Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Francja 2017 ....... jechać ?, nie jechać ? oto jest pytanie
Autor Wiadomość
darek 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: VW T3 Dehler
Dołączył: 03 Wrz 2008
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-03-31, 13:13   Francja 2017 ....... jechać ?, nie jechać ? oto jest pytanie

Witajcie, czy ktoś może wie jaka jest naprawdę sytuacja we Francji ?, Chodzi mi oczywiście bezpieczeństwo noclegów, zatrzymywania się, itd.
Pytam bo może ktoś ma info z pierwszej ręki. Wiem że media lubią wyolbrzymiać problemy, ale to co słyszy sie i czyta między innymi w necie itd nie brzmi zachęcająco.
Nie chce mi sie jechać na wakacje jak na wojnę, tym bardziej że z rodziną .......

Myslałem o pn Francji ( trochę katedr, trochę zamków , Mount Saint Michel, Paryż ) i później na południe az do Barcelony i Walencji.

Jeśli ktoś z was pamięta jakieś fajne kempingi , miejscówki itd również będę wdzięczny za wszelkie info. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kubryk1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit 2,3 D
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2012
Piwa: 40/8
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-03-31, 13:53   

Cóż... byłem we Francji kilka razy bez żadnych złych przygód. Aż do powrotu z Portugalii wiosną 2015. Na parkingu przydrożnym (nie przy autostradzie) wśród wielu samochodów zostaliśmy w nocy pięknie uśpieni a włamywacz pobuszował po autku. Na szczęście chyba go coś albo ktoś spłoszył bo poza bałaganem w środku kampera nic nie zginęło, no ale zamek w drzwiach od strony pasażera był do wymiany. To zdarzenie miało miejsce w okolicy Bordeaux.
Pomimo tej przygody uważam Francję za przyjazny nam (kamperowcom) kraj i mam zamiar znowu tam pojechać. Może tylko będę starał się stawać na stellplatzach a nie na przydrożnych parkingach.
_________________
andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2017-03-31, 14:17   

Kamperem ostatnio byliśmy w zeszłe wakacje, wcześniej wiele razy. Telewizja Kłamie. Francja jest krajem bardzo przyjaznym kamperowaniu. Praktycznie na każdym kroku znajdziesz kempingi czy kamperparki. W Paryżu widać środki ostrozności /ogrodzona Wież Eifla/ ale bez szaleństw. Mam przyjaciół Francuzów i absolutnie nie ma poczucia bycia na wojnie. Standardowe środki bezpieczęństwa wystarczają. Kamperów w sezonie miliony.
Paryż, kemping w Lasku Bulońskim trzeba wcześniej rezerwować. Na brzegu Śródziemnego mnóstwo kamperparków nad samym morzem np w okolicy Sete.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wędrowiec 
weteran


Twój sprzęt: burstner privilege t690
Nazwa załogi: Marzena i Przemek
Dołączył: 15 Maj 2011
Piwa: 122/29
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: 2017-03-31, 14:34   

W zeszłym roku byliśmy w Bretanii i Paryżu. Na stellplatzach czuliśmy się bezpieczniej niż w centrach polskich miast. Duża grupa kamperów daje poczucie bezpieczeństwa, a kilka słów z sąsiadem jest lepsze niż włączony alarm.
_________________
wędrowiec
Cztery stolice
www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=30300
Norwegia
www.camperteam.pl/forum/v...hlight=norwegia

www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=33834
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej_M 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Roller Team, Transit
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Paź 2009
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-31, 14:53   

Jakiś czas temu (ok. 2009 r.) część urlopu spędzaliśmy nad morzem na południu Francji, +/- na wysokości Nimes, Awinionu. Blisko morza i na wybrzeżu było b.dużo znaków z zakazem kamperowania (na znaku przekreślony kamper z alkową ;-). W miejscowościach nadmorskich na wjazdach bezpłatnych parkingów belki ograniczające wysokość. Kamperparki (np. w najbliższej miejscowości był jeden przy wjeździe) były zajęte na full, zwykle kilka kamperów (2-3) stało na poboczu obok wjazdu na kamperpark. Tak ogólnie było bardzo sympatycznie, w pobliżu atrakcji turystycznych wydzielone części parkingów dla kamperów (np. zamki nad Loarą), w miejscowościach odsuniętych od morza znaki informujące o punktach serwisowych (zwykle zorganizowanych obok punktów informacji turystycznej), ale nad samym morzem widać było tendencję do "spychania" kamperów na kempingi.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jb 
stary wyga


