Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsza wyprawa "techniczna"- Wladyslawowo
Autor Wiadomość
RUDI 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Rented
Dołączył: 02 Kwi 2016
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Oświecim
Wysłany: 2016-07-02, 21:22   Pierwsza wyprawa "techniczna"- Wladyslawowo

Witajcie
Z niemałym opóźnieniem ale jednak zdecydowałem sie napisac kilka zdań dla podsumowania naszej pierwszej wyprawy kamperkiem. Nie spodziewajcie się jednak opisów krajobrazu i fotek miejsc przecudnej urody bo to wyprawa czysto "techniczna". Chce jednak przekazać kilka doświadczeń dotyczących przede wszystkim miejsc postoju, z którymi się zetknelismy. Może akurat komuś to pomoże.
Jak juz gdzieś tutaj się chwaliłem, w tym roku udało się wreszcie zrealizować marzenie i urealnic plan pierwszej wyprawy kamperkiem. Autko wynajęte na główny wypad planowany na 21 dni w lipcu.
Aby jednak nie wskakiwac od razu na całkowicie głęboką wodę i sprawdzić "czym właściwie się to wszystko je", zdecydowaliśmy się wypożyczyć to samo autko na 4 dni w maju, podczas długiego weekendu. Założenie proste : wsiadamy i jedziemy gdzieś w Polskę (bo to zawsze u siebie), ja sprawdzam się jako driver tej ponad 7-metrowej maszyny a cała załoga w postaci żony i córki, uzgadnia czy TO właściwie tak naprawdę to jest TO!?
Wątpliwości mnóstwo - nie tylko obaw co do sprawnego manewrowania tym dlugasnym kolosem na drodze i kampingu ale i związanych z bieżącą obsługa tego całego domostwa!
Wytyczony cel to Władysławowo. Nasze morze. Jedziemy tam bo normalnie nas tam nie ciągnie na urlop ale tym razem bez wątpliwości - 2 dni w kamperze to wytrzymamy bez wzgledu na pogode czy temperature wody! Wlasciwie to jedziemy tylko na rybkę! A tak naprawdę to moje założenie jest takie aby nie oddalać się zbytnio od autostrady - w końcu czasu mało a my mamy jak najwięcej pomieszkac w naszym nowym, mobilnym domku!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RUDI 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Rented
Dołączył: 02 Kwi 2016
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Oświecim
Wysłany: 2016-07-02, 21:45   

