Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Napełnianie butli gazem w Europie.
Autor Wiadomość
majmarek 
weteran

Twój sprzęt: camper knaus fiat ducato
Nazwa załogi: alibaba
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Piwa: 23/50
Skąd: warmińsko mazurskie
Wysłany: 2017-02-27, 22:16   

to cieszę się
piwo przy okazji !
_________________
wino
kobiety i śpiew
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tamtam
zaawansowany

Twój sprzęt: Rimor Brig Super 628
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2015
Piwa: 20/5
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-03-13, 22:40   Re: Napełnianie butli gazem w Europie.

drwoy napisał/a:
Proszę o doświadczenia z napełnianiem butli gazowej za granicą. Szczególnie interesuje mnie południe Europy. Posiadam zestaw adapterów. Czy mieliście problemy z napełnianiem???


W Hiszpanii znajdziesz miejsca gdzie napełniają butle stalowe - w wątku o Hiszpanii powiesiłem posta z dokładnymi danymi.
Czasem sami przyjeżdżają jednego dnia, zabierają puste, następnego odwożą napełnione.
We Włoszech trudno jest znaleźć miejsca gdzie nabiją polską butlę stalową, ale da się.

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Suliki 
stary wyga


Twój sprzęt: Globe Traveller Explorer
Nazwa załogi: Suliktravel
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Lip 2016
Otrzymał 12 piw(a)
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2017-05-04, 15:10   

Cześć, tradycyjną 11kg napelniłem w Grecji ( zabrali i dostarczyli na kemping - 20 Euro/2016 ) w Turcji kupiłem lokalną butlę wyglądającą jak nasza 11kg i pasowało przyłącze - nie było możliwości nabicia pomimo negocjacji . Generalnie właśnie przerabiam instalację na zbornik gazu samochodowego 40litrów bo jest kicha z napełnianiem poza Polską.
Pozdrawiam
_________________
P&E
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
drwoy 
zaawansowany
Woytek

Twój sprzęt: Hymer T 572c
Nazwa załogi: Kamperik
Dołączył: 15 Gru 2015
Piwa: 6/40
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2017-05-04, 15:20   

Właśnie wróciłem z płw. Iberyjskiego. Po wjeździe do Portugalii zaraz przy granicy trafiłem na stację z gazem, wcześniej poszukaną w sieci. Sympatyczna pani skasowała, a ja okazało się nie posiadam przejściówki pasującej, pomimo że zaopatrzyłem się w kraju w odpowiednie redukcje. Pani przyniosła potrzebną redukcję i po problemie. Myślę, że nie zdawała sobie sprawy, że osoba napełniająca mogła do butli 11kg chcieć nalać na przyklad.30. Oczywiście byłem zadowolony bo bez gazu w drodze powrotnej byłoby ciężko (zimno). Przy wyjeździe z Portugalii chciałem powtórzyć manewr, niestety nastąpiła zdecydowana odmowa.
Wnioski - nie ma co liczyć na napełnienie butli, chyba że jakiś szczęśliwy traf.

Również rozważam montaż zbiornika z zaworem zamiast butli. Może polecisz wykonawcę? Znasz już koszt?
Pozdrawiam
Woytek
_________________
Pozdrawiam Woytek


------------------------------------------------
Wyższe wykształcenie może mieć każdy, podstawowe niekoniecznie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Suliki 
stary wyga


Twój sprzęt: Globe Traveller Explorer
Nazwa załogi: Suliktravel
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Lip 2016
Otrzymał 12 piw(a)
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2017-05-04, 15:38   

Fart, generalnie na stacjach nie napełniają :)

Przerabiam sam, do mojego kamperka w miejsce 2x11kg idealnie pasuje zbiornik cylindryczny BORMECH 45/315/670 45L . Kupiłem wszystko w LPG Jacuś ( www ) i komplet kosztował jakieś 550PLN, myślę, że za usługę wstawienia i podłaczenia zakład gazowania aut może skasować 200-400PLN w zależności od trudności montażu. Dokupiłem kilka przejściówek i myśle, że temat 'ile możemy się grzać aby wystarczyło na zrobienie obiadu' jest zamknięty ! Jak założysz budżet na poziomie do 1000 PLN to powinno wystarczyć chyba że bardzo duży zbiornik kupisz - to jest największy koszt.

