 km, 6 bieg, czyli w sumie ideał pod względem kosztów i osiągów.
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DC 
zaawansowany


Twój sprzęt: Rimor XGO Family 103
Nazwa załogi: Pingwiny
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Lip 2015
Piwa: 15/18
Skąd: Lniska
Wysłany: 2016-06-07, 20:55   

Mam znajomego który serwisuje nowe kampery w trójmieście bez problemu, rozmawiałem z kilkoma osobami które kupowały nowe kampery w Polsce, u nas wychodzi drożej niż w Niemczech o jakieś 20%, oczywiście po wszystkich opłatach. Plus kupowania w kraju to brak bariery językowej i bliżej, na zachodzie zdecydowanie więkrzy wybór i dzięki temu leprze ceny.
_________________
Living a Boys Adventure Tale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mandus 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team Zefiro 295
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2015
Piwa: 14/4
Wysłany: 2016-06-07, 22:58   

DC napisał/a:
u nas wychodzi drożej niż w Niemczech o jakieś 20%, oczywiście po wszystkich opłatach.


raczej nie jest to prawda, bo nie ważne gdzie kupisz - i tak Vat i akcyzę zapłacisz. Ceny podobne - przy nowych dużo robią negocjacje - często cena finalna jest niższa od cennikowej nawet o 20 - 30k, więc warto negocjować wszędzie.
_________________
W tym sporcie... zawsze jest sezon w pełni...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***