Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czarnogóra, albo coś w okolicy, koniecznie przy morzu
Autor Wiadomość
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2016-07-07, 18:05   Czarnogóra, albo coś w okolicy, koniecznie przy morzu

Kolega planuje wyjazd na tydzień trasą z Polski do Czarnogóry. Niestety jeszcze nie kamperem (bo nie zdążył zbudować), ale blaszakiem. Czyli w razie W ma gdzie spać itd. Jakieś pianki na podłogę. No ale to w razie W. Raczej nastawia się na jakieś hotele itd.

Czy ktoś z forum może doradzić gdzie i co warto zobaczyć, jakieś namiary na noclegi, gdzie kupić tanie wino?
Przecież kamperowcy czasem stają obok jakiś hoteli albo pensjonatów, żeby np. złapać wifi, albo coś.
Może ktoś coś polecić.
To może być Czarnogóra, albo coś po sąsiedzku z morzem.

Druga sprawa. Jako, że jedzie blaszakiem, to planuje przywieźć ile się da wina itp.
W Unii to wiadomo ile można przewozić, ale jak wygląda sprawa z zabraniem np. 100 litrów wina z takiej Czarnogówry i jego radosne przewożenie na tej trasie?
To jakie limity, to pewnie da się znaleźć w google, ale może ktoś wie.
Ale tego jak ewentualnie do tego podchodzą mundurowi google niekoniecznie. To jak to z tym jest?

Jeśli lipa, to pewnie zaopatrzy się w drodze powrotnej w Chorwacji, Węgrzech itp.
Pytanie nie bez znaczenia i dla mnie, bo zamówiłem sobie już 20-30 literków do przywiezienia dla mnie :bigok
Oby się dało :aniolek


Jak coś pokręciłem z pytaniami, to sam niebawem się pewnie pojawi i dopyta, bo jest użytkownikiem CT. Nie może sobie tylko przypomnieć hasła. :diabelski_usmiech

Dlatego na razie poprosił mnie i piszę w jego imieniu. :ok
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarek49 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Hymer Eriba 2005 r.
Nazwa załogi: jarkowie
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sie 2012
Piwa: 9/1
Skąd: Puszcza Kampinowska
Wysłany: 2016-07-07, 18:27   MNE i przewoz wina

Witam,
znam dobre miejscowki w MNE , ale tylko w maju , czerwcu , wrzesniu --w pozostalych terminach czyli lipiec i sierpien --to nieporozumienie i zly czas na wypoczynek.
Jezdze tam od 7 lat.
Wino--
MNE to nie UE, ale --Grecja juz tak , ale nie ma wspolnej granicy z UE // poza promami i lotniskami // i rowniez alkohol jest traktowany jak z poza.
A wiec jak dobrze pamietam 4-5 l na osobe i 1 l mocnego trunku.
Praktyka--
Nigdzie na zadnej granicy nie pytano mnie co wioze--z wyjatkiem ..granicy UE --a to sa Wegry
i zartow nie ma. Zawsze i w tym roku rowniez sprawdzaja to , najpierw pytajac, a pozniej
wchodza i spr.
Nie warto ryzykowac, na Wegrzech jest znakomite wino i relatywnie tanie // te z lane z beki//
Chorwacja--nie bylem tam dawno, ale w tym roku przejezdzalem tranzytem i jest kontrola
graniczna , poniewaz nie sa w Shengen i celnik mnie sie zapytal o papirosy i alkohol.
Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2198
Skąd: Otwock
Wysłany: 2016-07-07, 18:34   

toscaner napisał/a:
jest użytkownikiem CT. Nie może sobie tylko przypomnieć hasła.


Robercie, niech kolega do mnie zadzwoni. Uaktywnię go ręcznie. :)
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2016-07-07, 18:51   

Tadeusz napisał/a:
toscaner napisał/a:
jest użytkownikiem CT. Nie może sobie tylko przypomnieć hasła.


