Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Likwidacja szkody Pzu.
Autor Wiadomość
YAN 
weteran


Twój sprzęt: Trafic 2,0 115 dci 2007
Dołączył: 23 Wrz 2011
Piwa: 33/18
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2017-01-26, 23:19   Likwidacja szkody Pzu.

Byla kolizja i jest szkoda z AC , po wycenie wartość naprawy przewyższa 70 % wartości przed wypadkiem /szkoda calkowita/ Ubezpieczyciel na swojej platformie na aukcji uzystal ofertę przekraczajaca wartość początkową. Nie rozważam odsprzedaży samochodu. Następny ruch należy do mnie - jakas podpowiedz.
_________________
Yan
Mam swój mały świat hen za morzem smutków, za górami marzeń tam.
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=11537
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dukat 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: blaszano/laminatowy
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2016
Piwa: 7/5
Skąd: Wlkp.
Wysłany: 2017-01-27, 09:08   

Zrób jak tobie pasuje finansowo.
Albo odsprzedać im auto albo zostawić i wziąć resztę gotówki,zależy jak policzyli resztę "wraku".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
YAN 
weteran


Twój sprzęt: Trafic 2,0 115 dci 2007
Dołączył: 23 Wrz 2011
Piwa: 33/18
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2017-01-27, 09:48   

Wartosci wraku nie ma poniewaz mają oferanta który daje wiecej niż wartość przed wypadkiem. Dlamnie samochod ma duzo wieksza wartosc i nie zamierzam sprzedawać. Żeby bylo jasniej podam jakies kwoty - wartosc przed wypadkiem 17,5 tys - kost naprawy 14,5 tys - jakieś klikniecie na ich wewnetrznej aukcjii 20,5 tys.
_________________
Yan
Mam swój mały świat hen za morzem smutków, za górami marzeń tam.
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=11537
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rodzinka Cztery Plus 
zaawansowany

Twój sprzęt: Ducato 2.8 jtd GANTE GIGANT 500
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Kwi 2015
Piwa: 26/5
Skąd: Nowa Wieś
Wysłany: 2017-01-27, 10:02   

Następny ruch - jedź do mechanika, dowiedz się ile kosztuje naprawa. Porównaj koszt naprawy podany przez mechanika / blacharza z tym, co chcą ci wypłacić.
Wyczyny mojej małżonki wycenili ostatnio na prawie 5 tys PLN. Znalazłem parę drzwi w identycznym lakierowaniu i z tego samego rocznika. Za drzwi zapłaciłem 1000 zł, za przekładkę bebechów i montaż drzwi - 400 zł. Bonus wydałem na wakacje.
Tak samo naprawialiśmy Xantię po dupowjeździe (wypłata 7500, naprawa 4500).
_________________
Marcin & Aśka & Olek & Olga & Zuza &Tośka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dukat 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: blaszano/laminatowy
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2016
Piwa: 7/5
Skąd: Wlkp.
Wysłany: 2017-01-27, 10:06   

Normalnie musi ubezpieczalnia podać tobie wartość reszty pojazdu żebyś mógł się ustosunkować jaki wariant wybierasz.Wystosuj zapytanie do likwidatora ile dostaniesz grosza w wariancie pozostawienia sobie wraku i będziesz wiedział co robić.Rozumiem ,ze uszkodzenie nie jest tragiczne i systemem gospodarczym zamierzasz naprawić auto - tak ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gregorio 
zaawansowany
Don Gregorio


Twój sprzęt: na jakiś czas bezdomny :(
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 13 Maj 2011
Piwa: 14/9
Skąd: EPI
Wysłany: 2017-01-27, 10:35   

Auto przed uszkodzeniem 17,5 tys. a uszkodzone 20,5 tys + naprawa i gdzie tu ekonomia? Oferent pewnie się wycofa bo mu klawiatura źle zadziałała albo inny chochlik. Przecież nie dołoży do interesu. Może chciał dać 2,5 tys. :?:
_________________
Pozdrawiamy
Ewa i Grzesiek
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2017-01-27, 10:49   

