Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: gino
2017-05-08, 13:39
LT45 westfalia 1982
Autor Wiadomość
Marianusz 
trochę już popisał


Twój sprzęt: VW LT45 82r, Westfalia Florida 2,4TD 94'
Dołączył: 19 Lut 2017
Piwa: 1/1
Skąd: Świnoujście/Kraków
Wysłany: 2017-03-14, 18:46   

Tutaj jeszcze z cegłą

Zostawiłem tak jak mówiłeś Mr Sulki : d! Wyszło zabawnie.


Weekendzik się skończył i trzeba wracać do Krakowa.Nowe kuszetki PKP są gorzej przemyślane niż westfalia z 1982...
Wracając do mojego raportu:
Lodówka na 12v i na 230v chodzi. Chłopaki wyciągali w nocy piwka z lodówki bo były już za zimne. Swoją drogą niezły przymrozek wjechał.



Lewy palnik odpala ale słabiutki płomyczek.Prawy nie działa





Mam w planach wymontować oryginalny kranik i zamontować wyciągany krano-prysznic i wyciagać sobie słuchawkę na zewnątrz . Prysznic na zewnątrz to dla mnie nie problem i tak będe musiał wychodzić z pianki i płukać ją na zewnątrz samochód ma mniejszą styczność
Dokładnie coś takiego... ale przydałby się jakiś tańszy zamienik bo cena troszkę przesadzona...

link do kraniku




Kranik odetkany(nieźle się zapiekł) w środku znalazłem ćmę :D






lodówka na gaz i trumna nie działają. Mam nadzieje, że to wina zapchanej instalacji.
Jak następnym razem przyjadę to zacznę wszystko rozkręcać i czyścić czyli będę musiał wykrecić też trumnę. Słyszałem , że ona jest przymocowana specjalnym klejem do jakieś temperatury...


Panel grzewczy najpiew włożyłem do szafy



Dwie piękne pełnie w camperku z niezłym przymrozkiem.

na drugi dzień troszkę inne ustawienie wraz z barierą cieplną z materacyków





oryginalny stolik jest trochę za duży, planuje mniejszy zamiennik a większy będę chował (pod siedzenie wiekszej kanapy. będzie wystawał 10cm ale na szerokość się zmieści jak wyciągne zawias :) )


od wewnętrznej strony kieszonki w kanapie znalazłem resztki materiału (sven??)






szafa od środka w trakcie suszenia...




roletka przemyta



przed suszeniem:



Po suszeniu:



płyta przy drzwiach troche się powyginała od lat i wilgoci. Od środka wata mineralna, musiałem odkręcić by sprawdzić. Sucha, sucha jak pieprz.




Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bosski 
początkujący forumowicz

Dołączył: 14 Mar 2017
Skąd: Sosnowiec
  Wysłany: 2017-03-14, 20:09   

piękny camperek ziomekczku
życzę powodzenia w urządzaniu i wielu wspaniałych podróży :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marianusz 
trochę już popisał


Twój sprzęt: VW LT45 82r, Westfalia Florida 2,4TD 94'
Dołączył: 19 Lut 2017
Piwa: 1/1
Skąd: Świnoujście/Kraków
Wysłany: 2017-03-15, 12:18   

Z racji, że był problem z miniaturkami wrzucam jeszcze raz zdjęcia pomieszczenia przeznaczonego na zabudowę łazienki.






Zastanawiam się czy wymontuje element "lazienkowy" bez większej jego destrukcji... ktoś ma doświadczenie w tej kwestii?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LTon Tom 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: VW LT 28 2,0 1982 Reimo
Nazwa załogi: LTonowie
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Wrz 2014
Piwa: 9/6
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 2017-03-15, 20:26   

A co jest z nią nie tak ? ( podłoga się ugina ? )
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marianusz 
trochę już popisał


Twój sprzęt: VW LT45 82r, Westfalia Florida 2,4TD 94'
Dołączył: 19 Lut 2017
Piwa: 1/1
Skąd: Świnoujście/Kraków
Wysłany: 2017-03-15, 23:53   

Kusi mnie raczej zobaczenie rudej. Chciałbym też potraktować już całego podkładem i wyizolować sobie również kabine łazienkową by nie ciągneło . Noce na północnym zachodzie polski nie rozpieszczają ;) .
W łazience jest kilka ubić zrobionych jakby deskami, które poprzedni właściciel(mam taką nadzieje) :wyszczerzony: magazynował tam jako spanie rozkładane na szynie, którą sam sobie dobudował na 109 wkrętach. Gość duży, deski wielkie i ciężkie ... Poszły leżakować do piwnicy :) . Szyna może się przydać to ciekawe rozwiązanie ale celowałbym w jakieś lżejszą aluminiową konstrukcję na jakiś pasach. Przydałoby się jakieś relatywne tanie rozwiązanie ... :idea

