Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe stawki akcyzowe. Od 2017 roku
Autor Wiadomość
Cykada 
weteran

Twój sprzęt: Sprinter 2.9TD
Nazwa załogi: RodzinkaPL
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Lip 2009
Piwa: 12/9
Skąd: Dzierżoniów
Wysłany: 2016-10-28, 20:30   Nowe stawki akcyzowe. Od 2017 roku

http://motoryzacja.interi...ace,nId,2297567
czyli dostawczaki do AKCYZY !!!!! BACZNOŚĆ !!!!!
_________________
Nie wolno pić alkoholu , bo potem człowiek jest z siebie za bardzo zadowolony :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Ahmed 
Kombatant
Burak


Twój sprzęt: Bezdomny
Nazwa załogi: Buraki
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lut 2009
Piwa: 207/306
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2016-10-28, 20:32   

Dobra zmiana :bigok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2016-10-29, 08:44   

jeśli to wejdzie w takiej formie to koniec z importem wszelakim na który stać KOWALSKIEGO .

czas zrobić zapasy jak przed każdym kataklizmem :zimno
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2016-10-29, 09:00   

A ja widziałem wczoraj wypasioną furkę z nakleką [sfinansowane z 500+] :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ahmed 
Kombatant
Burak


Twój sprzęt: Bezdomny
Nazwa załogi: Buraki
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lut 2009
Piwa: 207/306
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2016-10-29, 09:10   

Darek Szczecin napisał/a:
A ja widziałem wczoraj wypasioną furkę z nakleką [sfinansowane z 500+] :spoko


Pracuję przy salonie sprzedaży Fiata , nowe samochody kupują wyłącznie z 500+
Jak widzę w salonie rodzinkę 2 + 4. to miewam odruch wymiotny

Ps. Najlepiej schodzi Fiat. 500. :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rosomak 
zaawansowany

Twój sprzęt: Ducato 1,9 Heku 530
Nazwa załogi: ROSOMAK
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Sty 2013
Piwa: 33/25
Skąd: Katowice
Wysłany: 2016-10-29, 10:26   

....ja mam pewne nieprzyjemne odruchy na tych którzy tak myślą i jeszcze opisują,
czy ten serwis jest gdzieś daleko w głuszy....
_________________
always look on the bright side of life
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
krimar
Kombatant


Twój sprzęt: Euramobil 460 - Mitsubishi L300 - DAHAK
Nazwa załogi: Poszukiwacze Zagininej Dyszy
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Lip 2010
Piwa: 58/6
Wysłany: 2016-10-29, 20:21   

oskp napisał/a:

Pracuję przy salonie sprzedaży Fiata , nowe samochody kupują wyłącznie z 500+
Jak widzę w salonie rodzinkę 2 + 4. to miewam odruch wymiotny

Ps. Najlepiej schodzi Fiat. 500. :haha:


ale 500-tka, to chyba nawet dla rodziny 2+2 za małe (a co dopiero dla 2+4)
_________________
Krawat dodaje szyku.
Tadeusz napisał/a:

Jest tak jak mówi krimar.

Brat napisał/a:
(...) mogę z pełnym przekonaniem potwierdzić, że rzeczywiście "jest tak, jak mówi krimar" ... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ahmed 
Kombatant
Burak


Twój sprzęt: Bezdomny
Nazwa załogi: Buraki
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lut 2009
Piwa: 207/306
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2016-10-29, 21:17   

500 L w sam raz :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarek73 
weteran

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Maj 2014
Piwa: 72/95
Skąd: torun
Wysłany: 2016-10-30, 07:52   

oskp napisał/a:
Darek Szczecin napisał/a:
A ja widziałem wczoraj wypasioną furkę z nakleką [sfinansowane z 500+] :spoko


Pracuję przy salonie sprzedaży Fiata , nowe samochody kupują wyłącznie z 500+
Jak widzę w salonie rodzinkę 2 + 4. to miewam odruch wymiotny

Ps. Najlepiej schodzi Fiat. 500. :haha:


Ja rozumiem, że obecna sytuacja w kraju Cię przeraża ( mnie też ) , ale żeby takie brednie pisać to przesada . Więcej pracy i też sobie nowego Fiata kupisz i przestaną Cię odrzucać rodzice z dziećmi.
_________________
DOBA MA 1440 MINUT I ŻADNA NIE WYKORZYSTANA NIE PRZECHODZI NA NASTĘPNY DZIEŃ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2016-10-30, 08:27   

jarek73 napisał/a:
Więcej pracy i też sobie nowego Fiata kupisz i przestaną Cię odrzucać rodzice z dziećmi.
I będę miał większy udział w tym Fiacie za 500+.
Gdy byś nie wiedział to te Fiaty kupowane są za nasze pieniądze (legalnie skradzione i rozdawane na prawo i lewo , kupując poparcie cudzą forsą)
A sytuacja przerosła tych u żłobu jak za pierwszym razem tak i teraz i kroczą po równi pochyłej ku swemu końcowi , oby jak najszybciej ,niestety niszcząc przy okazji Polskę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2016-10-30, 15:51   

a co z camperami powyżej 3.5t
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ahmed 
Kombatant
Burak


Twój sprzęt: Bezdomny
Nazwa załogi: Buraki
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lut 2009
Piwa: 207/306
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2016-10-30, 17:26   

Zapłacą 3.5 razy :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
siruba 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Fiat Ducato 1.9D, blaszak
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Maj 2012
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2016-10-30, 18:03   

Informacja, jak wiele ostatnio, prosta jak konstrukcja cepa. Cel? Utrwalić przekaz, że jak 500 to piją i tanie samochody i na dodatek rzucają robotę :)
Wehikuł czasu, cytat z MENDium, będącego wzorcem rzetelności
http://wyborcza.biz/bizne...la-starych.html

„Przypomnijmy: w grudniu 2008 r. premier Donald Tusk ogłosił podwyżkę akcyzy z 13,6 proc. do 18,6 proc. dla samochodów z silnikami o pojemności dwóch litrów i większej. Miało to dać 120 mln zł rocznie, które rząd obiecał przeznaczyć na "szczytne społeczne cele", jak tworzona na czas finansowego kryzysu Rezerwa Solidarności Społecznej, dożywianie dzieci w szkołach i pomoc najbiedniejszym rodzinom. W przypadku aut o pojemności mniejszej niż dwa litry akcyzę pozostawiono bez zmian - na poziomie 3,1 proc.

Tamta decyzja zapadła nagle - nie przewidziano jej w uchwalonej dwa tygodnie wcześniej przez Sejm ustawie o podatku akcyzowym. Nie wiadomo ile podwyżka akcyzy przyniosła pieniędzy i na co one poszły.”

Nie było żadnych marszów ani czarnych ani tęczowych, nie było darcia szat w MENDiach, gdy wkładano rękę po wasze pieniądze z tytułu OFE czy rezerwy demograficznej, czy z powodu podwyższenia akcyzy. A były to niesamowicie grube miliardy. I lista tego rodzaju „okazji” nie jest tymi ww przykładami wyczerpana.

Na dzień dzisiejszy wiemy tylko tyle:
„Termin na przygotowanie sprawozdania połączonych komisji w sprawie nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym to 31 października 2016 r.”
http://www.pzpm.org.pl/Pu...y-od-samochodow


Wielkim śledczym być nie trzeba, by wpaść na to, że obecna ekipa nie może sobie pozwolić na dorżnięcie elektotatu. Przez osiem ostatnich lat ludzie uciekali z Polski nie z powodu „pisuarów” tylko mitu zielonej wyspy, na której to się okazało, że „tylko idiota będzie pracował za 6000”-ostatni cytat z ośmiorniczkowej uczty za pieniądze...... wiadomo czyje.