Z południa wyruszamy ok północy. Założenie - przejechać Łódź w nocy. Potem to już luzik.
Deszcz, duży ruch ale jedzie się zaskakująco dobrze. Nie wiemy jeszcze czy to adrenalina i podniecenie tylko ale jesteśmy naprawde zachwyceni. Co za cudne uczucie gdy pasażer może sobie wstać kiedy chce, przejść do tylu i ... zrobić kanapkę kierowcy! :)
Łódź o 4 rano zadziwiająco inna niż normalnie :) Tzn właściwie dopiero teraz jest normalna. Pusta. Przejeżdżamy płynnie i na pierwszym parkingu na A1 zatrzymujemy się. Trzeba się przespac. Okna zasłonięte, łóżeczko pościelone ... Ja jak biały człowiek- na łóżku i w poscieli śpię 2,5 godz ! Potem śniadanko, kawka... Jak młody Bóg! Wypoczęty i zadowolony.
Czasu mnostwo, brak stresu itp wiec juz nad morzem, aby wyprawa miała charakter choć trochę krajoznawczy, zatrzymujemy się w Sopocie i idziemy na słynne molo. Ludzi mnóstwo. 18 zeta i juz można dostapic niewątpliwego zaszczytu wejścia na słynne deski. Właściwie to nawet nie pamiętam czy tam są deski czy moze świeżo lany asfalt :) ogólne wrażenie bowiem mało pozytywne i teraz już, to nawet gdyby ktoś zapłacił mi te same 18 zł w gotowizie, to ja serdecznie dziękuję! Pamiętam natomiast ze woda w morzu miała kolor i strukturę do której nie wpuscilbym nawet swojego psa.
Docieramy do celu podróży - Władysławowo. Nie wspomniałem ze planujac jeszcze w domu wyjazd, znalazłem kamping, który sprawiał bardzo pozytywne wrażenie a tym samym spełniał jedyny warunek postawiony przez najważniejsza osobę w załodze - "mają być godziwe sanitariaty!" Wiedziałem ze nielatwo temu sprostac w naszej Polsce szczegolnie jeżeli ma się doświadczenia z kampingow z Włoch czy Chorwacji. Kamping Alexa /www.alexa.gda.pl / prezentował się jednak i na www i w opiniach obiecujaco. 4 gwiazdki. Kamerka online. Musi być dobrze!
Po przyjeździe na miejsce parkujemy i idziemy obejrzeć teren kampingu. Teren nad samym morzem, polozony na skarpie wiec widoki fajne. Zaraz na wjezdzie widze profesjonalne miejsce do zrzutu nieczystosci - jest naprawde dobrze mysle. Caly teren zadbany, duzo zieleni i mlodych drzewek. Obłożenie niewielkie- pojedyncze namiociki , 2-3 kampery czy przyczepy. Szefowa sprawdza najważniejsza kwestie - sanitariaty na terenie pola i ... tu juz notowania lekko spadają a nasze emocje stygna. Od razu obiektywnie zaznaczam że nie poszliśmy sprawdzić głównych sanitariatów w budynku - zakładam optymistycznie ze z pewnością są dużo lepsze! :) Ponieważ dojeżdżając, przy tej samej drodze, mineliśmy prawie sąsiadujący kamping, który zwrócił nasza uwagę i niezłym pierwszym wrażeniem i mnogością ludzi na nim, postanawiamy zawrócić i go sobie obejrzeć. Kamping nazywa się "Lazurowe" /www.lazurowe.com.pl/. Podobnie jak poprzednio zwiedzamy i sprawdzamy. "Kontrola" tym razem wypada dużo lepiej :) Więcej zieleni, każda parcelka "ogrodzona" krzewami, teren bardzo zadbany, sympatyczna obsługa itp. Ludzi zarowno w kamperkach jak i namiotach znacznie więcej / może to właśnie jest wykładnia jakości !?/. Tak czy inaczej zostajemy. Ja przechodzę prawdziwa inicjacje bo uliczki wewnętrzne bardzo wąskie a i ta wygrodzona zielenia parcelka, na którą musze wjechać i ustawić sie tyłem, nie grzeszy szerokością. A sąsiadów wokół, którzy chcą pomóc nowemu przybyszowi przy ustawianiu sie mnóstwo! Znacie to przeciez! :) Musiało się udac! Za pierwszym razem! Bez pudła! Meska duma urosla nieprzyzwoicie! W nagrodę, sam sobie, zaraz potem, otworzyłem zasłużonego browara!
Zostajemy dwie doby. Sumaryczny koszt ok. 150 zl. Spacerujemy po plazy, zwiedzamy Wladyslawowo. Jest sympatycznie choc pogoda taka sobie. Nie mam okazji przetestowac klimatyzacji ale za to, wprost przeciwnie, co noc wlaczamy ogrzewanie. Dziala bez zarzutu. Komfort w kamperku rewelacyjny!
Przed wyjazdem wyprowadzam - po raz pierwszy w zyciu :)- kota / maja dedykowana do tego rure kanalizacyjna/, uzupelniam wode i po krotkich negocjacjach z szefem zlewam tez szara wode / okazuje sie ze zapomnieli o punkcie zrzutu ale pozwalaja mi to zrobic do kratki ściekowej a obiecują ze po tym doswiadczeniu stworzą profesjonalne miejsce/.
Podsumowując pobyt na kampingu Lazurowy- bardzo fajne miejsce, parcelki super,otoczenie naprawdę sympatyczne, obsługa pomocna i otwarta. Sanitariatów zbyt mało ale ich stan na poziomie akceptowalnym. Ogólnie, śmiało mogę polecić to miejsce na postój czy nawet dłuższy pobyt.cdn...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2016-07-02, 22:01   

