Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przygotowania do remontu.
Autor Wiadomość
Drizzt 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: w poszukiwaniu
Dołączył: 21 Wrz 2016
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-02-27, 13:27   Przygotowania do remontu.

Witajcie, poruszam temat w ramach przygotowań do generalnego remontu kampera, którego wkrótce zakupię. Większość rzeczy będzie wykonana handmade. Pragnę zdobyć odpowiednią wiedzę w kwestii wszystkich systemów, potem podsumuję tą wiedzę i opiszę na blogu ;) . Wstępne pytanie: Może znacie taki blog, gdzie opisane są dokładnie perypetie związane z całkowitym remontem kampera?

Sfera wodna pytania:

1.Czy w kamperach występują dwa niezależne systemy odprowadzania nieczystości: 1. Szambo toaletowe (kaseta na fekalia) 2. Zbiornik na szarą wodę z prysznica/kranów, opróżniane wężem. Czy też bywają te systemy zintegrowane go jednego wspólnego zbiornika na nieczystości?

2.Dalej rozpisuję poszczególne elementy systemu wraz z pytaniami:

a) Zbiornik na czystą wodę – jest montowany na dole z pompą, czy też na górze, aby wytwarzać naturalne ciśnienie i ewentualnie potrzebować mniejszej pompy? Zakładam dół ze względów stabilnościowych.
b) Bojler na ciepłą wodę – jaka mniej więcej ilość wody zakładana jest na krótki 3 minutowy prysznic? Czy do bojlerów z ciepłą wodą muszą być specjalnie pompy, czy też wszystkie są przystosowane do wyższych temperatur?
c) Toaleta – Kaseta na fekalia – Jaka ilość wody tu mniej więcej wypada na jedno spłukanie i jakie znacie największe pojemności tych kaset (o dziwo w opisach w polskich sklepach nie widzę pojemności)? Czy umiejscowienie jest uniwersalne dla wszystkich kamperów, czy poszczególne modele wymagają odpowiednich kaset?
d) Poziomy – W jaki sposób oceniacie poziomy zarówno w kasetce jak i w zbiorniku na szarą wodę?
e) Praktyczna utylizacja – Czy nie jest źle odbierane opróżnianie kasetki toaletowej w normalnej toalecie na stacji benzynowej?

3.Strefa elektryczności i ogrzewania:

a) Zastanawiam się nad kompromisem między praktycznością a bezpieczeństwem. Obawiam się systemu gazowego, choć rozważam go na zasadzie zamontowania w sposób odpowiednio oddzielony i wentylowany w sposób, który uniemożliwi gazowi dostanie się do części mieszkalnej. Nie mniej jednak chciałbym zapytać czy ktoś z Was próbował wykonać system elektryczny na tyle wydajny, aby spokojnie wystarczył na zasilenie po wyłączeniu silnika przez noc: lodówki, światła, pompy wody i ew podgrzewania wody do bojlera? Ilu akumulatorów by to wymagało? ;) Co możecie poradzić w tej kwestii?
b) Ogrzewanie już raczej tylko gazowe, chyba, że macie jakieś inne propozycje?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2017-02-27, 13:40   

Na początku uzupełnij dane

Czarno to widzę ten remont wiesz jak wygląda kamper od środka?

zacznij od tego


Poszukaj wątków o remontach kamperowa na forum może to ci rozjaśni co Cię czeka :spoko
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 182/134
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2017-02-27, 17:38   

Bim napisał/a:
.....................

Czarno to widzę ten remont wiesz jak wygląda kamper od środka?.....


Dobre pytanie :-P :chytry
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Drizzt 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: w poszukiwaniu
Dołączył: 21 Wrz 2016
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-02-28, 00:56   

Super poradnik, dziękuję, w najbliższym czasie przeczytam ;) Co do szukania na forum przeglądałem, ale ciężko znaleźć dokładnie to czego potrzebuje, zwłaszcza gdy pierw muszę mieć jakikolwiek zarys tematu. Co do kampera nie ma znaczenia jak będzie wyglądał, poszukuję spalonego, lub totalnie zniszczonego kampera, ale jeśli do wiosny nie znajdę, wtedy kupię jakiegoś w stanie jak najbardziej opłakanym. Wszystko będzie budowane od nowa także stara zabudowa i tak zostanie wyrzucona.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 260/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-02-28, 01:05   

Czegoś tu nie rozumiem.
Piszesz ,że najlepszy byłby spalony. To nie lepiej kupić ramę w miarę nową i wybudować kampera jak w fabryce?
Ze spalonego kampa nic nie odzyskasz.

No chyba że chodzi o zabawę... :bigok
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
miklo75 
zaawansowany

Twój sprzęt: Tabbert na MB
Dołączył: 09 Sty 2012
Piwa: 3/26
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-02-28, 09:42   

albo paipery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2017-02-28, 15:28   

Andrzej 73 napisał/a:
Czegoś tu nie rozumiem.
Piszesz ,że najlepszy byłby spalony. To nie lepiej kupić ramę w miarę nową i wybudować kampera jak w fabryce?
Ze spalonego kampa nic nie odzyskasz.

