Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
kasa w podróży
Autor Wiadomość
Suliki 
stary wyga


Twój sprzęt: Globe Traveller Explorer
Nazwa załogi: Suliktravel
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Lip 2016
Otrzymał 12 piw(a)
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2019-06-27, 20:22   

karta wielowalutowa - mbank bezpłatna o ile suma wszystkich transakcji ( wszystkie karty w banku ) jest na poziomie 350 PLN miesięcznie. Konta otwiera się w serwisie internetowym ( bezpłatne ), przelewy z kantoru po zakupie danej waluty bezpłatne. Ale zgadzam się z Dziwaczkiem, przy aktualnych prowizjach w 'dobrych' bankach to szkoda zachodu - rozrywka dla entuzjastów.
Wypłaty gotówki z bankomatu - karta debetowa Inteligo około 3% extra do ceny kantorowej zakupu waluty ( sprawdzone dla HUF )
_________________
P&E
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ludzik
trochę już popisał

Dołączył: 11 Lut 2016
Wysłany: 2019-08-05, 12:47   

Jeżeli chodzi o kasę w podróży, to bank Pekao S.A. (ten z żubrem), ma taka fajną kartę - przy pomocy które można wypłacić złotówki będąc w Polsce, Euro będąc w strefie euro bądź funta brytyjskiego - będąc w UK.

Kolejna rzecz to ubezpieczenie - podczas wyjazdów ubezpieczenie zdrowotne, chorobowe - to nie niezwykle istotna sprawa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mazur 
weteran
Robert Mazur


Twój sprzęt: CI Mizar Garage , Ducato 2.8JTD
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 13 Kwi 2012
Piwa: 84/105
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-08-05, 13:33   

ludzik, przestań, proszę... od zarejestrowania się na tym forum w każdym poście który popełniasz, umieszczasz link, albo kogoś polecasz. Skończ z tym, to ostrzeżenie.
_________________
Podróż tysiąca mil zaczyna się od jednego kroku.
'Lao Tzu'
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2019-08-05, 13:43   

Może któryś adminów go wreszcie unieszkodliwi na stałe :diabelski_usmiech
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mazur 
weteran
Robert Mazur


Twój sprzęt: CI Mizar Garage , Ducato 2.8JTD
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 13 Kwi 2012
Piwa: 84/105
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-08-05, 13:49   

Bim napisał/a:
Może któryś adminów go wreszcie unieszkodliwi na stałe :diabelski_usmiech

Mogę zablokować wejście na forum nawet z małymi uprawnieniami moderatora, ale poczekajmy ;)
_________________
Podróż tysiąca mil zaczyna się od jednego kroku.
'Lao Tzu'
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darson 
weteran


Twój sprzęt: MCLOUIS 252
Nazwa załogi: Załoga G.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2021
Piwa: 31/9
Skąd: Jaworzno/Oslo
Wysłany: 2021-11-14, 14:32   Revolut - konto i karta

Ahmed napisał/a:
Rambler napisał/a:
W moim przypadku gdybym wszystko kupił w kantorze to zostałoby mi w kieszeni 480zł


Miałbyś REVOLUTA zostało by jeszcze więcej :bajer


Tyle znalazłem na ten temat po przeczytaniu tematu. Opcja "szukaj" pokazała "null" .
To uwaga dla tych co mają wpływ na działanie wyszukiwarki. :spoko

Chciałbym opisać swoje doświadczenia z używaniem konta Revolut. https://businessinsider.com.pl/poradnik-finansowy/jak-dziala-revolut/9e09kd6
Po wpisaniu w wyszukiwarkę nie znalazłem takiego słowa na forum a myślę że temat jest warty uwagi.
Revolut to : „ brytyjska firma świadcząca usługi bankowe (parabank). W jej ofercie są m.in. karty wielowalutowe, karty pre-paid (VISA i MasterCard) czy usługi związane z kryptowalutami. Firma rozpoczęła działalność w czerwcu 2015 roku i ciągu niespełna 6 lat funkcjonowania ma już ponad 15 milionów klientów w 35 krajach – w tym 1 milion klientów w Polsce.”

