Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Turystyczny Opel Vivaro
Autor Wiadomość
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2017-05-27, 20:49   

Mavv napisał/a:
Co do punktu trzeciego - czy miałeś paragony i faktury? Bo mnie wartość wyliczyli na podstawie własnie faktur i paragonów. Suma wszystkich poniesionych wydatków została zaokrąglona w górę do 50-ciu euro i od takiej wartości wyliczyli mi VRT. Nawet jak kiedyś do nich dzwoniłem, to mi babeczka przez telefon mówiła, że im więcej faktur tym lepiej.


Tutaj popełniłem błąd - rachunków nie miałem praktycznie wcale. Możliwe, że zapłaciłbym ze 100-150e mniej VRT, a tak... Z drugiej strony sobie myślę, że przynajmniej ubezpieczyciel nie powie, że czemu podaje podwójną wartość auta do polisy ;)

Teraz zaczynam przygodę "właściwą" - wykańczanie wnętrza i dopieszczanie mechaniki :) Dziękuję za gratulacje i liczę na konstruktywną krytykę podczas dalszych prac ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2017-05-27, 23:02   

RadekNet napisał/a:
Teraz zaczynam przygodę "właściwą" - wykańczanie wnętrza i dopieszczanie mechaniki Dziękuję za gratulacje i liczę na konstruktywną krytykę podczas dalszych prac


Szliśmy podobną drogą :) Do VRT szedłem z gołą sklejką i wkrętami na wierzchu :)

Cytat:
Z drugiej strony sobie myślę, że przynajmniej ubezpieczyciel nie powie, że czemu podaje podwójną wartość auta do polisy


Jaką podwójną wartość? Jak ubezpieczałem się w Dolmen, to tylko raz podawałem wartośc auta. Ubezpieczenie do VRT nie ma nic.
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2017-05-28, 19:28   

Mavv napisał/a:
Cytat:
Z drugiej strony sobie myślę, że przynajmniej ubezpieczyciel nie powie, że czemu podaje podwójną wartość auta do polisy


Jaką podwójną wartość? Jak ubezpieczałem się w Dolmen, to tylko raz podawałem wartośc auta. Ubezpieczenie do VRT nie ma nic.


Ma tyle, że ktoś określił wartość Twojego/mojego pojazdu. Chyba nie podałeś w ubezpieczalni wartości auta "po kosztach" tylko jego wartość rynkową? Wycena dla VRT ja uwiarygadnia. U mnie to tak akurat x2.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2017-06-07, 10:20   

Pierwsza trasa za nami (2x300km). Żona skarży mi się na hałas. Nie mam jeszcze położonej podłogi ani zaizolowanych ścian, więc na pewno finalne będzie ciszej, ale zastanawiam się czy nie wykleić podłogi matą alu-butylową (razem ma być - wykładzina jak pod panele, styropian, folia alu, sklejka, wykładzina pcv). Czy to była by przesada?

Mały update techniczny...
Auto kupiłem w tak zapuszczonym stanie, że trzymać kierownicę trzeba było rękawicach roboczych ;) Skoro brudne w środku to i pewnie zaniedbane mechanicznie... Na przeglądzie technicznym CVRT o dziwo za dużo nie wyszło (tył - klocki, sprężyny, amortyzatory, jeden przewód hamulcowy, oraz za niska nośność opon). Za to na serwisie u mechanika ... Filtr paliwa jakby od nowości nie zmieniany - cały w glutach. Pasek rozrządu - mechanik powiedział "nie wiem ile masz rozumu, ale szczęścia na pewno więcej" ;) I tak jak jestem zakochany w Irlandii tak nigdy (NIGDY!!) nie zrozumiem ich braku kultury technicznej a od irlandzkich mechaników staram się trzymać z daleka.
Na dokładkę, irlandzki mechanik, który mocował mi fotele nie obciął śrub nad bakiem i ... dwie weszły do środka. Niby 50e za nowy bak to nie fortuna, ale...grrrr.
Aaa i padł rozrusznik. W/w Irlandczyk po godzinie się poddał - nie umiał śruby odkręcić. Polak nawet nie zauważył, że jest coś nie tak ;)