Ps. Czy ktoś jest w stanie usunąć moje posty gdzie nie wyświetlają się zdjęcia? Co to za forum , na którym nie mogę usunąć swojego własnego postu :aniolek
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mrsulki 
weteran
w średnim wieku


Twój sprzęt: Knaus BoxStar Street 600
Nazwa załogi: SULAKI
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Gru 2007
Piwa: 44/22
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-03-16, 06:26   

Marianusz napisał/a:
Co to za forum , na którym nie mogę usunąć swojego własnego postu

Dobra to koncepcja ze względu na to że zdarzało się że dyskusja była na kilka stron w o jakimś temacie po czym autor usuwał swojego posta i dla kogoś czytającego później kilka stron lania wody bez sensu.
_________________
Radek
Ignavis semper feriae sunt...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LTon Tom 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: VW LT 28 2,0 1982 Reimo
Nazwa załogi: LTonowie
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Wrz 2014
Piwa: 9/6
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 2017-03-16, 16:39   

Ze zdjęć wynika ,że ktoś wyciął całą tylną ścianę łazienki i dlatego wilgoć pokrzywiła panele na drzwiach itd. Jeśli nie ma dziur w podłodze "na wylot" to wpsikał bym tam jakiś antyrust wiążący np. BRUNOX i tyle . A brakującą ścianę odtworzyć , jeśli chcesz pruć całą kabinę to czeka Cię sporo zabawy. (nawet całkiem sporo)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marianusz 
trochę już popisał


Twój sprzęt: VW LT45 82r, Westfalia Florida 2,4TD 94'
Dołączył: 19 Lut 2017
Piwa: 1/1
Skąd: Świnoujście/Kraków
Wysłany: 2017-03-16, 18:53   

To nie musi być wina tego Lton Tom. W tych rejonach mamy wilgotność na poziomie 90% zimą... Tak samo jest z bocznymi drzwiami przesuwanymi, też troszkę "odeszły".Zresztą łazienka wyglada jakby ktoś wymontował z niej wszystkie elementy i dopiero wtedy ją odrestaurował :) . Próbuje dojść do tego czy ta zabudowa jest oryginalnie z tego samochodu , ponieważ http://www.westfalialt.info podpowiada mi, że kolorystyka tej zabudowy z zielonymi sofkami weszła dopiero od 88r... a samochód przecież z 82... hmmm :?:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
michał-z
zaawansowany


Twój sprzęt: LT westfalia
Dołączył: 19 Kwi 2015
Piwa: 23/7
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-03-16, 19:09   

Katalog Westfalii swoją drogą, a co z przednimi reflektorami? W '82 takich chyba jeszcze nie było.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marianusz 
trochę już popisał


Twój sprzęt: VW LT45 82r, Westfalia Florida 2,4TD 94'
Dołączył: 19 Lut 2017
Piwa: 1/1
Skąd: Świnoujście/Kraków
Wysłany: 2017-03-16, 20:13   


Pod lewym kolanem kierowcy :) . Wyglada na to ,że wymienili cały przedni element z innego samochodu. Tylnie reflektory też inne.

Kolejna sprawa to, to że z dwóch stron od szoferki widać, że była tu wcześniej jakaś szyna.



Zastanawiam się dlaczego nadkole jest pomarańczowe i co miał na myśli artysta malując tym czarnym specyfikiem w okół nadkola? ^.-
Pachnie mi to fuszerką. W dodatku znalazłem wetknięty za nadkole przejechany czarną farbą nóż plastikowy, więc ktoś się nawet nie pofatygował by go z tamtąd zabrać


Z tego co wiem , to poprzedni właściciel(Alex) kupił go od gościa z Poznania. Tamten gość sprowadził go z niemiec od jakiegoś dziadka. Gość miał warsztat więc zrobił w nim blacharkę. Sprzedał go z silnikiem benzynowym , który nie pozwalał na jazde więcej niż 60km/h, zdechlaczek. Alex ledwo dojechał nim do Przemka w Gniewkowa , który skupuje ltki i wymienił silnik na 2.4D, przekładnie na szybszą z karetki górskiej. Więc teraz na zegary przekłamują i zaniżają prędkość o 10km/h :) .
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LTon Tom 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: VW LT 28 2,0 1982 Reimo
Nazwa załogi: LTonowie
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Wrz 2014
Piwa: 9/6
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 2017-03-16, 21:24   

Czytając z tabliczki znamionowej oraz papierowej , Twój LT wyjechał z fabryki w kolorze L90D jak na foto. z silnikiem 2,4 D oraz skrzynią 5 biegową ,rocznik też się zgadza a zabudowę mogła robić jakaś firma ( a było ich wtedy kilka ) Na Westfalię nie wygląda. Pomarańczowe nadkole o niczym nie świadczy , po tylu latach mogły być robione różne naprawy :blacharskie ,konserwacja ,lakier itp.

