Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rower elektryczny
Autor Wiadomość
Robold 
zaawansowany


Twój sprzęt: Samodzielnie zbudowany Jumper
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Cze 2007
Piwa: 17/17
Skąd: Giżycko
Wysłany: 2021-11-18, 10:40   

007jędruś napisał/a:
Mam taki z najnowszym silnikiem shimano EP8 , jest moc i zasieg . Lecz do Grecji go nie zabieram. Na góry ,szutry,drogi ze skalnego tłucznia jak dla mnie tylko skuter.

Andrzej, zgadzam się z Tobą ale życie koryguje wcześniejsze założenia i teraz coraz mniej lub wcale nie jeżdżę po piaskach i szutrach. :-/
W tym roku, to tylko dwa lub trzy razy wyciągałem skuter z garażu.
Sądzę, że na wyjazd do sklepu, np. z Elei do Zacharo czy Kyparyssi, wystarczy e-rower.
Pozdrawiam
_________________
Na wschód i nie tylko... :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 439/322
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2021-11-18, 15:55   

Po co skuter? Można o to pytać i wiele osób powie, że na wyjeździe nie ma niczego lepszego.
Zgoda.

Ja jednak uważam inaczej:
Jazda na rowerze nas uszczęśliwia. Koniecznie na elektrycznym :bigok

Cytat:
"E-rower TYLKO DLA STARCÓW?

Uczestnicy e-bikowej dyskusji dzielą się na tych, którzy już jeździli i na tych, którzy jeszcze nie. Jeśli ktoś twierdzi, że są one dla tych, którzy nie chcą się spocić, prawdopodobnie nigdy nie spędził na elektryku weekendu (...).

Powiedziałbym, że zmęczyliśmy się tak bardzo, jak na normalnych rowerach, ale po pierwsze przejechaliśmy więcej, a po drugie – zmęczyliśmy się inaczej" (źródło 1enduro.pl).

Lubię rower i kocham góry. Dlatego mam e-rower z pełnym zawieszeniem taki jak na zdjęciach poniżej.
A ponieważ najlepiej jeździ się we dwoje więc właśnie wczoraj kupiłem drugi identyczny dla żony. Plusy: bateria jest na zewnątrz ramy więc łatwo ją zabiorę ze sobą jak rower gdzieś zostanie. A kiedy będę jechał sam na górską trasę to zabieram do plecaka baterię z drugiego roweru i mogę jeździć nawet 100km.

Model: Haibike xduro allmountain, zawieszenie pełne, silnik centralny yamaha 250W 80Nm, bateria 500Wh.

Ps. Mam w domu jeszcze dwa inne modele rowerów elektrycznych: miejska Gazela i turystyczny hardtail marki KTM.

Pozdrawiam

Screenshot_20211118-140630_Gallery_copy_555x270.jpg
Plik ściągnięto 3333 raz(y) 108,72 KB

Screenshot_20211118-140656_Gallery.jpg
Plik ściągnięto 9 raz(y) 1,81 MB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 181/387
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-11-18, 20:08   

Topowy model dla nas cena/jakość
https://youtu.be/u5PY-Vo6EHE

:mrgreen: :ok
_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/118
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2022-01-30, 16:29   

https://www.linkradquadra...8-in-light-grey

a co myślicie o tym wynalazku?
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 181/387
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-01-30, 17:21   

mischka napisał/a:
https://www.linkradquadrat.de/sonderangebote/2163/focus-sam2-ltd-mit-dem-neuen-shimano-ep8-in-light-grey

a co myślicie o tym wynalazku?


Focus ma tę zaletę, że rama jest wyposażona w fabryczny adapter baterii i można powiększyć pojemność baterii a co za tym idzie zwiększyć zasięg.
Dobrze kombinujesz
Choć ja polecam Bulls Am4 z silnikiem brose i baterią 750
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 439/322
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2022-01-30, 17:32   

mischka napisał/a:
https://www.linkradquadrat.de/sonderangebote/2163/focus-sam2-ltd-mit-dem-neuen-shimano-ep8-in-light-grey

a co myślicie o tym wynalazku?


