Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Banan
2021-12-16, 21:34
KONIEC PRZERab. BLASZAKÓW NA KAMPERY ? +opowieści fantastów
Autor Wiadomość
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2018-05-14, 23:10   

reaven22 napisał/a:
BIORCA napisał/a:
pomyŚl co z akcyzą


Przerabiam temat akcyzy u siebie, z punktu widzenia celnego istotne jest w jakim stanie auto przekroczyło granicę.
Przed przeróbką trzeba zrobić dokumentację fotograficzna aby w razie W móc udowodnić że auto przekraczając granice było karetką/ciężarówką.



nie przekroczyło granicę bo tych nie ma tylko co napisał diagnosta na pierwszym przegladzie w PL. Na dobrą sprawę nie trzeba nawet diagnosty by zarejestrować ponieważ przegląd np. niemiecki jest honorowany w PL w wymiarze czasowym obowiazującym w PL .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2018-05-14, 23:20   

LeszekG napisał/a:
zmiany przepisów co mają niby wejść 20 maja

Jakie zmiany?
LeszekG napisał/a:
Czy mogę samochód prosto z salonu zarejestrować jako specjalny?

A odbierasz z salonu przerobiony ?
przebudowa zajmuje trochę czasu.
LeszekG napisał/a:
musze mieć przynajmniej łóżko aby diagnosta uznał za specjalny kempingowy, czy to prawda?
Jeżeli znajdziesz diagnostę który się pod tym podpisze.
(wymagania zazwyczaj są trochę większe)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KASZUB 
weteran


Twój sprzęt: Samojebka ducato by KASZUB
Nazwa załogi: My
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Sie 2014
Piwa: 60/63
Skąd: Celbowo koło Pucka
Wysłany: 2018-05-14, 23:24   

LeszekG napisał/a:
Hey. Planuję w tym miesiącu ale następnym zakupić nowego Ducato i przerabiać go na kampera i zarejestrować jako specjalny kempingowy.
Tak naprawdę interesuję mnie zmiana z 3 miejsc na dwa i wywalenie przegrody. Z tego co wiem to w sumie nie musze nawet zmieniać liczby miejsc, tylko na czas przeglądu wsadzić podwójną kanapę zamiast obrotowych foteli. Dobrze rozumuję?

Czy mogę samochód prosto z salonu zarejestrować jako specjalny? czy muszę najpierw jako dostawczak, potem dopiero na specjalny? Z tego co słyszałem to musze mieć przynajmniej łóżko aby diagnosta uznał za specjalny kempingowy, czy to prawda? i czy ew. może to być totalna prowizorka.

Czy te zmiany przepisów co mają niby wejść 20 maja + ew. 3 miesiące, przeszkadzają w takiej zmianie?

Nie chciał bym się znaleść w sytuacji gdy nie mogę przerejestrować samochodu na który wydałem całkiem sporo kasy. :(


CZEŚĆ. Ja przerabialem już zarejestrowane auto jako dostawcze. I z tego co mi mówiono lepiej jak jest zarejestrowane przed zmianami. Tych info udzieli ci serwis. Pozatym w każdej SKP jest inaczej bo mam wrażenie, że diagnosci nie do końca maja jasne wewnętrzne przepisy. Część z nich nie próbuje nawet pewnych rzeczy robic bo i tak robią kasę na przeglądach. Więc po co budzić sobie ręce.

Żeby zarejestrować na specjalny kempingowy musisz mieć łóżko, stolik, toaletę i chyba to wszystko. Szczerze nie pamiętam wszystkiego. I nie może być to prowizorka. W niektórych SKP robisz odrazu przegląd a w niektórych potrzebny jest rzeczoznawca. Kwestia interpretacji przepisów. A w niektórych nic nie zrobisz...

Jak już będziesz zmieniał przeznaczenie to przy okazji zmianę z 3 na 2 osobowy. I masz z bańki kombinowania z siedzeniami...

O zmianie mówi się od lat ale fakt, że też słyszałem, że po maju może być problem już większy. SKP nie będą mogły robić takich przeglądów. Będą wyznaczone stacje chyba wojewódzkie czy jakoś tak. Wszystko wg przepisów unijnych. Ale jak zwykle nikt nie wie napewno więc się pospiesz z zabudowa i tyle.

Powodzenia w budowie.
_________________
Jak zbudowałem http://tiny.pl/g47tw
I jak próbuję budowac https://tiny.pl/gzg7j
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
reaven22 
weteran

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 19 Mar 2018
Piwa: 117/14
Skąd: WGM
Wysłany: 2018-05-15, 10:26   

BIORCA napisał/a:
reaven22 napisał/a:
BIORCA napisał/a:
pomyŚl co z akcyzą


Przerabiam temat akcyzy u siebie, z punktu widzenia celnego istotne jest w jakim stanie auto przekroczyło granicę.
Przed przeróbką trzeba zrobić dokumentację fotograficzna aby w razie W móc udowodnić że auto przekraczając granice było karetką/ciężarówką.



nie przekroczyło granicę bo tych nie ma tylko co napisał diagnosta na pierwszym przegladzie w PL. Na dobrą sprawę nie trzeba nawet diagnosty by zarejestrować ponieważ przegląd np. niemiecki jest honorowany w PL w wymiarze czasowym obowiazującym w PL .


