Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ducato 1.9 bez turbiny transfogarska
Autor Wiadomość
grzegorz_wol 
weteran

Twój sprzęt: Knaus 595 '98
Nazwa załogi: powolniaki
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2015
Piwa: 79/64
Skąd: Piła
Wysłany: 2017-03-29, 12:06   

"Hej
Mój kamperek ma 65KM 1,9D bez wspomagania
Trasę transfogarską przejeżdżaliśmy od południa i od północy bez wiekszych problemów
Troche gorzej było na grossglockner hochalpenstrasse... :wyszczerzony:
Tam większość pokonaliśmy na pierwszym biegu i z włączonym dodatkowym wentylatorem / początek sierpnia / /który mam zamontowany na tego typu okazje / ale też bez problemu ...
Jednak dobra rada zwłaszcza do tej drugiej trasy .... dobre sprzęgło to podstawa
Jak staniesz pod górę nawet na jakimś miejscu widokowym a nie będzie ono płaskie to problemy z ruszeniem murowane... / na półsprzęgle / w Rumunii tego nie było
:spoko "

Wygooglałem odpowiedź - żródło: Camperteam , organizacja wyjazdów, góry na drodze

:haha:

:spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skwarek 
weteran


Twój sprzęt: Trigano Carioca
Nazwa załogi: Ania i Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Piwa: 243/87
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2017-03-29, 12:29   

Kręte podjazdy i tak pokonuje się na małych prędkościach bo ciasno i niewiele na nich widać. Często nawet turbina nie zdąży się wkręcić a jechać trzeba. Gorzej na długich podjazdach te niestety z musu są powolne. Ale dziadziusie dają radę. :spoko

Żwawe dziadziusie..jpg
Plik ściągnięto 15 raz(y) 59,21 KB

_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
valdes 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Fiat Ducato/Hymer-Eriba 2.8iDtd
Dołączył: 30 Mar 2016
Piwa: 15/11
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-03-29, 12:55   

To mnie ostatnimi wypowiedziami pocieszyliscie :-) a już po mału wątpiłem ... Zrobię ten dodatkowy włącznik wentylatora i pojadę , a co!
_________________
https://onnnn.flog.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gardamm
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: FIAT Talento 1991 GRANDUCA 49
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Maj 2011
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2017-03-29, 13:00   Re: Ducato 1.9 bez turbiny transfogarska

valdes napisał/a:
Witam,

Czy ktoś z Was jechał może podobnym sprzętem trasą transfogaraską lub transalpiną? albo chociaż wąwozem Bicaz? Jest zamysł, żeby w tym roku zamiast objazdówki Czech zrobić Rumunię ale chciałbym przejechać jedną z tych tras i nie wiem czy nie jest to przypadkiem porywanie się z motyką na słońce ;)
Termin wyjazdu druga połowa lipca. Auto jak w tytule Ducato z zabudową euramobil z silnikiem 1.9 bez turbiny czyli 70KM - da radę? , bo z tego co opisujecie są strome podjazdy i wąsko miejscami

pozdrówka


Spokojnie temperatura w górach nie jest bardzo wysoka nawet gdy upały na dole. Dasz radę, z przerwami na robienie zdjęć i na podziwianie widoków ( jak wskazówka pójdzie na ok 100 stopni ) a potem to juz z góry :spoko
Jednego roku w sierpniu nie puścili mnie na trasę bo ZAPADA ( myślałem że droga się zapadła .... a to śnieg po rumuńsku
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
cebek 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: vw t4 multivan
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Piwa: 5/5
Skąd: kowary
Wysłany: 2017-03-29, 13:17   

valdes napisał/a:
To mnie ostatnimi wypowiedziami pocieszyliscie :-) a już po mału wątpiłem ... Zrobię ten dodatkowy włącznik wentylatora i pojadę , a co!

