Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ALBNIA -PIERWSZY RAZ
Autor Wiadomość
szoł 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: T3 westa/
Dołączył: 10 Sie 2012
Piwa: 1/4
Skąd: Radom pl/Warmond nl
Wysłany: 2018-05-04, 16:23   

Hej my sie wybieramy ,lecz dopiero 26sierpnia na 2 tygodnie :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej R. 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Ducato 2,3 jtd Dethleffs A5421
Nazwa załogi: Wanda i Andrzej
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Wrz 2015
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Pisz
Wysłany: 2018-05-04, 20:43   

bogdany napisał/a:
Witam, może ktoś wybiera się w najbliższym czasie do Albanii chętnie się przyłączymy.
19 maja do Czarnogory, Albania w rezerwie gdyby był czas. Planujemy 2 tygodnie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aleks123 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Ducato Multijet 2
Nazwa załogi: Aleks123
Dołączyła: 26 Lip 2011
Piwa: 2/1
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-07-02, 18:02   

Hej my planujemy na początku sierpnia przez Węgry parę dni na źródłach i do Albanii powrót przez Chorwacje może kogoś też w tym terminie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
GENAS 
zaawansowany


Twój sprzęt: FIAT DUCATO ''JOINT''
Nazwa załogi: Basia-Genek
Dołączył: 26 Gru 2011
Otrzymał 23 piw(a)
Skąd: LWÓWEK WLKP
Wysłany: 2018-07-02, 21:29   

Witajcie my wyruszamy 19 lub 20 sierpnia przez Rumunie Bułgarię, Macedonię Albania i cel Grecja, do końca Września ???. Wyjazd z Radomia.Pozdrawiamy :spoko :spoko
_________________

Ostatnio zmieniony przez GENAS 2018-07-05, 15:06, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2018-07-02, 22:03   

GENAS napisał/a:
Witajcie my wyruszamy 19 lub 20 sierpnia przez Rumunie Bułgarię, Macedonię Albania i cel Grecja, do końca Września. Wyjazd z Radomia.Pozdrawiamy :spoko :spoko
My jedziemy bardzo podobnie ale połowa września do czas nieograniczony :!:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bodzio71 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: rols roys 2019r
Nazwa załogi: Bodźki
Dołączył: 30 Lis 2017
Piwa: 1/2
Skąd: New Jersey
Wysłany: 2018-07-05, 09:21   

My już na miejscu pogoda żyleta. Pozdrawiamy z Livadh beach Nashos camping.
_________________
Bodzio i Aga
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2018-07-05, 10:36   

bodzio71 napisał/a:
My już na miejscu pogoda żyleta. Pozdrawiamy z Livadh beach Nashos camping.
pisz nazwe kraju,bo nie każdy wie ,że to Albania .przejechałeś plażę Jale i urocze Gjipe.Oj kiedy my tam dotrzemy.Napisz jak jechałeś z Macedoni ,czy przez Elbasan :? :Ale chyba pomyliłam Cie z kimś innym.Możesz napisac jaka trasa jechałeś :!:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
GENAS 
zaawansowany


Twój sprzęt: FIAT DUCATO ''JOINT''
Nazwa załogi: Basia-Genek
Dołączył: 26 Gru 2011
Otrzymał 23 piw(a)
Skąd: LWÓWEK WLKP
Wysłany: 2018-07-05, 15:03   

Basiu,to do zobaczenia ''Gdzieś tam'' :spoko :spoko
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RUDI 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Rented
Dołączył: 02 Kwi 2016
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Oświecim
Wysłany: 2018-07-07, 17:58   

