Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Francja 2017 ....... jechać ?, nie jechać ? oto jest pytanie
Autor Wiadomość
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2017-04-01, 09:27   

mischka napisał/a:
wirefree napisał/a:
Co do francji sie nie wypowiem ale to co telewizornia opowiada o niemczech to bujdy na resorach. W niemczech jak chcesz dostac w morde to najlepiej isc na polska dyskoteke, pewnie we francji podobnie.
takich głupot dawno nie czytałem :haha:


A na dyskoteki chodzisz :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2017-04-02, 10:08   

Koledze wirefree bardziej chyba chodziło o wiarę w internetowo-telewizyjną propagandę. Na tym forum jeden z kolegów napisał, że ze względu na islamistów do Francji nie pojedzie. A Francja cały czas ma znacznie niższy wskaźnik przestępczości niż Polska. Szczególnie morderstw.
A z tym, że jesteśmy narodem dosyć agresywnym to też się zgadzam. W Europie widać znacznie mniej sympatycznych panów w dresach zawsze gotowych zapytać "masz jakiś problem?"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wirefree 
stary wyga

Twój sprzęt: EuraMobil
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lis 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Skąd: internet
Wysłany: 2017-04-02, 10:27   

mischka napisał/a:
wirefree napisał/a:
Co do francji sie nie wypowiem ale to co telewizornia opowiada o niemczech to bujdy na resorach. W niemczech jak chcesz dostac w morde to najlepiej isc na polska dyskoteke, pewnie we francji podobnie.
takich głupot dawno nie czytałem :haha:


Tzn ze mało jeszcze widziałeś w życiu. To co robi polska propaganda to jest jakaś masakra piła mechaniczna, wracam do polski to podstawowe pytanie czy się nie boje ulicami chodzić w Niemczech bo islamiści muzułmanie mordują gwałca kradna itp. W tym kraju nigdy sie nic chyba nie zmieni jak mam 47 lat to zawsze telewizja kłamała. Dzieki temu społeczeństwo ma wypaczony obraz rzeczywistośi. A ta bajka o uśpionej rodzinie w kamperze gazem to już jest Legenda opowiadana z drobnymi modyfikacjami.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie

Wysłany: 2017-04-02, 11:39   

Wirefree .............

Mam porównanie z ok. 60 krajów całego świata ; wszystkich kontynentów .
Zapewniam Cię ..........są kraje gdzie zerżnąłbyś się w spodnie prędzej niż myślisz :mrgreen:
Nie narzekaj ............ :chytry
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2017-04-16, 18:10   Re: Francja 2017 ....... jechać ?, nie jechać ? oto jest pyt

darek napisał/a:
Witajcie, czy ktoś może wie jaka jest naprawdę sytuacja we Francji ?, Chodzi mi oczywiście bezpieczeństwo noclegów, zatrzymywania się, itd.
Pytam bo może ktoś ma info z pierwszej ręki. Wiem że media lubią wyolbrzymiać problemy, ale to co słyszy sie i czyta między innymi w necie itd nie brzmi zachęcająco.
Nie chce mi sie jechać na wakacje jak na wojnę, tym bardziej że z rodziną .......

Myslałem o pn Francji ( trochę katedr, trochę zamków , Mount Saint Michel, Paryż ) i później na południe az do Barcelony i Walencji.

Jeśli ktoś z was pamięta jakieś fajne kempingi , miejscówki itd również będę wdzięczny za wszelkie info. :)


Byłem we Francji dwa razy - dwa lata temu i w zeszłym roku. Czuliśmy się bezpiecznie. Jeździliśmy omijając duże miasta, nocowaliśmy na kempingach też na wiejskich terenach. Tam jest po prostu ciszej. W planie mieliśmy zwiedzić Strasburg, ale zamach w Nicei nas skutecznie zniechęcił do poruszania się w dużym mieście.
W tym roku również będziemy we Francji i również poza dużymi aglomeracjami. Nas interesują drogi drugiej kategorii i małe malownicze miasteczka :)
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eMKa 
Kombatant


Twój sprzęt: Ducato 2,3 09 CAMPERIA
Nazwa załogi: eMKa
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 22 Sty 2010
Piwa: 296/156
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2017-04-16, 20:36   

W 2016 byliśmy miesiąc we Francji - Normandia, Bretanią, zamki nad Loarą, dalej przez Futuroscope, Bordeaux, Carcassonne, Millau, trochę wybrzeża, wąwóz Verdon - koniecznie !!!
Prawdziwa bajka. Noclegi praktycznie darmowe dzięki All Motorhome Parcimgs (aplicacja Europa prof.39,99 zł/rok)
Mam świadka, wiarygodnego :)
Zmieniłem opinie na temat Francji na pozytywną +
POLECAM Francje
_________________
Gosia & Krzysiek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-04-17, 10:01   

