Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Antena nie lubi Hotbirda 13
Autor Wiadomość
Fordek 
stary wyga

Twój sprzęt: Eura Mobil PT 696 EB
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Cze 2014
Piwa: 12/5
Skąd: Wyszków
Wysłany: 2017-04-10, 19:01   

Chyba będę jednak oglądał po rosyjsku ; Odbiornik ma niby wszystko bo jest nowy ale trzeba i tak trzeba wgrać nowe oprogramowanie . Gorzej bo dla tego modelu jeszcze go na niemieckiej stronie brak do pobrania na pendrajwa. Francuzi niby informują jaki plik skopiować tylko nie widać gdzie go pobrać . Widzę ,że skończy się cała zabawa w serwisie gdzie antenę zakładano. Może coś poradzą .

Przechwytywanie.JPG
Plik ściągnięto 24 raz(y) 28,85 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kaimar 
weteran
kaimar


Twój sprzęt: MOBILVETTA LAIKA CARADO RT GiottiLine
Nazwa załogi: MTM Campery
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Piwa: 89/3
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2017-04-10, 20:20   

W sterownikach ALDEN SSC nic nie trzeba wgrywać. Wystarczy wejść w MENU i zmienić TRANSPONDER 1 na TRANSPONDER 2. Po tej zmianie antena poprawnie wyszukuje Hotbird. Sprawdzone.
_________________
www.camperymtm.pl
www.kamperownia.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Fordek 
stary wyga

Twój sprzęt: Eura Mobil PT 696 EB
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Cze 2014
Piwa: 12/5
Skąd: Wyszków
Wysłany: 2017-04-10, 21:16   

Kaimar teraz tego nie sprawdzę ale jutro rano pogrzebię mu w menu. Może się uda.

Stawiam piwo -chwilowo wirtualne ale jak się kiedyś spotkamy - to jak najbardziej realne.
Dzięki . :pifko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Edward 
zaawansowany


Twój sprzęt: C-line SUPERIOR z gwiazdką
Nazwa załogi: EDIR
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2009
Piwa: 23/6
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2017-04-10, 21:21   

W moim sterowniku alden ssc jest ustawiony na transponder 1, prubóje na różne sposoby ale nie mogę znaleźć opcji -transponder 2. Chyba jestem za cienki.
_________________
Najważniejsza jest dla mnie przyszłość, bo to tam zamierzam spędzić resztę mojego życia... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fordek 
stary wyga

Twój sprzęt: Eura Mobil PT 696 EB
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Cze 2014
Piwa: 12/5
Skąd: Wyszków
  Wysłany: 2017-04-10, 22:35   

No to cienka sprawa . Edku znasz niemiecki to ci łatwiej szukać w menu. Pewnie sobie nie dam rady .
Kaimar - czy mógłbym zajechać do Ciebie jutro wieczorem ? Z tym piwem ?
Ewentualnie w środę rano ? To gdzieś tam w Twojej okolicy zaczekam- przenocuję w kamperku ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/483
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2017-04-10, 22:38   

U mnie było tak…

W zeszłym sezonie, jeszcze kiedy podróżowaliśmy po Anglii moja roczna antena MegaSat
zaczęła robić dziwne, nazwijmy to „uniki”.
W weekendy z Hot Birda przestawiałem ją na Astrę na której odbierałem RTL aby oglądać F1.
Ale nie zawsze mi się to udawało. Kiedy znajdywała już satelitę i korygowała pozycję , miała tylko zatwierdzić i się zatrzymać a tu dzong w ułamku sekundy ponownie rozpoczynała procedurę wyszukiwania. Następnie po kilku krotnych próbach, informowała mnie, że nie można znależć satelity i całkowicie się składała.
Po jakimś czasie znalazłem jednak na nią sposób . Na wyświetlaczu dekodera w chwili kiedy odnajdowała sygnał z Astry, paski siły i poziomu sygnału zaczynały pokazywać ich wartości. Kiedy zbliżały się do maksymalnej , przerywałem zasilenie anteny i w ten sposób wymuszałem jej zatrzymanie. OK ! miałem Formułę.
Notabene z wyszukaniem i zatrzymaniem na Hot Birda nie miała i nie ma problemu.

Panie, no ale ooo co chodzi … ??

Chodzi o to, że na MotoShow 2017 w Poznaniu, czyli jeszcze wczoraj, poszedłem na stoisko do pewnej znanej Firmy z Krakowa u której właśnie po Targach 2015 w Poznaniu, zakupiłem ową antenę wraz z montażem.
Opowiedziałem w skrócie o co chodzi i jaki mam problem. Szef sprzedaży wysłuchał mnie a jakże i zapewnił, że po 18-stej przyśle do mnie serwisanta od anten a ten na pewno cuś pomoże.
O wyznaczonej godzinie w drzwi kampera… puk, puk, puk , otwieram a tu …4 chłopa. Oooo co jest ? A Panowie stwierdzili, że problem pokonają jeszcze szybciej, stąd ich taka „siła” przyszła .
Grzeczne, wesołe chłopaki nie powiem… no to dawajcie do środka.

