Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiedeń kemping
Autor Wiadomość
vincent 
zaawansowany


Twój sprzęt: Carthago
Dołączył: 03 Kwi 2010
Piwa: 6/12
Skąd: Strzelce Opolskie
Wysłany: 2011-07-31, 22:22   Re: Wiedeń kemping

andi at napisał/a:

obok mnie masz parking za1 dzien 4,50-1 tydzien 13e i obok masz metro 1 plater, wyspe no i mnie N48133581 -E16241705
klosterneuburg to N48183866 -E16193757-www.campingklosterneuburg.at


andi at, dzięki twoim poradom na forum trafiłem na parking niedaleko tego campingu klosterneuburg, miejsce bezpłatne - przynajmniej w weekend :) a tak w ogóle to dzięki za telefon (na skype) mimo że nie udało nam się pogadać (nie mogłem odebrać a później ty już nie odbierałeś). Byłem tam 17.07, trafiłem najpierw na camping ale chcieli chyba 26E więc poszukałem czegoś tańszego :) no i znaleźliśmy 300m dalej o 26E tańsze :) (zaznaczam że staliśmy tylko na noc). Miejsce bardzo spokojne i ciche (fot.), następnego dnia pojechaliśmy do dzielnicy Nussdorf i tam zaparkowałem na cały dzień (też za free) na ulicy Heiligenstadter Strasse mapka z tamtąd tramwajem lini D do przystanku Aussage i tam przesiadka do tramwaju D w kier Sudstadt.
p.s.
Jak bym wiedział że do Ciebie tak blisko to pewnie byśmy się spotkali :) , może następnym razem, pozdrawiam.

DSC08130.jpg
Plik ściągnięto 12721 raz(y) 155,65 KB

DSC08131.jpg
Plik ściągnięto 12721 raz(y) 121,33 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2011-08-06, 10:07   

[quote="vincent"]Jak bym wiedział że do Ciebie tak blisko to pewnie byśmy się spotkali , może następnym razem, pozdrawiam[/quote
dzieki za pozdrowienia a na skype jeste osiagalny codziennie (szukam camperka do siebie)]
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jary70 
stary wyga


Twój sprzęt: Fiat Ducato 2.3 JTD Max SAMORÓBKA
Nazwa załogi: DOJARKA
Dołączył: 19 Lis 2009
Piwa: 18/13
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2011-09-04, 15:13   

"Zwiedzajac Wiedeń korzystałem z bezpłatnego,dużego, pustego i pięknie ocienionego parkingu przy parku Laaer Berg ulica Filmteichstrasse.Bezpośrednio przy nim jest przystanek autobusu jadącego do centrum. Bilet kupujesz u kierowcy. W nocy cicho i bezpiecznie, bo parking jest też miejscem postoju autobusu komunikacji miejskiej. Na końcu parkingu mila restauracja.
48.152087,16.400548"

Tadek planuje skorzystać z twojego namiaru tylko będę w piątek i sobota, czy nie będzie tam gwarno, parking znajduje się przy parku i czy nie pogonią mnie z tamtąd, zamierzam być dwa dni? :-/
_________________
Zawsze w stronę słońca :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jary70 
stary wyga


Twój sprzęt: Fiat Ducato 2.3 JTD Max SAMORÓBKA
Nazwa załogi: DOJARKA
Dołączył: 19 Lis 2009
Piwa: 18/13
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2011-09-25, 12:06   

Właśnie wróciliśmy z urlopu "tadek" dzięki za Filmteichstrasse w parku znajduje się też mini zoo i inne atrakcje dla dzieci. Autobusem jeździlismy na Reumannplatz 2,2E i metrem do centum 1,8 E i to cały koszt pobytu. Byliśmy tam dwa dni. Na placu stałymi lokatorami były dwa dzikie króliki :spoko
Standardowego zwiedzania zabytków polecam targ Naschmart na Mariahilfestrase w sobotę. Super jedzonko z całego świata świeże i tanie, targowisko ze wszystkim i super klimacik - miejsce bardzo popularne wśród turystów i Wiedeńczyków.
_________________
Zawsze w stronę słońca :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gucio 
początkujący forumowicz

Dołączył: 04 Maj 2012
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2012-06-14, 20:00   

