Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kupiłem kampera, czas na remont
Autor Wiadomość
marcelde 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Ducato I '93 Hymer
Dołączył: 09 Gru 2016
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-02-11, 14:00   Kupiłem kampera, czas na remont

Jeszcze raz dziękuję za pomoc w wyborze samochodu (tutaj wątek poszukiwawczy) a tu galeria zdjęć. Teraz czas na remont, w związku z tym mam parę pytań.

Zakres prac które chciałbym wykonać (poza mechaniką):

- zmiana koloru mebli
- zmiana blatu kuchennego
- nowa tapicerka - kanapy i alkowa (prawdopodobnie: wymiana gąbek, a w alkowie na pewno nowy materac)

drobniejsze (mniej inwazyjne)

- zmiana stolika
- zmiana dywaników na wykładzinę dywanową
- dodane / wymienione oświetlenie (pewnie LED)
- wymiana kranów + prawdopodobnie nowy wąż prysznicowy
- wymiana klamek/zamków w szafkach - nie podoba mi się ich kolor i plastikowatość (nie wiem czy łazienka i duża szafa też, one są na wcisk i wzdłuż drzwi od dołu do góry idzie drążek, który obracając się wokół własnej osi zamyka drzwi, może tego nie będę ruszać)
- nie potrzebuję anteny tv, nie wiem czy jest sens ją usuwać?
- dodanie większego aku - na razie w zabudowie mam 50Ah (czasem będę zasilał dużego PCta)

A teraz pytania.

1. Jak te mebelki przyjmą farbę? Fronty są drewniane, więc można zeszlifować lakier i gotowe, ale reszta frontu jest z płyty, zrobionej nie wiem z czego. A może po prostu wstawić tam sklejkę i po kłopocie?
Ten kolor nie jest najgorszy na świecie, więc od biedy go zostawimy, jednak chcielibyśmy mieć inny = biały.

2. Blat kuchenny - najbardziej chciałbym go całego wywalić, ale nie wiem czy nie wiąże się to ze zbyt wieloma pracami. Żeby się do niego dostać, trzeba na pewno rozmontować szafkę po prawej od zlewu, czy da się to zrobić nie ruszając tych wiszących nad nim?

3. Tapicerka. Tutaj jedyny problem jaki mi się rysuje to ta płyta na ścianie przy stoliku - wiecie jak ona jest zamocowana? oraz elementy alkowy - czy da się je mało inwazyjnie zdemontować?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wirefree 
stary wyga

Twój sprzęt: EuraMobil
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lis 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Skąd: internet
Wysłany: 2017-02-11, 14:10   

Heh z tego co wyczytałem to chcesz zdemolowac całkiem fajne i zadbane autko, jedyne co ja widze to potrzeba dobrej myjni na zewnatrz dołożenie 2 paneli solarnych akumulatora i pewnie przetwornicy. A tapicerke tez sie pierze . Pomalowanie tych mebli na biało to bardzo głupi pomysł moim skromnym zdaniem .Stolik można kupić inny albo np zmienić blat na dowolny inny. Ile dałeś za niego ?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DC 
zaawansowany


Twój sprzęt: Rimor XGO Family 103
Nazwa załogi: Pingwiny
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Lip 2015
Piwa: 15/18
Skąd: Lniska
Wysłany: 2017-02-11, 14:15   

Jeśli chodzi o zmianę koloru mebli to fajnie wychodzi oklejanie folią samoprzylepną w kolorze jaki sobie wymyślisz, nawet imitację akacji syberyjskiej :lol: Przy malowaniu frontów to już troczę więcej zabawy a po pomalowaniu może wyjść marnie :-/ Co do tapicerek to razem z nowym materiałem obowiązkowo nowe gąbki i to najlepiej twardsze, niebieska gąbka. Wygodniejsze w czasie jazdy i można się po rozłożeniu normalnie wyspać.
_________________
Living a Boys Adventure Tale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marcelde 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Ducato I '93 Hymer
Dołączył: 09 Gru 2016
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-02-11, 14:30   