Michał, a co mamy myśleć? Napęd Shimano zbiera bardzo pochlebne opinie. Do tego w sumie dwa aku i imponująca 750Wh pojemność. Cena jak na DE a nawet PL sensowna. Będziesz Pan zadowolony :bigok

Nie doczytałem (bo nie szprecham) jakie hamulce znaczy wielkość tarcz hamulcowych oraz skok zawieszenia przód/ tył?
Ale jeśli nie jeździsz wyczynowo to nie ma to dużego znaczenia :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/118
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2022-01-30, 18:34   

Komplecik napisał/a:
Choć ja polecam Bulls Am4 z silnikiem brose i baterią 750

Bulls kosztuje 1000€ więcej a ja najchętniej wydałbym tysiaka mniej :oops:
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 181/387
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-01-30, 18:53   

mischka napisał/a:
Komplecik napisał/a:
Choć ja polecam Bulls Am4 z silnikiem brose i baterią 750

Bulls kosztuje 1000€ więcej a ja najchętniej wydałbym tysiaka mniej :oops:

Za duża różnica bierz Focusa,
Dopasuj wielkość ramy do swojego wzrostu.
:spoko
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 439/322
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2022-01-30, 20:46   

Komplecik napisał/a:
mischka napisał/a:
Komplecik napisał/a:
Choć ja polecam Bulls Am4 z silnikiem brose i baterią 750

Bulls kosztuje 1000€ więcej a ja najchętniej wydałbym tysiaka mniej :oops:

Za duża różnica bierz Focusa,
Dopasuj wielkość ramy do swojego wzrostu.
:spoko


I doświadczeniem pokazuje, że lepiej rama za mała niż za duża. Dla Michała rozmiar M, nic więcej :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 181/387
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-01-30, 21:12   

LukF napisał/a:
Komplecik napisał/a:
mischka napisał/a:
Komplecik napisał/a:
Choć ja polecam Bulls Am4 z silnikiem brose i baterią 750

Bulls kosztuje 1000€ więcej a ja najchętniej wydałbym tysiaka mniej :oops:

Za duża różnica bierz Focusa,
Dopasuj wielkość ramy do swojego wzrostu.
:spoko


I doświadczeniem pokazuje, że lepiej rama za mała niż za duża. Dla Michała rozmiar M, nic więcej :spoko


M ka M ce nie równa najlepiej przymierzyć bo i tak będzie w sklepie kupował
M na zawieszeniu 120mn będzie niższa od M na 160 tce, najlepiej mierzyć

Merida brata rozmiar M ma zawieszenie 160 i jest sporo wyższa od M 120mn Bullsa Bratowej
Ja mam L na 160 żona s na 150.

Mierzyć mierzyć i najlepiej wypróbować.
;)
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slawek1 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: palcem po mapie
Nazwa załogi: swoboda
Dołączył: 01 Lut 2022
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: lublin
Wysłany: 2022-02-02, 18:08   

Dołoże swoje kilka groszy do tematu. Nie mam kampera ale mam rowery. Zeby czuć się choć trochę podróżnikiem jak tutejsi forumowicze zaopatrzyłem się w bagążnik rowerowy na hak i tak sobie jeżdzę tu i tam.
Od wiosny do późnej jesieni dziennie robię ok 50 i więcej km. Mam kilka spostrzeżeń na temat sprzętu jako użytkownik, może komuś się przyda. Osobiście jestem fanem firmy gazella. Nim kupiłem elektryka miałem klasyczną miejską gazelle którą robiłem takie same kilometry.
Było fajnie do czasu jak żona na niego wsiadła i już tak zostało, ze nie chciała zejść. Nie miałem wyjścia musiałem kupić drugi tym razem Batavusa.
Niektórzy negatywnie wypowiadają się na temat elektryków i myśle że są w błedzie. To tak jak z moją żoną, jedna jazda i sprzedana i teraz nie wyobraża sobie innego życia chociaż zawsze była fanem klasyków.
Trochę opisze podam wady i zalety tych rowerów może ktoś z tego skorzysta, ale to następnym razem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slawek1 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: palcem po mapie
Nazwa załogi: swoboda
Dołączył: 01 Lut 2022
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: lublin
Wysłany: 2022-02-03, 17:19   