Z rejestracją też trochę pod górkę, bo nowy dowód rejestracyjny przyszedł ze starą ilością miejsc. Dziewczyna źle wklepała w komputer. Musiałem po raz kolejny odwiedzić miłe panie w Motor Tax Offce - żona sie ze mnie nabija, że jakieś podrywy uskuteczniam, że tak często tam jestem ;)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2017-10-06, 16:26   

Im więcej jeżdżę autem, tym mniej mam motywacji do pisania, bo robota się w czasie rozciąga i nie widać efektów ;) A i osiągnąłem stan rzeczy taki, że nic mnie mocno nie goni - teraz traktuję tą zabawę jako rozbudowę a nie budowę.
Po wakacjach w Polsce (6500km) działa już całe kamperowe minimum - kuchenka, zlew z zimną wodą, lodówka z przetwornicy 220V (+akumulator 215Ah ładowany z alternatora, solara 100W i procesorowej ładowarki 15A). Założyłem tez okno dachowe. Do zrobienia jest mnóstwo drobiazgów rzutujących na estetykę wnętrza, cała łazienka i ogrzewanie postojowe (zamówiłem webasto wodne, a grzałka 220V czeka na montaż).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
xbartman 
stary wyga


Twój sprzęt: Nissan Primastar
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Gru 2016
Piwa: 64/10
Skąd: Łódź/Pristina
Wysłany: 2017-10-06, 19:49   

Radek pokaż jakieś zdjęcia jak Ci to wszystko wyszło.
Ja też skończyłem budowę a teraz zacząłem przebudowę :) . Pomału walczę, wrzucam zbiornik czystej pod auto w miejsce zapasu zapas chcę dać na tylne drzwi. Dodatkowo zmieniam kilka rzeczy, które po wyjeździe i użytkowaniu stwierdziłem, że mogłem zrobić lepiej, inaczej. A bardziej chyba chodzi o to, że lubię sobie podłubać, więc działam. Z tym że teraz to pomału, bez napinki bo nic mnie nie goni.
_________________
Pozdrawiam, Bartek
Moje podróże: www.w4stronyswiata.com

"Jeśli wyruszasz w podróż do Itaki, pragnij tego, by długie było wędrowanie, pełne przygód, pełne doświadczeń." - Konstantinos Kawafis
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2017-10-08, 19:37   

xbartman napisał/a:
Radek pokaż jakieś zdjęcia jak Ci to wszystko wyszło.
Ja też skończyłem budowę a teraz zacząłem przebudowę :) . Pomału walczę, wrzucam zbiornik czystej pod auto w miejsce zapasu zapas chcę dać na tylne drzwi. Dodatkowo zmieniam kilka rzeczy, które po wyjeździe i użytkowaniu stwierdziłem, że mogłem zrobić lepiej, inaczej. A bardziej chyba chodzi o to, że lubię sobie podłubać, więc działam. Z tym że teraz to pomału, bez napinki bo nic mnie nie goni.


Jak tylko zrobię do końca podłogę i psi moduł za fotelami (tzn buda dla psa i klimatyzator domowy) to wrzucę zdjęcia ;) Na razie jeszcze to "nie wygląda" ;) Ale co prawda to prawda - to ogromna przyjemność móc coś tam sobie pogrzebać - taka never ending story :)

U mnie zamiast koła jest zbiornik wody szarej. Czystą na razie wożę w środku, i póki nie zrobię prysznica to nie będę mocować tanku pod autem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2017-10-14, 22:09   

