Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2009-10-05, 22:30
Kamera cofania
Autor Wiadomość
sławek w. 
stary wyga


Twój sprzęt: Fiat Ducato III
Nazwa załogi: Sławek W
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Piwa: 10/1
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-04-25, 23:06   

Mam pewien problem - mam zamontowana kamerę cofania a za monitor robi telewizorek Manta 7" (połączenie przewodowe), po załączeniu stacyjki monitor włącza się i jest ok, natomiast po uruchomieniu silnika przez monitor zaczynają "biegać" cienkie poziome paski z dołu do góry, po dodaniu gazu paski przesuwają się szybciej. Jaka może być tego przyczyna, czy może jest to związane ze zwiększonym napięciem podczas pracy silnika? :(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
piotr1 
Kombatant


Twój sprzęt: blaszak ducato w budowie
Nazwa załogi: ewaipiotr
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 17/18
Skąd: gdańsk i okolice
Wysłany: 2013-04-25, 23:20   

Wygląda to na zakłócenia może z alternatora jak ma to powiązanie z obrotami :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sławek w. 
stary wyga


Twój sprzęt: Fiat Ducato III
Nazwa załogi: Sławek W
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Piwa: 10/1
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-04-25, 23:27   

piotr1 napisał/a:
Wygląda to na zakłócenia może z alternatora jak ma to powiązanie z obrotami :spoko


Jaka może być na to rada? zamontować jakiś filtr (gdzie i jaki? jeśli w ogóle).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
inhalt 
zaawansowany


Twój sprzęt: znowu tylko namiot
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sie 2012
Piwa: 9/3
Skąd: Kaszuby
Wysłany: 2013-04-26, 00:37   

Ja bym zaczął od zasilania tego monitora nie z gniazda zapalniczki, ale bezpośrednio z akumulatora (oczywiście bezpieczniek po drodze). W drugim kroku przed samym telewizorkiem na drodze zasilania z aku dostawilbym prosty i tani filtr. Takie zabiegi często pomagają w przypadku zasilania radia CB zakłócanego np. przez pracę wtryskiwaczy w dieslu.
Gwarancji powodzenia nie ma, ale przeróbka łatwa i tania. Zaszkodzić nie może, a pomóc owszem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sławek w. 
stary wyga


Twój sprzęt: Fiat Ducato III
Nazwa załogi: Sławek W
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Piwa: 10/1
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-04-26, 21:25   

inhalt napisał/a:
Ja bym zaczął od zasilania tego monitora nie z gniazda zapalniczki, ale bezpośrednio z akumulatora (oczywiście bezpieczniek po drodze). W drugim kroku przed samym telewizorkiem na drodze zasilania z aku dostawilbym prosty i tani filtr. Takie zabiegi często pomagają w przypadku zasilania radia CB zakłócanego np. przez pracę wtryskiwaczy w dieslu.
Gwarancji powodzenia nie ma, ale przeróbka łatwa i tania. Zaszkodzić nie może, a pomóc owszem.


Dzięki, rozejrzę się za jakimś filtrem w sklepie elektronicznym i zmienię podłączenie kamery.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KFAJP 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Ford Transit Dueerre
Dołączył: 06 Kwi 2013
Skąd: Selby/Zlotoryja
Wysłany: 2013-04-27, 01:25   

Ja teraz przeszukuje caly kamper, aby znalezc najlpsze miejce na kable i jak najmniej wiercic otworow. Mysle ze uda mi sie puscic obok kanalow grzewczych, bo piecyk jest z tylu, a kanaly az do przodu ida.

Moze ktos poradzic czym montowac elementy zewnetrzne ( w tym przypadku kamera). Mianowicie - z zwnatrz mam plastikowe poszycie, puzniej oczywiscie styropien, a gdzieniegdzie konstrukcja drewniana (czyli belki) ale jak w nia trafic ? to juz tylko przypadek. Jezeli przewierce plastik i za nim bedzie tylko styropian, to wkret by musial byc dlugosci 60-70mm aby zlapac deske od srodka. Ma ktos jakies patenty na to ?