@wirefree Wszystkie rady mile widziane :) też już mi ktoś mówił, że lepiej zostawić oryginalne meble, łatwiej sprzedać itd. no ale co zrobić, jeśli marzą Ci się białe? Co do stolika, to oczywiście wiem, że to nie trudne wymienić na nowy :) Kamper kosztował mnie ekwiwalent 61 Sobieskich (nowy banknot)

@DC Dziękuję za pomysł z folią. Myślałem o tym, jednak te szafki mają obłe kształty, czy to nie będzie stanowiło problemu? Nowe gąbki - zapamiętam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-02-11, 14:33   

Miałem podobne mebelki w czepce Hymera i identyczną tapicerkę.
Gąbki były twarde a mebelki...cud.
Nie ruszał bym w kultowym aucie.
Malowanie ich to profanacja i trącać będzie lipą.
To moje zdanie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marcelde 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Ducato I '93 Hymer
Dołączył: 09 Gru 2016
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-02-11, 14:38   

Bronek napisał/a:

Malowanie ich to profanacja i trącać będzie lipą.
To moje zdanie.


Dziękuję :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-02-11, 14:41   

Meble są ładne kultowe i solidne Blaty sa specjalnei technologii w srodku puste (lekkie). Trzeba się zastanowic ,czy warto robic takie zmiany ,aby nie spieprzyć ładnego autka.Na tapicerkę ja i tak zakładam pokrowce, które przepocone co roku piorę.Tych co nie chcą spać na starych materacach pytam , czy nigdy nie śpią w hotelach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wirefree 
stary wyga

Twój sprzęt: EuraMobil
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lis 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Skąd: internet
Wysłany: 2017-02-11, 14:42   

Z ta lipa podzielam zdanie, biały to dobry w karetce pogotowia jest. Mebelki ewentualnie bejca albo innym renowatorem potraktować. Jeśli już to faktycznie folia ale zobaczysz że efekt buraczany raczej. A blat tez nie wygłąda na zużyty w ogóle auto na zdjęciach w środku bardzo zadbane.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-02-11, 16:19   

Jeśli mebelki nie są bardzo zniszczone, to polerujemy woskiem itp i cieszymy oko.

Nie zrobisz z niego kampera z 2017 roku, a tylko zchrzanisz, to co w nim cenne.

Ad blat, to kartonowy plaster miodu z twardą okleiną i drewnianym precyzyjnym wykończeniem.

Takich mebli już księgowi zabraniają robić.

Te drogie obecne kampery, to karton i paździoch. A ich zaletą, to 2/3 gniazda USB i wieszaki na kieliszki oraz ledy.

Tym g... nem się chwalą :mrgreen: za parę groszy.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 231/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2017-02-11, 16:59   

Ło matko ! a to po czemu chcesz go zepsuć!?
On jest ładny, taki jaki jest jak jest - czyli z charakterem , jak dostanie białe meble będzie wyglądało jak tandeta Enerdowska ;)

Ja bym nic nie zmieniała ze stylu, tylko dokładnie i profesjonalnie dała wnętrze wyczyścić siedzenia /tapicerkę wyczyścić.
Meble jak już pisał Bronek syto nawoskować - wypolerować.

Co do naklejek te pozdejmować i tam powstałe szkody czymś pasowym do reszty wystroju zamalować...albo jak jesteś w stanie to te miejsca w technice Decoupage
http://zrobiszsam.murator...kcji,14_38.html
zaślepić. jak położysz na podłogę coś bez wzoru w odpowiednik kolorze to będzie ładnie wyglądało.

Niż zaczniesz demolkę- wybierz się gdzieś "nowym domkiem"...mając więcej czasu do zastanowienia i polubienia,
- niejedno zobaczysz w innym świetle... :spoko
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 180/132
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2017-02-11, 17:07   

Bronek napisał/a:
Miałem podobne mebelki w czepce Hymera i................
Nie ruszał bym w kultowym aucie.
Malowanie ich to profanacja i trącać będzie lipą.
To moje zdanie.