Tak zrób. Powoli ale z uporem do celu. A celem jest droga :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
valdes 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Fiat Ducato/Hymer-Eriba 2.8iDtd
Dołączył: 30 Mar 2016
Piwa: 15/11
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-03-29, 13:19   

BIORCA napisał/a:
bond napisał/a:
w Rumuni na normalnych drogach można napotkać więcej zakrętów i gorszych podjazdów niż na transfogarskiej


..Zjazd na północ jest bardziej widowiskowy bo trasę masz przed sobą a nie za plecami , krócej , stromiej.
. :spoko


Ja planowałem wstępnie wjazd od strony Campulung później Domnesti, Curtea de Arges, Corbeni, Cartisoara i do Sybin - to łagodniejszy przejazd ale mniej widowiskowy, tak?

A co do tego dodatkowego wentylatora, to uścislając ma być dodatkowy włącznik czy dodatkowy, drugi wentylator?
_________________
https://onnnn.flog.pl/
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
valdes 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Fiat Ducato/Hymer-Eriba 2.8iDtd
Dołączył: 30 Mar 2016
Piwa: 15/11
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-03-29, 13:45   

Skwarek napisał/a:
Kręte podjazdy i tak pokonuje się na małych prędkościach bo ciasno i niewiele na nich widać. Często nawet turbina nie zdąży się wkręcić a jechać trzeba. Gorzej na długich podjazdach te niestety z musu są powolne. Ale dziadziusie dają radę. :spoko


A czy mi się wydaje czy na półce przed pasażerem masz dodatkową półkę/adapter do m.in. napoi? Szukałem czegoś takiego wszędzie i znalazłem tylko do ducato 2 a tam chyba inny układ jest deski... Na razie mam z allegro takie uchwyty do napoi, ale wkurzają mnie
_________________
https://onnnn.flog.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bryzby 
stary wyga

Twój sprzęt: Fiat Ducato Granduca 2,8 JTD
Nazwa załogi: bryzby
Dołączył: 30 Gru 2012
Piwa: 5/6
Skąd: Tuchola
Wysłany: 2017-03-29, 13:49   

Nie martw się o ciasne zakręty, ja jechałem kamperem o dł. 7,13 m -bez problemu. Tak jak pisał ktoś wcześniej, sprawdź hamulce i sprzęgło to przy odpowiedniej technice jazdy będziesz się śmiał ze strachów jakie Ci niektórzy próbują zrobić. :spoko
_________________
Brygida i Zbyszek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
valdes 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Fiat Ducato/Hymer-Eriba 2.8iDtd
Dołączył: 30 Mar 2016
Piwa: 15/11
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-03-29, 14:03   

bryzby napisał/a:
Nie martw się o ciasne zakręty, ja jechałem kamperem o dł. 7,13 m -bez problemu. Tak jak pisał ktoś wcześniej, sprawdź hamulce i sprzęgło to przy odpowiedniej technice jazdy będziesz się śmiał ze strachów jakie Ci niektórzy próbują zrobić. :spoko


Nowicjuszem nie jestem, jechałem do Chorwacji bocznymi drogami przez Boboszów i małe wioski w Czechach, wąskimi drogami i też ze wzniesieniami konkretnymi, nie mówiąc o samej Chorwacji gdzie też hęhami się przemieszczałem więc luz
_________________
https://onnnn.flog.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bryzby 
stary wyga

Twój sprzęt: Fiat Ducato Granduca 2,8 JTD
Nazwa załogi: bryzby
Dołączył: 30 Gru 2012
Piwa: 5/6
Skąd: Tuchola
Wysłany: 2017-03-29, 14:38   

valdes napisał/a:
więc luz

I o to chodzi. :spoko :bigok
_________________
Brygida i Zbyszek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yahoda 
weteran


Twój sprzęt: HYMERMOBIL 522 FORD
Nazwa załogi: brave sir Robin
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Paź 2015
Piwa: 71/62
Skąd: Starogard Gd.
Wysłany: 2017-03-29, 14:53   

JaWa napisał/a:
valdes napisał/a:
Ducato z zabudową euramobil z silnikiem 1.9 bez turbiny czyli 70KM - da radę?

Na wstecznym kto wie ?