Witam.
Jadę do Wiednia i bedę nocował na campingu Wiena West.Zarezerwowałem bungalow.Czy ktoś ma jakieś info odnośnie tego campingu?
Za wszystkie odpowiedzi dziękuję.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2012-06-14, 23:25   

gucio napisał/a:
Witam.
Jadę do Wiednia i bedę nocował na campingu Wiena West.Zarezerwowałem bungalow.Czy ktoś ma jakieś info odnośnie tego campingu?
Za wszystkie odpowiedzi dziękuję.


tyle co sie orientuje to sa to male pomiezczenia
wejscie i jakis stolik,dalej to czesc sypialna
po prawej i lewej stronie lozka pietrowe i to wszystko
jak pamietam to wychodzilo to 40e za pomieszczenie (4 osoby)
sanitariaty ok
troche daleko do centrum
jak co to pytaj na skype andiat1
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rysiol 
stary wyga


Twój sprzęt: frankia mercedes MB100 1989 rok
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Wrz 2008
Piwa: 74/26
Skąd: Lubartów
Wysłany: 2012-10-17, 12:48   

Szukając na forum informacji o tym co warto zobaczyć w Wiedniu trochę się zdziwiłem tym co znalazłem, lub raczej tym, czego nie znalazłem. Wiedeń, ponieważ taki bliski i położony na trasie wielu wyjazdów w kierunku ciepłego południa jest zapewne tak dobrze znany, że już nikomu nie chce się o nim pisać. Proponuję więc kilka zagadek z Wiednia.

Na środku placu Freyung (Ziemia azylu) wznosi się fontanna dzieło Ludwiga Schwanthalera. Fontanna ta to cztery posągi reprezentujące cztery wielkie rzeki cesarstwa: Pad, Łaba, Dunaj i Wisła, które otaczają piąty posąg: alegoryczną postać Austrii.
Który z posągów uosabia Wisłę, czyja postać posłużyła jako modelka do figury Austrii, jaka anegdota związana jest z wykonaniem tej fontanny? Może jeszcze pytanie uzupełniające skąd pochodzi nazwa placu "Ziemia azylu"?

DSC09775 (Small).JPG
Plik ściągnięto 11005 raz(y) 60,09 KB

DSC09786.JPG
Plik ściągnięto 11005 raz(y) 69,89 KB

DSC09787.JPG
Plik ściągnięto 11005 raz(y) 68,02 KB

DSC09788.JPG
Plik ściągnięto 11005 raz(y) 66,98 KB

DSC09789.JPG
Plik ściągnięto 11005 raz(y) 65,08 KB

DSC09791.JPG
Plik ściągnięto 11005 raz(y) 61,33 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rysiol 
stary wyga


Twój sprzęt: frankia mercedes MB100 1989 rok
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Wrz 2008
Piwa: 74/26
Skąd: Lubartów
Wysłany: 2012-11-08, 08:56   

Nie wiem czy to brak zainteresowania, czy zagadka była za trudna, spróbuje jednak jeszcze trochę pociągnąć temat. Zainteresowały mnie polskie elementy w Wiedniu i stąd pytanie o rzeźbę uosabiającą Wisłę. W stolicy cesarstwa można znaleźć jeszcze inne polskie akcenty, więc jeszcze kilka pytań. z których wiedeńskich kościołów pochodzą te zdjęcia?

DSC00126.JPG
Plik ściągnięto 10819 raz(y) 50,94 KB

DSC09822.JPG
Plik ściągnięto 137 raz(y) 91,44 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rysiol 
stary wyga


Twój sprzęt: frankia mercedes MB100 1989 rok
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Wrz 2008
Piwa: 74/26
Skąd: Lubartów
Wysłany: 2012-11-08, 09:00   

W którym miejscu Wiednia można zasiąść na krześle przeznaczonym dla Polaka pośród innych obywateli Europy?

