Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyprawa szlakiem wielkich marek dla facetów z benzyną we krw
Autor Wiadomość
KACPERKI 2 
weteran
Dawniej nick: Agat ;-)


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: Palma na boku ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lut 2016
Piwa: 60/59
Skąd: z nad morza ;-)
Wysłany: 2017-01-25, 12:00   Wyprawa szlakiem wielkich marek dla facetów z benzyną we krw

Czy ktoś będzie chętny? Wyjazd 12 lutego 2017. Szczegóły poniżej. Zapraszam. :spoko



W ostatnich dniach na forum ktoś odkopał temat gdzie kolega Endi przedstawił relację z wizyty w muzeach techniki w Niemczech.

Zapaliła się lampeczka. Kiedyś byłem mocno zaangażowany w pewne tematy motoryzacyjne i miałem okazję być w wielu ciekawych motoryzacyjnie miejscach m.in w muzeach MB, Porsche, Ferrari, Pagani, Maserati i kilku jeszcze tego typu obiektach.

Wiele lat nie miałem możliwości aby znowu się tym zainteresować ale po kilkugodzinnym oglądaniu stron z tych muzeów i pamiątek które z nich mi pozostały postanowiłem napisać do mojego Przyjaciela "list".

Oto on:


Hej Tomaszu.
Bardzo Cię proszę przeczytaj do końca to co tu naskrobałem. Dzięki.

Otóż urodził się taki pomysł zrobienia czegoś tak szalonego że można to zrobić tylko będąc pijanym, albo niepoczytalnym albo i to i to naraz ale pewne jest to, że można to zrobić tylko raz w życiu i mało co może się z tym równać… Przynajmniej jeśli mowa o facetach którym we krwi płynie choć trochę benzyny ;-)
Otóż to co Ci chcę zaproponować jest właśnie czymś tak szalonym i nienormalnym.
Chcę Ci zaproponować wspólny męski wyjazd kamperem. Całkowicie męski wyjazd. Możliwe, że jeśli się zafiksujesz na ten wyjazd to może pojedzie jeszcze jeden lub więcej kamperów, ale założenie jest takie że ma być to facetowy wyjazd.
Do rzeczy… Chciałbym zaproponować Ci wspólny wyjazd szlakiem wielkiej motoryzacji. Wyjazd w mojej propozycji trwałby około 12 dni i krócej się raczej nie da chyba że kosztem niektórych atrakcji. Ale w tym czasie odwiedzimy prócz dwóch wspaniałych muzeów techniki odwiedzimy muzea:
- Mercedes-Benz
- Porsche
- BMW
- Rolls-Royce
- Mini
- Audi
- Ferrari
- Maserati
- Lamborghini
- Pagani
- Fiat
- Alfa Romeo
- Lancia
- Skoda
oraz wejdziemy na pokład autentycznego wahadłowca kosmicznego BURAN, wejdziemy do prawdziwego Concorde’a , pochodzimy po skrzydłach Boeinga 747, pojeździmy ZA KIEROWNICĄ FERRARI po ulicach Modeny i milion innych wspaniałych rzeczy… Zobacz poniżej przedstawiłem program wyjazdu. Są tam linki do miejsc do których chciałbym pojechać. Na samym końcu są też podliczone koszty takiego wypadu.
Mam wielką nadzieję, że … no wiesz… ;-) Przeczytaj do końca i daj znać co o tym wszystkim myślisz.



OTO RAMOWY PROGRAM WYJAZDU

Dzień 1 Poznań
Ruszamy około 7 . Dojazd do wieczora do miasta Spira. Nocleg. Dystans do pokonania ok. 850 km.

