Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Banan
2021-12-16, 21:34
KONIEC PRZERab. BLASZAKÓW NA KAMPERY ? +opowieści fantastów
Autor Wiadomość
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
  Wysłany: 2016-07-09, 20:39   KONIEC PRZERab. BLASZAKÓW NA KAMPERY ? +opowieści fantastów

Niestety stało się i chętnie usłyszę od kogoś,że to zły sen albo nie jest tak źle jak myślę .

Diagności w Polsce dostali nowe wytyczne :gwm :gwm :gwm

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa z 6 maja 2016 zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów ...opublikowane w Dzienniku Ustaw z 2016 r. poz 858 .

Od 1 lipca 2016 zmiany dotyczą między innymi :

tu kupa różnych pierdutów i ten który nas interesuje czyli :

* wprowadzenie obowiązku uzyskania potwierdzenia przez jednostke uprawnioną / ITS lub PIMOT / zawierającego pozytywna ocenę odnoszącą się do wytrzymałości siedzeń, ich mocowań oraz punktów kotwiczenia pasów w przypadku zmiany liczby miejsc w samochodzie ciężarowym o rodzaju nadwozie BBi kategorii N1 i N2 . kopia potwierdzona powinna byc wydawana przez firmę dokonująca zmian konstrukcyjnych właścicielowi/ uzytkownikowi każdego pojazdu w którym zmiana konstrukcyjna została dokonana .


Jednym słowem koniec z dodatkowym rzędem siedzeń w blaszaku na własną rękę ....

Diagnosta juz nie podejdzie do auta jeśli nie dostanie kwitów wytrzymałościowych czyli DUPA .

Mozna z tłu robić cuda ale specjalny kempingowy to juz nie będzie , bedzie ciążarówką dalej z max 3 miejscami w I rzędzie i przegrodą .

OD 1 STYCZNIA 2017 wchodza też nowe wytyczne odnośnie wymiarów, mas , nacisków , przegród , elementów mocowania ładunku stosowanych alternatywnie do przegrody ....

co to znaczy jeszcze nie wiem ale może nasi forumowi diagności by się wczytali w literki na PATRONACIE :) i coś więcej tu napisali ku pokrzepieniu serc lub dobiciu leżącego .

Kto zdążył ten ma .... PKD 45.20 Z już nie wystarczy :kawka:

czas na szukanie furtek 8-)
Ostatnio zmieniony przez CORONAVIRUS 2020-01-30, 12:34, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2016-07-09, 21:28   

Całkiem możliwe że to koniec, SAM też nagle wycięli, pewnie wymagania unijne, niedługo będzie jak w Niemczech TUV nawet na pieska kiwającego główką
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 212/479
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2016-07-09, 22:20   

Tu jest ten dziennik ustaw http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/858 w którym miejscu to jest :

* wprowadzenie obowiązku uzyskania potwierdzenia przez jednostke uprawnioną / ITS lub PIMOT / zawierającego pozytywna ocenę odnoszącą się do wytrzymałości siedzeń, ich mocowań oraz punktów kotwiczenia pasów w przypadku zmiany liczby miejsc w samochodzie ciężarowym o rodzaju nadwozie BBi kategorii N1 i N2 . kopia potwierdzona powinna byc wydawana przez firmę dokonująca zmian konstrukcyjnych właścicielowi/ uzytkownikowi każdego pojazdu w którym zmiana konstrukcyjna została dokonana .
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Woj-tek 
zaawansowany


Twój sprzęt: wilk, Iveco Daily, Jumper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Cze 2012
Piwa: 5/45
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2016-07-09, 22:41   

To w ostatniej chwili przerejestrowałem ;)
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
moskit
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-C LINE
Nazwa załogi: moskit
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2014
Piwa: 117/43
Skąd: Ożarów Maz.
Wysłany: 2016-07-09, 23:03   

Ten przepis o mocowaniu siedzeń był już dość dawno tylko nikt nie zwracał na niego uwagi
Problem zaczął się po wypadku pod Radomiem gdzie jeden rząd siedzeń w blaszance były samoróbką i wyrwały się z podłogi
Widziałem zdjęcia masakra spec obliczył że podczas wypadku pasażer i fotel ważyli razem około 480 kg -jeden fotel i jeden pasażer
Są firmy co takie kwity wystawiają tylko nieliczne mają prawo je wystawiać jeżeli zrobią to prawidłowo to nie opłaca się bo muszą zrobić nowe badania, worek kasy
temat ruszałem parę lat temu ale chciałem zrobić zgodnie z przepisami, odpuściłem
Papiery zaczyna się od producenta pojazdu nawet jeżeli w takim samym modelu są montowane np 7 siedzeń to w drugim może nie być takiej możliwości bo badanie dopuszczające było np. na 3
same schody
Ale jeszcze raz powiem szkoda zdrowia na "przewał" w przypadku bezpieczeństwa. Firma wystawiająca kwit jak ich przycisną to tak zakręcą że to właściciel sam zrobił a oni tylko np. sprawdzali czy śruby są odpowiednie do mocowania foteli
Jak to mówią Jest dobrze jak jest dobrze
A wracając do tematu Radomia diagnosta który podbijał przegląd stracił uprawnienia i prokurator na karku
_________________
Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość
Vincent Van Gogh
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2016-07-09, 23:15   

moskit napisał/a:
Ten przepis o mocowaniu siedzeń był już dość dawno


nie pisz bzdur :chytry diagności nie musieli mieć kwitów wytrzymałościowych by przeprowadzić zmianę rodzaju pojazdu ... mieszasz pojęcia .