Robercie, niech kolega do mnie zadzwoni. Uaktywnię go ręcznie. :)


Na Ciebie Tadziu zawsze można liczyć :mrgreen:
Normalnie postawiłbym Ci piwo, ale to nie ja zgubiłem hasło. :diabelski_usmiech

W każdym razie info przekażę. :ok
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Ostatnio zmieniony przez toscaner 2016-07-07, 19:08, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2016-07-07, 18:57   

Czyli tak jak myślałem. Nie są w Unii, to nie jest tak radośnie z przewożeniem.
Trzeba po prostu spożywać na miejscu. Czy są jakieś kary za picie na plażach? Wina np. a nie wody oczywiście. :)
Węgierskie wino też dobre :ok
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2016-07-07, 19:43   

Trzeba też się liczyć na kontrole do końca sierpnia na wjeździe do Polski i na trasie w Słowacji na mobilne patrole np z rentgenem.
Spotkała nas taką przyjemność.
Pierwsze pytanie przy kontroli czy posiadamy alkohol , papierosy i czy oprócz nas dwoje są inne żywe istoty pies kot i inne ciapate :haha:

Poproszono nas o podjechanie pod duży samochód spacerek ok 40 metrów i pełny skan kampera ciekawe czy to przeżyły różne insekty w środku 8-)

Panowie bardzo kulturalni i profesjonalni
Trzeba uważać z zapasami trunków coby nie podpaść pod przemyt poza granicami kraju :spoko
_________________
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2016-07-07, 20:02   

Skoro już o limitach, to wrzucam te unijne. Oczywiście alkohol nas interesuje, bo palenie to zły nałóg. :diabelski_usmiech

10 litrów wyrobów spirytusowych
20 litrów wina alkoholizowanego
90 litrów wina (w tym maksymalnie 60 litrów wina musującego)
110 litrów piwa.

A ja tylko 40l z Włoch wziąłem :(
Następnym razem wezmę na dach :-P
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Danyxm 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Ducato 1991 Knaus Traveller
Dołączył: 24 Sie 2015
Piwa: 3/5
Skąd: Szkocja
Wysłany: 2016-07-07, 23:23   

Hej hol, dzieki Toscaner za wrzucenie watku! Wszak czas to piniadz!
Potrzeuje pomocy bo juz ok 17 lipca chcialbym sie znalezc w Montenegro.
Zycie jest jakie jest i mam tylko max 14 dni urlopu - albo cos wymysle do niedzieli z noclegiem w MNG albo polece na all inc do grecji jakiejs.. Tylko tyle, ze jak przeszukuje baze hotelowa to nie za bardzo wiem gdzie szukac.
Interesuje mnie fajne miejsce, niedaleko od jakiegos wiekszego skupiska ludzkiego oferujacego kolacje, tanie wino, i inne uciechy wakacyjne , ale blisko jakiejs chocby z przymrozeniem oka piaszczystej plazy. Plaza musi byc i koniec - taki odgorny przykaz.
Kolego jarku - domyslam sie czemu znane Tobie miejscowki w sezonie sa oblesne - ale z braku laku moze je podasz?

Bardzo by mi sie przydala opinia i pomoc osoby znajacej troche MNG - w tej chwili plan jest jeschac w okolice Kotoru...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2016-07-19, 15:47   

Ostatnio tematyka prawa celnego nie jest mi obca. Badałem ją pod kątem norm celnych w zakresie przewozu żywności w ramach państw UE i przewozu tejże przez terytoria państw spoza UE. Otrzymałem wiele informacji na ten temat. Przy okazji - normy w zakresie przewozu alkoholu i innych towarów.
Od dnia 1 maja 2016 roku obowiązuje „Unijny Kodeks Celny” (UKC) oraz odnoszące się do niego akty delegowane i wykonawcze. Regulacje te zastąpiły wcześniej obowiązujący „Wspólnotowy Kodeks Celny” i przepisy wykonawcze do niego.

Jest tak, jak napisałem poniżej.

Towary zwolnione od cła.