Dzień 2
Zwiedzanie muzeum Technik Museum Speyer. ( atrakcje w menu: http://speyer.technik-museum.de/en/exhibition )
Ciekawe obiekty z możliwością wejścia do wewnątrz m.in.
- wahadłowiec kosmiczny
- lądownik księżycowy i cała ekspozycja tematyczna dot. lotów kosmicznych
- Boeing 747
- U-Boot z 2 wojny światowej
- okręt ratownictwa morskiego SAR
- Antonov AN-22
- do 31 marca wystawa BMW z okazji 100 lecia firmy
- dziesiątki innych obiektów – samolotów, lokomotyw, motocykli
Dojazd do miasta Sinsheim – dystans ok. 40 km

Dzień 3
Zwiedzanie muzeum techniki w Sinsheim ( atrakcje w menu: http://sinsheim.technik-museum.de/de/highlights )
do zwiedzenia m.in:
- Concorde
- Tupolev Tu-144
- wystawa tematyczna Formuła 1
dojazd do miasta Stuttgard ( dystans około 90 km )

Dzień 4
Zwiedzanie muzeum Mercedes-Benz ( https://www.mercedes-benz...classic/museum/ )
Zwiedzanie muzeum Porsche (http://www.porsche.com/museum/en/ )
Dojazd do miasta Monachium ( dystans ok. 230 km. )

Dzień 5
Zwiedzanie muzeum BMW ( http://www.bmw-welt.com/d...um/concept.html )
Zwiedzanie Muzeum Rolce-Roys
Zwiedzanie muzeum Mini Moris
Nocleg.

Dzień 6
Dojazd do Modeny – dystans ok. 520 km
Nocleg.

Dzień 7
Zwiedzanie muzeum Ferrari ( http://museomaranello.ferrari.com/it/ )
Przejażdżka samochodem Ferrari po ulicach Modeny ( ok. 15 min – 50 EUR )
Zwiedzanie Muzeum Lamborghini ( https://www.lamborghini.c...perience/museum )
Nocleg

Dzień 8
Zwiedzanie prywatnego muzeum Maseratti w gospodarstwie pod Modeną (http://www.paninimotormuseum.it/index.php )
Zwiedzanie fabryczki Pagani ( Zonda ) o ile da się wejść bo to nie takie proste… (http://www.pagani.com/en/contacts/pagani_factory_tours/ext/filodirettoev/factory_tour.aspx )
Przejazd do Mediolanu ( dystans około 170 km )
Zwiedzanie muzeum marki Alfa Romeo (https://www.museoalfaromeo.com/en-us/Pages/MuseoStoricoAlfaRomeo.aspx )
Dojazd do Turynu. Dystans około 140 km. Nocleg.

Dzień 9
Zwiedzanie muzeum FIAT i LANCIA.
( http://www.museoauto.it/website/en )
Po południu wyjazd w kierunku Ingolstadt. Łączny dystans to około 700 km. Można pojechać ile się da i zanocować gdzieś po drodze.

Dzień 10
Dojazd do Ingolstadt.
Zwiedzanie muzeum Audi (http://www.audi.com/audi_com/foren/de/audi-forum-ingolstadt/audi-museum-mobile/fuehrungen.html )
Przejazd do Mlada Boleslav ( dystans około 400 km )

Dzień 11
Zwiedzanie muzeum Skoda (http://museum.skoda-auto.cz/muzeum#ParagraphRepeaterLiteWebPart_1 )
Przejazd do Polski gdzieś w góry. Może tak Świeradów Zdrój, może Harrahov ? (dystans ok. 100 km )

Dzień 12
Narty…

Dzień 13
Wracamy do domu.
Koniec wycieczki.