Zdaje sobie sprawę z tego, że różne są zamiłowania do dwóch kółek, jedni lubią wycieczki górskie i trudnym terenie a inni lajtową jazde w różnym terenie nie koniecznie ekstremalnym. Do takich ludzi należę ja i myśle że większość.
Zasięg teoretyczny tych rowerów w trybie eco to około 160 km. W praktyce jest inaczej ponieważ w czasie jazdy używa się wszystkich trybów wspomagnia i zasięg żeczywisty to ok 100 km przy pełnym naładowaniu aku. Jak widać dziennie można wykonać fantastyczną wycieczkę, chociaż po pokonaniu takiego dystansu czuć w nogach. W Gazelli mam automatyczną zmiane przełożeń. Kupiłem w takiej konfiguracji bo chciałem zobaczyć jak to jest w rowerze ( jeżdże automatem w samochodzie). Tego wynalazku raczej nie polecam. Nie dlatego że jest zawodny ale dlatego, że w takim układzie jeżdzi się praktycznie bez zmęczenia i niższy zasięg. Przełożenia są ustawione tak, że niewiele używasz siły trzeba tylko machać nogami a urządzenie pilnuje przełożen tak żebyś jak najmiej się zmęczył. To trochę kłóci się z ideą jazdy na rowerze ponieważ siły trzeba używać raz więcej q raz mniej żeby było czuć tą jazde. Na szcęście jest opcja ręcznej zmiany przełożeń z czego cały czas korzystam z uwagi na pow.
Na wstępie zapomniałem wsponieć o silnikach. Obydwa centralne jeden bosch drugi shimano. Moc i jakość porównywalna kultura pracy bardzo dobra. Próbowałem kiedyś nie pamiętam jakiej firmy rower jakiś typowo chiński nie wiem na jakim silniku kultura pracy beznadziejna jak wsiadłem i chciałem ruszyć to myślałem że spadne taki miał szybki odjazd po naciśnięciu na pedały jak również w czasie jazdy każde naciśnięcie na pedał powodowało lekkie szrpnięcie. Brak komfortu z jazdy.
Do użytku karawaningowego polecam przekładnie biegów jak w tych rowerach w piaście. Jest to rewelacyjne rozwiązanie. Cała przekładnia jest w piaście, nie ma kół zębatych na zewnątrz a co za tym idzie łańcuch ma stałe naciągnięcie nie ma możliwości zanieczyszczenia zębatek czy łańcucha( łańcuch całkowice zabudowany) spadnięcia łańcucha i zablokowania napędu. Zdajecie sobie sprawe z tego jaki to jest komfort będąc daleko od domu i być pewnym że nic nas nie zawiedzie. W drugim roweże zamiast łańcucha mam pasek napędowy co jest całkowice rewelacyjnym rozwiązaniem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2023-04-24, 19:41   

Z racji że nie mogę ze względów zdrowotnych jeżdzić na rowerze sprzedaję NOWY rower EGWE 500 wat za cenę 4000zł taniej 600złtyp EP-2 Pro można jeżdzic na prądzie i ze wspomaganiem
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maro88pl 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Pilote Galaxy 86MX oraz Eddis Force 460/4
Dołączył: 11 Lis 2023
Piwa: 10/19
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2024-04-08, 10:48   

A ja podepnę się z takim pytaniem:
Gdzie można (poza Decathlon) wynająć w przystępnej cenie rower elektryczny na kilka dni (Łódź i okolice lub Solina i okolice) :?:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2024-04-08, 16:52   

LukF napisał/a:
...Cytat:
"E-rower TYLKO DLA STARCÓW?...


co ja zrobię, że gdy rowery elektryczne pojawiły się na rynku miałem już 60 lat?

to moja wina?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***