Normy ilościowe i wartościowe towarów przywożonych w bagażu osobistym podróżnych, przyjeżdżających z państw trzecich (tj. spoza Unii Europejskiej), które są zwolnione z należności celnych przywozowych.
napoje alkoholowe, jeżeli są przywożone przez podróżnego, który ukończył 17 lat:
a) napoje powstałe w wyniku destylacji i wyroby spirytusowe o mocy objętościowej alkoholu powyżej 22 %, alkohol etylowy nieskażony o mocy objętościowej alkoholu wynoszącej 80 % i więcej (np. wódka) – 1 litr lub
b) alkohol i napoje alkoholowe o mocy objętościowej alkoholu nieprzekraczającej 22 % (np. likiery) - 2 litry, i
c) wina niemusujące – 4 litry, i
d) piwo – 16 litrów,
Zwolnienie w ramach tych norm można stosować do dowolnego połączenia różnych rodzajów alkoholu i napojów alkoholowych, o których mowa w lit. a i b, pod warunkiem, że suma wartości procentowych wykorzystywanych z poszczególnych zwolnień nie przekracza 100 %.

Towary przywożone z krajów UE zwolnione od opłat

Normy ilościowe dla wyrobów tytoniowych oraz napojów alkoholowych nie wskazujące na przeznaczenie handlowe
1) dla wyrobów tytoniowych ilości nieprzekraczające :
a) papierosy - 800 sztuk,
b) cygaretki (cygara o masie nieprzekraczającej 3 gramów/sztukę) - 400 sztuk,
c) cygara - 200 sztuk,
d) tytoń do palenia - 1 kilogram;
2) dla napojów alkoholowych ilości nieprzekraczające :
a) alkohol etylowy - 10 litrów,
b) wino i napoje fermentowane - 90 litrów, w tym wino musujące - 60 litrów,
c) piwo - 110 litrów,
d) produkty pośrednie - 20 litrów.

Cytat: "ale jak wygląda sprawa z zabraniem np. 100 litrów wina z takiej Czarnogóry i jego radosne przewożenie na tej trasie?" - niech sobie ów kolega daruje. Szkoda zachodu. Teraz normy znasz. Przekaż je koledze.

Trzeba pamiętać, że na obszar Montenegro nie wolno wwozić żadnych ilości mięsa i wyrobów z udziałem tegoż. :(
:bigok
_________________
Andrzej
Ostatnio zmieniony przez samotny wilk 2019-07-20, 18:03, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2016-07-26, 18:38   

jarek49,
jarek49 napisał/a:
znam dobre miejscowki w MNE , ale tylko w maju , czerwcu , wrzesniu --w pozostalych terminach czyli lipiec i sierpien --to nieporozumienie i zly czas na wypoczynek.
Jezdze tam od 7 lat.

taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :-P
to są tylko słodkie pierdoły. Dobrze, że nie skorzystałem z twoich rad. Wszystkim proponujesz, aby nigdzie nie jeździć. Nie rozumiem, dlaczego tak maniakalnie zniechęcasz ludzi do podróżowania?
Mnie też zniechęcałeś do podróży do Grecji w czerwcu, potem w lipcu. Na końcu w sierpniu. Wszystkie te dyletanckie wskazówki okazały się nietrafione. Wszędzie nie było rzekomych korków, ani nie brakowało miejsce na campingach. Ludzie nie słuchajcie go, to mitoman. :-P Pisze, dla samego pisania. Zniechęca ludzi, dla samego zniechęcania. Nigdzie tak nie było, jak jego zdaniem miało być.
Oczywiście wbrew twoim radom w sierpniu ponownie będę w Grecji.
Nic nie jest w stanie zmienić moich planów, nawet nawiedzony mitoman.

Kolejna rada dot. miejscówek w MNE: znam, ale nie podam? :diabelski_usmiech

Daj ludziom swobodny wybór podróżowania. Nic nie narzucaj. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.
Zresztą; do diabła :-P z tobą?

Czego można oczekiwać od człowieka, który nie wie gdzie mieszka? W Polsce nie ma miejscowości o nazwie: Puszcza Kampinowska? Chyba, że jest??????

