Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Lodówka 230V + przetwornica DC/AC
Autor Wiadomość
KACPERKI 2 
weteran
Dawniej nick: Agat ;-)


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: Palma na boku ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lut 2016
Piwa: 60/59
Skąd: z nad morza ;-)
Wysłany: 2017-04-18, 15:16   

Ja jeszcze poproszę o info przy jakim aku to hula, czy i jakiej mocy solar oraz jak z nockami itp czyli czy normalnie wytrzymuje do rana bez uszczerbku dla działania innych urządzeń. ?
_________________
Po prostu od dawna lubię Mercedesy... ;-) osobowe i takie... z "Palmą na boku" ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lutek 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Hymermobile B584
Nazwa załogi: piortek&ulek camp
Dołączył: 30 Cze 2010
Otrzymał 9 piw(a)
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2017-04-18, 15:26   lodówka domowa

Przetwornica KEMOT URZ3160-70 ,akumulator 100Ah ,natomiast solar 130W.
W ciągu dnia i podczas jazdy działa wszystko bez zarzutu, na noc wyłączamy lodówkę ,nieotwierana do rana nie rozmraża się do końca.
_________________
lutek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Lutek 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Hymermobile B584
Nazwa załogi: piortek&ulek camp
Dołączył: 30 Cze 2010
Otrzymał 9 piw(a)
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2017-04-18, 15:46   

Co do modelu lodówki to oprócz tego że jest to MANTA to dokładne dane spiszę dopiero jak pójdę do garażu do kampera.
_________________
lutek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2017-04-18, 15:53   

Na ostatnich targach w Poznaniu oglądałem lodówkę sprężarkową taką średniej wielkości, miała wbudowaną w siebie przetwornicę i pobierała tylko 50W mocy przy 12V. Dodatkowo jeszcze agregat miała elastycznie połączony z obudową i można było ustawić go tak żeby było wygodnie.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-04-18, 16:01   

To taki tylko wolny pomysł żeby bebechy od czegoś takiego
http://allegro.pl/nvox-lo...6077325493.html
zastosować do lodówki o normalnych klasycznym układzie i wymiarach kamperowych. ja mam zabudowaną Waeco CRX80 działa na 12V i bez problemu wyrabia się energetycznie nawet w pochmurne dni, solar doładowuje w mig ubytek energii w nocy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
staszko 
trochę już popisał


Twój sprzęt: MB 100 zrobiony
Dołączył: 08 Mar 2009
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2017-04-20, 23:44   

Ja zrobiłem tak http://www.camperteam.pl/...er=asc&start=15 dalej działa i jestem zadowolony.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-04-21, 07:40   

staszko napisał/a:
Ja zrobiłem tak http://www.camperteam.pl/...er=asc&start=15 dalej działa i jestem zadowolony.
. No właśnie dokładnie o to mi chodziło, jak jeszcze można tylko kompresor ze sterowaniem tylko podmienić to już bajka. Cena za przeróbkę wyszła narawdę niska w porównaniu do efektu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
staszko 
trochę już popisał


Twój sprzęt: MB 100 zrobiony
Dołączył: 08 Mar 2009
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2017-04-21, 12:06   

Jeszcze lepiej by było zamiast lodówki jako dawcy, użyć zamrażarki izolacja jest o niebo lepsza co będzie skutkowało większą oszczędnością prądu.Roboty trochę więcej : wymienić kompresor,wykorzystać istniejący skraplacz,założyć nowy parownik z filtrem i kapilarą,założyć termostat. Koszt- nowy kompresor ok.1000zł ,parownik ok 100zł,termostat kapilara i filtr ok 40zł, robocizna ok 300zł , dawca (zamrażarka)ok.200zł . I tak oto mamy lodówkę o świetnej izolacji, na 12V,i w rozsądnej cenie. :ok
Gdybym wpadł na to wcześniej (zamiast lodówki zamrażarka) to tak bym to zrobił.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-04-21, 13:26   

staszko napisał/a:
Jeszcze lepiej by było zamiast lodówki jako dawcy, użyć zamrażarki izolacja jest o niebo lepsza co będzie skutkowało większą oszczędnością prądu.Roboty trochę więcej : wymienić kompresor,wykorzystać istniejący skraplacz,założyć nowy parownik z filtrem i kapilarą,założyć termostat. Koszt- nowy kompresor ok.1000zł ,parownik ok 100zł,termostat kapilara i filtr ok 40zł, robocizna ok 300zł , dawca (zamrażarka)ok.200zł . I tak oto mamy lodówkę o świetnej izolacji, na 12V,i w rozsądnej cenie. :ok
Gdybym wpadł na to wcześniej (zamiast lodówki zamrażarka) to tak bym to zrobił.
. I tą drogą trzeba iść, 80l lodówka kompresor na 12V Waeco do kampera to koszt około 4000 pln. Jeśli za około 2000 pln można zbudować lodówkę kompresorową na 12V o większej pojemności i pewnej dowolności wymiarów to rewelacja. Po jednym sezonie używania WAECO na 12V stwierdzam że chyba ciężko znaleść rizwiązanie wygodniejsze i mniej energochłonne
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
staszko 
trochę już popisał