DSC09808.JPG
Plik ściągnięto 10811 raz(y) 66,08 KB

DSC09809.JPG
Plik ściągnięto 139 raz(y) 105,43 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ryszard.S 
zaawansowany


Twój sprzęt: Citroen Hymer
Dołączył: 11 Lut 2008
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-19, 17:20   

Tak , bardzo przyjemnie jest spotykać po drodze polskie akcenty.
Dobrze , że o nich piszesz.
Namęczyłem się by ustalić co Wisła trzyma w ręku.
Niech będzie to podpowiedzią dla innych.
Szukajmy dalej.
Pozdrawiam
Ryszard
_________________
Bez przyjaciół życie byłoby smutne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bartosz_b 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Hobby Optima Deluxe 70HQ
Dołączył: 11 Lip 2012
Skąd: Bielsko - Biała
Wysłany: 2014-12-09, 14:40   

Widzę że w temacie Wiednia przestój jakiś :) Może nie teraz ale jakoś na wiosnę chciałbym wyrwać się na weekend właśnie do Wiednia, dlatego też mam pytanie, jak na dzień dzisiejszy wygląda kemping Wien West i jak jest skomunikowany z centrum? Jakieś metro, tramwaj w pobliżu? Z góry dzięki za wskazówki i info
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Dana 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Reimo VW
Nazwa załogi: Koty
Dołączyła: 04 Sty 2015
Skąd: Poznan, Jarosławiec
Wysłany: 2015-01-23, 15:55   

tadek napisał/a:
Zwiedzajac Wiedeń korzystałem z bezpłatnego,dużego, pustego i pięknie ocienionego parkingu przy parku Laaer Berg ulica Filmteichstrasse.Bezpośrednio przy nim jest przystanek autobusu jadącego do centrum. Bilet kupujesz u kierowcy. W nocy cicho i bezpiecznie, bo parking jest też miejscem postoju autobusu komunikacji miejskiej. Na końcu parkingu mila restauracja.
48.152087,16.400548


witam
Dzieki na info.Mysle ze tez skorzystam bo chce tez zwiedzic Wieden
Pozdrawiam
Dana
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
TEC6600 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Dethleffs Magic Edition
Dołączył: 30 Cze 2008
Piwa: 1/1
Skąd: Świdnica
Wysłany: 2015-03-26, 08:24   Camping w Wiedniu

Witajcie
A ja zawsze jak jadę na południe przez Wiedeń to zatrzymuje się na kempingu Neue Donau
http://www.campingwien.at/nd/en/lage.asp
Kemping jest położony "tuż" przy autostradzie A23 czyli prowadzącej z Mikulova na południe (Graz, Klagenfurt). "Tuż" nie oznacza , że "przy". Bardzo łatwo trafić , jest oznaczenie na znakach autostradowych. Na kempingu zupełnie nie słychać autostrady. Kemping jest bardzo podstawowy, niemniej jednak spełniający wszystkie potrzeby strudzonych drogą. Toalety i natryski bardzo czyste, regularnie sprzątane, parcele wystarczające, zaopatrzenie spożywcze - wystarczające.
100m poniżej kempingu znajduje się stacja paliw Shell na której można dokupić "resztę" , ze świeżo wypiekanym pieczywem włącznie. Ok. 250 m od kempingu przy samym Dunaju znajduje się stacja metra , którym to w ciągu kilku chwil można dojechać do centrum Wiednia.
Reasumując kemping świetnie pełni rolę bezpiecznego miejsca postojowego dla tych , których droga na południe Europy już zmęczyła lub dla tych co to chcą sobie w kilka dni pozwiedzać Wiedeń. O ile się nie mylę to na kempingu nie można dłużej przebywać niż tydzień.
Pozdrawiam

1.jpg
Plik ściągnięto 58 raz(y) 220,6 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mwservice 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Ducato
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2012
Piwa: 7/10
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-03-26, 12:02   

Czy oprócz opłaty za kampera, liczą także za każdą osobę? W szczycie sezonu dla kampera i załogi 2+2 wychodzi 15+2x7,5+2x5 = 40EUR i to bez prądu...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
TEC6600 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Dethleffs Magic Edition
Dołączył: 30 Cze 2008
Piwa: 1/1
Skąd: Świdnica
Wysłany: 2015-03-26, 12:29   

Tak, liczą. Jak i na każdym innym kempingu w Europie. Prąd jak najbardziej jest na każdej parceli płatny 4 euro/dzień.
No cóż....40 euro może i dużo, zawsze można popytać w hotelach w Wiedniu :wyszczerzony:
Byle incydent ze złodziejami na niestrzeżonym parkingu w Wiedniu czy innej tego typu aglomeracji nakazuje nie oszczędzać na dobrodziejstwach cywilizacji.
Ale co kto lubi.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***