Twój sprzęt: Globe - Traveller Active Z
Dołączył: 18 Sty 2016
Piwa: 128/20
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2017-03-31, 16:37   

Właściwie co roku od wielu wielu lat jestem we Francji, co prawda kamperem pojadę w tym roku pierwszy raz dotychczas jeździłem z namiotem z noclegiem na kempingach, raczej w górach niż nad morzem. Dziwię się skąd masz takie informacje ? Z jakich źródeł korzystasz? Ja nigdy nie znalazłem się w sytuacji, którą traktowałbym jako zagrożenie. Jedź śmiało.
_________________
jb
https://www.znamiotemikamperem.pl/
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 210/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2017-03-31, 17:10   

Cytat:
Francja 2017 ....... jechać ?, nie jechać ? oto jest pytanie


na to pytanie można różnie odpowiedzieć. ale pewne jest jedno - jak masz tam zajechać i ze strachu sobie urlop zruinować, to pepiej zostań w kraju,,, jak czujesz się w PL bezpieczniejszy?
,,,ale jak masz pecha to i tam cię może spotkać nieszczęście.

Moje doświadczenia z FR, są wieloletnie i zawsze jak najbardziej pozytywne. a jestem tam conajmniej dwa razy w roku i to w różnych rejonach tego pięknego kraju,
Jeszcze mnie tam nic przykrego nie spotkalo.
Naturalnie zdrowy rozsądek nakazuje by być ostroónym i czujnym jako turysta!- by cię inni turysci nie obcykali :mrgreen:

Francuza nie masz powodu się bać, to jest przyjazny bezkonfliktowy naród...co do wiadomości z medii i netu nie należy ich traktować na 100% za wiarygodne lub prawdziwe,,, :spoko
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darek 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: VW T3 Dehler
Dołączył: 03 Wrz 2008
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-03-31, 18:48   

izola napisał/a:
Cytat:
Francja 2017 ....... jechać ?, nie jechać ? oto jest pytanie


na to pytanie można różnie odpowiedzieć. ale pewne jest jedno - jak masz tam zajechać i ze strachu sobie urlop zruinować, to pepiej zostań w kraju,,, jak czujesz się w PL bezpieczniejszy?
,,,ale jak masz pecha to i tam cię może spotkać nieszczęście.

Moje doświadczenia z FR, są wieloletnie i zawsze jak najbardziej pozytywne. a jestem tam conajmniej dwa razy w roku i to w różnych rejonach tego pięknego kraju,
Jeszcze mnie tam nic przykrego nie spotkalo.
Naturalnie zdrowy rozsądek nakazuje by być ostroónym i czujnym jako turysta!- by cię inni turysci nie obcykali :mrgreen:

Francuza nie masz powodu się bać, to jest przyjazny bezkonfliktowy naród...co do wiadomości z medii i netu nie należy ich traktować na 100% za wiarygodne lub prawdziwe,,, :spoko


Spoko, jestem zaprawiony w bojach przetarłem juz różne szlaki i partyzantka mi niestraszna, ale wiesz , coraz gdzieś piszą , że a to biegał jakiś muslim w Luwrze i podrzynał ludziom, gardła, a to gdzieś ktoś strzelał... wiesz, jadę z dziećmi więc trochę inaczej na to wszystko patrzę , dlatego więc zależało mi na wieściach z pierwszej ręki, i to najlepiej z ostatniej chwili :) . wiem że decyzje muszę podjąc sam, i nikt tego za mnie nie zrobi. Z tego co piszecie jest bardzo OK i cieszy mnie to niezmiernie.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzlac 
Kombatant


Twój sprzęt: EBAC Traveler na Boxerze L3H2 2,2 120KM
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Paź 2011
Piwa: 98/5
Skąd: Gowarzewo k/Poznania
Wysłany: 2017-03-31, 19:06   

Andrzej_M napisał/a:
ale nad samym morzem widać było tendencję do "spychania" kamperów na kempingi.


