Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Atrakcje w trasie do Grecji
Autor Wiadomość
Adas76 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Poszukiwany
Dołączył: 04 Gru 2016
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Z Gór Tarnowskich
Wysłany: 2017-01-06, 20:31   Atrakcje w trasie do Grecji

Wybieramy sie w tym roku do Grecji. Czytam o waszych wyprawach w te rejony i miejsc atrakcyjnych do obejrzenia tyle ze potrzebowałbym z rok albo i dłużej aby wszystko zobaczyć.
Czy możecie mi pomoc stworzyć ranking miejsc the best off na trasie do Grecji jak i samej Grecji?
Termin lipiec, czas podróży 14 dni. Planujemy 3 dni w jedna stronę 3 dni na powrocie reszta w Grecji. Zaczynamy zwiedzaj od ok. 800 km od granicy z Polska. Nie przerażają nas duże dystanse do pokonania w jednym ciągu.

Czy możecie nam pomóc w wyborze miejsc do zobaczeńia i trasy przejazdu. Liczę na Wasze doświadczenie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2017-01-06, 21:02   

Witam

Kolego czy nie za dużo wymagasz od siebie masz 14 dni na wakacje w Grecji z dojazdem i prosisz o rodzynki :shock:

Poszukaj w opisach z lat poprzednich w dziale Grecja
Grecja to duży kraj :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2017-01-06, 21:08   

To ja zacznę.. polecam 3 dni plaże na Półwyspie Chalcydyckim, następnie 1 dzień Meteory potem 3 dni wyspa Zakintos.

Dwa tygodnie miną zanim się obejrzysz. Ona jest daaaleeeko ;) . Na Grecję miesiąc jest akurat :bigok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-01-06, 21:10   

Cytat:
Na Grecję miesiąc jest akurat


Na pierwszy raz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Adas76 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Poszukiwany
Dołączył: 04 Gru 2016
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Z Gór Tarnowskich
Wysłany: 2017-01-06, 21:21   

hah żebym miał miesiąc. Niestety nie mam i muszę pokonywać duże odcinki na raz. Chciałbym zwiedzić dany kraj bardzo dokładnie, ale z drugiej strony tyle jeszcze jest do obejrzenia. Wole wracać do danego kraju kilkukrotnie.

Pawcioi to jest konkretna pomoc.
Jaka trasę dojazdu polecacie? W Czarnogórzei Bośni byłem,ale autem4x4 piękne kraje i miejsca ale chyba nie dla kampera np. Kanion Rzeki Plivy.

Przejazd przez Serbie a może raczej Bułgarię co polecacie po drodze?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-01-06, 21:27   

Poczytaj... Tyle tego jest. Naprawdę, zwolnij i poczytaj warto. Po 2 tygodniach czytania, będziesz zadawał może pytania na które nie ma tu odpowiedzi. Na razie :bylo i to dużo BARDZO dużo.

Najszybciej to chyba przez Serbię. A itak masz dobrze, bo jeden dzień prawie do przodu gdyż jesteś z południa Polski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Adas76 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Poszukiwany
Dołączył: 04 Gru 2016
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Z Gór Tarnowskich
Wysłany: 2017-01-06, 21:44   

Czytałem, czytałem, ale tyle wspaniałych miejsc opisujecie i to przez osoby, które w Grecji były juz wiele razy, ze mam tylko mętlik w głowie i ńie wiem co jest najlepsze. Z kolei doswiadczenie mnie uczy ze nie wszystko złoto co sie świeci. Dlatego pomysł na listę najlepszych miejsc do obejrzenia w tak krótkim czasie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-01-06, 21:59   

Mnie np Zakyntos nie zachwycił jako reprezentatka kraju i dla mnie oprócz tamtejszego miodu to szkoda czasu.
To wyspa dla wypoczynku. I przyrody

A Grecja to historia cywilizacji
,

I widzisz :mrgreen: każdy inaczej

Peloponez to kwintesencja dla mnie itd...

. Byłem 2x kamperem i 2 x za dzieciaka na tzw wczasach i właścieie gdyby nie odległość to co roku
młgłbym tam być. Ale np w Toscani też itp...

Na pierwszy raz? Kamperem, posłuchałem Zbyszka "Rawic" i Drepano dla byczenia Nafpilon, Meteory okloice, kanał Koryncki, Delfy i..... z tych okolic można polatać we wszystkie strony i do tego poleżeć na plaży.

Wybór przejadu przez Grecję też do wyboru. Im mniej autostrad tym taniej, dłużej i ciekawiej. Drogi dobre.

