Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Białoruś festywal 2017
Autor Wiadomość
Wujek Michal 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Na razie cepka, Dethlefs
Dołączył: 24 Maj 2015
Piwa: 30/4
Skąd: Minsk, BY
Wysłany: 2016-10-29, 13:49   

Darek Elwood napisał/a:
Mam pytanie logistyczne do szeryfa.
Jak to będzie oficjalnie załatwiane? Dostaniemy linka do rejestracji na stronie organizatora, czy jak? Opłaty wnoszone na miejscu, czy podczas rejestracji i jak z tą wizą będzie?

Dopiszemy was do listy uczestnikow.
Opłata na miejscu jak przyjedziecie
Do wiz potrzebne będą dane uczęstików, każdego. Pózniej i do mnie. Tą liste masze MSZ wysyła do konsulatów w Polsce i tam jak dojdzie osobiście podajecie wnioski na wizy. Ta sama procedura tylko że bez opłaty i zaproszenia żadne nie trzeba zbierać
_________________
Staram się pisać poprawnie, ale proszę mnie wybaczyć..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slawwoj 
Kombatant

Twój sprzęt: Laika x695 Ford
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sie 2012
Piwa: 141/299
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2016-10-29, 13:55   

Aby tylko zacząć wystarczająco wcześniej :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JaWa 
Kombatant
Pierwsza "Mała Karawana"


Twój sprzęt: Fiat Ducato Roller Team Granduca
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 365/232
Skąd: Kutno
Wysłany: 2016-11-02, 16:53   

Czy określenie "wiza do 20 dni", oznacza, że można przyjechać na Białoruś wcześniej, czy można np. zwiedzać Białoruś indywidualnie, bądź w kilka kamperów po zlocie ? :spoko
_________________
Wanda i Jacek Kutno
-------------------------------------------
www.youtube.com/@JacekKropidlowskikutno/videos
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KECZER 
weteran


Twój sprzęt: Gold Camper/Ford Transit. 2,0 TDCI-2006r.
Dołączył: 26 Mar 2007
Piwa: 61/4
Skąd: Józefów / Moskwa
Wysłany: 2016-11-02, 17:49   

JaWa napisał/a:
Czy określenie "wiza do 20 dni", oznacza, że można przyjechać na Białoruś wcześniej, czy można np. zwiedzać Białoruś indywidualnie, bądź w kilka kamperów po zlocie ?


z mojego wschodniego doświadczenia
wjechać należy na Białoruś zgodnie z datami w wizie
natomiast po zlocie w ramach określonych dni w wizie można zwiedzać samodzielnie Białoruś (samemu bądź w grupie). Kraj bezpieczny, nocować można praktycznie wszędzie, sa tez kampingi zgodne z naszym wyobrażeniem i dość tanie 10-15 chyba euro za pojazd (już nie pamiętam dokładnie)
Ważne aby granice przekraczać zgodnie z datami z wizy.

Widzę że Białoruś robi się ciekawym kierunkiem, 41 załóg (a to pewnie nie koniec)na zlot kwietniowo/majowy 2017 robi wrażenie!!! na pewno organizatorzy będą szczęśliwi z takiej dużej polskiej reprezentacji.
pozdrawiam :spoko
_________________
A teraz chwilowo w kraju ojczystym-
Koniec z ROSJA- ciekawe na jak dlugo.....???
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wlodo 
weteran


Nazwa załogi: wlodo
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Sie 2014
Piwa: 67/68
Skąd: Witaszyce
Wysłany: 2016-11-02, 21:35   

A z tymi wizami to indywidualnie czy jakoś grupowo z listy ?
Może by tak trochę bliżej coś,bo tak troszku w niewiedzy żyjemy ;)
_________________
Moja budowa: http://www.camperteam.pl/...der=asc&start=0
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wujek Michal 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Na razie cepka, Dethlefs
Dołączył: 24 Maj 2015
Piwa: 30/4
Skąd: Minsk, BY
Wysłany: 2016-11-02, 22:59   