RUDI napisał/a:
Co za cudne uczucie gdy pasażer może sobie wstać kiedy chce, przejść do tylu i ... zrobić kanapkę kierowcy!

to chyba tylko przenośnia? :)
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RUDI 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Rented
Dołączył: 02 Kwi 2016
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Oświecim
Wysłany: 2016-07-02, 22:06   

Absolutnie! Literacka przenośnia! 😆
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2016-07-02, 22:07   

Należy siedzieć prosto i nie garbić się...
:idea:
Obie ręce na kierownicy.

Oddychać regularnie

Pisz, bo mi się młodość przypomina, ten pierwszy raz.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RUDI 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Rented
Dołączył: 02 Kwi 2016
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Oświecim
Wysłany: 2016-07-02, 22:18   

Załączam fotkę obrazująca błogosc stanu! Władysławowo a właściwie to Chłapowo w pełnej krasie -kamping Lazurowe [/list]

20160526_184128_resized.jpg
Plik ściągnięto 63 raz(y) 249,71 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 212/477
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2016-07-03, 07:24   

RUDI napisał/a:
Załączam fotkę obrazująca błogosc stanu! Władysławowo a właściwie to Chłapowo w pełnej krasie -kamping LazuroweObrazek [/list]

Tą błogość stanu burzy trochę jedna pozycja z cennika tego kampingu :shock:
"markiza do kampera 5,00 zł 5,00 zł"
Czy ktoś widział jeszcze taką pozycję w innych cennikach?
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2016-07-03, 09:04   

Fajnie fajnie

Teraz jeszcze podaj trasę to napiszemy co warto po drodze zwiedzić
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2016-07-03, 09:22   

SlawekEwa napisał/a:
RUDI napisał/a:
Załączam fotkę obrazująca błogosc stanu! Władysławowo a właściwie to Chłapowo w pełnej krasie -kamping LazuroweObrazek [/list]

Tą błogość stanu burzy trochę jedna pozycja z cennika tego kampingu :shock:
"markiza do kampera 5,00 zł 5,00 zł"
Czy ktoś widział jeszcze taką pozycję w innych cennikach?


:mrgreen: :shock: ale samo posiadanie, czy rozwinięcie?
Czy procentowo, można mniej zapłacić?
Np. 3m markizy, podzielić na 500 groszy, to przy rozwinięciu 46 %, daje..... :mrgreen: ..


Kur... spytałbym się, dla samego faktu tego kretynizmu. Wszedł bym w dyskusję, poprosił o opinię innych,
Z głupotą pazerną trzeba walczyć
Przez tą markizę, nigdy tam nie pojadę i innym odradzam. :roza:
Ostatnio zmieniony przez Bronek 2016-07-03, 09:24, w całości zmieniany 3 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RUDI 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Rented
Dołączył: 02 Kwi 2016
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Oświecim
Wysłany: 2016-07-03, 09:23   

Andi -trasa banalna "dol-gora-dol", po prostej! 😀dk1, s1,a1
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RUDI 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Rented
Dołączył: 02 Kwi 2016
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Oświecim
Wysłany: 2016-07-03, 09:32   

No tak, jak zwrociliscie na to uwagę to faktycznie absurd jakiś! Ja nie analizowałem cennika- byłem zbyt podekscytowany całością wyprawy! Gość podsumował i juz. Teraz się dopiero zastanawiam - za pierwszą dobę, z gory, zapłaciłem 90 zeta. Za drugą, już przy wyjeździe, "tylko" 60! Skąd taka różnica? Nie chciałem dopytywac żeby nie okazało się ze to ma być jednak też 90! :) Odnotowałem wiec tylko sumę za dwie doby.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-07-03, 09:46   

RUDI napisał/a:
za pierwszą dobę, z gory, zapłaciłem 90 zeta.


Widać doją tych co przejazdem tylko na noc. A powinno byc odwrotnie. U nas wszystko na głowie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 212/477
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2016-07-03, 09:52   

zbyszekwoj napisał/a:
RUDI napisał/a:
za pierwszą dobę, z gory, zapłaciłem 90 zeta.