Dodatkowo sprawdzajac widok z kamerki, czyli najlepsze miejsce montazu, musial bym ja zamontowac na takim profilowanym wzgrubiniu biegnacym przez szerokosc tylnej sciany i jestem pewny, ze tam to nawet styropianu nie bedzie tylko pusta przestrzen ok 10mm

Porady co do montazu ? klej dwu-skladnikowy i bez wiercania ? (kamera w razie odklejenia bedzie wisiec na kablu, wiec sie nie zgubi tak latwo). A moze sa jakies kotwy tak jak do plyt gipsowych ?

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 120/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2013-04-27, 05:03   

możesz kleić, (może być butyl albo sikaflex) będzie trzymać,
- kleje dwuskladnikowe to raczej nie bo jak ew demontaż to co?
a jesli podstawa pod klej zbyt mała to dorób coś
ale nie przesadzaj z wielkością
ew zapodaj foto auta z tyłu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KFAJP 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Ford Transit Dueerre
Dołączył: 06 Kwi 2013
Skąd: Selby/Zlotoryja
Wysłany: 2013-04-29, 02:52   

papamila napisał/a:
...
a jesli podstawa pod klej zbyt mała to dorób coś
ale nie przesadzaj z wielkością
ew zapodaj foto auta z tyłu


Oto autko z tylu. Jak sprawdzalem miejsce z ktorego bede miec najlepsza widocznosc to jest zaraz nad swiatlem stop, czyli na tym wybrzuszeniu. Teraz tak sie zastanawiam czy czasem nie bede musial przaciemnic tego miejsca aby w kamerze sie swiatlo nie odbijalo.

Dodatkowo bede pewnie musial jakas podstawke zrobic, jezeli mam myslec o klejeniu kamerki, bo aktualna postawka jest malutka (kamera rowniez)

Pozdrawiam

tyl camp.jpg
Plik ściągnięto 4203 raz(y) 18,27 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KFAJP 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Ford Transit Dueerre
Dołączył: 06 Kwi 2013
Skąd: Selby/Zlotoryja
Wysłany: 2013-04-29, 03:42   

A teraz fotki z drogi jaka poprowadzilem kabelki:
1. Monitor w lusterku wstecznym (jak widac). Kabelek od monitora ma dlugosc okolo 40cm wiec zawinalem go wokol mocowania lusterka, aby miec dostep do wtyczki. Z tego miejsca przedluzka (z zestawu od monitora), idzie az do naroznika za kabina kierowcy.

Aby to zamontowac wystarczylo zdjac oslony krawedziowe, tak jak widac.

2. kabelek laczy sie na pionie sciany tylnej kabiny kierowcy, wiec zawinalem kabelek wokol wkretu, aby go odciazyc, i aby w czasie jazdy sie nie odczepil.

3. Pierwsze wiercenie wykonalem pod oslona krawedziowa wiec jest niewidoczne, a kabelek przechodzi do schowka pod siedzeniem. Z tego schowka idzie rura cieplego powietrza, wiec puscilem kabelek wzdluz tego (czyli mijajac po drodze stol i kolejne siedzenie, i dalej za lodowka, az do szafy).

4. W szafie spilowalem delikatnie naroznik dolnej polki i puscilem kabelek pionem, ze wzgledu na oslone ktora tam juz jest (oslania kabelki od oswietlenia).

5. Za powyzsza oslona wykonalem "odwiert" :-P aby przebic sie do tej "rynienki" nad lozkiem pietrowym. Kabelek w rynience puszczony az do tylnej sciany, i tam musze wykonac kolejne przewiercenie, aby znalezc sie w szafce w lazience. na samym srodeczku szafki przewiercenie sie juz na zewnatrz.

W sumie musialem wykonac 3 wiercenia w meblach i jedno spilowanie naroznika, plus oczywiscie przebicie sie na zewnatrz.