Opowiem ze swojego doświadczenia. Camperowcy zainteresowani na dłuższy termin wiz ponieważ ktoś przyjeżdża wcześniej, a kto i później. Dobrać wszystkim ich termin nierealnie. Dlatego coś dni przed zlotem i coś potem. W tym roku prosiliśmy o tygodniu przed i po żeby był czas właśnie na podróż po Białorusi. Niestety konsulaty w Polsce 2 razy czynily problemy i trza było prosić o kopniaka z Mińska. Spodziewamy się że tym razem już dadzą spokojnie 10 dni przed i po. Czyli wizy będo na jednorazowy wjazd powiedzmy z 20.04 po 10.05 i każdy sam sobie układa gdzie i z kim jechać. I na ile dni. Tylko że w granicach ustalonych dat.
Prosimy tylko uczciwie o zachowanie, czyli wykorzystanie tych wiz, bo jak by nasz klub bierze odpowiedzialność za gości których zapraszamy.
Wizy osobiste. Czyli listy uczęstników podawane do konsulatów (jak dobrze pamiętam w Gdańsku, Białej Podlaskie i w Warszawie) a tam każdy dojeżdża i składa wnioski w-g procedury. Tylko że osoby z listy nie płacą za wydanie wiz i nie przedstawiają dowodów gdzie jadą.
_________________
Staram się pisać poprawnie, ale proszę mnie wybaczyć..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wujek Michal 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Na razie cepka, Dethlefs
Dołączył: 24 Maj 2015
Piwa: 30/4
Skąd: Minsk, BY
Wysłany: 2016-11-02, 23:02   

Jedynie jak by zbierały sie grupy powyżej powiedzmy 15-20 załog na raz- to trzeba info wcześniej o czasie przekroczenia granicy- urzed się szykuje wtedy żeby nie robić korków. Przydało sie w tym roku jak z Estonii jechało razem ponad 90. Normalnie to by korek się zrobił i musieli by na bank wielu godzin czekać na kontrole
_________________
Staram się pisać poprawnie, ale proszę mnie wybaczyć..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jerry Gdansk 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Renault Trafic Chausson Acapulco 33
Nazwa załogi: LILOU
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sty 2015
Piwa: 14/27
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2016-11-03, 09:35   

Byliśmy na zlocie w tym roku, wiza była od 04.05 do 13.05 w 2 załogi przekraczaliśmy granicę od strony Litwy nikogo na granicy odprawa szybka i sprawna.Sympatyczna pani pogranicznik wypisała sama wszystkie potrzebne dokumenty i w drogę. Te 10 dni pozwoliły nam na uczestnictwo w zlocie i wykonanie planu zwiedzania./ Opracowanie planu zwiedzania to zasługa załogi Bydgoszczu pełen profesjonalizm Pozdrawiam/ Nocowaliśmy na dziko na Białorusi jest wiele miejsc gdzie można się zatrzymać jedyny problem to serwis. głównie kot.Wodę tankowaliśmy u ksiedza w Polskim kościele w Zaosiu u bardzo sympatycznego dyrektora muzeum Mickiewicz nie mylić z muzeum w Nowogródku i na stacjach benzynowych których jest wiele. Co do wiz należy składać je w odpowiednich konsulatach gdzie komu wygodnie.Należy pamiętać aby zdjęcia były aktualne i wniosek wypisany komputerowo.Odbiór paszportów z wizami nie musi być osobisty wystarczy upoważnienie dla jednej osoby i jeżeli jest wiele osób a do konsulatu daleko to upoważniona osoba może odebrać paszporty. Tak robiłem w Gdańsku odbierałem paszporty dla załogi z Bydgoszczy.Pozdrawiam Michała który opiekował się nami przez cały zlot. W razie pytań pisać na pw. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Irel 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato 1,9TD 1994r CI Riviera 1000
Nazwa załogi: Ela i Irek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Gru 2011
Piwa: 54/7
Skąd: Jura Pólnocna
Wysłany: 2016-11-03, 12:16   

