Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ducato 1987, 2.5d, skrzynia, zablokowany wsteczny
Autor Wiadomość
lepciak 
weteran

Twój sprzęt: FIAT Ducato 2,5TD Burstner
Nazwa załogi: lepciaki
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Piwa: 61/39
Skąd: Gdańsk-Oliwa
Wysłany: 2017-04-11, 18:42   

serwan napisał/a:
odebrałem. dojechałem nawet..! ale teraz, mimo że (przynajmniej na razie :) ) działa i piątka i wsteczny, ze zmiana 4->5i muszę pół sekundy poczekać; przy szybkiej zmianie mi delikatnie zgrzytnie; przejmować się czy już uznać ze ten typ tak ma?
pozdrawiam
serwan

Czeka Ciebie wymiana synchronizatora 5-go biegu. W moim aucie mechanik "przy okazji" wymienił podejrzane synchronizatory 4-go i 5-go biegu i teraz mam spokój. Cena jednego około 100 zł. Możesz piątkę włączać z między-gazem. Dawniej tak się jeździło kiedy biegi w skrzyniach nie były jeszcze zsynchronizowane.
_________________
lepciak
''A najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy przeważnie nic nie mają do powiedzenia''
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
HENRYCZEK 
weteran

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Lis 2011
Piwa: 81/131
Skąd: Południe
Wysłany: 2017-04-11, 20:10   

Między gaz to raczej przy redukcji w dół,w górę powinno wystarczyć podwójne wysprzęglanie,(problem serwan ma przy zmianie z 4 na 5 )chyba że się mylę,,bo to daaawwwnoo bylo :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
serwan 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato 280, 1987, 2.5D, Burstner
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Lip 2015
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-11, 21:35   

lepciak napisał/a:
serwan napisał/a:
odebrałem. dojechałem nawet..! ale teraz, mimo że (przynajmniej na razie :) ) działa i piątka i wsteczny, ze zmiana 4->5i muszę pół sekundy poczekać; przy szybkiej zmianie mi delikatnie zgrzytnie; przejmować się czy już uznać ze ten typ tak ma?
pozdrawiam
serwan

Czeka Ciebie wymiana synchronizatora 5-go biegu. W moim aucie mechanik "przy okazji" wymienił podejrzane synchronizatory 4-go i 5-go biegu i teraz mam spokój. Cena jednego około 100 zł. Możesz piątkę włączać z między-gazem. Dawniej tak się jeździło kiedy biegi w skrzyniach nie były jeszcze zsynchronizowane.

no ponoć niekoniecznie; jak pisałem, skrzynia jest ~200km po remoncie, stad nie chciałbym żeby się okazało że synchronizatory trzeba jeszcze raz wymieniać lub że w ogóle nie były wymieniane; mechanik wspomniał że na zacinający się wsteczny coś zdystansował grubszą podkładką, i zalecił jakiś czas pojeździć mimo tego że 5-tka potrafi zgrzytnąć; jak już będzie wiadomo czy piatka niedomaga na stałe i czy też może jeszcze coś się pojawi - mam się zjawić.. zobaczymy :)

pozdrawiam
serwan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
s0ny 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Ducato I Concorde
Dołączył: 08 Wrz 2016
Piwa: 1/3
Skąd: Szamotuły
Wysłany: 2017-08-20, 16:02   

Gewehr napisał/a:
Wyskoczyły kulki V biegu. Częsty przypadek tych skrzyń. Brak jest możliwości sprawdzenia wychyłu wodzików. Wystarczyło że wodzik klepnął kilka razy mocniej o ogranicznik w deklu i skończył się bezpieczny zapas. Trzeba wtedy wiercić dekiel, aby zregenerować zderzak wodzika V biegu. Po prostu zbieg okoliczności i tyle.


Witam
Czy te kulki kupuje się nowe i czy do naprawy trzeba wyciągać skrzynię? Jaki jest koszt takiej naprawy ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
1506edi 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato 2.5D z 85r.HEKU 580
Nazwa załogi: Anna-Edward
Dołączył: 03 Gru 2010
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Siemianowice Śl.
Wysłany: 2017-08-20, 17:15   