Widać doją tych co przejazdem tylko na noc. A powinno byc odwrotnie. U nas wszystko na głowie.

Kota wyprowadzisz, szarą wypuścisz, wody nabierzesz, pranie zrobisz, kible zasr..... i co chciłbyś mieć taniej :bajer
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RUDI 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Rented
Dołączył: 02 Kwi 2016
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Oświecim
Wysłany: 2016-07-03, 10:36   

Kontynuuje wiec. Ależ się rozpisałem :shock: miało być tylko króciutko . Przepraszam z góry jeśli przynudzam ale skoro zacząłem to trzeba chyba skończyć.

Jest sobota a ja ma cały czas w głowie ze musimy zwrócić kamperka napozniej w niedziele wieczorem /uroki najmu!/ - wysprzatanego i oproznionego. Na to tez trzeba troche przeciez czasu. Zapada wiec decyzja o natychmistowym wyjeździe - tym łatwiejsza ze pogoda nie najlepsza a dochodzą nas wieści ze na południu, skąd przecież przyjechaliśmy, świeci słoneczko i upał. Wyruszamy wiec w stronę domu ale mamy przecież nadal jeszcze całą dobę. Wyszukuje na mapie dogodne miejsce posrednie gdzie można będzie jeszcze się zatrzymać a skąd w niedziele bedzie juz na tyle blisko do domu, że na spokojnie wszystko ogarniemy.
Wybór pada na Zalew Sulejowski . Blisko Dk8, 200 km do domu. W sumie, choć często tamtędy przejeżdżam, nad samym Zalewem jeszcze nie byłem. Szukam w zasobach pana G jakiegoś kampingu mając na uwadze ze dobrze byłoby opróżnić wszystko startując juz do domu. Na wiarygodnie wyglądające stronie- www.pfcc.eu - znajduje fajnie wyglądający kamping Nr 128 "U Soltysa" - Smardzewice Tresta. Może być i u sołtysa - ważne aby sympatycznie spędzić ostatni wieczór i noc a potem przed wyjazdem wypróżnić nieczystości. W kolorowym opisie jest mnóstwo piktogramow- jest wszystko a nawet wiecej. Jedziemy wiec.
Schody zaczynają się gdy nie udaje nam się trafić bo ustawiony gsp skierował nas gdzies, gdzie boje sie wjechać kamperem. Na drogach dojazdowych żadnych, nawet najmniejszych znaków kierunkowych. Nic. Parkuje wiec i wysiadamy popytać. Udaje się ustalić gdzie to jest i jak dojechać - przecież Sołtysa każdy tam zna 😀, jednak na twarzach odczytuje dziwny wyraz zaskoczenia i zdziwienia - no coś tam jest, chyba nawet jakies sanitariaty, Sołtys kasę zbiera .... Czujemy lekki niepokój ale najważniejsza informacja ze spokojnie można tam "zjechac" i również zawrócić ☺, uspokaja nas. Dojeżdżamy wiec na "kamping". Faktycznie jakiś szlaban tu kiedyś chyba byl. Widać kilka namotow, nawet jakiś malutki kamperek stoi. Ludziska łowia rybki i popijają browarki. Wygląda nam to na miejsce spotkań okolicznych mieszkańców, spotykajacych się nad brzegiem Zalewu aby wspólnie pogrilowac. Polana, fajny widok ale poza tym ... nic! Gdzie ta cała infrastruktura z piktogramow??? Wody nie zrzuce, kotka nie wyprowadze. Wlasciwie to kompletnie dzikie miejsce, które być może - ale tylko być moze- było kiedyś kampingiem! Ewidentnie widać ze Sołtys przestał w sprawę inwestować a teraz to tylko tu wpada i jakaś tam kasę pobiera jak zobaczy jakiś swiezy naplyw. A, no i najważniejsze oczywiscie - sanitariaty! jako wykładnia! 😉 Odnajdujemy malutki domek -wlasciwie jedyna zabudowa wiec właściwie sprawa oczywista cóż to jest! Trochę strach nawet podejść ale zaglądamy a tu się okazuje ze to domek postawiony na otwartym szambie / a nas ciut wczesniej dziwilo ze ludziska co rusz od pifka odchodza i do lasu ida... /. Poza skala oceny! To miejsce powinno zostać bezwarunkowo usunięte z bazy danych Pfcc /i wszelkich innych!/ bo naprawdę może mylić a kamperek szukający serwisu straci tylko mnóstwo czasu!