Kilka spraw z mojego doswiadczenia:
- nie przepuszczac kabli w miejscu gdzie sa wkrety mocujace (oslony czy cokolwiek), oczywiscie przy skrecaniu przebijemy kable.
- wyciac dodatkowe otwory, lub zeszlifowac narozniki, aby nie przygniesc/zalamac kabla.
- przemyslec gdzie umiescic wtyczki/laczenia tak aby byl do nich latwy dostep. Ja procz kabla od monitora mam 5 metrowa przedluzke, plus 3 metry kabla przy kamerce, wiec moge sobie przesuwac laczenia, metr w kazda strone.

Zostala mi jeszcze sprawa podlaczenia sie pod swiatla stopu, lub czujnik biegu wstecznego, ewentualnie reczne sterowanie, czyli jakis "pstryczek" gdzies pod reka.

to na tyle madrosci, jak skoncze to dopisze... :mrgreen: i dodam fotki :spoko

podsufitka.jpg
Plik ściągnięto 76 raz(y) 150,1 KB

naroznik za podsufitka.jpg
Plik ściągnięto 71 raz(y) 177,67 KB

kable przez scianke.jpg
Plik ściągnięto 77 raz(y) 162,31 KB

kable przedluzone.jpg
Plik ściągnięto 74 raz(y) 170,86 KB

zlozone.jpg
Plik ściągnięto 70 raz(y) 127,84 KB

w szafie naroznik.jpg
Plik ściągnięto 66 raz(y) 85,09 KB

runienka nad lozkiem.jpg
Plik ściągnięto 77 raz(y) 65,36 KB

Ostatnio zmieniony przez KFAJP 2013-05-01, 01:11, w całości zmieniany 4 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 120/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2013-04-29, 08:43   

KFAJP napisał/a:
Zostala mi jeszcze sprawa podlaczenia sie pod swiatla stopu

a co ci to da?
Pytanie, masz jakąś antenę, albo solar na dachu?
to przejdż kablami poprzez istniejacy otwór a dalej do krawędzi dachu puść kabel w przyklejonej do dachu listwie montażowej PCV
podłaczaj na stale z extra włacznikiem i używaj kiedy chcesz bo jak podłączysz pod wsteczny to będzie tylko wtedy aktywne a tak spojrzysz na rowery cz co się dzieje za kamperem

Ps, montaz może być wkrętami +klej do nakładki plastikowej, - ona wewnątrz jest pusta
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KFAJP 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Ford Transit Dueerre
Dołączył: 06 Kwi 2013
Skąd: Selby/Zlotoryja
Wysłany: 2013-04-30, 01:34   

papamila napisał/a:
KFAJP napisał/a:
Zostala mi jeszcze sprawa podlaczenia sie pod swiatla stopu

a co ci to da?
Pytanie, masz jakąś antenę, albo solar na dachu?
to przejdż kablami poprzez istniejacy otwór a dalej do krawędzi dachu puść kabel w przyklejonej do dachu listwie montażowej PCV
podłaczaj na stale z extra włacznikiem i używaj kiedy chcesz bo jak podłączysz pod wsteczny to będzie tylko wtedy aktywne a tak spojrzysz na rowery cz co się dzieje za kamperem

Ps, montaz może być wkrętami +klej do nakładki plastikowej, - ona wewnątrz jest pusta


No tak ... przylapales mnie :ok chodzilo mi oczywiscie o swiatlo "wsteczne" a nie stopu (teraz nawet nie moge edytowac, bo Twoj post by nie mial sensu, wiec zostawiam z bledem).
Na dachu nie mam nic. Nad antena i solarem dopiero sie zastanawiam. Jezeli chodzi o antene to mam do niej juz wmontowana przejsciowke przez sciane boczna na dwa kable, ale to za daleko, aby ciagnac kabel po dachu (dodatkowo w przejsciowce jest miejsce na dwa kabkle, chyba antena zwykla i satelita, wiec zostawie jak jest). Solar moze kiedys.