Jestem po przeglądzie i z zarejestrowanym autem na specjalny kempingowy. Wszystko obyło się bez problemów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LeszekG 
początkujący forumowicz

Dołączył: 14 Maj 2018
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-15, 20:08   

Ok teraz wszystko już jasne. Dzięki Panowie za odpowiedzi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dylo66 
początkujący forumowicz

Dołączył: 13 Maj 2018
Skąd: Książki
Wysłany: 2018-05-16, 13:00   

Witam.
Jestem nowy na forum i też mam w planie budowe kampera.

Może ktoś udzieli jakich kolwiek informacji jak wygląda cała procedura, czy trzeba mieć jakieś pozwolenia, certyfikaty, itp.

Pozdrawiam :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2018-05-16, 13:17   

dylo66 napisał/a:
Może ktoś udzieli jakich kolwiek informacji jak wygląda cała procedura, czy trzeba mieć jakieś pozwolenia, certyfikaty, itp.
Przeczytaj uważnie ten cały watek (nie tylko) a wyłowisz wszystko co cie interesuje , w razie niejasności jakichś szczegółów pytaj .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dylo66 
początkujący forumowicz

Dołączył: 13 Maj 2018
Skąd: Książki
Wysłany: 2018-05-16, 13:20   

Ok dzięki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
123 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: t5 Westfalia
Nazwa załogi: Pancerniaki
Dołączył: 07 Lip 2014
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 2018-08-05, 14:37   

coś nowego w temacie przepisów ?

interesuje mnie kwestia zmiany przenaczenia z "osobowy" na "specjalny kempingowy" ze zmniejszeniem ilości miejsc ...

ktoś ostatnio rejestrował przeróbkę i podzieli się doświadczeniami z WK i diagnostą ??


pytanie mam jeszcze tego typu- jesli jestem z zawodu dyplomowanym mechanikiem i pracuje w takiej firmie ...

to czy muszę dawać zarabiać swoje ciężko zarobione pieniążki firmie (a raczej mojemu szefowi) tylko dlatego że ma wpisane wpisane w PKD że "narabia z samochodami" - jak i tak wszystko zrobie sobie sam po godzinach... i potrzebny tylko sam papier

bez sensu...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2018-08-05, 15:12   

123 napisał/a:
czy muszę dawać zarabiać............... potrzebny tylko sam papier

Wystawia ci zaświadczenie o przebudowie ,
by być czysty również fakturę (600-900pln) na montaż -demontaż itd.
od której , vat ktoś musi zapłacić (ty)
A szefowi nie musisz , zależy od jego życzliwości . :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KASZUB 
weteran


Twój sprzęt: Samojebka ducato by KASZUB
Nazwa załogi: My
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Sie 2014
Piwa: 60/63
Skąd: Celbowo koło Pucka
Wysłany: 2018-08-05, 19:52   

Są dwie opcje. Załóż sobie firmę i nie będziesz dawał szefowi tylko odrazu oddasz 22%vat i 19% od wzbogacenia do US lub daj zarobić innym. Chyba, że szef będzie skóry ci pomóc i weźmie od ciebie tylko te skromne 41% i on odda do urzędu.... No chyba, że będą koszta itd ale to długa rozkminka....
_________________
Jak zbudowałem http://tiny.pl/g47tw
I jak próbuję budowac https://tiny.pl/gzg7j
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
reaven22 
weteran

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 19 Mar 2018
Piwa: 117/14
Skąd: WGM
Wysłany: 2018-08-06, 13:48   

Faktura u mnie nie była potrzebna, jedynie oświadczenie którego w zasadzie nikt nie weryfikował czy zawarte w nim informacje są prawdziwe.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2018-08-06, 14:39   

reaven22 napisał/a:
Faktura u mnie nie była potrzebna, jedynie oświadczenie którego w zasadzie nikt nie weryfikował

Też faktury nie pokazywałem nikomu i nikt się nie domagał .
100 razy nikt nie sprawdzi , 101 tak i co wtedy , skarbówka zrobi swoje .
Raczej żaden warsztat , ci nie wystawi zaświadczenia bez faktury (dup-ochron)
Jeśli sam sobie wystawiasz (działalność) to tylko oświadczenie .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
123 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: t5 Westfalia
Nazwa załogi: Pancerniaki
Dołączył: 07 Lip 2014
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 2018-08-06, 22:30   

reaven22 napisał/a:
Faktura u mnie nie była potrzebna, jedynie oświadczenie którego w zasadzie nikt nie weryfikował czy zawarte w nim informacje są prawdziwe.


no oświadczenie to oświadczenie

oświadczający jesli poświadczy w oświadczeniu nieprawde napyta sobie klopotów .... :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
reaven22 
weteran

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 19 Mar 2018
Piwa: 117/14
Skąd: WGM
Wysłany: 2018-08-06, 23:46   

123 napisał/a:

no oświadczenie to oświadczenie

oświadczający jesli poświadczy w oświadczeniu nieprawde napyta sobie klopotów .... :-P


Święta prawda... dlatego oświadczenie napisałem sobie sam, i jeśli coś będzie nie tak to będę miał pretensję jedynie do siebie :)

A zupełnie inna sprawa to taka, że oświadczający oświadcza coś na moment pisania oświadczenia, nie ma natomiast wpływu na to co kto później w aucie przerobił... ale to już dyskusja na piwko przy grillu a nie na forum. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***