Twój sprzęt: MB 100 zrobiony
Dołączył: 08 Mar 2009
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2017-04-22, 11:57   

Jeszcze prościej -zamrażarka http://allegro.pl/zamraza...6770276381.html (zgodność czynnika chłodzącego) wymieniamy kompresor i dokładamy termostat elektroniczny https://telmal.com/pl/p/Termostat-W1225-20C-do-100C-na-12V-NTC/3594 i gitara :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-04-23, 08:18   

staszko napisał/a:
Jeszcze prościej -zamrażarka http://allegro.pl/zamraza...6770276381.html (zgodność czynnika chłodzącego) wymieniamy kompresor i dokładamy termostat elektroniczny https://telmal.com/pl/p/Termostat-W1225-20C-do-100C-na-12V-NTC/3594 i gitara :ok


Czyli modernizacja tej zamrażarki wyszła by cenowo następująco?
zamrażarka 270 pln
kompresor nowy 1000 pln
termostat 55 pln
robota fachowca 300 pln
całość około 1625 pln :shock: super i mam świetną zamrażarkę zużywającą prawie nic energii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marcinPK 
zaawansowany
ARCA Integra, 2,0 LPG...


Twój sprzęt: Dethlefs Beduin 1999, Kamper Iveco DIY-2008,
Nazwa załogi: MarcinMariola+7niedorosłych+ czarna Kotka
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Mar 2016
Piwa: 19/4
Skąd: Prudnik
Wysłany: 2017-04-24, 11:28   

Jeśli ktoś sam nie potrafi... i potrzebuje, mogę wykonać wszelkie możliwe adaptacje lodówek, lodówko-zamrażarek, czy zamrażarek na napięcie 12V bez przetwornicy... więcej na priv, lub tel.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DigitalNomad 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Ducato L4H2 - minimalizm
Dołączył: 13 Lut 2017
Skąd: Bielawa
Wysłany: 2018-04-02, 09:55   

toscaner napisał/a:
Volt 1500/3000 ma jałowego 0,7A i też można ją wykorzystać.

A jak to spiąć tak żeby zbytnio nie rozładować aku?
W necie znalazłem takie info na temat tej przetwornicy:
Cytat:
Zabezpieczenie jest ustawione dość nisko, odłącza odbiorniki przy napięciu ok 9,6V
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DigitalNomad 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Ducato L4H2 - minimalizm
Dołączył: 13 Lut 2017
Skąd: Bielawa
Wysłany: 2018-04-02, 10:00   Re: Lodówka 230V + przetwornica DC/AC

xbartman napisał/a:
Ponieważ przetwornica ma dość duży pobór prądu jałowego (0,9A) postanowiłem podłączyć ja w taki sposób aby była załączana przez termostat lodówki, tylko wtedy kiedy jest zapotrzebowanie na prąd. Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

Bardzo ciekawi mnie w jaki sposób to spiąłeś. Podeślesz jakieś zdjęcia / schemat? :)

Cytat:

Wykombinowałem taki system kontrolujący lodówkę na bazie małego termostatu na 12V, który monitoruje lodówkę. W przypadku wzrostu temperatury powyżej wartości zadanej uruchomi układ odpowiedzialny za reset przetwornicy. Dodatkowo termostat ma wbudowany alarm, dla którego można ustawić kolejny próg gdyby restarty nie przyniosły rezultatu. Układ jest prosty, zbudowany z gotowych modułów elektronicznych a ich koszt to niewiele ponad 15$.

A jakby wpiąć układ, który co godzinę odłączy zasilanie do przetwornicy na 5-10s (reset?). Nie powinno to jakoś negatywnie wpłynąć na cokolwiek, a prostota takiego rozwiązania powala.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2018-04-02, 11:05   

DigitalNomad napisał/a:
ardzo ciekawi mnie w jaki sposób to spiąłeś. Podeślesz jakieś zdjęcia / schemat?

Przecież wyraźnie napisał:
xbartman napisał/a:
by była załączana przez termostat lodówki, tylko wtedy kiedy jest zapotrzebowanie na prąd.
Przetwornica jest podpięta ale wyłączona (pstryczek-elektryczek w przetwornicy) , dopiero termostat lodówki ją włącza (mostkując ten pstryczek) .
Wygląda że prąd to dla ciebie za twardy i nie za bardzo możesz go ugryźć , :szeroki_usmiech
Nie obraź się , ale może zleć komuś podpięcie tych kabelków , co byś nie zrobił sobie kuku .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***