Założyłem konto już kilka lat temu, dokładnie w czerwcu 2018 i cały czas korzystam bez najmniejszych problemów.
Pomimo różnych opinii, które można znaleźć w internecie, mnie nie zginęła nigdy ani złotówka ni korona.
Również nie zablokowano mi konta, przelewy dochodzą bardzo szybko bądź szybko. Przeważnie szybciej niż deklarowane przez Revolut 2-3 dni.
Przeliczniki walut są w 99% lepsze niż w jakimkolwiek banku a opłaty za wysyłkę na inne konto są również mniejsze niż w bankach.
Wielokrotnie udowadniałem nie dowierzającym kolegom , którzy zapewniali mnie mówiąc: „ja mam znajomego w kantorze i mam lepszą cenę” , że na Revolucie ten przelicznik jest lepszy,
Mam na myśli wymianę norweskich koron na złotówki.
Do tego mam plastikową kartę, którą mogę płacić w sklepie, wypłacać z bankomatów czy robić zakupy. Opcje kart i związane z tym ograniczenia bądź udogodnienia zależą od statusu karty (plastik, złota, metalowa).

Ja mam plastik, najtańszą opcję za którą nie ma żadnych opłat miesięcznych czy rocznych.
Dodatkowo mam karty wirtualne.
Jest to super opcja przy zakupach w sieci, gdyż można sobie wygenerować taką kartę na jeden dosłownie zakup i ją zlikwidować.
W przypadku kradzieży, skopiowania danych karty nikt nam nie skroi kasy z konta.
Dodatkowym zabezpieczeniem jest to, że płacąc kartą w terminalu trzeba mieć internet w telefonie, bo aplikacja komunikuje się i sprawdza lokalizację.
Kilka razy nie mogłem zapłacić, bo nie wiedziałem o tym i miałem za granicą wyłączony roaming 
Oczywiście udostępniona jest identyfikacja/zatwierdzenie płatności odciskiem palca lub kodem pin
Po każdej płatności kartą bądź przelewie przychodzi informacja na telefon
Wszystkie przelewy z konta są potwierdzane wiadomością e-mail
Wszystkie transakcje są rejestrowane i zapisane na koncie i można je cały czas kontrolować i sprawdzać historię płatności (sam przed chwilą przejrzałem wszystko aż do roku 2018, chcąc sprawdzić, kiedy założyłem konto. )
Można ustawić sobie opcję „kup” bądź „sprzedaj” po osiągnięciu odpowiednio wysokiego kursu obserwowanej waluty. Niekiedy korzystam z tego.
Jest wiele innych możliwości, ale opisuję te , z których ja korzystam i znam.

Gdy zaczynałem użytkowanie konta Revolut podchodziłem do tego ze sporą nieufnością.
Zrobiłem kilka małych przelewów i nigdy nie trzymam, nawet teraz, dużej gotówki.
Niepokój pojawił się gdy UK wyszło z Unii, bo siedziba była tam właśnie.
Porozmawiałem z konsultantem (jest taka opcja na Revolucie ) który wyjaśnił, że z powodu podwyższonych opłat (przelewy spoza Unii) będą zmuszeni przenieść się na Litwę.
Było to ponad rok temu i na szczęście nic się nie pogorszyło, nie pojawiły się żadne wałki czy nieoczekiwane opłaty.

Jak ja używam Revolut.
- robię wymianę NOK na PLN a następnie robię przelewy na konto w Polsce.
- Wymieniam korony na $ gdy kupuję coś na AliExpress, by uniknąć przewalutowania przez Chińczyków ;)
- wymieniam korony na THB gdy jadę do Tajlandii i tam wypłacam z bankomatu gotówkę, bo w wielu miejscach nie ma możliwości płacić kartą.
Kilka razy chciałem kupić bilety WizzAir w HUF, ale przelicznik okazał się lepszy w koronach niż forintach :shock:
- wybierając się w podróż np. do Polski, jak ostatnio, zasilam konto koronami norweskimi.
Następnie robię wymianę na korony szwedzkie w ilości jaką będę potrzebował np. do tankowania czy kupienia jedzenia na stacji benzynowej.
Robię wymianę na Euro, jeśli jadę przez Niemcy albo na korony duńskie gdy walę przez Danię.
To znacznie ułatwia życie i obniża koszty, bo płacąc kartami polskich banków mamy spread plus opłaty.
Oczywiście zalecam sprawdzenie i zastanowienie się, bo może ktoś woli korzystać z naszych banków. Wiele banków również ma opcję kart walutowych , więc jak kto woli.