Glasurit-VW-Page04.jpg
Plik ściągnięto 33 raz(y) 238,71 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marianusz 
trochę już popisał


Twój sprzęt: VW LT45 82r, Westfalia Florida 2,4TD 94'
Dołączył: 19 Lut 2017
Piwa: 1/1
Skąd: Świnoujście/Kraków
  Wysłany: 2017-03-18, 12:39   

Ja byłem przekonany, że to Westfalia... Dla mnie wykończenie jest prawie identyczne http://www.westfalialt.in..._sven_hedi.html ale specem nie jestem :)


Kupiłem sobie solarka, używkę z racji, że budżet ograniczony 175W. Chcę kupić drugi taki sam. Razem bedzie 350W. ustawić je wzdłuż dachu obok siebie. (bedzie 160x160 około)Zastanawiam się również jaki regulator do nich kupić i ile aku wstawić do zabudowy bo 7x 225AH to chyba delikatna przesada :wyszczerzony: . Mam ich 11 :) .



Wciąż nie mam bagażnika dachowego i nie wiem jak ten problem rozwiązać bo nigdzie nie ma takich wysokich. Rozważam zakupienie jakiegoś krótszego i dospawania nóżek...Wiem co chcę i wzoruje się na tym :http://texasvanagons.com/...0-4x4/#bwg8/934

Dokładnie taki bagażnik z orurowaniem byłby idealny (filtr powietrza przymocowany to orurowania bez dodatkowego wiercenia w karoserii, szyna boczna na deske surfingową(2,7m) bez dodatkowego ingerowania w dach, na bagażniku dachowym box z dodatkowymi deskami, zapas i solary. Jakby ktoś miał jakieś pomysły lub natknął się na linki do okazyjnych ofert to serdecznie proszę o podesłanie :) .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
michał-z
zaawansowany


Twój sprzęt: LT westfalia
Dołączył: 19 Kwi 2015
Piwa: 23/7
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-03-18, 13:03   

Cytat:
(filtr powietrza przymocowany to orurowania


Po co ci snorkel? Masz zamiar go topić? LT ma na tyle wysoko wlot powietrza, że przy normalnej jeździe nie ma możliwości zassania syfu. Ja nawet przez moment o nim nie pomyślałem, choć czasem brodzę dość głęboko.
No chyba że ma "wyglądać". No to będzie. ;)

A bagażnik zaprojektuj jaki tylko chcesz, kup materiał i daj do pospawania jakiemuś sprytnemu Panu, co to ma wyobraźnie i spawarki się nie boi. ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marianusz 
trochę już popisał


Twój sprzęt: VW LT45 82r, Westfalia Florida 2,4TD 94'
Dołączył: 19 Lut 2017
Piwa: 1/1
Skąd: Świnoujście/Kraków
Wysłany: 2017-03-18, 13:21   

Mamy szkółkę kitesurfingu na Dhakhli(Sahara zachodnia). Planuje strzelić tam tripa no i zastanawiam się czy się nie zagrzeje... Do Nissana Patrola musieliśmy dużo wody lać, a LT'czek chłodzony powietrzem a powietrze nisko przy asfalcie na saharze... gorącee + piasek niesiony z wiatrem :) ... Po co ma się meczyć dodatkowo... z kanałów wentylacyjnych powinnienem tanim kosztem zmajstrować coś takiego. Uważasz , że taniej wyjdzie taki custom bagażniczek :) ? W takim razie będę musiał wybrać się na Złom. Zastanawiam się jakich materiałów najlepiej użyć (stalka?) + pomalowałbym sobie go na koniec na test tą matową chropowatą farbą , która nazywa się jak dinozaur... wyleciała mi nazwa z głowy :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
michał-z
zaawansowany


Twój sprzęt: LT westfalia
Dołączył: 19 Kwi 2015
Piwa: 23/7
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-03-18, 13:40   

Cytat:
chłodzony powietrzem



????? :wyszczerzony:

Pomijając to, to wlot powietrza jest na wysokości przednich reflektorów, wiec ten metr (w przypadku końcówki snorkla na wysokości górnej krawędzi szyby) nie ma żadnego znaczenia jeśli chodzi o temperaturę zasysanego powietrza. ;)

A bagażnik nie wiem czy taniej wyjdzie. To będzie zależało od wyżej wspomnianego "Pana" i stopnia zażyłości w jakim z Nim pozostajesz ;)

"Moj", Pan Włodek wziął za bagażnik 150 zł z materiałem :) Ale mój stopień zażyłości z nim jest duży, bo kiedyś udało mi się Mu uratować zdrowie ;)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***