Jadę w sierpniu do północnej Francji. Przejechałem po mapie Street View wzdłuż wybrzeża: przez Kraj Basków, Akwitanię, Bretanię i Normandię i znalazłem ponad 100 miejc postojowych
nad samym morzem bez barierek, zakazów i opłat. Jeśli nie wszystkie zdjęcia są aktualne to i tak potrzebuję tylko kilkanaście miejsc noclegowych. O "zagrożeniach" nawet nie myślę, wszak to urlop. Ale ma miejscu czujnym trzeba być - jak zawsze i wszędzie.
_________________
WYPRAWY NIE TYLKO WĘDKARSKIE
http://www.wilex.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wirefree 
stary wyga

Twój sprzęt: EuraMobil
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lis 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Skąd: internet
Wysłany: 2017-03-31, 19:38   

Co do francji sie nie wypowiem ale to co telewizornia opowiada o niemczech to bujdy na resorach. W niemczech jak chcesz dostac w morde to najlepiej isc na polska dyskoteke, pewnie we francji podobnie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZbigStan 
Kombatant


Twój sprzęt: Frankia I 65 SD
Nazwa załogi: Taborygenii, fani Frani.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Gru 2013
Piwa: 793/247
Skąd: Opole
Wysłany: 2017-03-31, 20:08   

W maju 2016 podróżowalismy po środkowej i południowej Francji. W wyszukiwaniu miejsc postojowych korzystałem z CAMPERCONTACT oraz FRANCE PASSION. Można tam znaleźć kilka tysięcy najczęściej bezpłatnych miejsc postojowych i z często bezpłatnym serwisem. Polecam France Passion oferujący bezpłatne miejsca z serwisem na farmach, w winnicach, pasiekach, itp. Można go zamówić przez internet, w ubiegłym. roku kosztował 29 Euro. W mojej opinii Francja, a szczególnie prowincja, jest bardzo przyjazna kamperowaniu i czułem się tam również bezpiecznie jak w Polsce.
_________________
Grecja 2019
Normandia 2019
Czechy 2019
Narty, Włochy 2020
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
brams 
Kombatant


Twój sprzęt: DajLaika Kreos 5010
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Mar 2010
Piwa: 170/170
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-03-31, 20:32   

wirefree napisał/a:
Co do francji sie nie wypowiem ale to co telewizornia opowiada o niemczech to bujdy na resorach. W niemczech jak chcesz dostac w morde to najlepiej isc na polska dyskoteke, pewnie we francji podobnie.


Ile tu mądrych treści toto wniosło do tematu o ewentualnej podróży do Francji.
Padam, padam. :ok

ps Darek - jedź.
_________________
www.wesolepodroze.pl
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2017-04-01, 05:34   

Oczywiście ,że jedź :bigok
Pomijając problem z pełnymi miejscami na kamperparkach ;choć zawsze udało się jakoś gdzieś na nich przycupnąć to jak najbardziej polecam :ok
Choć ,rzeczywiście rok temu niewiele brakowało ........planowaliśmy Niceę.......na szczęście dla nas nie zdążyliśmy :-/ dojechać przed pamiętnym wieczorem :aniolek
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stanek 
weteran


Twój sprzęt: HYMER Exis-i 562
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Piwa: 205/47
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-01, 07:21   

Kamperem we Francji byliśmy dwa razy. Pierwszy raz jakieś 13 lat temu. Nic złego nam się wtedy nie przydarzyło. Staliśmy głownie na dziko. Nawet w Paryżu staliśmy 3 noce w lasku Bulońskim na dziko i był spokój, ale teraz to myślę, że mieliśmy więcej szczęścia niż rozumu :) Na wybrzeżu Atlantyku można było zatrzymać się bez najmniejszych problemów. Natomiast jeśli chodzi o Lazurowe Wybrzeże to dla mnie masakra. Mimo, że byliśmy we wrześniu to ciężko było znaleźć jakieś rozsądne miejscówki. Drugi raz byliśmy przejazdem w zeszłe wakacje. Żadnych problemów ani oznak stanu zagrożenia. No może poza wzmożonymi kontrolami na granicy. Dużo kamperparków do wyboru również darmowych, ale na Lazurowym dalej tak samo. Nawet ciężko było gdzieś przycupnąć w drodze na pół godziny, żeby się przekąpać.
_________________
Pozdrawiam
Stanek
https://www.dzienpodniu.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/117
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2017-04-01, 08:10   

wirefree napisał/a:
Co do francji sie nie wypowiem ale to co telewizornia opowiada o niemczech to bujdy na resorach. W niemczech jak chcesz dostac w morde to najlepiej isc na polska dyskoteke, pewnie we francji podobnie.
takich głupot dawno nie czytałem :haha:
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***