Podsumowując, ja jestem zadowolony z korzystania z tej karty i myślę że większości kamperowców może się przydać taka opcja, gdyż przekraczamy wiele granic i płacimy w różnych walutach.
W razie dodatkowych pytań służę informacją w miarę możliwości.
P.S. Chciałbym zapewnić że nie mam żadnych profitów z tego tytułu i nie reklamuję tego komercyjnie. Po prostu używam i jestem zadowolony.

konta walutowe na moim Revolut.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 222,88 KB

_________________
THX za wszystkie postawione browary. Jestem miło zaskoczony. Pozdro.
Darson ®
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 195/156
Skąd: Dębica
Wysłany: 2021-11-14, 16:38   

Wielokrotnie tu na forum zachęcałem do Revoluta i wydaje mi się, że wiele osób z niego korzysta.
U mnie to jeden z elementów zarabiania pieniędzy więc mam konto płatne i duże kwoty pieniędzy.
Nigdy nie było problemów ale były też tu na forum głosy, że ktoś tam miał kłopoty. Tu była dyskusja https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0
Polecam każdemu ale nieobowiązkowo. Do wszystkiego trzeba dojść swoją drogą i wtedy to cieszy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darson 
weteran


Twój sprzęt: MCLOUIS 252
Nazwa załogi: Załoga G.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2021
Piwa: 31/9
Skąd: Jaworzno/Oslo
Wysłany: 2021-11-14, 17:27   

no to się wychyliłem, ale naprawdę po wpisaniu w wyszukiwarkę nie pokazuje tego słowa ani tematu.
Też polecam nieobowiązkowo.
_________________
THX za wszystkie postawione browary. Jestem miło zaskoczony. Pozdro.
Darson ®
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2021-11-14, 18:47   

Darson napisał/a:
no to się wychyliłem, ale naprawdę po wpisaniu w wyszukiwarkę nie pokazuje tego słowa ani tematu.
Też polecam nieobowiązkowo.


Szukajka na forum jest do rzyci

Wpisz gogle revolut Camperteam i jest tego sporo
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darson 
weteran


Twój sprzęt: MCLOUIS 252
Nazwa załogi: Załoga G.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2021
Piwa: 31/9
Skąd: Jaworzno/Oslo
Wysłany: 2021-11-14, 18:55   

a dlaczego mam wpisywać "Google..." ?
wpisuję tutaj i szukam, po to to jest chyba ?
Mam szukać od doopy strony bo ... działa ?

szukaj .jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 120,45 KB

_________________
THX za wszystkie postawione browary. Jestem miło zaskoczony. Pozdro.
Darson ®
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 212/479
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2021-11-14, 18:58   

Darson napisał/a:
a dlaczego mam

Darson napisał/a:
bo ... działa

:bigok
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 195/156
Skąd: Dębica
Wysłany: 2021-11-14, 21:56   

Darson - nie wychyliłeś się. Repetitio est mater studiorum . Razem dotrzemy do kolegów.. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 258/105
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2021-11-16, 20:18   

rakro1 napisał/a:
Razem dotrzemy do kolegów.. :spoko

Stało się :bigok otwarłem konto :lol: tylko coś ten limit 800zł/mc z bankomatu wydaje mi się zbyt mały przy podstawowej wersji (plastik) :roll:
_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darson 
weteran


Twój sprzęt: MCLOUIS 252
Nazwa załogi: Załoga G.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2021
Piwa: 31/9
Skąd: Jaworzno/Oslo
Wysłany: 2021-11-17, 20:15   

yamah napisał/a:
Stało się otwarłem konto
:brawo:
yamah napisał/a:
ten limit 800zł/mc z bankomatu wydaje mi się zbyt mały

Luksus kosztuje :wyszczerzony:
mnie wystarcza, zawsze można w zwykłym kantorze wypłacić więcej, a zresztą duże ilości gotówki są niebezpieczne w niektórych krajach :zastrzelic
_________________
THX za wszystkie postawione browary. Jestem miło zaskoczony. Pozdro.
Darson ®
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 258/105
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2021-11-17, 21:04   

Darson napisał/a:

mnie wystarcza, zawsze można w zwykłym kantorze wypłacić więcej, a zresztą duże ilości gotówki są niebezpieczne w niektórych krajach :zastrzelic

Pojawiła się opcja powiązania z innym bankiem :roll: nie wiem co to ale myślę że przyspieszy przekazanie środków bo w tym momencie czekam drugi dzień na zasilenie konta :( ..w podroży byłby zonk :(
https://www.cashless.pl/1...ankowosc-Polska
_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***