Warunki, koszty, itp.
1. Trasa do pokonania wygląda mniej więcej tak.
2. Dystans do pokonania to ok. 3600 do 4000 km. Zużycie paliwa 10 do 12 L/100 km. Przyjmuję 12 L żeby w razie czego zostawało a nie brakowało kasy. Zatem łącznie około 500 L paliwa po ok. 5 zł = 2500 zł. ( EUR – 4,4 zł >>> 560 EUR ) Zaokrąglając to max 600 EUR.
3. Opłaty za autostrady i tunele w A i IT nie powinny przekroczyć łącznie 200 EUR ale tu nie mam precyzyjnej wiedzy. Mogę tylko szacować i opierać się na dotychczasowych doświadczeniach.
4. Wstępy – przeważnie wstępy do takich miejsc nie przekraczają 10 EUR za osobę dorosłą ( ale są też po 4 eur więc będzie zostawało… ) Wchodzimy do 10 płatnych miejsc więc 100 EUR na osobę.
5. Jedzenie i picie – w domu też się coś je i chodzi do restauracji więc tego nie liczę. „Kamper”… i wszystko jasne ;-)
Moim zdaniem jeżeli przyjmiemy łącznie 1000 EUR i kilka złotówek na całą wyprawę na 2 osoby to będzie to wystarczające.
Co Ty na to Tomaszu?
Czy jesteśmy jeszcze facetami co pamiętają gdzie kiedyś mieli jaja i pojedziemy ?



No i co mi mój kumpel odpisał ?

Oto jego mail do mnie:

To jest najbardziej zaje....ty pomysł na świecie. Z mojej strony tak na obie ręce, ale wiesz, że decyzja jest nie tylko moja. Wiem, brzmi trochę, jak "pantofel" ale 25 lat z jedną kobietą zobowiązuje. Wyczekam moment i dam do przeczytania koleżance-małżonce. Ale będę robił wszystko, żeby to doszło do skutku. Na pewno jest to lepsze niż śmierdzący Meksyk.

Pozdrawiam
Tomasz



Wieczorem było już po temacie!

Zatem ustaliliśmy terminy i tak spotykamy się w Poznaniu w niedzielę po południu 12 lutego a 13 lutego rano ruszamy w trasę.


W tym momencie chciałbym zaprosić i zaproponować że gdyby ktoś miał chęć się przyłączyć to bardzo proszę. Planuję prędkości przelotowe między 100 a 120 km/h. Co do programu to oczywiście możemy wprowadzić niewielkie odchylenia i dostosowanie się do panującej w danym momencie sytuacji. Chętnych zapraszam :spoko




Mam też małą prośbę.
Mam już jakieś doświadczenie "z poprzedniego życia" w organizowaniu tego typu wypadów więc wiem co i jak zaplanowałem.
Natomiast chciałbym poprosić kogoś kto umie posługiwać sie stronami IT nt. autostrad aby był uprzejmy sprawdzić ile mniej więcej wyniosą koszty przejazdu po IT według załączonej mapy przejazdu. Będę wdzięczny.


Ze swojej strony postaram się spłodzić relację z całości wyjazdu.
_________________
Po prostu od dawna lubię Mercedesy... ;-) osobowe i takie... z "Palmą na boku" ;-)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slawwoj 
Kombatant

Twój sprzęt: Laika x695 Ford
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sie 2012
Piwa: 141/299
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2017-01-25, 12:37   

Ja bym jeszcze odwiedził muzeum Hymera
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/483
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2017-01-25, 12:49   

Dla mnie, za duże tempo :)

Ekspozycje są tak ciekawe i inspirujące. Trzeba się przy nich choć na chwilę zatrzymać , potraktować z namaszczeniem, pogłaskać ;)

A gdzie muzeum w Berlinie - Meilenwerk albo Muzeum Wartburga w Eisenach ??

Życzę powodzenia i szczęśliwej podróży :spoko
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KACPERKI 2 
weteran
Dawniej nick: Agat ;-)


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: Palma na boku ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lut 2016
Piwa: 60/59
Skąd: z nad morza ;-)
Wysłany: 2017-01-25, 13:08   

Endi napisał/a:
Dla mnie, za duże tempo :)


Tempo w istocie nie jest "leniwe" ale też jeśli będziemy jechali sami to termin powrotu może się zmienić o kilka dni. Jeśli jazda będzie w zespole to "zespół" zadecyduje.
Jednocześnie wiem jak to jest. W muzeum MB i Porsche byłem już po 3 razy, w Ferrari, Maserati i Pagani też byłem i też wiem ile czasu potrzeba aby to zobaczyć. Jestem dobrej myśli co do całości programu ale oczywiście jak gdzieś trzeba będzie zostać trochę dłużej to tak zrobimy. :wyszczerzony:


Endi napisał/a:
A gdzie muzeum w Berlinie - Meilenwerk albo Muzeum Wartburga w Eisenach ??


slawwoj napisał/a:
Ja bym jeszcze odwiedził muzeum Hymera


O! O takie wskazówki jeszcze poproszę ! I dziękuję zarazem. Będziemy myśleć o ich wplataniu w program. :-P

Jeszcze jakby ktoś podrzucił coś o tych kosztach autostrad w IT byłbym wdzięczny.
_________________
Po prostu od dawna lubię Mercedesy... ;-) osobowe i takie... z "Palmą na boku" ;-)
Ostatnio zmieniony przez KACPERKI 2 2017-01-25, 13:12, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 120/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2017-01-25, 13:10   

Grupy muzeów Stuttgart "nie oblecisz" w jeden dzień
podobnie z Monachium
:kwiatki:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KACPERKI 2 
weteran
Dawniej nick: Agat ;-)


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: Palma na boku ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lut 2016
Piwa: 60/59
Skąd: z nad morza ;-)
Wysłany: 2017-01-25, 13:16   

W Stuttgarcie są do załatwienia dwa: MB i Porsche. Byłem w obu już 3 razy. Za każdym razem organizowałem te wizyty dla kilkudziesięcioosobowych grup i oprócz tych dwóch miejsc byliśmy jeszcze w Classic Center i to wewnątrz na warsztatach. Za każdym razem rano MB i po południu Porsche i wiem, że to jest OK.
Oczywiście jeżeli chcielibyśmy każdy obiekt kontemplować dłuższą chwilę to masz tu całkowitą rację że i cały dzień może być mało na jeden z obiektów...

Jednak poniekąd "musimy" mieć dobre tempo...


Co do Monachium - pojęcia nie mam. Mogę tylko słuchać Waszych rad i opierać się na moim dotychczasowym doświadczeniu.

W razie czego będziemy modyfikować plan trasy i już... :spoko
_________________
Po prostu od dawna lubię Mercedesy... ;-) osobowe i takie... z "Palmą na boku" ;-)
Ostatnio zmieniony przez KACPERKI 2 2017-01-25, 16:28, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/120
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2017-01-25, 16:17   

Agat, zrobiłem ci krótkie zestawienie opłat drogowych:

Monachium->Modena - winetka Austryjacka 8,90€ + Brenna 9€ +23,40€ Włoskie autostrady (zawsze tankuję przed Innsbruckiem w miejscowości Hall zjazd Hall Mitte, miejscowość biegnie równolegle do autostrady i nie traci się kilometrów ani czasu)

Modena -> Mediolan - 11,90€

Mediolan -> Turyn - 17€

Turyn -> Ingolstadt - jadąc przez Szwajcarię zapłacicie za włoskie autostrady 23€ + Szwajcarska wineta ok 39€, wracając przez Brenną 40,80€ za Włoskie autostrady + 9€ Brenna w ten sposób nadrabiacie ok 90km z możliwością tankowania tańszej ropy w Austrii :wyszczerzony:
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
KACPERKI 2 
weteran
Dawniej nick: Agat ;-)


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: Palma na boku ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lut 2016
Piwa: 60/59
Skąd: z nad morza ;-)
Wysłany: 2017-01-25, 16:25   

Cytat:
Agat, zrobiłem ci krótkie zestawienie opłat drogowych:


Bardzo dziękuję - o coś takiego właśnie mi chodziło. Stawiam :pifko

Liczyłem na to 200 EUR zatem już około 70 z budżetu zostaje na inne sprawy. :wyszczerzony:
_________________
Po prostu od dawna lubię Mercedesy... ;-) osobowe i takie... z "Palmą na boku" ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Adas76 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Poszukiwany
Dołączył: 04 Gru 2016
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Z Gór Tarnowskich
Wysłany: 2017-01-25, 21:32   

Piękny plan :ok
Gratuluje pomysłu organizacji i życzę powodzenia
Krytykantom mówię stanowcze nie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KACPERKI 2 
weteran
Dawniej nick: Agat ;-)


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: Palma na boku ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lut 2016
Piwa: 60/59
Skąd: z nad morza ;-)
Wysłany: 2017-01-27, 09:36   

Endi napisał/a:
Muzeum Wartburga w Eisenach ??