My we Francji przez 2 poprzednie lata . Dla nas najprzyjemniejszy kraj dla kamperowania. Strasburg też warto. W zamachach ginie rocznie n-ty mniej ludzi niz na drogach. To może z jazdy zrezygnować? :diabelski_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darek 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: VW T3 Dehler
Dołączył: 03 Wrz 2008
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-04-18, 12:52   

Decyzja powzięta - jedziemy. musze tylko ogarnąć jakieś fajne miejscówki, poczytać posty, pobrać nauki ...... :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Adampio 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: L300 Dethleffs Globetrotter '85+MulitvanT4
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Wrz 2008
Piwa: 3/7
Skąd: DC
Wysłany: 2017-04-18, 13:17   

Czy ktoś z bywalców mógłby porównać uciążliwość tamtejszych nachodźców z cyganami we wschodniej Słowacji?

I drugie pytanie: czy na głębokiej francuskiej prowincji idzie się dogadać w języku Lengłydż?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ivul
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Baltica 745
Dołączył: 16 Gru 2015
Wysłany: 2017-04-18, 13:46   

Z Francji narazie zwiedziłem tylko Paryż, ale teściowie mnie przekonali do zwiedzenia południa.
Polecieli do Paryża a później poruszali się pociągami. Miejscówki super.
Jeśli mówicie że można tanio nocować to może w przyszłym roku się tam wybiorę. Na ten rok plan już jest :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-04-18, 18:05   

Uchodźców nie spotkaliśmy , natomiast na głębokiej prowincji jak nie zna się francuskiego ,to najlepiej rozmawiać po polsku. :diabelski_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jb 
stary wyga


Twój sprzęt: Globe - Traveller Active Z
Dołączył: 18 Sty 2016
Piwa: 128/21
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2017-04-18, 19:26   

Prawie miesiąc pobytu w wielu miejscach i żadnego uchodźcy. Angielski to w informacji turystycznej i recepcji kempingu, ale i to nie zawsze, trzeba mieć szczęście.
_________________
jb
https://www.znamiotemikamperem.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eMKa 
Kombatant


Twój sprzęt: Ducato 2,3 09 CAMPERIA
Nazwa załogi: eMKa
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 22 Sty 2010
Piwa: 296/156
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2017-04-21, 22:29   

darek napisał/a:
musze tylko ogarnąć jakieś fajne miejscówki


Szkoda pary

Jak Ci szkoda 40 zł na aplikacje to jest okrojona za darmo :)
A poza tym są znaki prowadzące gdzie nam nie wolno i wolno
FRANCJA to jeden z przyjaźniejszych krajów do camperowania
_________________
Gosia & Krzysiek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
orys 
stary wyga


Twój sprzęt: Baza już jest ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2017
Piwa: 58/13
Skąd: Glasgow
Wysłany: 2017-04-21, 23:48   

darek napisał/a:
coraz gdzieś piszą , że a to biegał jakiś muslim w Luwrze i podrzynał ludziom, gardła, a to gdzieś ktoś strzelał...


No wiesz, przecież jakby pisali "w dniu dzisiejszym, jak w ciągu znakomitej większości dni w tym roku, w dziesiatkach tysiącach turystycznych atrakcji w czterdziestu krajach Europy chmary znudzonych turystów oglądały zakurzone obrazy", to kto by to czytał? :-)

Obserwacje kolegi powyżej że po ryju najłatwiej dostać w polskiej dyskotece może są napisane żartem, ale mniej więcej tak to wyglada.

A co do polskich mediów: powiem tylko tyle: jakiś czas temu bardzo ubawiłem się znalezioną w jakiejś polskiej prawicowej gazetce informacją, że dzielnica, w której mieści się firma w której podówczas pracowałem wspólnie z moją drugą połówką jest jedną z tych słynnych "no go zone", strefą szariatu, do ktorych nawet policja się boi zapuszczać. Moja dziewczyna dalej tam pracuje, chodzi sobie spacerkiem, sama albo z koleżanką... I tyle są warte te sensacje z polskich mediów.
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Sisar 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Przyczepa
Dołączył: 02 Kwi 2012
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-04-29, 22:13   

Mnie we Francji na kempingach denerwuje tłok, ścisk i wszechobecne barierki jak dla szympansów...wszystko ogrodzone żebyś nie wlazł czasami od innej strony niż ci każą. Nie znalazłem kempingu w którym nie ma barierek, takiego bardziej naturalnego jak właściwie większość w Grecji.... Fakt, że byłem we Francji "tylko" 3 razy w sumie na ok. 8 czy 9 kempingach dużych i małych i wszystkie miały być takie och i ach, prawie, że dzikie, ale na miejscu okazywały się pełną, zorganizowaną, opłotowaną, zatłoczoną komercją... :( Teraz już jeżdżę tylko do Grecji bo tylko tam można sobie stanąć praktycznie gdzie chcę bez dłuższego szukania i kręcenia z przyczepą po uliczkach i wśród barierek.... Norwegia jak dla mnie za zimna... :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***