Znowu wiec pan G i .... proszę, znajduje dość łatwo Ośrodek wypoczynkowy "Wodnik", 10 km dalej / www.wodnikbronislawow.pl /. Nauczeni juz doświadczeniem najpierw jednak dzwonimy aby sie upewnic. Jest pani na recepcji /co dla mnie jest juz dowodem ze organizm żyje 😉/, jest pole, można przyjezdzac! :) . Miejsce okazuje się zamkniętym ośrodkiem z przystanią wodna. Oprócz domków, mają wygospodarowane miejsce na kamping. Bardzo urokliwe musze powiedzieć - w lasku sosnowym, blisko zalewu. Parkujemy i czujemy się jak na naszych nadmorskich wydmach - no może bez przesady choć tu faktycznie jest bardziej "nadmorsko" niż na kampingu "Lazurowe". Obok bramy wjazdowej są nawet dwa plenerowe bary-mozna wiec nawet zasilić się np browarkiem jeśli zapasy akurat się skończyły. Spacerujemy i obchodzimy cały ośrodek kilka pewnie nawet razy i zauważam jedno - a wlasciwie to nie zauważam - punktu zrzutu! 😕 Uznaje wiec potulnie- szczegolnie po wizycie U Sołtysa, że wszystkiego nie można przecież mieć! I tak jest tu super! Najwazniejsze ze bezpiecznie i milo. Damy rade bo zbiorniki nie są jeszcze pelne a chodzi tylko o ich końcowe oproznienie. Potem sobie uswiadomilem ze wlasciwie to nie zapytalem czy maja cos takiego. Jakos tak uznalem ze nie ma. Trudno.
No była oczywiście i inspekcja toalet 😉. A jakze! Wypadła ... średnio ale naprawdę nie miało to już dla nas znaczenia! Nadmienie tylko dla poczucia klimatu - prysznic za ceratka z wisząca na dziwnej skrzyneczce wielkiej kłódce ! Zasada "wrzuć monete" nie jest nam obca w Polsce ale już zasada: 2 zł za 3 min dziwna trochę! I nie chodzi o cene - zastanawiałem się tylko ile monet trzeba ze sobą zabrać pod prysznic aby jakoś tam się umyć! ? My w kazdym razie wybieramy nasz własny, w kamperku - przy okazji obserwacja oczywiście jak zmieniają się wskaźniki i na ile wystarczyłoby nam wody. Kolejne doświadczenie przed wyprawa główna - bezcenne.
Nocleg w ciszy i spokoju kosztował nas 60 zł. Wyjeżdżamy kierując się na dk8 /gierkowka/- wjazd na nią na wysokości Wolborza. W sumie ok 15 km od przelotowki. Myślę że warto odnotować na swoich mapach jako bezpieczny pit stop / koordynaty są na stronie/. Załączam 2 pogladowe fotki z kampingu.

DSC_0188.jpg
Plik ściągnięto 45 raz(y) 196,06 KB

DSC_0187.jpg
Plik ściągnięto 54 raz(y) 123,22 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2016-07-03, 10:54   

Często jestem tutaj w hegyko sobota niedziela , bo blisko i do tego tanio no i skład wody fajny
Płace około 23 E za 1 nocke 2 osoby kamper itd na 2 dni
Sam wstęp na basen to około 9 E od osoby na dzien to masz 36 e
Tylko jeździć kamperkiem :spoko .
Ostatnio zmieniony przez andi at 2016-07-03, 18:24, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***