Moje też . Skoro w tak KULTOWYM kamperku meble wytrzymały tyle lat to bym tego nie psuł . Przewiduję ,że farba prędzej lub później ; a raczej na pewno prędzej :-/ zacznie złazić :-P
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mrsulki 
weteran
w średnim wieku


Twój sprzęt: Knaus BoxStar Street 600
Nazwa załogi: SULAKI
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Gru 2007
Piwa: 44/22
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-02-11, 17:20   

Cytat:
Tapicerka. Tutaj jedyny problem jaki mi się rysuje to ta płyta na ścianie przy stoliku - wiecie jak ona jest zamocowana? oraz elementy alkowy - czy da się je mało inwazyjnie zdemontować?

U nas w nieco nowszym te blaty po prostu były przykręcona do ściany wkrętami pod takimi plastikowymi kapturkami. Blat to sklejka na żywca obciągnięta materiałem i takerem od spodu. Oblekliśmy nowym pozostawiając stary.
marcelde napisał/a:
ak te mebelki przyjmą farbę? Fronty są drewniane, więc można zeszlifować lakier i gotowe, ale reszta frontu jest z płyty, zrobionej nie wiem z czego. A może po prostu wstawić tam sklejkę i po kłopocie?
Ten kolor nie jest najgorszy na świecie, więc od biedy go zostawimy, jednak chcielibyśmy mieć inny = biały.

Cóż to akurat rzecz gustu ale moim zdaniem zepsucie tych dobrych jakościowo frontów (w starych kamperkach były solidne nie po taniości jak w nowych) malowaniem farbą to strzał w kolano. Wyglądać będzie jak kuchnia w podrzędnym motelu. No chyba że są pouszkadzane wtedy warto
_________________
Radek
Ignavis semper feriae sunt...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marian.marian 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Ford Transit Trigano Challanger
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Maj 2013
Piwa: 8/7
Skąd: Chełm
Wysłany: 2017-02-11, 17:39   

Bardzo ładne i zadbane autko, Popieram Izolę i nie jest to tylko babska solidarność. Wyskocz gdzieś parę razy i ocenisz co warto zmieniać. Ja osobiście tylko bym wszystko poprała, powymywała i tyle. No może stolik jest nieco sfatygowany ale zamiast wymieniać całość może wystarczy tylko czymś okleić albo wymienić sam wierzch? Dobry stolarz szybko da radę. Ewentualnie wymienić zasłony na jeszcze jasniejsze, chociaż wnętrze wcale nie wygląda ciemno jak w wielu kamperach z ciemniejszymi meblami. No i jeśli podłoga jest w dobrym stanie to wywaliłabym ten dywan. Nawet mając podłogę przed kamperem i wycieraczkę jak u nas, w mgnieniu oka nanosi się kupę piachu czy trawy. Gładką podłogę zmieciesz raz dwa a z dywanem czy wykładziną dywanową większy ambaras. Chyba, że ktoś lubi przed każdym wejściem ściągać buty... Latem jak sucho to jeszcze jako tako ale w chłodniejszy deszczowy dzień nie bardzo. Pozdrawiam i życzę duuużo radości z nowego nabytku. Ewka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
qdlaty_78 
stary wyga


Twój sprzęt: Ford Beisl 94'
Nazwa załogi: Ekipa z BAZYLA
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Lip 2013
Piwa: 19/22
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-02-11, 17:45   

Bronek napisał/a:
Malowanie ich to profanacja i trącać będzie lipą.

To moje zdanie.

:ok
Moje tyż
Zastanów się spokojnie, ochłoń.
Może na początek wystarczy tylko pranie i nowa tapicerka.
Szkoda takiego dziadka babrać.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kubanski 
doświadczony pisarz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lut 2010
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2017-02-12, 12:02   Re: Kupiłem kampera, czas na remont

marcelde napisał/a:
Jeszcze raz dziękuję za pomoc w wyborze samochodu


Zobacz jak szybko nastąpiła zmiana w myśleniu,na plus.Kolega zaczynał od bardziej odjechanego pomysłu spółkowania w użytkowaniu.
Trochę jednak głupio być mądrym po fakcie.

Znaleźć kupca na Ducato I trudno.Na własne życzenie zmniejszyć dodatkowo szanse sprzedaży i wartość o 60%(przykładowo) to już sztuka.
Nie myślisz o tym?

http://www.camperteam.pl/...ghlight=#627503
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***