A tak przy tym temacie jeden kolega pisał że będzie składał takową skrzynię pare fotek i mały opis by się przydał w razie potrzeby ,zobaczymy co i jak może się przydać,temat będzie wracał póki dziadki się nie wykruszą-pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kecz 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: fiat dukato 1,9 weinsberg 91
Nazwa załogi: grześki
Dołączył: 14 Gru 2010
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: poznan
Wysłany: 2017-08-21, 16:21   

witam gdy wymieniamy kulki, :spoko serwis oferuje najczesciej 10szt, warto wymienić sprężynki czesto po wypadnięciu kulki deformują sie koszt to około 35zł
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kecz 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: fiat dukato 1,9 weinsberg 91
Nazwa załogi: grześki
Dołączył: 14 Gru 2010
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: poznan
Wysłany: 2017-08-21, 16:30   

nie potrzeba wyjmować całej skrzyni, rozłączyć biegi i łapę z prawej strony, gdy opuści się jest miejsce na wyciągnięcie kapy 5biegu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
s0ny 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Ducato I Concorde
Dołączył: 08 Wrz 2016
Piwa: 1/3
Skąd: Szamotuły
Wysłany: 2017-08-21, 21:38   

kecz napisał/a:
witam gdy wymieniamy kulki, :spoko serwis oferuje najczesciej 10szt, warto wymienić sprężynki czesto po wypadnięciu kulki deformują sie koszt to około 35zł


A gdzie mogę kupić te kulki i sprężynki ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kecz 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: fiat dukato 1,9 weinsberg 91
Nazwa załogi: grześki
Dołączył: 14 Gru 2010
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: poznan
Wysłany: 2017-08-22, 14:42   

to nie reklama ja kupiłem w serwisie fiata wieruszowska trzeba podać vin typ silnika. ps.zagubiłem nr. telefonu do kol.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
s0ny 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Ducato I Concorde
Dołączył: 08 Wrz 2016
Piwa: 1/3
Skąd: Szamotuły
Wysłany: 2017-08-24, 21:34   

Czy kulki do przesuwki do ducato I są takie same jak w Ducato II bo tylko takie znalazłem ? A może zna ktoś numer części dla tych kulek i sprężynek
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mcfly 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Dethleffs Ducato 2002
Nazwa załogi: papa mobile
Dołączył: 17 Lis 2016
Piwa: 3/2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-08-29, 14:09   

Czy możecie dać namiary na jakiegoś skrzyniarza który podejmie się naprawy w ducato z 92r. Najchętniej z Warszawy lub okolic. Przy okazji jaki numer modelu ma taka skrzynia? Spisałem z niej parę numerów ale nie wiem który określa model. Ducato 2.5 D
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
erikson 
stary wyga
Przyjaciel Billa W

Twój sprzęt: MB T1 ARNOLD,85r. N126E
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Piwa: 11/1
Skąd: warszawa
Wysłany: 2017-08-29, 14:22   

katalog części,jak by ktoś potrzebował http://eper.fiatklubpolsk...P&MAKE=F&SBMK=T ,wybieramy fiat profesjonalny- gorny prawy róg,a potem klikamy na -wybierz katalog- spare parts
_________________
Poloniści nie poprawiajcie mnie,ja i tak się nie nauczę,dysleksja.
Ostatnio zmieniony przez erikson 2017-08-29, 21:03, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kuba L. 
stary wyga


Twój sprzęt: Dethleffs Nomad 490BLF/Audi A4 Allroad
Nazwa załogi: 2kubusie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Piwa: 19/42
Skąd: WPI
Wysłany: 2017-08-29, 20:52   

Już kilka razy podawałem namiar na ten warsztat w Warszawie, gościu ma pojęcie o tych skrzyniach, nigdy nie było żadnego problemu u niego z częściami, naprawa trwała 1 dzień,

Perfect Service Mechanika Pojazdowa Warszawa

Ulica: Króla Kazimierza 16A
04-854, Warszawa, Polska
województwo mazowieckie
tel/ 22 615 75 70
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Misie Rysie 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Adria Compact SPX
Nazwa załogi: Misie-Rysie
Dołączył: 10 Paź 2011
Piwa: 3/1
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2018-10-03, 11:02   

Witam przeczytałam z zainteresowaniem informację o naprawach skrzyni biegów-zdecydowanie nie polecam tego warsztatu na Króla Kazimierza w Warszawie .Naszą skrzynię od kampera woziliśmy 2 razy/nie wspomnę już o niepotrzebnym wkładaniu i wyjmowaniu skrzyni/FACET SPARTOLIŁ ROBOTĘ i sam się przyznał,że nie wie co robi żle zważywszy na to ,że zajmuje się tym od 25 lat to takie wyznanie jest dla mnie dziwne.Za 3 razem zmieniliśmy warsztat i pojechaliśmy do fachowca polecanego przez naszego mechanika/dlaczego nie zapytałam go wcześniej?/i to był strzał w dziesiątkę.Zostały wstawione nowe oryginalne części,sprowadzane z zagranicy i skrzynia działa jak trzeba.Koszt usługi był 2 razy niższy .Warsztat znajduje sie w Pruszkowie na ul.Zimnej i to nie jest reklama!!!!!! żeby być sprawiedliwym -właściciel z Krola Kazimierz oddał nam pieniądze za zle wykonaną usługę.Pozdrawiam :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***