Ubezpieczalnia sama siebie przebija by stworzyć wrażenie atrakcyjności auta ... widocznie niepotrzebnie dałes im do zrozumienia ,że zależy Ci na tym co pozostało a oni wyliczyli wszystko śmiesznymi kwotami ...

podaj dokładnie nawet na PW jakie to auto , rocznik , wersja i przebieg oraz czy przed dzwonem były inne uszkodzenia niezwiązane ze zdarzeniem omawianym , postaram się określić obowiązująca wartość.
potrzebna jeszcze data kolizji /wypadku :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2017-01-27, 11:09   

Z tego co napisał polisa AC zawarta na auto o wartości 17.5tyś i do takiej wysokości odpowiadają - 30%
wartość wraku , do wypłaty 70% 12250. Gdyby to było OC można dochodzić rzeczywistej wartości auta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rodzinka Cztery Plus 
zaawansowany

Twój sprzęt: Ducato 2.8 jtd GANTE GIGANT 500
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Kwi 2015
Piwa: 26/5
Skąd: Nowa Wieś
Wysłany: 2017-01-27, 12:28   

To na ile zawarł polisę to jedno, a na ile wycenili aktualną wartość auta przed szkodą to drugie. Eurotaxy i inne wyceny nie zmuszają ich zwykle do korekty ceny.
Dobra metoda to spróbować zrobić sobie ( jeśli mają taką opcję) kalkulację składki za swój samochód. I wydrukować, co wyjdzie, koniecznie z datą.
Lancera mi wycenili w AXA na 33 tysiące w dniu kradzieży, rzekomo według eurotax. Zrobiłem sobie kalkulację nowej polisy i wyszło 36 tys. Wydrukowałem, obie wyceny przesłałem do AXA z piseemkiem, że jest to jawne działanie na niekorzyść klienta i w związku z tym żądam dopłaty tych 3 tysi albo UOKiK i sąd. Po tygodniu miałem na koncie dodatkowe 3 tysie.
_________________
Marcin & Aśka & Olek & Olga & Zuza &Tośka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
YAN 
weteran


Twój sprzęt: Trafic 2,0 115 dci 2007
Dołączył: 23 Wrz 2011
Piwa: 33/18
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2017-01-27, 12:51   

Dziekuje za Wasze opinie sklaniam się do wykonania ruchu zaproponowanego przez @ dukat. W takich sytuacjach pies jest pogrzebany w sposobie wyceny szkody - po max stawkach serwisu producenta. Rzeczywista naprawa to wymiana surowych drzwi i progu pod nimi oraz przemalowanie boku mojego Trafica.
Znajomy prawnik radzi wykonanie ekspertyzy rzeczoznawcy Pzmot.odnosnie wartosci przed wypadkiem i oceny wartosci pozostalosci.
_________________
Yan
Mam swój mały świat hen za morzem smutków, za górami marzeń tam.
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=11537
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dukat 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: blaszano/laminatowy
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2016
Piwa: 7/5
Skąd: Wlkp.
Wysłany: 2017-01-27, 16:01   

Tak działa ta złodziejska machina przy wycenie szkody gdzie ewidentnie nie wynika szkoda całkowita cena za RBH 50-60 zł ale gdy zachodzi już całkowita szkoda no to wtedy 130-150 zł za jedną RBH liczą.
Tak sie jakoś złożyło,ze miałem to "szczęście" w zeszłym roku dwa razy walczyć o odszkodowanie z OC sprawcy.
Udało mi się otrzymać "normalne"odszkodowania tylko po merytorycznej walce pocztą elektroniczną i telefonem.Ale po godzinnym szkoleniu przez człowieka który zajmuje się likwidacją szkód w ASO mercedesa.Tylko i wyłącznie przez szkolenie obyło się bez sądów.
Powiem tak pierwsza propozycja likwidatora bez oględzin - tak powiedział, 2600 zł
Likwidacja zakończona trzema wizytami rzeczoznawcy w kwocie 19600 zł
Druga szkoda pierwszy kosztorys 6200. zł
końcowy 39000 zł

