Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Banan
2021-12-16, 21:34
KONIEC PRZERab. BLASZAKÓW NA KAMPERY ? +opowieści fantastów
Autor Wiadomość
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 444/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2023-06-05, 14:10   

SlawekEwa napisał/a:
Sergij napisał/a:
- brak dostępu do kabiny (choć może to być plus pod względem bezpieczeństwa)

Gorzej jak trzeba będzie szybko się ewakuować z dzikiej miejscówki :zimno


Otóż to. To jedna z wielu zalet braku przegrody. Żadne drzwi w przegrodzie, nawet w zamian za pieniądze w portfelu, nie zmienią tego. Dodatkowo drzwi w przegrodzie to niezgodność z homologacją - nikt z uprawnionych służb tego nie zaakceptuje. W razie draki będzie draka :shock:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zbynek 
zaawansowany


Twój sprzęt: Był: Knaus Boxstar 600
Dołączył: 22 Kwi 2017
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Białystok
Wysłany: 2023-06-05, 18:24   

kiwitom23 napisał/a:
Komplecik napisał/a:
kupujemy Auto za 15000zł demontujemy ścianę, przykręcamy krzesła, to koszt 5000zł robimy przegląd i mamy kampera płacimy akcyzę z wszystkimi zawiłościami 20% i za niecałe 4000zł mamy pełny legal


Kolego, gorzej jak samo auto jest wycenione na 50k, to z zabudową pewnie będzie warte grubo ponad 100k, a to już się robią kwoty. Poza tym po pierwsze nie zamierzam płacić złodziejom haraczu na ich wille plus, zwłaszcza że akcyza powinna obejmować wartość samego pojazdu, a nie dodatkowo zabudowy, bo pojazd jak był odprawiany był pusty,

To można zrobić zmianę na osobowy a później na kempingowy, wtedy od wartości zabudowy nie ma akcyzy.
Mnie ciekawi coś innego, skoro akcyza jest płacona od wartości pojazdu, to jeśli kupię sprowadzonego z zagranicy busa który jest uszkodzony, w związku z czym jego wartość niska, to czy mogę najpierw zmienić przeznaczenie a później go naprawić? Wtedy akcyza powinna być niska, bo liczona od wartości uszkodzonego pojazdu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/481
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2023-06-05, 18:56   

Zbynek napisał/a:
Mnie ciekawi coś innego, skoro akcyza jest płacona od wartości pojazdu, to jeśli kupię sprowadzonego z zagranicy busa który jest uszkodzony, w związku z czym jego wartość niska, to czy mogę najpierw zmienić przeznaczenie a później go naprawić

To znaczy chcesz najpierw zabudować uszkodzonego busa na kampera i zapłacić od tego akcyzę ?
Nie z fiskusem takie numery :nono ' Bruner" :diabelski_usmiech
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
voice 
weteran
Nie licz dni, spraw by to dni się liczyły


Twój sprzęt: Bürstner Lyseo T 710
Nazwa załogi: Voice_Band
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Gru 2012
Piwa: 20/21
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2023-06-05, 18:56   

Zbynek napisał/a:
Wtedy akcyza powinna być niska, bo liczona od wartości uszkodzonego pojazdu.


Nic bardziej mylnego, akcyza jest liczona od wartości katalogowej a nie od np: faktury zakupu.
Jest opcja powołania rzeczoznawcy i wtedy obliczyć wartość, ale z własnego doświadczenia wiem, że urząd nie musi zaakceptować oszacowania rzeczoznawcy.

Miałem dokładnie taki przypadek z Audi Q5 z silnikiem 3.0
akcyza duża auto uszkodzone więc powołaliśmy rzeczoznawcę z PZMOT zrobił wycenę obniżył wartość pojazdu ale UC nie zaakceptował pełnej wartości wyliczonej przez rzeczoznawcę.
Reasumując licząc rzeczoznawcę koszty to akcyza była dokładnie taka sama.

Po drugie przynajmniej z mojej informacji wiem, że nie można zmienić przeznaczenia homologowanego auta dostawczego na osobowy. Musi być homologacja a to koszt minimum 5000 tys zł.
_________________
Wczoraj to historia, jutro to tajemnica, a dzisiaj to dar, datego mówi się o tym the present. – Alan Alexander Milne
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Sergij 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Peugeot Boxer L4H3
Dołączył: 09 Maj 2023
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Polska, Lubuskie
Wysłany: 2023-06-05, 19:06   

Czytałem na forum, że ktoś przerobił ciężarówkę na kampera, po prostu usuwając ściankę i wstawiając zwykły stół, sofę i zlewozmywak z kuchni i zrobił to.

czy ten schemat działa teraz? :)

P.S. napotkałem już pierwszy problem - ubezpieczenie ciężarówki, od 4500 zł rocznie, to jest jakiś napad na samochód stojący w garażu. :) więc myślę o szybkim przeniesieniu go do samochodu osobowego lub specjalnego kempingowego (Nadal mam starą polisę na miesiąc).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/481
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2023-06-05, 19:08   

Sergij napisał/a:
Czytałem na forum, że ktoś przerobił ciężarówkę na kampera, po prostu usuwając ściankę i wstawiając zwykły stół, sofę i zlewozmywak z kuchni i zrobił to.