Jezeli chodzi o montaz to raczej bede myslal cos o wykonaniu podkladki z czyms do przykrecenia sie, a podkladka klejona, ale jak nic mi nie wpadnie w rece i bedzie to za dlugo trwac to zrobie tak jak wlasnie poradziles ~(wkrety i klej, lub cos).

Im dluzej sie zastanawiam, tym bardziej kieruje sie w strone recznego wlaczania kamery,razem z monitorem. Nie chce aby bez powodu mi monitor sie wlaczal kiedy nie ma takiej potrzeby.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/483
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2013-04-30, 06:02   

KFAJP napisał/a:
Nie chce aby bez powodu mi monitor sie wlaczal kiedy nie ma takiej potrzeby.

Szczególnie w nocy jak monitor "bije" po oczach, a kamera i tak niewiele widzi :-P
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mwservice 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Ducato
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2012
Piwa: 7/10
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-04-30, 10:04   

1) Proponuję sprawdzić, jak zachowuje się monitor po podaniu mu napięcia 12V. Jeśli się sam nie włącza i wymaga naciśnięcia przycisku "power", to podłączanie całości pod światła wsteczne będzie mało praktyczne - tj. będzie wymagało każdorazowo naciśnięcia przycisku na monitorze.

2) Niedawno wymieniłem starą kamerę typu CMOS na nową z przetwornikiem CCD 1/4" Sharp i różnica jest kolosalna. W przypadku kamery CMOS w ok. 20% sytuacji była nie przydatna (za ciemno lub oślepiona przez zbyt mocne lub kontrastowe światło). Teraz zarówno w dzień jak i w nocy (całkowita ciemność, przy włączonym wstecznym) widać bardzo dobrze.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Track222 
weteran


Twój sprzęt: Była - Niewiadów n126
Nazwa załogi: Tracki
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 03 Maj 2009
Piwa: 81/9
Skąd: Krosno

Wysłany: 2013-04-30, 10:34   

mwservice napisał/a:
...........................Niedawno wymieniłem starą kamerę typu CMOS na nową z przetwornikiem CCD 1/4" Sharp i różnica jest kolosalna. W przypadku kamery CMOS w ok. 20% sytuacji była nie przydatna (za ciemno lub oślepiona przez zbyt mocne lub kontrastowe światło). Teraz zarówno w dzień jak i w nocy (całkowita ciemność, przy włączonym wstecznym) widać bardzo dobrze.


Nie do końca kolego masz rację, nowe kamery z przetwornikiem CMOS nie odbiegają jakością od CCD.
_________________
Nic nie muszę, mogę tylko chcieć. Ale czasem jest tak, że tak bardzo chcę, że muszę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
mwservice 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Ducato
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2012
Piwa: 7/10
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-04-30, 12:29   

Nie chciałem uogólniać. Pisałem o moich doświadczeniach po wymianie starej (ok. 5 letniej) kamery z sensorem CMOS na nową z CCD. Myślę, że taka informacja może się przydać posiadaczom starych kamer w systemach cofania, którzy mają problem z obrazem w trudnych warunkach i myślą że tak musi być. U mnie różnica jest kolosalna.
Sam nie porównywałem dwóch współczesnych kamer cofania CMOS vs. CCD, ale chyba dalej wiele wskazuje na to, że przetwornik CCD lepiej nadaje się jako kamera cofania:
- informacje od wyspecjalizowanych sprzedawców: http://www.parkingcameras...s.php?pageid=11 http://www.youtube.com/watch?v=kI7P4ENpt68
- rynek: ceny kamer cofania z przetwornikiem CCD są przeważnie trochę wyższe niż CMOS.
Różnica w większym poborze prądu przez przetwornik CCD nie jest istotna w zastosowaniu jako kamera cofania: u mnie pomierzony pobór prądu wzrósł z 30mA (=stara kamera CMOS) do 55mA (=nowa CCD, sprzedawca podawał w specyfikacji prąd 35mA) przy pracy w dzień bez podświetlenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***