Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
LiFePo4 - czy już nadaje się do użycia w zabudowie?
Autor Wiadomość
gwc 
początkujący forumowicz

Dołączył: 11 Cze 2013
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-09-11, 21:10   

Zamiast rezystora można dać żarówkę od światła postojowego.
Tak zreanimowałem kwasiaka 10Ah z traktorka ogrodowego. Zapomniałem o biedaku na całą zimę został w nieogrzewanej szopie. Na wiosnę miał 0,18V :shock: Podłączłem zabawkowy zasilacz przez żaróweczkę i dopiero po minucie i przy zgaszonym świetle widać było, że jakikolwiek prąd płynie. Zostawiłem tak na 3 dni. Później kilka razy przepuźciłem przez tryb rekondycjonowanie w ładowarce CTEK. Wstał i działa do tej pory zgodnie z przeznaczeniem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
willyfog 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Adria Matrix 670SL
Dołączył: 29 Lis 2015
Postawił 7 piw(a)
Skąd: Dawidy Bankowe
Wysłany: 2019-09-22, 20:21   

lekki offtopic, gdy w tym roku szukałem akumulatora bylem bliski zrobienia lifepo4, niestety nie zdecydowalem sie. Teraz znalazlem taki ciekawy przewodnik. Moze komuś się przyda:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
romekkar 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Ducato'08 L3H3
Dołączył: 23 Sie 2017
Skąd: sbl
Wysłany: 2019-09-24, 21:44   

Właśnie przyjechały do mnie dwa lifpo4 a tu takie info z dzisiejszej prasy:

"Do pożarów może dochodzić coraz częściej wraz ze wzrostem popularności samochodów zasilanych akumulatorami litowo-jonowymi. Składają się one z kilku tysięcy małych ogniw w jednej obudowie. Jeśli dojdzie do przegrzania lub uszkodzenia, całość zaczyna szybko się nagrzewać (efekt domina), co prowadzi do pożaru pojazdu. Trudność polega na tym, że nie do wszystkich zakamarków baterii da się dotrzeć ze środkiem gaśniczym. W krajach, w których "elektryki" są już bardzo popularne, służby ratownicze dysponują specjalnymi pojemnikami, w których zatapiają auta z nagrzanymi bateriami."

link
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-09-24, 22:10   

Musisz.... się zastanowić , co kupiłeś, a o czym piszą.

A będziesz Pan zadowolony i nie taki diabeł straszny będzie :mrgreen: ...
LiOn a Lifepo4 niby lit i tu i tu prawie to samo, a jednak...prawie robi różnicę :spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 449/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2019-09-25, 08:00   

romekkar napisał/a:
Właśnie przyjechały do mnie dwa lifpo4 a tu takie info z dzisiejszej prasy:



Jeśli to co kupiłeś to prawdziwe LiFePO4 to możesz spać spokojnie ....... w temacie baterii wszelakich nic bardziej bezpiecznego nie wymyślono .
W samochodach elektrycznych nie stosuje się LiFePO4, z prostej przyczyny, są trochę cięższe od innych rozwiązań litowych, a to w przypadku baterii ważących setki kilogramów ma znaczenie.
W naszych rozwiązaniach , gdzie pojemności sporo niższe to znaczenia nie ma a i tak w porównaniu do rozwiązań tradycyjnych (kwas,agm) jest kosmos oszczędność.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Artur.Dell 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato Autostar
Nazwa załogi: Lubimy podróżować
Dołączył: 23 Wrz 2017
Piwa: 22/8
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2019-09-25, 08:33   

romekkar napisał/a:
Właśnie przyjechały do mnie dwa lifpo4



A konkretnego kupiłeś?
_________________
Artur
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
romekkar 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Ducato'08 L3H3
Dołączył: 23 Sie 2017
Skąd: sbl
Wysłany: 2019-09-25, 13:13   

Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu użytkownika JanKowal przyjechały dwa Valence U27-12XP po 138 Ah każda
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2019-09-25, 13:37   

romekkar napisał/a:
Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu

To jest towar deficytowy , dostępny tylko spod lady :?: (jak za komuny) :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Artur.Dell 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato Autostar
Nazwa załogi: Lubimy podróżować
Dołączył: 23 Wrz 2017
Piwa: 22/8
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2019-09-25, 13:57   

Przypomniały mu się kolejki z dzieciństwa... I naszyjniki z rolek szarego papieru toaletowego...
_________________
Artur
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JanKowal
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-27, 19:44   

amples napisał/a:
romekkar napisał/a:
Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu

To jest towar deficytowy , dostępny tylko spod lady :?: (jak za komuny) :wyszczerzony:


Droooogi kolego...amples :roll:

Nie wiem czy wiesz, ale tak do końca, co to jest "uprzejmość i zaangażowanie"? ....po twoich wpisach starających sie dop...dowalić następnemu kamprowcowi to chyba tak, nie do końca...nooo, moooooże, można by to podciągnąć częściowo pod zaangażowanie, bo robisz to z pasją i uporem.