Prawda ,ze jest mała róznica.
Ostatnio zmieniony przez dukat 2017-01-27, 16:09, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-01-27, 16:09   

Problem jest nie tu,z tego co rozumiem chca ci dac 20 tysi ale masz oddac auto.i tyle,na tyle ubezpieczyles i moze byc problem z wyciagnieciem za naprawe.Problem masz z cena poczatkowa AC ,bo zgodziles sie na 17 500 przy podpisywaniu umowy,od tego byla wyliczona skladka i do wartosci pojazdu oni odpowiadaja.I zycze naprawde z calego serca ,zeby udalo sie cos wyciagnac,ale pewnie w pierwszym pismie juz zastrzegli,ze nie wyrazaja zgody na naprawe.I wyjscia niestety nie ma,mozesz dostac 17500 i oddac auto albo wycofac sie z roszczen,oni maja kupca i tyle
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dukat 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: blaszano/laminatowy
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2016
Piwa: 7/5
Skąd: Wlkp.
Wysłany: 2017-01-27, 16:11   

tom-cio napisał/a:
Problem jest nie tu,z tego co rozumiem chca ci dac 20 tysi ale masz oddac auto.i tyle,na tyle ubezpieczyles i moze byc problem z wyciagnieciem za naprawe.Problem masz z cena poczatkowa AC ,bo zgodziles sie na 17 500 przy podpisywaniu umowy,od tego byla wyliczona skladka i do wartosci pojazdu oni odpowiadaja.I zycze naprawde z calego serca ,zeby udalo sie cos wyciagnac,ale pewnie w pierwszym pismie juz zastrzegli,ze nie wyrazaja zgody na naprawe.I wyjscia niestety nie ma,mozesz dostac 17500 i oddac auto albo wycofac sie z roszczen,oni maja kupca i tyle


Jeszcze jedna możliwość odliczają wartość pozostałości z kwoty 17500,otrzymuje różnicę i auto zostaje w domu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-01-27, 16:16   

no wlasnie to zrobili-wycena jest aukcja internetowa i kupiec-waetosc pozostalosci to 20 500.Wiec różnicy nie ma,dlatego pisze ze problem ze zgodzeniem sie na zbyt niska wartos poczatkowa przy podpisaniu umowy.Skladka byla niska ale teraz do wyplaty nic.... :(
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-01-27, 16:21   

Ja po prostu podobna sytuacje przechodzilem.Jak podpisujesz AC to zgadzasz sie na kwote jaka masz na umowie,jak by ukradli to wyplata byla by rowniez 17500,a jak by sie odnalazl juz po wyplacie to moga sobie zrobic z nim co chca,np sprzedac za 20tysi.I teraz nastapila analogiczna sytuacja,samochod jest ich za 17500 i tyle,mozesz go oddac i dostac 17500 albo nic,bo oni nie wyloza na naprawe bo maja kupca za 20tysi.

gdyby to bylo OC to da sie grac inaczej,wypozyczlnia,kamper za 5 stow na dobe ,wypozyczony na 30 dni,bo przeciez Twoj uszkodzony,ezdzic sie nie da,oczywiscie wiadomo jak sie z wlascicielem wypozyczalni dogadac trzeba,on nawet z placu nie ruszy,30 x 500 to jest 15000 i musza zaplacic,zreszta jak wiedza ze jest auto zastepcze wypozyczone to szybko sie uwijaja z zakonczeniem i wyplata.Tylko ze z AC chyba sie nie da,trzeba by ogolne warunki poczytac
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***