Zdarzyło mi się w Rumunii, właśnie na wstecznym, podjeżdżać pod jakąś jaskinię. Najpierw jakieś 10 km po kamieniach, a na końcu ten podjazd - nie mogłem odpuścić. Z tym, że jechałem Astrą jedynką zapakowaną pod sufit, a na tym podjeździe mijała mnie kolumna Niemców w terenówkach na sterydach - Ci to dopiero miny mieli, jak nas tam ujrzeli.

Transfogaraską i Bicaz przejeżdżałem kilkukrotnie, co prawda osobówką, ale kamperki też tam widziałem, a nawet cycepy. A przy tunelu na szczycie spotkałem nawet duży autobus - tylko raz widziałem tam pojazd takich gabarytów. Oczywiście był na polskich numerach.
_________________
kamperki z lego: http://www.camperteam.pl/...hlight=lego+kam
nasze autko: http://www.camperteam.pl/...ight=hymermobil
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
valdes 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Fiat Ducato/Hymer-Eriba 2.8iDtd
Dołączył: 30 Mar 2016
Piwa: 15/11
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-03-29, 15:05   

yahoda napisał/a:
JaWa napisał/a:
valdes napisał/a:
Ducato z zabudową euramobil z silnikiem 1.9 bez turbiny czyli 70KM - da radę?

Na wstecznym kto wie ?


. A przy tunelu na szczycie spotkałem nawet duży autobus - tylko raz widziałem tam pojazd takich gabarytów. Oczywiście był na polskich numerach.


Tunel mieści auta o wysokości 3.1 metra? :-)
_________________
https://onnnn.flog.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
chemik 
weteran


Twój sprzęt: Ford zabudowa EuraMobil
Nazwa załogi: Ela i Wojtek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lis 2014
Piwa: 115/19
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2017-03-29, 15:42   

jak czytam niektóre posty, to dowiaduje się, że bez 140 KM to nie można jechać w góry! :lol:
Ni bój się, dojedzcież spokojnie, najwyżej gdzieś odpoczniesz, zrobisz fotkę, a to warto. Ja mam 2,5 D bez turbiny i przejechał Kretę, Pireneje, Alpy, Albanię, Atlas Wysoki ( Afryka), wjechałem na Etnę i inne - bez problmu. Z góry jazda tylko na niskim biegu, bez hamulców, bo spalisz.
Tunel na górze - 3,6 m,
Głowa do góry i do przodu! :spoko
_________________
Chemik
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skwarek 
weteran


Twój sprzęt: Trigano Carioca
Nazwa załogi: Ania i Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Piwa: 243/87
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2017-03-29, 16:08   

valdes napisał/a:
Skwarek napisał/a:
Kręte podjazdy i tak pokonuje się na małych prędkościach bo ciasno i niewiele na nich widać. Często nawet turbina nie zdąży się wkręcić a jechać trzeba. Gorzej na długich podjazdach te niestety z musu są powolne. Ale dziadziusie dają radę. :spoko


A czy mi się wydaje czy na półce przed pasażerem masz dodatkową półkę/adapter do m.in. napoi? Szukałem czegoś takiego wszędzie i znalazłem tylko do ducato 2 a tam chyba inny układ jest deski... Na razie mam z allegro takie uchwyty do napoi, ale wkurzają mnie


Tak jest coś takiego 2x do napoi i ma przegródki, no i też na kasety ale ale teraz służą do czegoś innego. Było już w aucie - poniemieckie. Pasuje tylko do ducato 1. Teraz trudno kupić.
:spoko

Nie w temacie, ale odpowiem do końca, znalazłem w katalogu z 2011r. Duni i Nachtman, popytaj.
Mój to ten oznaczony strzałkami.

Albo tu https://www.real.de/cockpits-und-armaturen/

Duni Nachtmann.jpg
Plik ściągnięto 24 raz(y) 69,89 KB

_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
valdes 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Fiat Ducato/Hymer-Eriba 2.8iDtd
Dołączył: 30 Mar 2016
Piwa: 15/11
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-03-29, 16:52   

No jak nie w temacie jak tak, przynajmniej w podtemacie, dzięki bardzo, przejrzę sobie z domu na kompie, bo tera na smartfonie jestem
_________________
https://onnnn.flog.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***