Sam nie wiem , gdzie bym pojechał teraz?
Wiem, że raczej we wrześniu. a nie na wiosnę i na pewno nie w lecie. :!:

Rowerów zwykłych nie biorę, góry i gorąco. S ze mnie cyklista jak z dupy trąba, to może elektryki?
A prawdopodobnie gdy pobyt bedzie stacjonarny, przynajmniej na parę dni (tak lubię) wynajmę samochód, albo duży skuter
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Adas76 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Poszukiwany
Dołączył: 04 Gru 2016
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Z Gór Tarnowskich
Wysłany: 2017-01-06, 22:13   

No i lista powoli sie tworzy. Z czytanych relacji obstawiałem na początek "paluch" , meteory, kanał koryncki i Peloponez
Teraz jeszcze trasa tam i zpwortoem oczywiście inna w każda stronę. Dzięki. :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Madan 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Ducato 2,0-Knaus sport traveller 500
Dołączył: 25 Wrz 2015
Piwa: 3/8
Skąd: Poddębice
Wysłany: 2017-02-25, 12:04   

Pozwolę się włączyć do dyskusji bo mam za sobą ubiegłoroczny wyjazd do Grecji( pierwszy camperem) i w tym roku zamierzam wybrać się ponownie bo kraj ten zachwycił nas bardzo i choć zwiedziliśmy tylko mały skraweczek to apetyt na więcej urósł nam bardzo. Polecam zdecydowanie drogę przez Serbię i Macedonię jednak na przekraczanie tych granic wybierz raczej piątek niż sobotę (zdecydowanie mniejsze korki) w tak krótkim czasie nie wybieraj się tak daleko w głąb Grecji, zostaw to na kolejną podróż, jeśli mogę doradzić to na początek okolice Salonik z wypadem na Meteory. Ja korzystałem z podpowiedzi doświadczonych forumowiczów tych, którzy tu piszą i tych, których spotkałem w Grecji. Jedno o czym nie zapomnij (jeśli będziesz stacjonował na dziko) to dodatkowe kanistry na wodę bo czasami przydają się bardzo.
Jeśli będziesz potrzebował to służę pomocą.
Pozdrawiam
Masiek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
qdlaty_78 
stary wyga


Twój sprzęt: Ford Beisl 94'
Nazwa załogi: Ekipa z BAZYLA
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Lip 2013
Piwa: 19/22
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-02-25, 12:34   

Pierwszy raz tak daleko, pierwszy raz na poważnie kamperem i na troszkę dłuższy czas niż Wy planujecie wybraliśmy się we wrześniu zeszłego roku. Padło na Chalkidiki i powiem że czasu trochę mało ale było super. Jeździliśmy od plaży do plaży, po jednej nocce dalej, na Karidi Beach staliśmy trzy dni i w Asprovalcie też trzy. Odpoczeliśmy, jak to się mówi"baterie naładowaliśmy".
Temperatury we wrześniu do wytrzymania , woda pitna na każdym kroku, trzeba czasami popytać ale ogólnie nie ma problemu.Dlatego na pierwszy raz polecam Chalkidiki.
A co po drodze zahaczyć? Na tak krótki okres czasu i stawiając że punktem docelowym ma być Grecja skupił bym się jak najszybciej pokonać tę trasę. W tym roku jak się uda kierunek ten sam plus Meteory,wertujemy już mapy i okazuje się że trochę ciekawych miejsc przeoczyliśmy np. Staliśmy w takim małym gaju wśród Greckich przyczep kempingowych stacjonarnych w Pallini, ze względu na przemiłych sąsiadów i błogie lenistwo nie poszliśmy na spacer plażą. Kilometr od naszej miejscówki jest piękna laguna(przynajmniej na Google map). W tym roku to nadrobimy.
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Adas76 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Poszukiwany
Dołączył: 04 Gru 2016
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Z Gór Tarnowskich
Wysłany: 2017-02-26, 20:33   

Dzięki o za konkretne rady. O to chodzi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2017-02-26, 20:53   

Potrenuj alfabet grecki na początek jak znalazł w kontakcie z drogowskazami :spoko
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gino 
Kombatant


Twój sprzęt: VW LT SVEN HEDIN 1978r
Nazwa załogi: Gino
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 29 Mar 2008
Piwa: 639/978
Skąd: ta Radość
Wysłany: 2017-02-27, 20:12   

Pawcio napisał/a:
To ja zacznę.. polecam 3 dni plaże na Półwyspie Chalcydyckim, następnie 1 dzień Meteory potem 3 dni wyspa Zakintos.

Dwa tygodnie miną zanim się obejrzysz. Ona jest daaaleeeko ;) . Na Grecję miesiąc jest akurat :bigok

A tu masz nasza podróż ...
zwiedziliśmy z Pawciami sporo więcej, ale... to o czym wspomniał jest tu opisane
http://www.camperteam.pl/...t=19546&start=0
:spoko
_________________
często , wroga z drugiego człowieka tworzy Twój umysł..
a to potrafi zabić wieloletnią przyjaźń ...
#CamperMajstry
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2017-02-27, 20:19   

Podaj trasę a potem pytaj się o coś ciekawego po trasie :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***