Ja także byłem w tym roku na zlocie na Białorusi i zgadzam się z tym co napisał jerry. Przekraczaliśmy granicę 4 kamperami na przejściu Terespol-Brześć. Odprawa graniczna po stronie białoruskiej to pełen profesjonalizm-szybko i bardzo sprawnie. Wiem co mówię, bo mam porównanie z odprawami na przejściach granicznych z Ukrainą, na którą turystycznie wyjeżdżałem wielokrotnie. Mogę powiedzieć że granica białoruska to szybkość i kultura, a odprawa ukraińska to niestety bałagan.
Odnośnie paszportów, to zamiast składać wnioski i odbierać wizy osobiście lub poprzez znajomych, można zwrócić się do firm pośredniczących w ich załatwianiu. Zapłacimy dodatkowo tej firmie za "fatygę", ale wtedy odpada kłopot z dwukrotnym wyjazdem do białoruskiej placówki dyplomatycznej na drugi koniec Polski.
Chciałbym jeszcze zasygnalizować, wydaje mi się dość istotny problem. W tym roku było tylko kilka załóg z Polski, ale w przyszłym ma być ich kilkadziesiąt. Ponieważ najliczniejsze na zlocie załogi z Białorusi i Estonii , w ramach promocji własnej kultury, zorganizowały dla wszystkich zlotowiczów degustację narodowych potraw, myślę że te kilkadziesiąt załóg z Polski powinno mieć jakiś pomysł na promowanie naszego kraju. Mirek 3510 i ja mieliśmy promujące Polskę "suveniry", które rozdaliśmy na zlocie, ale przy takiej ilości zgłoszonych załóg trzeba wcześniej pomyśleć jak się zaprezentować.
My otrzymaliśmy tylko wizy 10 dniowe i zobaczyliśmy niezbyt wiele, ale myślę, że wiza 20 dniowa pozwoli na spokojne zwiedzanie najciekawszych zakątków Białorusi.
Zainteresowanym mogę polecić relację z tegorocznej podróży po Białorusi pt. "Kamperem po Kresach- Białoruś 2016", która można znaleźć na wortalu http://jura.travel.pl/ w zakładce "zagranica".
_________________
„Logika zaprowadzi cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie” Albert Einstein
http://jura.travel.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Darek Elwood 
doświadczony pisarz


Dołączył: 14 Paź 2014
Piwa: 7/4
Skąd: Przystanek Oliwa
Wysłany: 2016-11-03, 15:43   

Ale wy normalnie płaciliście za wizy. O tym, że na Białorusi nie gryzą, kury pieją nie od dziś... ;)
A tu kolega Wujek "funduje" nam wizy gratis. Wpisowe 30€ na załogę tak po kieszeni nie boli.
_________________
Świat jest do dupy, ale życie jest cudem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slawwoj 
Kombatant

Twój sprzęt: Laika x695 Ford
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sie 2012
Piwa: 141/299
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2016-11-03, 15:53   

Darek Elwood napisał/a:
Ale wy normalnie płaciliście za wizy. O tym, że na Białorusi nie gryzą, kury pieją nie od dziś... ;)
A tu kolega Wujek "funduje" nam wizy gratis. Wpisowe 30€ na załogę tak po kieszeni nie boli.


że niby 30 euro za zlot to ma boleć ??!! :wow
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Elwood 
doświadczony pisarz


Dołączył: 14 Paź 2014
Piwa: 7/4
Skąd: Przystanek Oliwa
Wysłany: 2016-11-03, 16:28   

A gdzie ja napisałem, że boli?
_________________
Świat jest do dupy, ale życie jest cudem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Baneczka 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Rentcamp
Dołączyła: 27 Gru 2015
Otrzymał 12 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-03, 19:45   

Już w tym roku wizy były za darmo
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slawwoj 
Kombatant

Twój sprzęt: Laika x695 Ford
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sie 2012
Piwa: 141/299
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2016-11-03, 19:56   

Baneczka napisał/a:
Już w tym roku wizy były za darmo


Baneczka szanuj czytających.

Jakie wizy
Na jaki czas
Dokąd
Dlaczego były a nie są

Jak coś piszesz to napisz konkretnie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janp 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Carthago C-tourer
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lip 2009
Piwa: 8/2
Skąd: Ciechanki
Wysłany: 2016-11-03, 19:57   

Ale nie na Bard-Rybałka,my płaciliśmy po 25euro.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***