Witajcie
po poczytaniu Waszych relacji i opisow, po wielugodzinnych juz dyskusjach, decydujemy sie obrac za punkt docelowy naszej tegorocznej podrozy ...Albanie wlasnie!
Generalnie startujemy 16 lub 17 lipca z okolic oswiecimia. czas na eskapade - 3 tygodnie.
Ogolny w tej chwili zarys planu podrozy to dotarcie do wybrzeza Albani maksymalnie od poludnia- mysle ze targetem bedzie Ksamil. Trasa rysuje sie przez Wegry, Serbie, Macedonie i Grecje. Tutaj nie jestem zdecydowany i jeszcze pozostawiam sobie decyzje czy nie zahaczyc bardziej o Rumunie i Bulgarie!?
Nastepnie przejazd max wzdluz wybrzeza /przelecz Llogara incl :) / do gory, nastepnie przez Czarnogore do Chorwacji! Tu - ten nasz ukochany kraj- bedziemy chcieli przejechac szlakiem campingow fkk od Dalmacji do Istrii - o ile i jesli tylko starczy czasu bo po Waszych relacjach obawiam sie ze Albania moze urzec nas swoimi atrakcjami i wtedy oczywiscie zostaniemy w niej maksymalnie dlugo! :)
Zalozenie ogolne - noclegi na kampingach a zwiedzanie to glownie atrakcje "pejzażowe" po trasie
i tu prosba oczywiscie:P
Czy jakies zdecycowane sugestie co do przejazdu w kierunku Albanii? cos sie zm ienilo od opisow z 2016 i 2017 roku?
Czy Serbia to bardziej przejazdowa autostrada czy moze drogi poza autostada? co warto?
Wylawiam z Waszych opisow nazwy kampingow, ktore sie pojawiaja ale moze moge liczyc na jakies okreslone sugestie!?
Moze ktos zrobil taka wlasnie trase i moze podzielic sie uwagami?

bede wdzieczny za wszelkie sugestie i uwagi
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2018-07-07, 18:11   

troche za rozległe plany jak na 3 tyg.Bulgaria Rumunia ,a Albania daleko,czy to rejs kamperowy czy wypoczynek w Ksamil :?: Jak Rumunia to potem Serbia w dół,Macedonia,od Ochrydu Ksamil nie za dobra droga.Ja może tak pojade, ale potem na Elbasan w Albani,w dół Albani i do Grecji przez Igumenitze.Potem Peloponez.Ty musisz jak najkrócej by trochę poplażować na tych kempingach. :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RUDI 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Rented
Dołączył: 02 Kwi 2016
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Oświecim
Wysłany: 2018-07-07, 19:11   

ok, pewnie slusznie
czyli co sugerujesz? Serbia i Macedonia napewno ale przez Grecje i tak trzeba przeciez przejechac!?
faktycznie chcialbym dostac sie maksymalnie "przejazdowo" do Albanii a potem kosztowac trasy w gore wybrzezem przez Czarnogore i chorwacje
a moze Ksamil troche za bardzo na poludnie - zbyt ambitnie- jak na te 3 tygodnie???
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2018-07-07, 20:20   

Popatrz sobie na mape,/nie mam w tej chwili atlasu/w Macedoni przebij się na Prilep,Bitole i kawałek Grecji północnej tak by wjechać do Ksamil,lub Sarandy sa 2 drogi koło Butrinu promem za 10e,lub na Sarande nowa droga i zjazd w dól na Butrin do Ksamila.Mapa pokaże Ci co po drodze fajnego.Musisz trochę sam eksperymentować :? :OD Ksamila zaczyna się Riwiera Albanska z pięknymi plazami.Na kempingach się nie znam,my wszystko bezkempingowo :!:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2018-07-07, 21:11   

Jak za ambitnie,bzdura,co ty niedolega jestes?Ja mialem 12 dni a bylem w Ohrydzie,Sarende ,plazowalem w Ksamil i jeszcze Grecje zaliczylem.Jedno co to jak lecisz z ohrydu na sarande i kierujesz sie nie wybrzezem(Przelecz Liogare mozesz na powrocie zrobic)i lecisz na Kakavie to ostatnie 40 kilometrow niezla sieczka.Ale bedziesz przejezdzal kooo Giokaster i Blu Eye.Teraz jak bhm planowal trase to tak :pierwszy dzien okolice Belgradu,jak wyskoczysz z Rybnika kolo 4 rano to na 16 jestes w Belgradzie,ale miasto okropne do jezdzenia kamperem,wiec nocleg gdzies w okolicy.Drugi dzien do Ochrydy w Macedonii,tam zajedziesz za jakies 6-7 godzin i miasto naprawde sliczne ,wieczorem rowniez,stan w okolicach parkingu pod twierdza.Trzeci dzien ranompobudka i droga na Kakavie w kierunku Ksamil.Ale tam juz na dziko nie staniesz,wszedzie betonowe slupki.Obok Sarande piekna plaza Monastery Beach