Wyobrażcie sobie, włączyliśmy antenę na szukanie Astry a ta paskuda znalazła ją od razu i się zatrzymała. Powtórzyliśmy jeszcze raz. Znalazła i znów się zatrzymała. No i gdzie problem ? nie ma, wszystko OK. !
Głupio mi trochę było :oops: a żeby całkiem nie wyjść na dupka wystawiłem szybko na stół wszystko co miałem i mogłem, niestety..

W niedzielę rano o 7dmej uruchamiam antenę na Astrę i czekam (o 8smej GP Chin) no i dupa nie doczekałem się. Nie zatrzymała się ani razu :gwm Myślałem, że mnie…wiecie co. Wqurwiony odczytywałem bieżące info o wyścigu z komórki. Międzyczasie, wykonałem telefon do szefa , że problem się powtórzył, a ten obiecał, że zaraz po 10tej przyśle serwisanta ale już jednego.
I tak się stało. Chłopak popatrzył na mnie trochę tak dziwnie i uruchomił antenę. Ale tym razem wyszło na moje. Nie zatrzymała się ani razu. Stwierdził, że pozycjoner ma jednak jakąś wadę i musi mieć antenę u siebie na warsztacie , tu nic więcej nie pomoże. Najlepiej jakbym przyjechał kamperem z Kołobrzegu do Krakowa albo zdemontował ją i wysłał do nich pocztą. I na tym się skończyło.
Ronsia , ronsia i poszedł do pracy na stoisko.

Po chwili, gula mi wyrosła, czerwony jak burak, zacząłem zwijać się do wyjazdu do domu. Miałem już dość.

Ale to jeszcze nie koniec…. :)

Obok mnie stał bus Firmy Kampi.Pl z Lęborka . Handel, przyczepy nowe, używane, serwis itd. Zrobiłem im na odjazd jeszcze fotkę aby mieć namiary a na to nadszedł sam Szef KAMPI i zapytał …o co chodzi ?? Pytam jego czy zakładają i serwisują anteny.
Mówi, że tak …no ale o co chodzi ??
NO to mu powiedziałem, że to i tamto z moją ant… na to on, żebym nie odjeżdżał, żebym poczekał chwilę, zaraz przyśle swojego pracownika od anten.

Przyszedł młody, uruchomił antenę i poszła… ale nie zatrzymała się na Astrze. Powtórka, to samo. Zapytał czy mam kartę SD z aparatu. Miałem. Poprosił, wziął ją i poszedł do siebie na stoisko do komputera.
Przyszedł dosłownie za 8 minut Wsadził kartę do pozycjonera, zgrał zaktualizowane sterowniki dla anten Mega Sat i puścił na Astrę. Zatrzymała się „cholera” prawie natychmiast. Powtórka - to samo i jeszcze raz i jeszcze raz no i …no i chodzi jak Lalunia, na piątkę.

Uff qurwa, pomyślałem sobie, co to znaczy jednak fachowiec …

….Brawo !!!! FIRMA KAMPI – :bukiet: dziękuję :bukiet:

Po powrocie do do domu, natychmiast wykonałem próby . Na razie wszystko OK !

No i nareszcie Pann zadowolony :spoko
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-04-10, 23:00   

Czytając te perypetie i widząc czasem jak anteny kręcą się i kręcą potem flaczeją - czytaj opadają, bo chmurka lub krzaczek itd itp.
. Tych dla współczesnych ludzi świata, w którym zanikła umiejętność wbijania gwoździ, trzeba chyba unikać takich bez możliwości ręcznego nastawiania.

Czy takie są.?

Mam tego "budżetowca" Giocamper i to z wczesnego wypustu, chyba tylko w piwnicy, by mi nie złapała sygna) u.

Lekkie to, delikatne, tanie stosukowo, ale parę latek z jednym serwisowaniem u Kolegi Jarka śmiga.

Ostatecznie przecież czekając na nowy soft, wielkiej filozofii w ustawianiu nie ma o ile jest taka możliwość.
Dziwi mnie to, iż nieprzewidziano takiej opcji.
Toż przecież wielu nie ma automatów i sobie radzi.


