Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zasilanie LED
Autor Wiadomość
magneto 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: HYMER Fiat 89' 564
Dołączył: 08 Gru 2016
Piwa: 2/1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-09, 11:40   Zasilanie LED

Dzień Dobry wszystkim

Mam pewien mały problemik. Wynika on z tego że w moim Hymku jest chyba zrobiona rzeźba lub zasilacz wnętrza jest po prostu starego typu. Poprzedni właściciel zamontował pod szafkami nad stołem listwę led. Ponieważ odklejała się z jednej strony postanowiłem ją wymienić. Kpiłem metr taśmy listwę z aluminium złożyłem wszystko i mam mały zonk. Przy odłączonym aku sam prostownik powoduje ledwie zauważalne ale jednak migotanie ledów. Jeśli aku jest podłączone muszę komuś powiedzieć że one migają bo na pierwszy rzut oka tego nie widać. Jednak mnie trochę denerwuje. Kupiłem kilka pakietów i w zasadzie zmodyfikowałem całe oświetlenie wnętrza z żarówek na ledy. Moje pytanie - Czy macie jakiś patent na filtr który wyeliminuje te zakłócenia. Coś co wepnę pomiędzy zasilacz a resztę instalacji i wytrzyma jednocześnie obciążenie innymi elementami 12 V. Oczywiście może się pojawić za chwilę odpowiedź kup zasilacz :) jak nie będę sobie w stanie z tym poradzić to pewnie tak zrobię :) .

I przy tej okazji pytanie do znawców Integry z okolic roku 90. Czy instalacja oświetlenia i pompki nawiewu lodówki ma gdzieś jakiś rozdział na dwa obwody czy to wszystko idzie na jednym kanale ???
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mrsulki 
weteran
w średnim wieku


Twój sprzęt: Bezdomni
Nazwa załogi: SULAKI
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Gru 2007
Piwa: 44/22
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-03-09, 12:01   

Aby zbadać co powoduje mruganie najprościej podłączyć oscyloskop i sprawdzić czy elektroblok prostuje prąd. Możliwe że nie do końca dale prąd stały. Najlepiej wymontuj elektroblok i podjedź z nim doelektronika, bądź jakiś znający się na rzeczy forumowiczów z okolicy rzuci na niego okiem. Napisz jeszcze co to jest " pompka nawiewu lodówki" bo nie bardzo kumam.
_________________
Radek
Ignavis semper feriae sunt...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2017-03-09, 12:04   

magneto napisał/a:
Coś co wepnę pomiędzy zasilacz a resztę instalacji

Można spróbować przy taśmie założyć duży kondensator elektrolityczny z 1000 - 2000 mikrofaradów albo więcej na jakieś 25V. Trzeba byłoby poeksperymentować bo może dosyć mocno wzrosnąć napięcie jeżeli zasilacz(prostownik) jest bez żadnej regulacji.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
magneto 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: HYMER Fiat 89' 564
Dołączył: 08 Gru 2016
Piwa: 2/1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-09, 12:11   

mrsulki napisał/a:
Aby zbadać co powoduje mruganie najprościej podłączyć oscyloskop i sprawdzić czy elektroblok prostuje prąd. Możliwe że nie do końca dale prąd stały. Najlepiej wymontuj elektroblok i podjedź z nim doelektronika, bądź jakiś znający się na rzeczy forumowiczów z okolicy rzuci na niego okiem. Napisz jeszcze co to jest " pompka nawiewu lodówki" bo nie bardzo kumam.


Kurcze nie postawiłem przecinka i wyszła głupota. Sorry.
Oczywiście chodzi o zasilanie lodówki 12V i wentylatora nawiewu/wentylacji jako dwóch oddzielnych odbiorników. Tylko teraz się zastanowiłem, że wentylacja jest na 230V.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mmf 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: HYMER CAMP 57
Nazwa załogi: M13
Dołączył: 22 Paź 2016
Piwa: 2/11
Skąd: Wleń
Wysłany: 2017-04-16, 20:58   

Witam serdecznie Kolegów - początkujący....
Mam też ten san problem, zamontowałem oświetlenie i mruga :(
zastanawiam się teraz co zrobić? Kupno energobloku? Wymiana LA 110? Czy poprawa opraw (dodatkowy kondensator czy jakiś filtr?) Trzeba policzyć koszty :(
Ale o dziwo jedna kupna porawa na allegro świeci stabilnie, hmmmm......
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***