https://www.google.pl/sea...i30.rvTsmHoTPaw

Bar na plazy ma Fred,fajny facio,wez flache i mozesz stac i kilka dni.Staniesz na trawie a do plazy 10m bedzie. :mrgreen: .W Ksamil na Basinej plazy nie staniesz,wszedzie ploty i brak dojazdu..A po drodze na dojezdzie do Sarande zwiedz blu Eye,piekne miejsce ale nie warto sie wracac przez gory..Takze 3 dni na dojazd.zaden hardkor

Powrot zrob jak ja-pierwszy dzien kierunek czarnogora - ja zbyt ambitnie postawilem na Kotor i wyjezdzajac o dziewiatej w Kotorze bylem o 20-zbyt ambitny plan i przelecz daje samochodowi w palnik.Teraz pojechalbym zwiedzic twierdza ali paszy i baze okretow w Palermo itam zostal na noc.dr7gi dzien do Kotoru,jakies 6 godzin z palermo.Trzeci boka kotorska ,herceg novi,dubrovnik.Ale uwaga ,tam juz im popier...doliło sie w glowach konkrwtnie i godzina parkingu to 50zł,a jedno piwo male na miescie to 30zł.,wiec walac za ciosem dalej kierunek trogir i tam stanac na dziko na wyspie Ciovo,jak znajde namiar to podrzuce.Czwarty dzien od trogiru to albo 12h autostrada przez wegry do domu,albo 6 godzin do sarvar i tam baseniki termalne.
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2018-07-07, 21:54   

tom-cio,foty przepiękne,szkoda może podasz współrzędne ,w rzeczywistosci jest mniej pięknie jak pokazane, :pifko odemnie Barbara ps my kiedyś tamtędy jechaliśmy w 2009 jak była stara droga,Ksamil znamy z innej plazy,przed miastem w prawo,oraz centrum z pomnikem tancerzy albańskich.Nie byliśmy w Albani na riwierze od 2015 w 2016 byliśmy na termach rzeki Lang...,i szybko do Montenegro ale wiosna to nie było kapieli :roll: Albania zaczyna przypominać z zabudowy Horwacje.Blu eige na pewno ładniejsze latem,my byliśmy w deszczu.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2018-07-08, 07:59   

Albania Chorwacji nie dorowna nigdy,Basiu,bo to nie ta mentalnosc ludzi.My bylismy kamperem ,a znajomi suwami i mielismy okzje nocowac w samej Sarande.I o ile w Cro jest multum pensjonatow i apartmanow ,ale malutkich,rodzinnych to tu zaczynaja budowac molochy czteropietrowe,blok na bloku,miejs parkingowych brak,dojazdu brak bo molochy pobudowane a drogi nie,niestety ale wieksze miejscowosci kompletnie nieladne.Ksamil boski,ale na moje kamperem juz nie ma gdzie stawac,ja stanalem kolo glownej plazy za barem na parkingu,barman pozwolil ,niby nieplatne,ale piwo w tym barze po 200leka za 0.3 l ,wiec ceny tez juz zaczynaja miec eurpopejskiel,a przeciez nie polece po piwo do sklepu jak pozwolil mi stac
Plaza,nie mam zapisanych koordynatow,ale to to


http://maps.google.com/?q...815&hl=pl&gl=pl

Kamienista,ale drobnym kamyczkiem,lezaki na plazy,prznajmniej w maju tak bylo.

Co do Blu Eye ja bylem w upal,a tam super mikroklimat,odczuwalnie dobrze o 10 stopni nizej niz w rozgrzanej Sarande.Ale do wody nie weszlismy,tak przerazliwie zimna ze łupało w stopy.Zdjecia mam,ale oczywiscie nie zrzucone jeszcze a ja zawsze pisze z tableta i tu nie ma co wstawic

To sciagniete z neta ale to na bank ta plaza,tam za murkami jest bar,i z wlascicielem sie da dogadac,prad podlaczy i wody uzyczy

01_big.jpg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 76,92 KB

_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Ostatnio zmieniony przez tom-cio 2018-07-08, 08:58, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***