Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Oman
Autor Wiadomość
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 434/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2016-11-13, 18:30   Oman

Jeszcze na dobre nie rozpoczął się okres zimowy, a ja już mam deprechę. Aby jako tako dociągnąć do wiosny i nie zwariować, pasowało by w połowie tego zimowego syfku wyrwać się gdzieś , gdzie jest ciepło i słońce.
Przez lata rolę antydepresanta pełnił Egipt ......ale to już było i się prędko nie wrati niestety.
Szukam zatem zamiennika i znaleźć nie mogę. Znane zimowe kierunki jak Kanary, Tajlandia, Dominikana czy Kenia, czy inne, albo już zaliczone, albo też stały się lokalizacjami podwyższonego ryzyka.
Zastanawiam się natomiast nad Omanem , bo to dość nowy kierunek, a bliskość Emiratów, które poznałem , zapewnia w okresie zimowym to o co mi najbardziej chodzi , czyli akceptowalne ciepełko i piękne plaże .
Moje pytanko jest takie, czy ktoś może już był, sprawdził i może coś więcej powiedzieć ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kineskop 
początkujący forumowicz

Dołączył: 14 Lis 2016
Skąd: Góra Kalwaria
Wysłany: 2016-11-14, 08:24   

W Omanie byłem w 2011 roku, czyli już dość dawno. Generalnie kraj jest bardzo bezpieczny. Różnica między wspominanym przez Ciebie Egiptem a Omanem jest znaczna. Tak się składa, że największym problemem Omanu jest załatwienie pozwoleń, np. związanych z przejazdem przez jakieś miasto.
Co do ciepła, miejsc gdzie można uprawiać 'plażing' jest cała masa.
Jeśli chodzi o vise czy czy niektóre pozwolenia wjazdu, to wiele rzeczy załatwia się lokalnie. Jednak polecam kierunek, sam mam zamiar wyjechać przy jakiejś okazji.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bart.ek 
zaawansowany

Twój sprzęt: E86
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sie 2013
Piwa: 6/6
Skąd: SY
Wysłany: 2016-11-14, 12:25   

Mój tata parę lat temu rok mieszkał w Omanie, pracował tam. Napisz co chcesz wiedzieć, dopytam go.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ahmed 
Kombatant
Burak


Twój sprzęt: Bezdomny
Nazwa załogi: Buraki
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lut 2009
Piwa: 207/306
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2016-11-14, 13:40   

Ceny nie są najniższe , dlaczego wykreślasz Egipt :bajer

http://m.wakacje.pl/wczas...016-12-31,tanio
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2016-11-14, 15:08   

oskp napisał/a:
Ceny nie są najniższe , dlaczego wykreślasz Egipt :bajer

http://m.wakacje.pl/wczas...016-12-31,tanio


Może nie lubi jak do niego strzelają? A może nie odpowiada zamknięcie w turystycznym gettcie? :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2016-11-14, 15:14   

Joko przyjeżdżaj do Malezji :bigok Właśnie wróciłem z kolacji w knajpie laotańsko-wietnamsko-kambodżańskiej :mrgreen: Za całośc zapłaciłem na nasze........8 zł :ok o paliwie za 0,19 gr. nie wspomnę :spoko

Tylko piwko drogie tutaj..........wychodzi ponad 18 zł :gwm
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ahmed 
Kombatant
Burak


Twój sprzęt: Bezdomny
Nazwa załogi: Buraki
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lut 2009
Piwa: 207/306
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2016-11-14, 16:52   

gryz3k napisał/a:

Może nie lubi jak do niego strzelają? A może nie odpowiada zamknięcie w turystycznym gettcie? :-P


Kiedy jakiemukolwiek Polakowi włos z głowy spadł w Egipcie ? 20 lat temu , 30 lat ? Bzdety w tym temacie nie ze mną :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/481
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2016-11-14, 17:08   

MILUŚ napisał/a:
... Właśnie wróciłem z kolacji w knajpie laotańsko-wietnamsko-kambodżańskiej :mrgreen: Za całośc zapłaciłem na nasze........8 zł :ok o paliwie za 0,19 gr. nie wspomnę :spoko

Tylko piwko drogie tutaj..........wychodzi ponad 18 zł :gwm


Za 8 zł kolację :shock: Miluś może lepiej za miast piwa wypij 100tkę przynajmniej dożyjesz do rana... :bigok
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2016-11-14, 17:11   