Ps Pamiętam Endi jak zamawiałeśm na Targach tą nówkę i jak ją zachwalał sprzedawca.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Edward 
zaawansowany


Twój sprzęt: C-line SUPERIOR z gwiazdką
Nazwa załogi: EDIR
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2009
Piwa: 23/6
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2017-04-10, 23:30   

No tak Panowie, ale jeżdżę sobie już ładnych parę lat zaliczyłem trochę południowej Europy i nigdzie nie miałem problemów z odbiorem sygnału z hodbirda , a tu nagle masz , coś sobię zmienią a użytkownik niech sobie kombinuje . Całe szczęście że Kaimar zawsze jest pierwszy i chętnie dzieli się swoją wiedzą,a ja już klołem na czym świat stoi bo myślałem że to ci z tej lepszej części narodu zablokowali mi odbiór żebym nie mógł oglądać szkiełka.
_________________
Najważniejsza jest dla mnie przyszłość, bo to tam zamierzam spędzić resztę mojego życia... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kaimar 
weteran
kaimar


Twój sprzęt: MOBILVETTA LAIKA CARADO RT GiottiLine
Nazwa załogi: MTM Campery
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Piwa: 89/3
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2017-04-11, 09:22   

W przypadku starszych modeli sterownika SSC bez wyświetlacza, w kształcie półokręgu, sytuacja jest gorsza - urządzenie trzeba zdemontować i wysłać do producenta. Koszt przeprogramowania 39 euro plus koszty wysyłki. Można to zrobić przez nas.
_________________
www.camperymtm.pl
www.kamperownia.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jedrek49 
weteran
badz zawsze usmiechniety

Twój sprzęt: sprinter CDI 2,7 316
Nazwa załogi: jedrek49
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Piwa: 52/3
Skąd: Rzeszow
Wysłany: 2017-04-11, 10:32   

witam
pytanie do KAIMARA
ja mam podobna sytuacje ,antena szuka szuka i znajduje satelite ale sie nie zatrzymuje i szuka dalej
mam antene CAMOS CSA-230M,znalazlem nr 0408116
czy mozna cos z tym zrobic
sliczne dzieki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
kaimar 
weteran
kaimar


Twój sprzęt: MOBILVETTA LAIKA CARADO RT GiottiLine
Nazwa załogi: MTM Campery
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Piwa: 89/3
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2017-04-11, 12:57   

jedrek49 napisał/a:
,antena szuka szuka i znajduje satelite ale sie nie zatrzymuje i szuka dalej
mam antene CAMOS CSA-230M,

Nie pomogę. Montowałem kiedyś te anteny tylko że z logo VDO (były też z logo Megasat) i był to częsty objaw. Poprawienie kąta na konwerterze czasem pomagało. Serwis nie pomagał. Producent przysyłał nową elektronikę, Skończyło się zwrotem anten do producenta. Dostaję wysypki jak widzę taką antenę. :zastrzelic
_________________
www.camperymtm.pl
www.kamperownia.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jedrek49 
weteran
badz zawsze usmiechniety

Twój sprzęt: sprinter CDI 2,7 316
Nazwa załogi: jedrek49
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Piwa: 52/3
Skąd: Rzeszow
Wysłany: 2017-04-11, 14:01   

witam
slicznie dzieki za odpowiedz ,ja tez dostaje wysypki jak zaczynam szukac satelity,czasem mi sie uda zlapac ,kampera kupilem z antena na dachu

pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Edward 
zaawansowany


Twój sprzęt: C-line SUPERIOR z gwiazdką
Nazwa załogi: EDIR
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2009
Piwa: 23/6
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2017-04-12, 00:16   

KAIMAR, wielkie dzięki za udzielenie nam wskazówek jak przestroić to ustrojstwo żeby złapać sygnał z hodbirda. Przyszedł młody i zrobił to w kilkanaście sekund. Wszystko działa idealnie. Duże piwko a jak odwiedzisz Kotlinę Kłodzką to będzie dobra whisky.
_________________
Najważniejsza jest dla mnie przyszłość, bo to tam zamierzam spędzić resztę mojego życia... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stander 
zaawansowany

Twój sprzęt: LMC LIBERTY EXPLORER I 720 G
Nazwa załogi: STANDER
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Mar 2015
Otrzymał 24 piw(a)
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2017-04-12, 06:27   

Edward jaki masz sterownik SSC :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/483
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2017-04-12, 10:13   

Edward napisał/a:
Przyszedł młody i zrobił to w kilkanaście sekund. Wszystko działa idealnie.


No widzisz Edziu. To tylko Bronek się z nas śmieje, że już nam flaczeje. A to nieprawda. Wystarczyła mała korekta w sterownikach i ponownie staje na wezwanie.... :szeroki_usmiech

...a jaki obraz ? :spoko
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***