Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana rozrządu
Autor Wiadomość
Kogi 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: L300 KIP
Dołączył: 26 Wrz 2014
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Okolice Bydgoszczy
Wysłany: 2016-11-16, 12:30   Wymiana rozrządu

Witam. Przymierzyłem się do wymiany paska rozrządu i rolki napinacza, silnik benzynowy 1600. Ustawiłem znaki na kole zębatym wałka rozrządu, wale korbowym i powinien być też znak na pompie oleju. Problem w tym że na kole zębatym pompy oleju znak/nacięcie jest ale nigdzie nie ma odnośnika na obudowie. Starałem się nie poruszyć koła od pompy oleju, ale jeżeli się minimalne przesunęło to czy coś grozi silnikowi? Całość zmontowałem, ale jeszcze nie odpaliłem silnika. Co Wy na to?
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skorpion 
Kombatant
Normalny inaczej wariatek stary wyga


Twój sprzęt: Starocie urzadzenie kampero-podobne
Nazwa załogi: Skorpion
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Piwa: 224/1172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-16, 12:38   

http://www.bhmd.com.pl/ tam mozna kupic to co chcesz do L300
_________________


Tadeusz
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kogi 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: L300 KIP
Dołączył: 26 Wrz 2014
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Okolice Bydgoszczy
Wysłany: 2016-11-16, 12:48   

Dziękuję kolego za namiary na części. Ale ja cały rozrząd mam nowy. Założyłem go, tylko zastanawiam się nad oznaczeniami na kole zębatym pompy olejowej . Tak jak wcześniej napisałem oznaczenie na zębatce pompy jest, ale nie ma odnośnika na obudowie. Starałem się nie poruszyć zębatki pompy i złożyłem całość do kupy. Ale jeżeli zębatka przesunęła się to co wtedy? Oczywiście sam tej operacji nie robiłem, pomagał mi znajomy mechanik. On twierdzi że będzie wszystko ok, ale w instrukcji wymiany rozrządu, nacięcia/znaki na zębatce pompy oleju i obudowie silnika są , no u mnie nie ma żadnych oznaczeń na obudowie silnika.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 212/477
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2016-11-16, 23:13   

Kogi napisał/a:
no u mnie nie ma żadnych oznaczeń na obudowie silnika.

No i trzeba było zrobić przed rozbiórką rozrządu. W benzynie to od tej zębatki może napędzany jest aparat zapłonowy. jeśli tak to najwyżej trzeba będzie zapłon ustawić.
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kogi 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: L300 KIP
Dołączył: 26 Wrz 2014
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Okolice Bydgoszczy
Wysłany: 2016-11-17, 18:33   

Masz rację. Wyczytałem w necie że aparat zapłonowy ma napęd od pompy olejowej. Zatem zapłon trzeba będzie ustawić. Jeszcze silnika nie odpalałem , bo mam zdjętą chłodnicę.
Dzięki za info.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krimar
Kombatant


Twój sprzęt: Euramobil 460 - Mitsubishi L300 - DAHAK
Nazwa załogi: Poszukiwacze Zagininej Dyszy
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Lip 2010
Piwa: 58/6
Wysłany: 2016-11-26, 00:25   

Znaki na zębatce koła pompy oleju występują w silnikach z wałkami wyważającymi (silent shafts), co jest napisane w instrukcji, której kawałek wrzuciłeś. Jest wtedy jeszcze jeden pasek od wałka wyważającego napędzany zdaje się z wałka pompy oleju - i dlatego trzeba to ustawić na znaki.

Aparat zapłonowy jest u góry i z pompą oleju nie ma nic wspólnego.

W kamperach są silniki 4G32 bez wałka wyważającego i dlatego brak oznaczeń na zębatce pompy, bo jej położenie jest nie istotne.

Przy wymianie rozrządu w tym silniku jest ważne, aby górne koło ustawić 2 zęby dalej, a następnie je "cofnąć" napinając pasek napinaczem - gwarantuje to prawidłowy naciąg paska, wszystko to jest opisane w instrukcji, której kawałek wrzuciłeś.
_________________
Krawat dodaje szyku.
Tadeusz napisał/a:

Jest tak jak mówi krimar.

Brat napisał/a:
(...) mogę z pełnym przekonaniem potwierdzić, że rzeczywiście "jest tak, jak mówi krimar" ... ;)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***