Jedyna przeróbka w stosunku do instalacjo samochodowej polega na wygięciu rurki poboru gazu ze zbiornika - w samochodach jest brana faza ciekła więc rurka od zaworu jest wygięta w stronę dna, a my potrzebujemy fazę lotną więc rurka zbiera z górnej częsci zbiornika. Było kilka wątków na forum na ten temat.
_________________
P&E
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
drwoy 
zaawansowany
Woytek

Twój sprzęt: Hymer T 572c
Nazwa załogi: Kamperik
Dołączył: 15 Gru 2015
Piwa: 6/40
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2017-05-04, 15:42   

Fajnie. Dzięki.
_________________
Pozdrawiam Woytek


------------------------------------------------
Wyższe wykształcenie może mieć każdy, podstawowe niekoniecznie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2017-05-04, 19:39   

https://www.mylpg.eu/stations/spain
http://www.aoglp.com/que-...donde-repostar/
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Eurasz 
początkujący forumowicz

Dołączył: 25 Paź 2018
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-10-25, 12:11   Gdzie napełnić butle w Niemczech, Fracji czy Hiszpanii?

Jedziemy przez Niemcy w stronę Faro w Portugalii i skończył nam się gaz w butli 11kg z Gazpolu. Wiecie może gdzie moglibyśmy ją wymienić lub napełnić? Przeszukałem internety i i nie znalazłem jasnej odpowiedzi. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
drwoy 
zaawansowany
Woytek

Twój sprzęt: Hymer T 572c
Nazwa załogi: Kamperik
Dołączył: 15 Gru 2015
Piwa: 6/40
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2018-10-25, 12:22   

Przerabiałem to. Raczej nie do przejścia. W Lehanes (Portugalia) po przejechaniu granicy z Hiszpanią uprzejma dziewczyna napełniła mi butlę, ale pewnie z niewiedzy. W innych miejscach absolutnie nie. W Hiszpanii inne butle zawory. Może uda Ci się dojechać do rozlewni - to tam prędzej.
_________________
Pozdrawiam Woytek


------------------------------------------------
Wyższe wykształcenie może mieć każdy, podstawowe niekoniecznie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Eurasz 
początkujący forumowicz

Dołączył: 25 Paź 2018
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-10-25, 12:41   

drwoy napisał/a:
W Lehanes (Portugalia) po przejechaniu granicy z Hiszpanią uprzejma dziewczyna napełniła mi butlę, ale pewnie z niewiedzy. .

Czy to było na stacji LPG?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
drwoy 
zaawansowany
Woytek

Twój sprzęt: Hymer T 572c
Nazwa załogi: Kamperik
Dołączył: 15 Gru 2015
Piwa: 6/40
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2018-10-25, 12:43   

Tak.
_________________
Pozdrawiam Woytek


------------------------------------------------
Wyższe wykształcenie może mieć każdy, podstawowe niekoniecznie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-10-25, 20:11   

Kiedys zanotowałem taka wiadomośc " napełnianie butli lpg tel.619 969 496, Gibraltar, Malaga,Sabinilles,SanRogue,Estepone,Fuengirola,Marbella,Elvira,Calahonda i terremolina. Ciekawi mnie czy to dalej aktualne?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wirefree 
stary wyga

Twój sprzęt: EuraMobil
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lis 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Skąd: internet
Wysłany: 2018-10-27, 21:07   Re: Gdzie napełnić butle w Niemczech, Fracji czy Hiszpanii?

Eurasz napisał/a:
Jedziemy przez Niemcy w stronę Faro w Portugalii i skończył nam się gaz w butli 11kg z Gazpolu. Wiecie może gdzie moglibyśmy ją wymienić lub napełnić? Przeszukałem internety i i nie znalazłem jasnej odpowiedzi. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc!



Pewnie juz nieaktualne ale dla potomnych warto wiedziec ze w niemczech nigdzie nie wymienice niebieskiej butli a z napelnieniem tez raczej nie ma szans. Jedynie czerwone albo brazowe i to tez czesto z logo dystrybutora.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tamtam
zaawansowany

Twój sprzęt: Rimor Brig Super 628
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2015
Piwa: 20/5
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-11-25, 15:49   Re: Gdzie napełnić butle w Niemczech, Fracji czy Hiszpanii?

Eurasz napisał/a:
Jedziemy przez Niemcy w stronę Faro w Portugalii i skończył nam się gaz w butli 11kg z Gazpolu. Wiecie może gdzie moglibyśmy ją wymienić lub napełnić? Przeszukałem internety i i nie znalazłem jasnej odpowiedzi. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc!


Podałem te dane kiedyś w wątku o Hiszpanii:

Napełniają każdy rodzaj butli propan-butan.
Można zadzwonić, napisać do nich maila, mówią po angielsku.
http://www.gasbottlerefill.com/


Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***