A wszystkim „zniesmaczonym” widokiem dużej ilości dzieci przypomnę, że bez wzgędu na to, czy harujecie na etacie, czy prowadzicie firmę pod stołem czy legalnie to właśnie TE dzieci dołożą do waszego gara. Nawet wtedy, gdy będziecie żyć z procentów. Bo i procenty w banku nie biorą się z powietrza tylko są pochodą sytuacji gospodarczej, która jest nierozerwalnie związana z sytuacją demograficzną oraz perspektywą jaką te „małe skutki” polityki demograficznej mają przed sobą. Emeryci nie mają takiej siły nabywczej, no chyba, że mają wnuki ;)

Nie czarujmy się kampery nie miały takiego lobby jak developerzy. Przedstawiciel tych drugich zasiadał nawet w poprzednim rządzie i być może dlatego „wsparcie dla młodych” szło po cenie uwzględniającej tłuste marże.
Szkoda, bo widać po efektach, że w przypadku camperów, polskie rączki są wyjątkowo uzdolnione a głowy bardzo pomysłowe i przy odpowiednim wsparciu można by znaleźć miejsce dla polskiej marki gdzieś pomiędzy Chińczykami i resztą tego tortu. To ostatnie to tak odnośnie planowanych zmmian przepisów odnośnie zmian w pojazdach.
_________________
To jest miś na miarę naszych możliwości! => 53°24′30″N 14°33′5″E. I żadna LIPA to nie jest!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 449/24
Skąd: Małopolska

Wysłany: 2016-10-30, 21:21   

Kurcze Koledzy co się z Nami dzieje ? Powyższa wymiona "mądrości" to modelowy wręcz przykład postępującego w tempie lawinowym zdurnienia narodu.
Czy naprawdę nikomu nie przyjdzie nawet do głowy , ta prosta myśl, że jak barany poddajemy się sprytnie przygotowanej manipulacji ?
"Divide et impera" - znacie to ? - "Dziel i rządź" , to stara zasada , która sprawdzała się wieki temu i jak widać nadal ma się dobrze ..... a coraz to rusz nowi "włodarze" tego świata , stosują ją niezmiennie z coraz lepszym skutkiem.
Wybacz Oskp, ale pomimo tego, że w kwestii poglądów na aktualną sytuację stoimy zapewne po tej samej stronie, to nie jestem w stanie zrozumieć , dlaczego swoje frustracje kierujesz na ludzi, którzy za ten stan rzeczy nie są odpowiedzialni, a stali się jedynie narzędziem w czyichś rękach ...... i jak się zapewne można spodziewać , pierwsi odczują tego skutki .....
Po jednej i drugiej stronie tego sztucznego sporu nie brakuje ludzi mądrych i głupich, biednych i bogatych , wierzących i ateistów, wielodzietnych ,samotnych, homo, hetero i co tam jeszcze ...... a my zamiast jak na istoty rozumne przystało , zorientować się kto i w jakim celu nam to robi, skaczemy sobie nawzajem do gardeł :-/

Co do tematu wątku, czyli możliwych zmian stawek akcyzy , to na pewno będą i zadowolenie i niezadowoleni, zależnie od tego jakie skutki te zmiany wywołają personalnie dla każdego, bo to tak już jest , że każdy swego interesu patrzy w pierwszej kolejności ......
Jak dla mnie zmiana pozytywna, bo jako kupujący nowe (będą tańsze) i odsprzedający je dalej po kilku latach użytkowania (będą droższe), na pewno na tym tylko zyskam .
Jeżeli dodatkowo , w sposób bezpośredni lub pośredni z tego powodu będzie na drogach więcej nowszych i bezpieczniejszych pojazdów to , również jestem za ............ ale ponieważ kij ma dwa końce i świadomy jestem tego, że wielu ludziom taka zmiana utrudni posiadanie własnych czterech kółek , to uczucia mam mieszane.
Mam tylko nadzieję , że wiele osobom , jak sobie to wszystko spokojnie policzą , otworzą się oczka na to o co tu tak naprawdę chodzi :spoko
Ostatnio zmieniony przez joko 2016-10-30, 21:46, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rav 
weteran

Twój sprzęt: Mobilvetta Kea
Nazwa załogi: Chmielki4
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Maj 2014
Piwa: 145/22
Skąd: z prawilnego kraju
Wysłany: 2016-10-30, 21:26   

Siurba

Czy jedynym argumentem jakiego potrafisz użyć jest argument w stylu: "A u Was biją Murzynów!"?

Mnie(i innych także) nie interesuje to jak było za innej władzy, a to jak rządzi obecna. Jeżeli ktoś zachował się jak złamas, to nie znaczy, że Ty masz przyzwolenie być jeszcze większym.

Teraz zaczekam z zaciekawieniem na rzeczową argumentację z Twojej strony.
_________________
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***