Help! :) Webasto szeregowo czy równolegle w układ między silnikiem a nagrzewnicą?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
VirMan 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Custom na bazie Peugeot J5
Nazwa załogi: CamperDiem
Dołączył: 26 Sie 2017
Piwa: 12/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-10-14, 22:31   

równolegle jak chcesz odmrażać silnik (tak czy inbaczej odmrozisz tylko szybciej) a jak nie to szeregowo, ale musisz mieć opcję przepływu swobodnego ;)
_________________
Kamperkuję, podróżuję, zdalnie pracuję, chętnie się spotkam lub przygarnę ciekawą osobę na jakiś wypad :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2017-10-15, 14:44   

VirMan napisał/a:
równolegle jak chcesz odmrażać silnik (tak czy inbaczej odmrozisz tylko szybciej) a jak nie to szeregowo, ale musisz mieć opcję przepływu swobodnego ;)


Priorytet to ogrzewanie wnętrza/nagrzewnicy. Jesteś pewien, że nie na odwrót? Szeregowo będzie grzało mniej więcej równo silnik i nagrzewnicę, a równolegle? To co ma mniejszy opór przepływu (nagrzewnca?).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2017-10-15, 14:54   

za 100zł kupisz ZAWÓR WODNY OGRZEWANIA VW T5, ma wejscie i 2 wyjscie sterowanie 12V. Ja mam wszystko w szereg (oryginalna nagrzewnica, dołożona nagrzewnica, webasto i silnik) zaworem odcinam dodatkową nagrzewnice ( bypass). Nie zawsze potrzebuje grzac tyłu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2017-10-16, 16:16   

Człowiek od webasto radzi m jednak montaż równoległy. Uzasadnia to tym, że montując szeregowo zaburzamy przepływ w układzie oryginalnym i w sytuacji, kiedy grzejemy tylko silnikiem może to nie być tak skuteczne jakbyśmy oczekiwali.

Chyba zrobię jak na rysunku...plus grzałka 220V szeregowo z webasto.

schemat-moj.jpg
Plik ściągnięto 5310 raz(y) 52,79 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2017-10-27, 12:19   

Pojechałem dziś na przegląd i ... mam wrażenie, że facet MUSIAŁ się do czegoś przyczepić ;)



Rozumiem zaczep maski - to faktycznie dla bezpieczeństwa, ale ogranicznik/blokada drzwi?? Nic to - ważne, że ponowny test za darmo (i mam na to 21 dni). A przy okazji u mechanika świece żarowe i EGR wymienie (brudny nie jest, ale komputer błąd wyrzuca).

ps Przebieg 13 tyś km w pół roku :)

ps2 Przybyło nam wagi - pierwszy przegląd 2247kg, teraz 2527kg. 280kg?? Akumulator, trochę sklejki więcej, trochę izolacji doszło... Przy 2990 DMC, po odjęciu wagi naszej rodziny i dołożeniu pełnego baku paliwa - ok 200kg zostaje.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2017-12-21, 13:24   

Założyłem jakiś czas temu Webasto - hula aż miło. Podpięty jest równolegle do silnika. Włączanie przekaźnikiem na pilota.
Używam prawie codziennie, żeby wsiadać rano do ciepłego auta oraz na postoju, jak czekam na Młodego pod szkołą. Nawet w czasie nocnego postoju zdał egzamin - na zewnątrz -2 a w srodku jak w domu (tyko sporo paliwa wypił, bo auto praktycznie bez izolacji jeszcze).

Muszę upgradować parę rzeczy jeszcze:
- założyć termostat na oryginalną dmuchawę, bo łatwo saunę w aucie zrobić
- zawór odcinający układ silnika, żeby powietrza w nocy nie grzać
- podłączyć podlogówkę - również przez zawór z termostatem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2018-02-12, 19:46   

Podłączyłem sobie autko do prądu, żeby baterie ładowarkami "ożywić" i trochę mnie przestraszył Exide 12/15, którym ładuję 215Ah zabudowy - daje napięcie 15,1V teraz. Nie za dużo to?? Biedronkowa ładowarka akumulatora rozruchowego zachowuje się jakby normalniej (coś kolo 14,4V zaobserwowałem).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***