Sławek... ja też tam tego nie widzę ale to gdzieś tam jest jeśli od pierwszego diagności maja kaganiec na przeróbki ... dostałem dziś tylko pierwsza stronę z trzech , może na następnych były jakieś wskazówki dotyczące lokalizacji w Dzienniku Ustaw albo to jakieś załączniki wykonawcze ... jak to w Polsce wszystko w swoim czasie się wyjaśni .

s1.jpg
Plik ściągnięto 37535 raz(y) 129,61 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 212/479
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2016-07-09, 23:29   

Adam o tym, że coś jest na rzeczy dowiedziałem się dwa dni przed pierwszym. Diagności jeszcze sami nie wiedzą co i jak. Podejrzewam, że jak nie będzie zmiany ilości miejsc to jeszcze jakiś czas się uda :-P
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2016-07-09, 23:35   

z przegrodą i trzema siedzeniami z przodu to żaden kamper :(

moi są tak skołowani ,że dzis nie są skłonni z multivana 8 osób zrobić 3 osobowego kampera... czekają na szkolenie 15 września :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 444/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2016-07-09, 23:48   

To teraz najlepszą bazą dla kamper -blaszaka będzie brygadówka :diabelski_usmiech
Co się dziwicie, dobra zmiana trwa :gwm .........
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
moskit
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-C LINE
Nazwa załogi: moskit
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2014
Piwa: 117/43
Skąd: Ożarów Maz.
Wysłany: 2016-07-10, 09:59   

diagnosta wprowadza zmianę na podstawie kwitów a nie wizualnego badania
Firmy które robią zmiany, robią podkładkę kwitów do stanu jaki życzy sobie klient ot cała filozofia tylko nie ma to nic wspólnego z odpowiedzialnością prawną za wykonaną zmianę.
_________________
Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość
Vincent Van Gogh
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2016-07-10, 10:25   

moskit napisał/a:
diagnosta wprowadza zmianę na podstawie kwitów a nie wizualnego badania
Firmy które robią zmiany, robią podkładkę kwitów do stanu jaki życzy sobie klient ot cała filozofia tylko nie ma to nic wspólnego z odpowiedzialnością prawną za wykonaną zmianę.


diagnosta nie wprowadza tylko legalizuje zmianę ... wprowadza ją ktoś inny .

legalizuje na podstawie kwitów od kogoś kto ma uprawnienia do sprawdzenia czy zmiana jest OK ... i to właśnie ten od uprawnień bierze na siebie odpowiedzialność prawną .

zmiana przepisów zdjęła z diagnostów część odpowiedzialności za zmiany.

bywało,że dokumentacyjnie przeróbka blaszaka na kampera kosztowała 100 pln netto co było bzdurą ale papierkowo przechodziło w wydziale komunikacji .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Victus 
zaawansowany


Twój sprzęt: WV T4 Multivan
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Lut 2016
Piwa: 5/7
Skąd: Warszawa - Ursus
Wysłany: 2016-07-10, 10:49   

Byłem na przeglądzie 1 lipca swoim Multivanem siedmio osobowym z wyjętymi dwoma siedzeniami. Siedzenia nie były przykręcane a przystosowane do wkładania i tyłem do jazdy. Do tej pory nie było problemu ale ku mojemu zdziwieniu diagnosta przyczepił się do tego
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Comsio 
Kombatant
weteran cepek

Twój sprzęt: Ducato II 2,5 tdi 670 Eura Mobil
Nazwa załogi: COMSIOWIE
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Lut 2013
Piwa: 85/405
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2016-07-10, 11:07   

Ale jak jest na dwie osoby zarej, to co go interesuje jakiś fotel z tyłu do :kawka: .czy kibel .


Ciekawość to pierwszy stopień do piekła. :wyszczerzony:
_________________
Całe życie mówię , że do flaszki trza dwojga.
Asia i Wiesław pozdrawiają.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2016-07-10, 12:05   

Panowie ... problem nie jest jedynie w jakimś trzecim fotelu z tyłu ... po prostu przeistoczenie ciężarówki w kampera będzie trudniejsze papierkowo ze względu choć by na zdemontowanie ściany grodziowej ...

oczywiście wynalazki na wzór i podobieństwo koszmarów angielskich będą się pojawiały ale nie o to chodzi by równać z dnem ale z topowymi firmami zajmującymi się przeróbkami profesjonalnie tak by laik nie był w stanie rozróżnić produktu ... dla mnie to jest priorytetem a nie wstawienie kibla i wyra na pakę zamiast kartofli albo złomu .

Osobiście się nie załamuję , jestem Polakiem, żyję w kreatywnej rzeczywistości , jak nie my to kto ma się odnaleźć i wydrążyć tunel :-P :-P :-P będzie dobrze :bajer
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
piotr1 
Kombatant


Twój sprzęt: blaszak ducato w budowie
Nazwa załogi: ewaipiotr
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 17/18
Skąd: gdańsk i okolice
Wysłany: 2016-07-10, 12:17   

BIORCA napisał/a:
Panowie ... problem nie jest jedynie w jakimś trzecim fotelu z tyłu ... po prostu przeistoczenie ciężarówki w kampera będzie trudniejsze papierkowo ze względu choć by na zdemontowanie ściany grodziowej ...

oczywiście wynalazki na wzór i podobieństwo koszmarów angielskich będą się pojawiały ale nie o to chodzi by równać z dnem ale z topowymi firmami zajmującymi się przeróbkami profesjonalnie tak by laik nie był w stanie rozróżnić produktu ... dla mnie to jest priorytetem a nie wstawienie kibla i wyra na pakę zamiast kartofli albo złomu .

Osobiście się nie załamuję , jestem Polakiem, żyję w kreatywnej rzeczywistości , jak nie my to kto ma się odnaleźć i wydrążyć tunel :-P :-P :-P będzie dobrze :bajer


Trzymam kciuki i wierzę w kreatywność naszych kolegów :) :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***