Znamy to, ale teraz nie przejdzie :placze2
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
daimer 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Citroen Clever
Dołączył: 12 Mar 2023
Skąd: Zielona Gora
Wysłany: 2023-06-05, 20:17   

Witam
W tym roku przebudowałem Citroena Jumpera 2018 r . W Warszawie w ITS zrobiłem auto osobowe 5 miejsc (taka ilość miejsc wymagana przez its 3+2 tył)od tego zaplacilem akcyzę i włożyłem meble i mam już dokument który potwierdza taka przeróbkę muszę teraz jechać na przegląd ale to już drobnostka i zmniejszenie miejsc z 5 na 4 bo taki jest obecnie stan faktyczny .Ale nawet jazda już takim autem jest dozwolona Pozdrawiam :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Sergij 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Peugeot Boxer L4H3
Dołączył: 09 Maj 2023
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Polska, Lubuskie
Wysłany: 2023-06-05, 20:44   

daimer napisał/a:
Witam
W tym roku przebudowałem Citroena Jumpera 2018 r . W Warszawie w ITS zrobiłem auto osobowe 5 miejsc (taka ilość miejsc wymagana przez its 3+2 tył)od tego zaplacilem akcyzę i włożyłem meble i mam już dokument który potwierdza taka przeróbkę muszę teraz jechać na przegląd ale to już drobnostka i zmniejszenie miejsc z 5 na 4 bo taki jest obecnie stan faktyczny .Ale nawet jazda już takim autem jest dozwolona Pozdrawiam :wyszczerzony:


Witam!
Czy możesz mi powiedzieć, ile kosztowało Cię przerobienie samochodu?
Rozumiem, że do tego trzeba było zamontować dwa siedzenia z tyłu i zamontować dwie szyby?

Gdzie to robiłeś, w serwisie?

Dziękuję!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
daimer 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Citroen Clever
Dołączył: 12 Mar 2023
Skąd: Zielona Gora
Wysłany: 2023-06-05, 20:57   

Nie mam dokumentów przy sobie ale...
ITS 1980 zl
Zamontowanie siedzeń (muszą być z firmy moto blend tylko to its honoruje )około 1500 zł
przegląd techniczny i wymiana dowodu .akcyza w moim wypadku od kwoty 55000 silnik naszczescie 2,0 ale do użytku do bani bardzo awaryjny :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
daimer 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Citroen Clever
Dołączył: 12 Mar 2023
Skąd: Zielona Gora
Wysłany: 2023-06-05, 21:00   

Cala karoseria przygotowana jak oryginał wszystkie szyby szyberdachy itd.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
daimer 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Citroen Clever
Dołączył: 12 Mar 2023
Skąd: Zielona Gora
Wysłany: 2023-06-05, 21:49   

To wszystko co pisałem to taki mały skrót wszystkiego ale nie ma przeciwskazan żeby na dzień dzisiejszy zrobić z blaszaka kampera .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2023-06-05, 22:39   

daimer napisał/a:
Nie mam dokumentów przy sobie ale...
ITS 1980 zl
Zamontowanie siedzeń (muszą być z firmy moto blend tylko to its honoruje )około 1500 zł
przegląd techniczny i wymiana dowodu .akcyza w moim wypadku od kwoty 55000 silnik naszczescie 2,0 ale do użytku do bani bardzo awaryjny :roll:

Dlaczego akurat motoblend? To tylko handlarz...
Z ciekawości pytam
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
daimer 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Citroen Clever
Dołączył: 12 Mar 2023
Skąd: Zielona Gora
Wysłany: 2023-06-06, 08:21   

ITS nie honoruje niczego innego ,a żeby było jeszcze lepiej to juz nie długo ma tak byc ze tylko ta firma będzie miała monopol na taka usługę w całości i dopiero będzie koszt.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 127/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2023-06-06, 08:35   

SlawekEwa napisał/a:
Zbynek napisał/a:
Mnie ciekawi coś innego, skoro akcyza jest płacona od wartości pojazdu, to jeśli kupię sprowadzonego z zagranicy busa który jest uszkodzony, w związku z czym jego wartość niska, to czy mogę najpierw zmienić przeznaczenie a później go naprawić

To znaczy chcesz najpierw zabudować uszkodzonego busa na kampera i zapłacić od tego akcyzę ?
Nie z fiskusem takie numery :nono ' Bruner" :diabelski_usmiech


zacząć należy od tego, że by z cokolwiek "przerejestrować" na kampera należy wykonać przegląd techniczny w OSKP.
Jakimż sposobem uszkodzone auto miało by otrzymać taki "przegląd".
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 127/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2023-06-06, 08:40   

Sergij napisał/a:
Czytałem na forum, że ktoś przerobił ciężarówkę na kampera, po prostu usuwając ściankę i wstawiając zwykły stół, sofę i zlewozmywak z kuchni i zrobił to.

czy ten schemat działa teraz? :)

P.S. napotkałem już pierwszy problem - ubezpieczenie ciężarówki, od 4500 zł rocznie, to jest jakiś napad na samochód stojący w garażu. :) więc myślę o szybkim przeniesieniu go do samochodu osobowego lub specjalnego kempingowego (Nadal mam starą polisę na miesiąc).


Robisz szybko z ciężarówki "pomoc drogową", wówczas już jest pojazdem specjalnym a ubezpieczenie takowego to grosze. Potem budujesz sobie spokojnie (o ile w najjaśniejszej można być spokojnym kiedy bądź, co wątpliwe) kampera którego w stosownym czasie zmieniasz formalnie z spec "pomoc drogowa" na spec "kamperowy"
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***