Co do meritum...Romekkar

Cytat:
romekkar napisał/a:
Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu użytkownika JanKowal przyjechały dwa Valence U27-12XP po 138 Ah każda


proszę bardzo :ok lubię pomagać, w miarę swoich możliwości :spoko ...nasz kolega forumowy "amples" prawdopodobnie zrobił by to o wiele sprawniej, lepiej i bez wysiłku, ale!?... no mi to trochę zajęło... kilkadziesiąt... maili, wysłanych wiadomości, wykonanych "telefonów", przejechanych prywatnym samochodem prawie dwieście kilometrów , trochę stresu, czy wszystko pójdzie jak należy, organizacja transportu i takie tam...suma sumarum, chyba się opłacało, chociażby poznani ludzie i wynegocjowana cena, grubo niższa o ponad tysiąc €uro od początkowej, także dość atrakcyjnej. Nie chciałem o tym pisać, no bo po co?... zwyczajnie lubię pomagać, tak jak potrafię...

to...
Artur.Dell napisał/a:
Przypomniały mu się kolejki z dzieciństwa... I naszyjniki z rolek szarego papieru toaletowego...


pominę milczeniem...bo nie wiesz co czynisz.
  
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2019-09-27, 20:49   

JanKowal napisał/a:
kilkadziesiąt... maili, wysłanych wiadomości, wykonanych "telefonów", przejechanych prywatnym samochodem prawie dwieście kilometrów , trochę stresu, czy wszystko pójdzie jak należy, organizacja transportu i takie tam...suma sumarum

Jednak jak za komuny , widać nie którzy dalej tkwią w XX wieku :wyszczerzony: .
a romekkar powinien napisać :
dziękuje że wyręczył mnie w zakupie :bajer
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2019-09-28, 08:39   

Ja również serdecznie dziękuję koledze JanKowal za okazaną pomoc - dzięki jego zaangażowaniu również zakupiłem kilka egzemplarzy tych akumulatorków oraz system zarządzania. Jedyne o co mogę mieć wielkie pretensje, to że akumulatory miały z Francji dojechać o trzeciej nad ranem, ale ze względu na korki w Niemczech dojechały prawie o pół do piątej!!! Co prawda tydzień wcześniej niż było to planowane, ale o coś trzeba się przyczepić :diabelski_usmiech !


Mam na czym eksperymentować szczególnie w kwestii zintegrowanego zarządzania i monitorowania bo same ogniwa tylko uczciwie przemierzę i przetestuję. Po pierwszych pomiarach wygląda na to że mają dodatnią tolerancję i to sporą. Wykonanie obudowy nie pozostawia żadnych "ale" i ogólnie bardzo mi się spodobały.
_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
Ostatnio zmieniony przez Świstak 2019-09-28, 08:58, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-09-28, 08:47   

Czy na wiosnę, będziesz gotowy na wyzwanie biznesowe? Klientela powinna być raczej w krawatach, czyli nieawanturująca się.
Sknery i "bidoki" , oraz "nieszczęśliwi" ogólnie i szczególnie, tudzież zawsze, pod nią raczej nie podpadają, bo dla nich pozostaje ołów i węgiel plus ropa. ( kula w łeb, sraczka, i wrzody) :mrgreen:

Byłbym :aniolek czyli wniebowzięty :kwiatki:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2019-09-28, 08:56   

Bronek napisał/a:
Czy na wiosnę, będziesz gotowy na wyzwanie biznesowe? Klientela powinna być raczej w krawatach, czyli nieawanturująca się.
Sknery i "bidoki" , oraz "nieszczęśliwi" ogólnie i szczególnie, tudzież zawsze, pod nią raczej nie podpadają, bo dla nich pozostaje ołów i węgiel plus ropa. ( kula w łeb, sraczka, i wrzody) :mrgreen:

Byłbym :aniolek czyli wniebowzięty :kwiatki:


ja Chętnie ubiorę krawat !!!!
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2019-09-28, 09:03   

Bronek napisał/a:
Czy na wiosnę, będziesz gotowy na wyzwanie biznesowe?


Wszystko idzie w tym kierunku. :mikolaj

Wiedzy i doświadczenia przybywa z każdym dniem, wciąż jednak ciężko znaleźć atrakcyjne cenowo źródła podzespołów...
_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***