Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
GPS w kamperze
Autor Wiadomość
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2017-03-01, 11:56   

Oj Bronek, trzeba wyjaśnić, coby ktoś kto chce kupić, nie kupił takiej, w której nie ma map offline :mrgreen:
O ile takie są poza darmowym google maps. Ale nawet i tam już można coś zapisać do offline. Nie korzystam z tej opcji, to się nie wypowiem. :-P
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2017-03-01, 18:00   

Od lat korzystam z TomTom'a i jestem chyba zadowolony :-P
Ale tak jak piszecie ....te coroczne aktualizacje za 300 zł :gwm :evil:
Znalazłem ostatnio nawet aktualizację dla posiadaczy kamperów ale po zapoznaniu się z funkcjami które dzięki temu miałbym pożałowałem kolejnych złotówek :chytry
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-03-01, 18:54   

toscaner napisał/a:
Oj Bronek, trzeba wyjaśnić, coby ktoś kto chce kupić, nie kupił takiej, w której nie ma map offline :mrgreen:
O ile takie są poza darmowym google maps. Ale nawet i tam już można coś zapisać do offline. Nie korzystam z tej opcji, to się nie wypowiem. :-P


Gogle pozwala zapisać okolicę, by szybko z niej korzystać
Ale cwane.
Po ok 30 minutach blokuje, jak im nie udostepniasz lokalizacji i itp.
Ja nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, ale wkur... mnie to, że chcą wiedzieć w której Agencji jestem.

Wiadomo, że lokalziują :po gps, stacjach bazowych, hotspotach.
Niemal w każdym sprzęcie jest to opcja.
Mi bardziej chodzi o baterię, bo wyraźnie więcej żre jak jest ta opccja ustawiona, działa nawet w tle.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orys 
stary wyga


Twój sprzęt: Baza już jest ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2017
Piwa: 58/13
Skąd: Glasgow
Wysłany: 2017-03-01, 22:19   

toscaner napisał/a:
Orys podoba mi się Here, jest zaj-ebista, najlepsza. Lepiej?


Nie, bo nie o to mi chodziło, żebyś mi przyznał rację, tylko ciekaw byłem Twoich uwag do aplikacji. Ale rozumiem, że po prostu Ci nie leży i tyle :)
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2017-11-13, 21:37   

Tablet to teraz najwygodniejsza nawigacja a soft z nawi każdy sobie wgra jaki mu przypasuje ,kupi czy zkrakuje

Ale są sprzęty dość ciekawe które mają tę zaletę że jest 4 w w 1, typu nawi/rejestrator/odbieranie-telefonowanie przez bluetooth/kamerka cofania itd. itd. a co najważniejsze wygląda to estetycznie nie żadne nakładki na lusterka czy inne badziewne przyssawki na szybę a do tego dwa metry węża z prundem od zapalniczki :)

Pół roku temu zainstalowałem w osobówce asx takie cuś
http://www.junsungps.com/...-recorder-16gb/ zapłaciłem z kartą 16Gb 120Eu dziś są lepsze na mediateku adroid 5.1 8 cali i 4G https://www.aliexpress.co...2816335316.html

Tyle że ten co mam na AllWinner ma mocne wsparcie u braci z wschodu tu-> https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=743305 a te na mediateku coś nie bardzo (choć muszę to sprawdzić)

Dokupiłem do tego moduł wifi obdii do komunikacji z kompem i mam też info z kompa, nawi wgrywam jakie chce ale trzeba czasami się pomęczyć z plikami konfiguracyjnymi bo rozdzielczość nie jest tam standardowa (sygic pracuje od strzału).

A do swego kamperka szukam czegoś takiego i chcę wbudować w środkowy nie używany daszek przeciwsłoneczny jak to tu gdzieś widziałem na forum
https://www.aliexpress.co...2816522305.html ale trochę taniej tak za 50Eu widziałem ten model są też takie z fizycznym antyradarem, inteligentnym ostrzeganiem przekroczenia pasu jazdy, odległości od pojazdu itd. itd.