No chyba że chodzi o zabawę... :bigok
:spoko


Ja Tam wszystko zrozumiąłem brak danych o sobie :haha:

kolega szuka dawcy :haha:

a dopiero później będzie szukał sobowtóra :gwm
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Drizzt 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: w poszukiwaniu
Dołączył: 21 Wrz 2016
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-02-28, 20:21   

Mój plan od początku zakładał budowę kampera od podstaw na ramie. Niestety po dłuższej analizie przeszkód prawnych z tym związanych, stwierdziłem, że muszę mieć samochód już zarejestrowany jako kamper. Tym samym w grę wchodzi spalony, uszkodzony, jakikolwiek, ale kamper ;) Spalony w części mieszkalnej byłby najodpowiedniejszy, z racji iż nie chcę płacić za wyposażenie, które i tak wyrzucę ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbiegusek 
zaawansowany

Twój sprzęt: Lublin 3324
Nazwa załogi: zbYchEwka
Dołączył: 06 Lis 2016
Piwa: 10/7
Skąd: Bełchatów i okolice
Wysłany: 2017-02-28, 21:01   

A dlaczego chcesz wyrzucać wszystko jak leci? Większość może się przydać przecież?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WINNICZKI 
Kombatant

Twój sprzęt: przyczepka n-126d
Nazwa załogi: Ania i Tomasz
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Piwa: 76/84
Skąd: Krakow
Wysłany: 2017-02-28, 21:17   

Kup zgniłego za 10 000 wymontuj wszystkie urządzenia , zostaw gołą ramę i buduj integrala.
Wsadź nowy silnik zawieszenie ,nową budę, a potem zostanie Ci dożywocie z nowym kamperem na starych papierach czyli z racji roku produkcji wartego połowe z pieniędzy które wsadziłeś. Widzę ,że kombinujesz jak bez pieniędzy zbudować nowego kampera.Tego sie nie da zrobić.Kup Niewiadówkę i pociągnij ją tym czym pomykasz do pracy.Kiedyś jak będziesz na emeryturze może kupisz kampera,albo i nie :bajer :spoko
_________________
Sympatyk. Nie musisz mieć w życiu wszystkiego. Wystarczy , że masz osobę , która jest dla Ciebie wszystkim.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2017-02-28, 21:35   

JAKOŚ MI SIĘ TO WSZYSTKO NIE KLEI :)

jak się mylę to sorki i doradzam wypożyczenie kampera na kilka dni by poczuć i dotknąć , sprawdzić ustawienie wnętrza do swoich potrzeby przy ewentualnej budowie swojego


ale jeśli się nie mylę to jakieś lewe konto Janusza z prowokacją jakich już wiele tu było :chacha2

popatrzę sobie jeszcze na ta komedyje :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2017-02-28, 21:51   

Kolega sie popatrzy na dane kolegów co odpowiadają
co tam napisane, albo zamilknie i nie będzie wciskał ,że jechały dwa tramwaje a drugi skręcił w też w lewo albo uzupełni dane dobrowolnie do kontynułowania wątku o zakupie pogorzelca :bajer
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Drizzt 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: w poszukiwaniu
Dołączył: 21 Wrz 2016
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-03-01, 01:46   

Widzę, że strasznie tu lubicie teorie spiskowe :D Gdyby założyć, że macie rację to czy uzupełnienie danych cokolwiek by zmieniło ;) ? Ciekawi co mam na celu osiągnąć? W sensie taka prowokacja o której piszecie? ;)

Zbiegusek - Chcę wszystko zbudować po swojemu, nie podobają mi się standardowe wyposażenia kamperów

WINNICZKI - Mniej więcej tak pewnie będzie wyglądał mój plan, aczkolwiek nie trafiłeś. Kombinuję jak zbudować nowego kampera, by nie mieć przeszkód z zalegalizowaniem go. Budżet nie ma znaczenia, liczy się cel ;)

BIORCA - Spędziłem 3 miesiące mieszkając w kamper-vanie, także sam kamper będzie luksusem w porównaniu do dotychczasowych doświadczeń ;)

Jak już zabiorę się do rzeczy fizycznie, poprowadzę tu wątek, więc będziecie mogli weryfikować swoje wróżby ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mrsulki 
weteran
w średnim wieku


Twój sprzęt: Knaus BoxStar Street 600
Nazwa załogi: SULAKI
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Gru 2007
Piwa: 44/22
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-03-01, 06:17   

Drizzt napisał/a:
Gdyby założyć, że macie rację to czy uzupełnienie danych cokolwiek by zmieniło ?

Uzupełnienie danych świadczy jedynie o Twojej kulturze. Przychodzi na forum ktoś nowy nie znany nikomu, ma w nosie obowiązujące zasady (na które się zgadza przy rejestracji) i chce czerpać z forum nie spełniając choćby tego minimum. Wstyd :gwm :-/
_________________
Radek
Ignavis semper feriae sunt...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbiegusek 
zaawansowany

Twój sprzęt: Lublin 3324
Nazwa załogi: zbYchEwka
Dołączył: 06 Lis 2016
Piwa: 10/7
Skąd: Bełchatów i okolice
Wysłany: 2017-03-01, 07:54   

Drizzt napisał/a:
Zbiegusek - Chcę wszystko zbudować po swojemu, nie podobają mi się standardowe wyposażenia kamperów

Kombinuję jak zbudować nowego kampera, by nie mieć przeszkód z zalegalizowaniem go. Budżet nie ma znaczenia, liczy się cel ;)

Jak już zabiorę się do rzeczy fizycznie, poprowadzę tu wątek, więc będziecie mogli weryfikować swoje wróżby ;)

No ale przecież kibla nie będzie budował od podstaw? Umywalkę też chcesz sobie własnoręczni wylepić z laminatu? Zlewozmywak wyklepiesz z blachy? Lodówkę, piecyk chcesz zbudować po swojemu bawiąc się w dopieranie sprężarki, silnika, palnika i odpowiednio lutując/spawając rurki? O tym mówiłem. :)
A co do niechęci do papierkologi związanej z zalegalizowaniem kampera, to akurat doskonale Cię rozumiem. Tylko niepotrzebnie IMO na starcie rezygnujesz z możliwości, jakie daje kupno "zgniłka" zamiast samych papierów. Tym bardziej, że to drugie bywa khmm... moralnie dwuznaczne. ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***