MILUŚ napisał/a:
Joko przyjeżdżaj do Malezji :bigok Właśnie wróciłem z kolacji w knajpie laotańsko-wietnamsko-kambodżańskiej :mrgreen: Za całośc zapłaciłem na nasze........8 zł :ok o paliwie za 0,19 gr. nie wspomnę :spoko

Tylko piwko drogie tutaj..........wychodzi ponad 18 zł :gwm


Wprawdzie byłem w Malezji tylko z 10 dni, ale takich cen nie widziałem. No może piwo :-P

Wypożyczałem samochód i paliwo było tanie, ale o ile pamiętam to raczej ok 1,90 pln a nie 19 gr. Potwierdza to net http://pl.globalpetrolpri...soline_prices/. 1 ringgit to ok 1 pln po kursie jaki nalicza bank.
W Kuala Lumpur ceny takie raczej jak w Warszawie. Owoce droższe, hotele podobne. Knajpy o standardzie zbliżonym do europejskiego w cenach też podobnych do polskich...

Ta knajpa za ósemaka to raczej chyba bar o LOKALNYM standardzie i to w jakiejś dziurze. :spoko

Nie żebym się czepiał, ale pojedzie chłop i mocno się rozczaruje :shock:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2016-11-14, 17:14   

oskp napisał/a:
gryz3k napisał/a:

Może nie lubi jak do niego strzelają? A może nie odpowiada zamknięcie w turystycznym gettcie? :-P


Kiedy jakiemukolwiek Polakowi włos z głowy spadł w Egipcie ? 20 lat temu , 30 lat ? Bzdety w tym temacie nie ze mną :spoko


Może nie, ale byłem tam tylko tydzień i doswiadczyłem sugestii nie opuszczania hotelu i kategorycznego zakazu opuszczania turystycznego getta... Jeżeli to lubimy na wakacjach to czapka z głowy...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ahmed 
Kombatant
Burak


Twój sprzęt: Bezdomny
Nazwa załogi: Buraki
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lut 2009
Piwa: 207/306
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2016-11-14, 17:22   

gryz3k napisał/a:


Może nie, ale byłem tam tylko tydzień i doswiadczyłem sugestii nie opuszczania hotelu i kategorycznego zakazu opuszczania turystycznego getta...


A PW nie istnieje ? Znam egipskie hotele bardzo dobrze , te najlepsze to nawet wiem w której dzielnicy leżą i przy jakiej ulicy . Nie jednej osobie pomogłem przy wyjeździe do Egiptu , z tego forum także . Wszyscy oprócz Ciebie wrócili zadowoleni , następnym razem pytaj :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 97/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2016-11-14, 17:32   

A my w czwartek wróciliśmy z Barcelony. Polecam. była kąpiel i wszystko z tym związane.
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2016-11-15, 12:41   

gryz3k napisał/a:
..............

Wypożyczałem samochód i paliwo było tanie, ale o ile pamiętam to raczej ok 1,90 pln a nie 19 gr. Potwierdza to net http://pl.globalpetrolpri...soline_prices/. 1 ringgit to ok 1 pln po kursie jaki nalicza bank.
W Kuala Lumpur ceny takie raczej jak w Warszawie. Owoce droższe, hotele podobne. Knajpy o standardzie zbliżonym do europejskiego w cenach też podobnych do polskich...

Ta knajpa za ósemaka to raczej chyba bar o LOKALNYM standardzie i to w jakiejś dziurze. :spoko

Nie żebym się czepiał, ale pojedzie chłop i mocno się rozczaruje :shock:


No fakt z tą benzyną popier.....mi się przecinki ale ceny żarcia w Taiping są rzeczywiście takie . I to wcale nie w jakiejś podrzędnej knajpie tylko na jak oni tu zwą " Food Avenue " .Wpisz sobie w wójka Google . Zreszta w Macku codziennie za zestaw płacę 8-10 zł . :-P
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2016-11-15, 13:13   

:spoko Jest w Malezji pewnie ciut taniej niż w Polsce, ale porównując do krajów w regionie /poza Singapurem/ to jest najbardziej "europejsko" i chyba najdrożej. Jak w całej chyba Azji szokujące są ceny mleka.
Inaczej to też wygląda gdy mieszkamy gdzieś a inaczej gdy odwiedzamy miejsca turystyczne. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***