IMG_20170309_175431.jpg
tu fotka stara z oryg. firmware, teraz mam ciekawsze wgrane.
Plik ściągnięto 12 raz(y) 1,32 MB

IMG_20170309_171251.jpg
W kamperach od ~2000r macie złącze diagnostyczne obdii i to się może przydać, a mój kamper takich pierdoł nie potrzebuje :)
Plik ściągnięto 13 raz(y) 1,57 MB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-11-14, 06:55   

Przerabiałem wiele.
I w dzisiejszej dobie jak z kobietami, nie ma "wszystkomającej" i idealnej.

Oczywiście oprócz naszych.
Podobnie w sprzęcie.

Generalnie co pod szkłem półprzepuszczalnym jest do kitu bardziej w jasny dzień, od wszystkich wyświetlaczy A te w podobnych warunkach, też cudowne na ogół nie są.

Rozprułem takie lustetko z monitorkiem i od razu i jest 100% lepiej.

Nie kupię niczego w tym guście.

W alkowach może być lepiej bo jest cień ale w ramach rekompensaty... :bigok
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2017-11-14, 08:46   

Bronek napisał/a:
Przerabiałem wiele.
I w dzisiejszej dobie jak z kobietami, nie ma "wszystkomającej" i idealnej.

Oczywiście oprócz naszych.
Podobnie w sprzęcie.


Oczywiście że wszystko ma wady tyle że z mych obserwacji nie leżą one tam gdzie piszesz a wręcz odwrotnie (o tym poniżej)


Bronek napisał/a:

Generalnie co pod szkłem półprzepuszczalnym jest do kitu bardziej w jasny dzień, od wszystkich wyświetlaczy A te w podobnych warunkach, też cudowne na ogół nie są.

Rozprułem takie lustetko z monitorkiem i od razu i jest 100% lepiej.


Wadą w mym lusterku nie jest na pewno mała jasność ekranu a wręcz odwrotnie brak w w firmware które mam szybkiego dostępu do jasności ekranu (nowsze już mają taki szybki dostęp, a do swego muszę zobaczyć czy nie ma nowszego firmware)

Dla mnie jasność jest wręcz za duża i niczym się nie różni od przeciętnej komórki, jeździłem całe lato i jesień po Italii gdzie praktycznie dzień w dzień paliło mocne słońce a jasność mam na z tego co pamiętam ustawioną na 70% w nocy używałem kilka razy i jasność skręcałem w dół na min.
(gdybym zauważył problemy z jasnością lusterko wylądowało by w kamperze z alkową gdzie jest o wiele ciemniej w dzień)
O małej jasności to można mówić ale jak ktoś ma ją wbudowaną nawi w miejscu radia tam jest o wiele wiele jaśniej, dalej od oczu i pod większym kątem.

-Lusterko lekko przyciemnia odbity obraz i o ile nie ma się przyciemnianej szyby tylnej to tu zero problemu , ja mam przyciemnianą i nie narzekam.
(ale tu mowa o kamperach gdzie w lusterku i tak nic widać będzie)

-Krawędź ekranu dotykowego kończy się za blisko wypukłej ramki co komuś z dużymi palcami może przeszkadzać (większe lusterka nie mają tej wady)

-Transmiter FM to nieporozumienie (też rozprułem lusterko aby wymienić antenę) Rosjanie tam też polegli i nie da się dobrej jakości dźwięku doprowadzić do radia jest tak zrobione umyślnie coby im się inne gadżety jak radia z androidem i nawi sprzedawały.

A z zalet jest cała masa ale przede wszystkim to że spojrzenie na lusterko i koncentracja wzroku to odruch wyuczony i trwa znacznie znacznie znacznie .... krócej jak w innych przypadkach.
Też przerabiałem masę sprzętu i nawi najwygodniejsze blisko oczu czyli w lusterku lub panelu przyciemniającym.

To lusterko miało setki opini i nikt nie narzekał na słabą jasność?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-11-14, 10:35   

:mrgreen: Samiec czy sprzedawca ? :mrgreen:

Nic mnie nie przekona .
Też jestem :bigok samiec i Rak jak Baran
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2017-11-14, 10:58   

Myślałem, że temat umarł. :haha:
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2017-11-14, 12:09   

Bronek napisał/a:
:mrgreen: Samiec czy sprzedawca ? :mrgreen:

Nic mnie nie przekona .
Też jestem :bigok samiec i Rak jak Baran


Chiński sprzedawca lusterek :)
Wielki plus za czujność gonić sprzedawców i naganiaczy oni już nie jedno forum rozwalili w drzazgi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***