:-P :-P :-P :-P :-P :-P
_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2016-07-26, 19:22   

samotny wilk napisał/a:
jarek49,
jarek49 napisał/a:
znam dobre miejscowki w MNE , ale tylko w maju , czerwcu , wrzesniu --w pozostalych terminach czyli lipiec i sierpien --to nieporozumienie i zly czas na wypoczynek.
Jezdze tam od 7 lat.

taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :-P
to są tylko słodkie pierdoły. Dobrze, że nie skorzystałem z twoich rad. Wszystkim proponujesz, aby nigdzie nie jeździć. Nie rozumiem, dlaczego tak maniakalnie zniechęcasz ludzi do podróżowania?
Mnie też zniechęcałeś do podróży do Grecji w czerwcu, potem w lipcu. Na końcu w sierpniu. Wszystkie te dyletanckie wskazówki okazały się nietrafione. Wszędzie nie było rzekomych korków, ani nie brakowało miejsce na campingach. Ludzie nie słuchajcie go, to mitoman. :-P Pisze, dla samego pisania. Zniechęca ludzi, dla samego zniechęcania. Nigdzie tak nie było, jak jego zdaniem miało być.
Oczywiście wbrew twoim radom w sierpniu ponownie będę w Grecji.
Nic nie jest w stanie zmienić moich planów, nawet nawiedzony mitoman.

Kolejna rada dot. miejscówek w MNE: znam, ale nie podam? :diabelski_usmiech

Daj ludziom swobodny wybór podróżowania. Nic nie narzucaj. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.
Zresztą; do diabła :-P z tobą?

Czego można oczekiwać od człowieka, który nie wie gdzie mieszka? W Polsce nie ma miejscowości o nazwie: Puszcza Kampinowska? Chyba, że jest??????

:-P :-P :-P :-P :-P :-P



Samotny wyluzuj odstaw klawiaturę idź na spacer i nie obrażaj ludzi dla mnie to powinieneś dostać :zolta: :zolta:


Pojechałeś akurat w tym roku gdzie ten kierunek ze względu na na ciapatych jest mniej popularny i jest luz

Jedż wypoczywaj i nie wyzywaj ludzi od mitomanów :(
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2016-07-26, 22:01   

Bim, nie znasz sprawy, to się nie wtrącaj. :bajer Tobie należy wystawić żółtą kartkę za określenie "ciapatych".
Jesteś z tej grupy "lepszych", bo białych?
:-P
_________________
Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 351/397
Skąd: krakow
Wysłany: 2016-07-26, 22:29   

samotny wilk napisał/a:
Bim, nie znasz sprawy, to się nie wtrącaj
Bim- Jacek,aż mnie język świerzbi by coś napisac ale nie, :?: Ty też odpuść :box
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rodzinka Cztery Plus 
zaawansowany

Twój sprzęt: Ducato 2.8 jtd GANTE GIGANT 500
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Kwi 2015
Piwa: 26/5
Skąd: Nowa Wieś
Wysłany: 2016-07-27, 06:42   

Fakt faktem, że MNE w sierpniu zeszłego luźne nie było. O ile np. Stary Bar można było oblecieć spokojnie, niemal bez towarzystwa, to już w Kotorze tłum był dziki, a wszystkie kampingi które znalazłem - zapchane pod korek, jakieś pojedyncze miejscówki w najgorszych lokalizacjach. Nie mogliśmy także znaleźć wolnego parkingu i czym prędzej uciekliśmy z tego miasteczka, które tak bardzo chcieliśmy zobaczyć. Korki także były, przejazd przez Kotor zajął nam dobre półtorej godziny...
Za to już kawałek dalej na południe - pusto. Plaża w Ulcinje - bez problemu znaleźliśmy fajny kemping (Safari Beach), przy samej plaży, miejscówek do wyboru do koloru. Luzik i bardzo przyjemny wypoczynek. Jak ktoś się trzyma kurortów to na luz trudno liczyć, ale jak się zjedzie z uczęszczanych szlaków - jest fajnie.
_________________
Marcin & Aśka & Olek & Olga & Zuza &Tośka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2016-07-27, 08:30   

Bim napisał/a:



Samotny wyluzuj odstaw klawiaturę idź na spacer i nie obrażaj ludzi dla mnie to powinieneś dostać :zolta: :zolta:


(



a by to pierwszy raz ??? on taki jest , najpierw pie****** na forum a potem na zlotach głupa pali i chodzi ze wzrokiem w chodniku ...

zresztą nick o czymś świadczy ... samotność to doskonałe określenie dla niego :-P

nie dajcie sie sprowokować ...nie jemu :bajer
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***