No i sprawdzone i dopisane do planu.

Berlin nie bo i czasu sporo trzeba a dodatkowo chyba nie dojadę bez zielonej plakietki do tego muzeum ( umweltzone? )
To muzeum kiedy indziej bo relatywnie blisko jest to i się podjedzie np. w ramach Tropical Island :szeroki_usmiech
_________________
Po prostu od dawna lubię Mercedesy... ;-) osobowe i takie... z "Palmą na boku" ;-)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rodzinka Cztery Plus 
zaawansowany

Twój sprzęt: Ducato 2.8 jtd GANTE GIGANT 500
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Kwi 2015
Piwa: 26/5
Skąd: Nowa Wieś
Wysłany: 2017-01-27, 10:18   

Z uwagi na stado dzieci całości na pewno nie zrobię, ale na te dwa muzea techniki już się najarałem (Speyer i Sinsheim). Znasz może koszt campingu przy muzeum w Speyer? Bo bilet combo jest w bardzo atrakcyjnej cenie, ale nie mogę znaleźć kosztów campingu...
_________________
Marcin & Aśka & Olek & Olga & Zuza &Tośka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KACPERKI 2 
weteran
Dawniej nick: Agat ;-)


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: Palma na boku ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lut 2016
Piwa: 60/59
Skąd: z nad morza ;-)
Wysłany: 2017-01-27, 10:24   

Nie wiem ile kosztuje kemping bo nie zamierzam z nich korzystać. Bilet wstępu do muzeum bez noclegu to 16 Eur.
Co do kempingu to zapewne Endi zaraz coś odpowie. Mam wrażenie że on był już wszędzie i to po kilka razy bo nawet czasami pisząc wskazuje małe objazdy i prawie dziury w drogach. To niesamowite.

Swoją drogą może przyłączysz się na pierwsze 3 dni po prostu a potem każdy w swoją stronę ? Startujemy z Poznania w niedzielę rano.
_________________
Po prostu od dawna lubię Mercedesy... ;-) osobowe i takie... z "Palmą na boku" ;-)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/483
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2017-01-27, 11:38   

Rodzinka Cztery Plus napisał/a:
... koszt campingu przy muzeum w Speyer?...


To jest właściwie stellplatz ale ceny jak za kamping - 22 Eur za dobę. :(

GPS 49°18’43’’N, 08°26’59’’O

Jest jeszcze drugi, ( trochę oddalony od muzeum ) stellplatz za 5 Euro, pełny serwis

Speyer
ul. Industriestrase 21

GPS 49.3038 , 8.4479
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ogrodnik 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Knaus Live Wave 650
Nazwa załogi: Miśki
Dołączył: 12 Kwi 2014
Piwa: 4/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-02-01, 22:01   witam

Suuuuuper pomysł !!! Super ferie
Szkoda że w drugim tygodniu waszej wyprawy nie będzie nas w kraju. Po za tym chyba nie odważył bym się wybrać moim pamperkiem na zimową wyprawę, tym bardziej że moja żonka jest strasznym zmarźluchem. Powiedziała że w zimie to Ona nigdzie ze mną nie pojedzie :(
Pewnie wybrał bym się z synem ale w terminie bardziej wiosennym :)
Strasznie wam zazdroszczę :)
Może skorzystamy z Waszego doświadczenia i wybierzemy się z inną ekipą w dogodnym terminie. Było by super :)

pozdro
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/120
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2017-02-27, 21:26   

i jak tam wasza wyprawa?
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***